Podręczniki do informatyki - liceum i technikum - klasa 2 po podstawówce

W kategorii "Podręczniki do informatyki - liceum i technikum - klasa 2 po podstawówce" znajdują się podręczniki dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Książki z tego działu są zgodne ze zmianami wprowadzonymi przez najnowszą reformę dla liceów i techników.

Kategoria "Podręczniki do informatyki - liceum i technikum - klasa 2 po podstawówce" obejmuje materiały przeznaczone do nauki informatyki zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym. Podręczniki te adresowane są do uczniów klas drugich nowego, zreformowanego liceum i technikum.

Absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej znajdą tu m.in. publikację "Informatyka na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy" przygotowaną przez wydawnictwo Nowa Era. Podręcznik ten rozwija umiejętności z zakresu arkusza kalkulacyjnego, baz danych i algorytmiki, a także programowania w językach C++ i Python.

Na tej samej podstawie programowej została oparta książka "Informatyka 2. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy" opracowana przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Odwołuje się ona do metody odwróconej klasy i daje możliwość wyboru języka programowania (Python lub C++).

W kategorii tej znalazły się również dwie propozycje od wydawnictwa Operon. Pierwsza to "Informatyka 2. Podręcznik. Zakres podstawowy". Autor w tym podręczniku przybliża funkcjonalność wybranych aplikacji, poszerza wiedzę dotyczącą baz danych, jak również kodowania stron internetowych. Treść wzbogacona została licznymi schematami, rysunkami i zrzutami ekranu.

"Informatyka 2. Podręcznik. Zakres rozszerzony" pozwala skutecznie przygotować się do matury. Służy on poszerzeniu wcześniej zdobytej wiedzy, w szczególności o sieciach komputerowych i aplikacjach, wprowadza też praktyczne umiejętności, takie jak kodowanie stron czy tworzenie algorytmów.

Wyszukiwarka podręczników

Szkoła:
Klasa:
Przedmiot:
Szukaj Podręczniki - strona główna

Plecaki

więcej

Piórniki

więcej

Artykuły szkolne

więcej