Podręczniki do historii - Klasa 3 - liceum i technikum

Dział “Historia. Klasa 3” zawiera podręczniki do nauki historii skierowane do uczniów klas 3 liceum i technikum. Tutaj znajdziesz podręczniki do innych przedmiotów:W związku z coraz bliższym końcem edukacji w liceum, przyszły maturzysta powinien jak najwcześniej zacząć powtarzać swoją wiedzę historyczną. I chociaż matura z historii jest uważana za jedną z najtrudniejszych, ponieważ zakres zagadnień obejmuje ogromną ilość materiału, dobre zaplecze posiadanych podręczników i książek pomocniczych sprawi, że łatwiej będzie powtórzyć i zapamiętać ważne daty i postaci, które miały wpływ na historię świata.

W podręcznikach do nauki historii licealista znajdzie informacje podstawowe, ale również przypisy z ciekawostkami. Rozumienie omawianych zagadnień historycznych ułatwiają liczne ilustracje. Kształcą one u uczniów umiejętność analizowania źródeł ikonograficznych, co jest jednym z elementów niezbędnych na egzaminie maturalnym.

Niezwykle popularnymi i chętnie wybieranymi seriami do nauki historii są serie: “Poznać przeszłość, zrozumieć dziś”, “Zrozumieć przeszłość”, “Teraz matura”.

Wyszukiwarka podręczników

Szkoła:
Klasa:
Przedmiot:
Szukaj Podręczniki - strona główna

Plecaki

więcej

Piórniki

więcej

Artykuły szkolne

więcej