Podręczniki do biologii - liceum i technikum - klasa 2 po podstawówce

"Podręczniki do biologii - liceum i technikum - klasa 2 po podstawówce" to kategoria, z której uczniowie szkół ponadpodstawowych po raz pierwszy skorzystają w roku szkolnym 2020/2021. Znalazły się w niej podręczniki odpowiednie na lekcje biologii w nowych, zreformowanych liceach i technikach.

W kategorii "Podręczniki do biologii - liceum i technikum - klasa 2 po podstawówce" uczniowie klas drugich nowych liceów i techników odnajdą podręczniki, zarówno na poziomie podstawowym, jak i te przeznaczone dla uczniów przygotowujących się do matury na poziomie rozszerzonym, a także maturalne karty pracy z zakresu biologii.

Znalazły się tu m.in. publikacje z serii "Biologia na czasie" wydawnictwa Nowa Era: podręczniki, a także karty pracy z zakresu rozszerzonego. Podręcznik na poziomie podstawowym zawiera treści dotyczące budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu oraz diagnostyki i profilaktyki chorób, podając wiedzę w przystępny sposób oraz ułatwiając powtórzenia do klasówek.

Rozszerzony podręcznik “Biologia na czasie” przybliża treści dotyczące różnorodności i funkcjonowania organizmów, kształci kluczowe umiejętności biologiczne oraz uczy rozwiązywania zadań typu maturalnego.

Z kolei maturalne karty pracy pomagają wyćwiczyć umiejętności sprawdzane na maturze, podają praktyczne wskazówki ułatwiające rozwiązywanie zadań oraz umożliwiają przekrojowe sprawdzenie stanu swojej wiedzy.

Inna seria, która znalazła się w tej kategorii, to "Biologia 2" wydawnictwa Operon. W jej skład wchodzą podręczniki z zakresu podstawowego i rozszerzonego. Pierwszy zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej, a oscylujące wokół człowieka, budowy organizmu ludzkiego, genetyki i biotechnologii. Drugi natomiast mówi o klasyfikowaniu organizmów, dokonując ich przeglądu od wirusów aż po rośliny, proponuje bloki ćwiczeniowe oraz syntetyczne podsumowania treści, które pomogą w przygotowaniu do matury.

Wyszukiwarka podręczników

Szkoła:
Klasa:
Przedmiot:
Szukaj Podręczniki - strona główna

Plecaki

więcej

Piórniki

więcej

Artykuły szkolne

więcej