Podręczniki do 3 klasy liceum i technikum - język polski

W tym dziale znajdują się podręczniki do nauki języka polskiego dla uczniów klas 3 liceum lub technikum. Sprawdź też inne przedmioty:


Licealista ma na lekcjach polskiego w klasie 3 dwa podstawowe zadania: powtórzyć wiedzę teoretyczną tj. przypomnieć sobie dzieła pochodzące z różnych epok literackich, umieć je opisać i wskazać podstawowe cechy tych utworów, a także potrafić samodzielnie budować wypowiedzi słowne i pisemne. Wypowiedzi zgodne z gramatyką, interpunkcją i ortografią języka polskiego.

Chociaż poziom wiedzy, jaki jest wymagany, służy głównie do przygotowania się do matury, jednak główną zaletą rzetelnego przyłożenia się do podejmowanych tematów jest to, by w przyszłości uchodzić za światłego, oczytanego i wartościowego członka społeczeństwa.

Obowiązkowa matura z języka polskiego to taki “bicz Boży”, z pomocą którego, a w zasadzie, “pod groźbą którego”, uczeń jest zmuszany do nauki języka polskiego. W TaniaKsiazka.pl maturzysta ma możliwość zakupu nie tylko podręczników szkolnych. Mamy również osławione dzieła literackie, których znajomość jest nieodłącznym elementem edukacji. Poza samymi treściami lektur, na stronach naszej księgarni znajdują się opracowania, streszczenia, analizy lektur, a także liczne repetytoria, testy maturalne by pomóc licealiście w zdaniu matury.

Wyszukiwarka podręczników

Szkoła:
Klasa:
Przedmiot:
Szukaj Podręczniki - strona główna

Plecaki

więcej

Piórniki

więcej

Artykuły szkolne

więcej