Podręcznik perswazji. Najskuteczniejsze metody przekonywania innych i świadomej ochrony przed manipulacją

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 15
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
232
Rok wydania
2018
Nasza cena: 29,99 zł 39,90 zł Taniej o: 25%

Opis
Umiejętność przekonywania innych przydaje się w różnych sytuacjach życiowych. Z tą książką rozwiniesz swoje zdolności i wreszcie weźmiesz sprawy w swoje ręce.

"Podręcznik perswazji. Najskuteczniejsze metody przekonywania innych i świadomej ochrony przed manipulacją" to rodzaj poradnika, który przyda się niemal każdemu Czytelnikowi. Zawarte w nim fakty oraz zalecenia z pewnością wykorzysta zarówno osoba pracująca z innymi ludźmi, nauczyciel, trener, rodzic, jak i spec od reklamy czy marketingu. Autor, posiadając wiedzę z zakresu psychologii, zarządzania oraz prawa, specjalizuje się w pomaganiu jednostkom, jak i organizacjom w osiąganiu zaplanowanych celów. Swoim doświadczeniem trenera osobistego dzieli się z Czytelnikami na kartach niniejszej publikacji.

Jak zapewnia autor, działanie racjonalne jest mitem, nikt z nas nie jest wolny od podszeptów własnych emocji ani sugestii innych. Podejmując decyzje kierujemy się błędami poznawczymi, chwilowymi impulsami, a na dodatek jesteśmy podatni na manipulację, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy. Podobnie jest z naszym wpływaniem na innych, przekonywaniem ich do naszych pomysłów czy do podejmowania określonych działań, motywowaniem do danej aktywności. Jednakże autor ma dla Czytelnika również dobrą wiadomość. Przekonuje, że zarówno umiejętności perswadowania, jak i odporności na perswazję innych można się z powodzeniem nauczyć, a jego książka ma temu służyć.

Autor podaje wiele przykładów ukrytego przekazu, werbalnej i niewerbalnej manipulacji i perswazji. Poznanie tych technik pomoże Czytelnikowi nauczyć się w określony z góry sposób wpływać na swojego rozmówcę, a co za tym idzie osiągnąć skuteczność, tak w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Dr Mateusz Grzesiak, przedsiębiorca, trener i konsultant. Ukończył studia magisterskie z prawa oraz psychologii, jest doktorem nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Szkoli międzynarodowo od ponad 14 lat w 7 językach, głównie na rynkach europejskich i amerykańskich. Pomaga ludziom i organizacjom osiągnąć zaplanowane cele poprzez dostarczanie narzędzi komunikacyjnych w czterech obszarach biznesu i życia osobistego: sprzedaży i marketingu, samorealizacji i relacji, kultury i wartości, przywództwa i zarządzania. Jego zainteresowania naukowe dotyczą szeroko rozumianego brandingu w mediach społecznościowych.
Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Mateusz Grzesiak
 • Ilość stron: 232
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2018
 • Wydawnictwo Onepress
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328348165
 • EAN: 9788328348165
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328348165
 • Język: polski
 • Wymiary: 14.5 x 21.5 x 1.3 cm

Recenzje

 1. Super Recenzent
  Ocena: 2/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: akademicki podręcznik
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  W jednej z recenzji ktoś napisał, że czytając miał niezły ubaw, a mi się wydaje, że ów recenzent czytał chyba inną książkę. W „Podręczniku perswazji” Mateusza Grzesiaka nie ma nic zabawnego, pokuszę się także o stwierdzenie, że nie ma w niej wiele ciekawego. Na tych stu stronach (drugie sto to puste strony) wieje nudą i schematem.

  Książka nie pogłębiła mojej wiedzy z zakresu perswazji i manipulacji, męczyłam się wręcz czytając i odetchnęłam z ulgą, gdy przez nią przebrnęłam. Autor z pewnością ma ogromną wiedzę w opisywanym temacie, ale sposób jest przekazania mi nie odpowiada. Nie wystarczy mieć wiedzę, aby napisać dobrą książę, trzeba również umieć ją w ciekawy sposób przekazać. Niestety pan Grzesiak poległ na tym polu.

