Podręczniki do historii - liceum i technikum - klasa 2 po podstawówce

"Podręczniki do historii - liceum i technikum - klasa 2 po podstawówce" jest kategorią, która zawiera w sobie podręczniki do nauki historii w nowym, zreformowanym liceum lub technikum. Skorzysta z niej każdy uczeń szkoły ponadpodstawowej.

“Podręczniki do historii - liceum i technikum - klasa 2 po podstawówce" są kategorią zawierającą książki do historii na poziomie podstawowym i rozszerzonym, zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Podręczniki te są adresowane do osób uczących się w drugich klasach liceów oraz techników.

Absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej znajdą tu m.in. serię podręczników "Historia 2" wydawnictwa Operon, na którą składają się: "Historia 2. Część 1. Zakres podstawowy", który obejmuje nowożytność do końca XVII wieku (składa się z czterech działów: U początków nowożytnej Europy; "Złoty wiek" państwa polsko-litewskiego; "Wielki wiek" XVII; Rzeczpospolita Obojga Narodów w końcu XVI w. i w XVII w.); "Historia 2. Część 2. Zakres podstawowy", który kontynuuje przybliżanie historii nowożytnej; "Historia 2. Część 1. Zakres rozszerzony" oraz "Historia 2. Część 2. Zakres rozszerzony". Dwa pierwsze podręczniki pozwalają zrealizować wymagania programowe na poziomie podstawowym, dwa kolejne realizują podstawę programową dla poziomu rozszerzonego i pomagają w przygotowaniu się do matury z historii.

W kategorii można również znaleźć podręczniki wydawnictwa Nowa Era. "Poznać przeszłość 2. Zakres podstawowy" obejmuje materiał dotyczący epoki nowożytnej, kształci podstawowe umiejętności historyczne, rozwija zainteresowanie przedmiotem i ułatwia przygotowanie do sprawdzianów. "Zrozumieć przeszłość 2. Zakres rozszerzony" również obejmuje materiał z zakresu epoki nowożytnej i kształci podobne umiejętności, ale dodatkowo jest bardzo pomocny w przygotowaniach do matury.

Wyszukiwarka podręczników

Szkoła:
Klasa:
Przedmiot:
Szukaj Podręczniki - strona główna

Plecaki

więcej

Piórniki

więcej

Artykuły szkolne

więcej