  Książka jest ładnie wydana i zachęca do kupienia (twarda oprawa, zakładka), ale polecam tylko osobom zajmującym się profesjonalnie sprzedażą, bo kilka technik tam opisanych może się okazać się przydatne w ich pracy. Innym, ciekawym świata manipulacji i perswazji, pozostaje Robert Cialdini.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 3/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: akademicki podręcznik
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Po „Podręcznik perswazji” sięgnęłam z ciekawości. Jestem wykładowcą akademickim i trenerem, a tematyka wywierania wpływu na ludzi jest jednym z poruszanych przeze mnie na zajęciach zagadnień. Byłam zatem ciekawa tej pozycji. Zastanawiałam się nad jej zawartością oraz nad tym jak wypadnie ona na tle książkowej klasyki, dotyczącej perswazji. Mowa oczywiście o książce „Wywieranie wpływu na ludzi” R. Cialdiniego.

  Oto kilka moich spostrzeżeń na temat recenzowanej książki.

  Autorem książki jest Mateusz Grzesiak, swego czasu dość mocno rozpoznawany w polskim środowisku rozwojowym. Tylu ilu miał zwolenników, tylu pewnie i przeciwników. Ja sama miewam mieszane odczucia na temat tego czym i w jaki sposób się zajmuje. Jednego jednak nie można Panu Mateuszowi Grzesiakowi odmówić – konsekwencji w działaniu i wypuszczaniu nowych produktów oraz usług na rynek.

  Zatem co z tą książką...? Jest w porządku. Stanowi ona wykaz ponad 100 różnych reguł i zasad, dotyczących wpływania na ludzi. Każda z reguł jest bardzo krótko opisana (niekiedy tak krótko, że gdyby nie przytoczony w dalszej części przykład jej zastosowania, trudno byłoby niektóre z nich zrozumieć), a jej opis nie zajmuje więcej niż odpowiednik jednej kartki. Z jednej strony to dobrze. Dzięki takiemu zabiegowi książka nie przytłacza zawartością (nie trudno sobie wyobrazić ponad 100 bardzo szczegółowo opisanych w jednym miejscu zasad perswazji ). Z drugiej jednak strony, czytelnik odczuwa pewien niedosyt… Zwłaszcza, jeśli z zagadnieniem wywierania wpływu spotyka się po raz pierwszy i chciałaby zdobyć na ten temat gruntowną wiedzę – na przykład w ramach podjętych studiów. Cóż, w takiej sytuacji pozostaje mu zajrzeć do innych książek.

  „Podręcznik perswazji” czyta się dość sprawnie. Choć temat niewątpliwie wymaga zatrzymania się przy każdej z teorii, zastanowienia się nad nią, odniesienia jej treści do własnego życia. I tutaj autor przychodzi czytelnikowi z pomocą – na każdej parzystej stronie znajduje się notatnik, czysta strona, na której czytelnik może zapisywać swoje uwagi lub doświadczenia związane z konkretną regułą. I za to duży plus.

  Niektóre z opisanych zasad, według mnie są mało etyczne. Być może jest to zabieg celowy, a autorowi książki zależało na wskazaniu wszystkich znanych i zbadanych zasad perswazji, bez względu na to czy ich stosowanie jest etyczne, czy też nie. Być może autor poprzez próbę wyczerpania tematu technik perswazji usiłuje wyczulić czytelnika na akty, które mogą być stosowane wobec niego. Być może… Mnie jednak zabrakło zaznaczenia, w przypadku kilku z nich, że stosowanie ich jest mało ok. Zwłaszcza, że zaprzeczają one najnowszym teoriom, dotyczącym wpływania na zachowania ludzi przy poszanowaniu autonomii i niezależności jednostek.

  Podsumowując. Książka stanowi wykaz wraz z krótkim opisem około 100 różnych zasad wywierania wpływu na innych. Niewątpliwie daje pogląd na to, jak wiele elementów wpływa na ludzkie zachowanie i jak bardzo bywamy złożeni w swoim funkcjonowaniu. Z punktu widzenia akademickiego, nie ma ona dużej wartości. Brakuje w niej bowiem bardziej obszernych opisów poszczególnych zasad wraz z przeprowadzonymi badaniami, pozwalającymi lepiej zrozumieć, przyswoić a w konsekwencji właściwie stosować je w praktyce. Pomocna może okazać się jednak dla tych, którzy nie jedną książkę na temat perswazji już przeczytali i którzy na co dzień, w sposób świadomy się z nią stykają – jako uzupełnienie i uporządkowanie wiedzy na temat zasad perswazji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: akademicki podręcznik
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Słowa mają moc.

  Perswazji ulegamy na co dzień (często nie zdając nawet sobie z tego faktu sprawy). Czasem z kolei sami jej używamy ;) Niniejsza książka to zbiór technik perswazyjnych wraz z praktycznymi przykładami ich zastosowania, jednak myślą przewodnią lektury nie jest bynajmniej „szkolenie” w zakresie technik manipulacyjnych ;)

  Manipulacja jest rzecz jasna jednym z rodzajów perswazji (niekoniecznie przyjemnym dla manipulowanego), jednak niniejsza książka ma nieco inny cel, a jest nim uświadomienie czytelnikowi, czym tak naprawdę jest perswazja i jak niesamowicie często jej ulegamy. Poniekąd pozycja ta powstała z myślą o laikach w tym temacie z jasno postawionym przez autora celem, a jest nim próba nauczenia odbiorcy jak bronić się przez perswazyjnym wpływem innych.

  Przedstawionych technik znajdziemy w książce około stu. Każda została pokrótce opisana, opatrzona praktycznym przykładem, a także wskazaniami kiedy i jak dany sposób oddziaływania na innych może być zastosowany w praktyce. W efekcie dostajemy do rąk niemalże kompendium wiedzy o wszelkich rodzajach i technikach wpływu na innych :) Pamiętajcie jednak, że owo kompendium stworzono w dobrej wierze. Dla laika ta książka może być niesamowicie pomocna na co dzień.

  Do sięgania po tę lekturę na co dzień zachęca zresztą sam autor. I chyba warto, wszak codziennie spotkać się możemy z sytuacjami, w których ktoś próbuje na nas oddziaływać, przekonać nas do czegoś lub do czegoś nas skłonić – i to niekoniecznie w naszym dobrze pojętym interesie. Zapoznać się zatem z treścią jak najbardziej warto. W myśl starej zasady lepiej jest bowiem leczyć niż zapobiegać. A do zapobiegania konieczna jest wiedza na dany temat.

  Gorąco polecam!

  Dziękuję Wydawnictwu Sensus za egzemplarz recenzencki.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: akademicki podręcznik
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy jesteś odporny na manipulację?

  Dlaczego negocjowanie umów dla jednych wydaje się być przyjemnością, podczas kiedy dla innych to droga przez mękę? Dlaczego niektórzy mają problem ze zwyczajnym zwrotem towaru, podczas kiedy inni bez przeszkód egzekwują od innych swoje prawa / podjęte zobowiązania? Dlaczego są handlowcy, którzy uwielbiają swoją pracę i osiągają w niej spektakularne sukcesy, podczas kiedy inni spalają się, bezskutecznie próbując przekonać choć jednego klienta do zakupu swoich produktów? Dlaczego jednym politykom wierzymy mniej, podczas kiedy drudzy budzą w nas bezgraniczne zaufanie? Odpowiedź tkwi w zdolnościach negocjacyjnych, a ściślej – znajomości technik negocjacji. Oparte na psychologicznych mechanizmach techniki podnieść mogą naszą siłę perswazji i sprawiają, że jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko (albo prawie wszystko), czego sobie tylko wymarzymy.

  Część z nas stosuje kilka technik świadomie, inni z kolei, używają ich intuicyjnie. Jedno jest pewne – na większość osób techniki te działają. Co więcej, takie kamuflowanie chęci szybkiego osiągnięcia porozumienia (naturalnie zadowalającego nas samych), stosowanie różnych zabiegów łagodzenia oporu przed wyrażeniem zgody na dane działanie, „zmiękczanie klienta”, jest – kiedy techniki stosowane są umiejętnie – akceptowane przez drugą stronę, co więcej, tacy „zmiękczeni” klienci często wracają, przekonani o naszej empatii, nieomylności, zaangażowaniu.

  Co zatem zrobić, żeby nauczyć się tych technik i stosować je w taki sposób, przy przynosiły nam efekty? Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć swoją zdolność perswazji, elastycznie reagując na drugą stronę negocjacji, modyfikując pod wpływem jej emocji czy kierunku jej dążeń własne zachowanie. Aby jednak techniki stosować, na początku należy je poznać, i to najlepiej jak najwięcej z nich, po to, by móc je w kontaktach z drugą osobą swobodnie dopasowywać do sytuacji.

  Książka „Podręcznik perswazji”, autorstwa Matusza Grzesiaka, zajmującego się zawodowo i hobbystycznie mechanizmami relacji międzyludzkich, to zbiór najskuteczniejszych metod przekonywania innych. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Helion poradnik / podręcznik, to nie tylko narzędzie, którym możemy posługiwać się w walce o odniesienie sukcesu, ale także skuteczna broń, dzięki której my sami możemy bronić się przed manipulacją.

  Kolejne rozdziały przynoszą nam nowe techniki, nowe metody, informacje na temat ludzkich reakcji, a wszystko po to, byśmy wśród tych wszystkich sposobów wybrali te, które najbardziej do nas czy też do danej sytuacji pasują. Omówienie zawiera zarówno podstawy teoretyczne danej techniki, jej zastosowanie praktyczne, a także – co najcenniejsze – przykłady, prezentujące gotowe sformułowania, które warto sobie przyswoić. Po każdym takim omówieniu jest miejsce na własne notatki, spostrzeżenia, uwagi, co czyni książkę nie tylko zwykłym poradnikiem, ale swego rodzaju żywym organizmem, który ewoluuje wraz z nabieraniem przez nas praktyki negocjacyjnej i wzrostem znajomości technik perswazji oraz sukcesami w praktycznym ich stosowaniu.

  To wszystko sprawia, że książki „Podręcznik perswazji” nie powinno zabraknąć nie tylko w biblioteczkach biznesmenów, negocjatorów, handlowców, ale wszystkich, którzy chcą zdobyć biegłość w sztuce perswazji, a także obronić się przed tymi technikami, w sytuacji stosowania ich przez drugą stronę.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: akademicki podręcznik
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Codziennie wywieramy wpływ na innych, a skutki tego są różne. Przez brak umiejętności komunikacyjnych ludzie tracą wiele możliwości, dają sobą manipulować, robią coś wbrew sobie, ulegają złudzeniom, popełniają te same błędy. Jest na to sposób – nauczyć się technik perswazji, a pomoże w tym Podręcznik perswazji. Najskuteczniejsze metody przekonywania innych i świadomej ochrony przed manipulacją Mateusza Grzesiaka. Ja swój egzemplarz zdobyłam na portalu Czytam Pierwszy.

  Autor wpierw wyjaśnia podstawowe pojęcia: perswazja, technika perswazji, błąd poznawczy, a potem przechodzi do omówienia technik. Każda technika jest zaprezentowana na nieparzystej stronie, a na parzystej znajduje się miejsce na notatki. Omówienie techniki składa się z czterech elementów: nazwa techniki po polsku lub po łacinie, „Teoria”, „Praktyka”, „Przykład”. Podręcznik można czytać wyrywkowo, wybierając sobie jedną z technik i ją ćwicząc. Trzeba go studiować i na bieżąco ćwiczyć, uczyć się technik.

  Wiele technik każdy z nas zna, np.: analogia, uzasadnienie, lubienie, przyznanie się do błędu, racjonalizacja zakupów, efekt wyświadczonej przysługi, odwołanie się do autorytetu rozmówcy. Marketingowcy chętnie posługują się technikami: społeczny dowód słuszności, argumentum ad novum, efekt posiadania. Politycy w programach telewizyjnych używają techniki potok słów, media zaś często „gdybają”, posługując się argumentum ad petitio proncipii. Rodzice wobec swych dzieci używają techniki argumentum ad baculum (kija), a organizacje charytatywne odwołują się do emocji i sumienia ludzi za pomocą argumentum ad misericordiam. To tylko nieliczne przykłady z ponad stu technik.

  Skoro perswazja, to ważny jest język. Autor świadomie dobiera wyrazy i nimi operuje. Raz czyni z czytelnika swojego partnera, że oto będą działać razem, a następnie rozkazuje mu, wydaje polecenia jak nauczyciel. W końcu to podręcznik, więc… trzeba się uczyć. A tak naprawdę to podręcznik, poradnik, instrukcja i notatnik w jednym. W dodatku pięknie wydany.

  Dla kogo ten podręcznik? Tak naprawdę, to książka dla każdego, bo każdy z nas ulega perswazji i używa jej na co dzień.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 10 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Każdy z nas sprzedaje w jakiś sposób siebie, za pomocą wizerunku, emocji, opowiadanych historii. Rodzic sprzedaje dziecku strategie radzenia sobie z rzeczywistością, a partnerzy składają sobie nawzajem oferty na abstrakcyjny produkt jakim jest świetlana przyszłość. Nauczyciel sprzedaje wiedzę...
dodaj do schowka Do koszyka 31,59 zł
Każdy z nas sprzedaje w jakiś sposób siebie, za pomocą wizerunku, emocji, opowiadanych historii. Rodzic sprzedaje dziecku strategie radzenia sobie z rzeczywistością, a partnerzy składają sobie nawzajem oferty na abstrakcyjny produkt jakim jest świetlana przyszłość. Nauczyciel sprzedaje wiedzę...
dodaj do schowka Do koszyka 35,91 zł
Wszystko, co dobre i złe w człowieku, bierze się z najwcześniejszego etapu życia - życia w rodzinie. To właśnie ona daje mentalny, emocjonalny, relacyjny i moralny kręgosłup, z którym młoda osoba rusza w świat. Jeśli ten ekwipunek okaże się słabej jakości, prawdopodobieństwo bycia szczęśliwym i...
dodaj do schowka Do koszyka 21,42 zł
Naucz się uniwersalnych zasad argumentacji! Myślisz, że działasz racjonalnie? Wydaje Ci się, że na chłodno podejmujesz decyzje? Jesteś pewien, że merytorycznie podchodzisz do wszystkiego, co robisz, i jesteś wolny od podszeptów własnych emocji oraz sugestii innych? Zła wiadomość jest taka, że...
dodaj do schowka Do koszyka 35,91 zł
Naucz się uniwersalnych zasad argumentacji! Myślisz, że działasz racjonalnie? Wydaje Ci się, że na chłodno podejmujesz decyzje? Jesteś pewien, że merytorycznie podchodzisz do wszystkiego, co robisz, i jesteś wolny od podszeptów własnych emocji oraz sugestii innych? Zła wiadomość jest taka, że...
dodaj do schowka Do koszyka 31,41 zł
Nowe, ekskluzywne wydanie z audiobookiem! Naucz się zarządzać JEDNYM kluczowym czynnikiem, aby w pełni wykorzystać osobisty potencjał, zwiększyć własną efektywność i podnieść jakość swojego życia. Konstruktywne myślenie, skuteczna komunikacja, upragniona kontrola nad własnymi emocjami, zrealizowane...
dodaj do schowka Do koszyka 53,10 zł

Bestsellery - Nauki społeczne

Wybrane bestsellery
Tom z serii "Franklin. Historyjka z telewizji" Franklin i miś bardzo się przyjaźnią. Pewnego dnia żółwik przekonał się o tym, jak ważne jest słowo "przepraszam". Gdyby nie ono, przyjaźń z misiem zawisłaby na włosku. Seria opowieści o Franklinie opartych na odcinkach popularnej serii filmów...
dodaj do schowka Do koszyka 8,46 zł
Elementarz. Nauka czytania metodą sylabową to książka przygotowana do nauki liter i czytania przy użyciu metody sylabowej rekomendowanej przez MEN. Dziecko uczy się rozpoznawać poszczególne litery, łączy je w sylaby i odczytuje słowa z nich powstające. Od prostych wyrazów jednosylabowych stopniowo...
dodaj do schowka Do koszyka 16,99 zł
W książce Rozproszone umysły autor obala mit genetycznego podłoża ADD i daje nadzieję oraz porady żyjącym z tym zespołem dzieciom i dorosłym. Dzięki potraktowaniu ADD nie jako dziedzictwa genetycznego, lecz odwracalnego zaburzenia i opóźnienia rozwojowego, książka ta ułatwia rodzicom zrozumienie...
dodaj do schowka Do koszyka 37,60 zł
Książeczka "Warzywa" to kolejna już pozycja w dobrze znanej serii "Pierwsze słowa Akademii Mądrego Dziecka". Tym razem mały czytelnik poznaje różne warzywa oraz ich kolory. Dowiaduje się, że pomidory są czerwone i rosną na krzakach, a różowe buraczki – w ziemi. W książeczce znajdzie też inne...
dodaj do schowka Do koszyka 17,14 zł
W świecie rządzonym przez obdarzonych mocami Elitarnych Zwyczajna dziewczyna ze slumsów staje przed wyzwaniem, jak przetrwać. W królestwie Ilyii Zwyczajni skazani są na banicję lub śmierć. Ich niedobitki ściga Kai, brat następcy tronu, od dziecka szkolony na Egzekutora. W czasie jednej z takich...
dodaj do schowka Do koszyka 45,98 zł
Doświadczenia mniejszości białorusko-prawosławnej rzadko mieszczą się w oficjalnej historii Polski. Panowała niepisana zasada, by nie rozmawiać o doznawanych krzywdach, bieżeństwie, przesiedleniach, powojennych mordach. Aneta Prymaka-Oniszk przełamuje to milczenie. Jeździ po wsiach, rozmawia z...
dodaj do schowka Do koszyka 33,81 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula