Podręcznik perswazji. Najskuteczniejsze metody przekonywania innych i świadomej ochrony przed manipulacją

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 15
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
232
Rok wydania
2018
Nasza cena: 30,10 zł 39,90 zł Taniej o: 25%

Umiejętność przekonywania innych przydaje się w różnych sytuacjach życiowych. Z tą książką rozwiniesz swoje zdolności i wreszcie weźmiesz sprawy w swoje ręce.

"Podręcznik perswazji. Najskuteczniejsze metody przekonywania innych i świadomej ochrony przed manipulacją" to rodzaj poradnika, który przyda się niemal każdemu Czytelnikowi. Zawarte w nim fakty oraz zalecenia z pewnością wykorzysta zarówno osoba pracująca z innymi ludźmi, nauczyciel, trener, rodzic, jak i spec od reklamy czy marketingu. Autor, posiadając wiedzę z zakresu psychologii, zarządzania oraz prawa, specjalizuje się w pomaganiu jednostkom, jak i organizacjom w osiąganiu zaplanowanych celów. Swoim doświadczeniem trenera osobistego dzieli się z Czytelnikami na kartach niniejszej publikacji.

Jak zapewnia autor, działanie racjonalne jest mitem, nikt z nas nie jest wolny od podszeptów własnych emocji ani sugestii innych. Podejmując decyzje kierujemy się błędami poznawczymi, chwilowymi impulsami, a na dodatek jesteśmy podatni na manipulację, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy. Podobnie jest z naszym wpływaniem na innych, przekonywaniem ich do naszych pomysłów czy do podejmowania określonych działań, motywowaniem do danej aktywności. Jednakże autor ma dla Czytelnika również dobrą wiadomość. Przekonuje, że zarówno umiejętności perswadowania, jak i odporności na perswazję innych można się z powodzeniem nauczyć, a jego książka ma temu służyć.

Autor podaje wiele przykładów ukrytego przekazu, werbalnej i niewerbalnej manipulacji i perswazji. Poznanie tych technik pomoże Czytelnikowi nauczyć się w określony z góry sposób wpływać na swojego rozmówcę, a co za tym idzie osiągnąć skuteczność, tak w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Dr Mateusz Grzesiak, przedsiębiorca, trener i konsultant. Ukończył studia magisterskie z prawa oraz psychologii, jest doktorem nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Szkoli międzynarodowo od ponad 14 lat w 7 językach, głównie na rynkach europejskich i amerykańskich. Pomaga ludziom i organizacjom osiągnąć zaplanowane cele poprzez dostarczanie narzędzi komunikacyjnych w czterech obszarach biznesu i życia osobistego: sprzedaży i marketingu, samorealizacji i relacji, kultury i wartości, przywództwa i zarządzania. Jego zainteresowania naukowe dotyczą szeroko rozumianego brandingu w mediach społecznościowych.
Recenzje (15)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: akademicki podręcznik
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  W jednej z recenzji ktoś napisał, że czytając miał niezły ubaw, a mi się wydaje, że ów recenzent czytał chyba inną książkę. W „Podręczniku perswazji” Mateusza Grzesiaka nie ma nic zabawnego, pokuszę się także o stwierdzenie, że nie ma w niej wiele ciekawego. Na tych stu stronach (drugie sto to puste strony) wieje nudą i schematem.

  Książka nie pogłębiła mojej wiedzy z zakresu perswazji i manipulacji, męczyłam się wręcz czytając i odetchnęłam z ulgą, gdy przez nią przebrnęłam. Autor z pewnością ma ogromną wiedzę w opisywanym temacie, ale sposób jest przekazania mi nie odpowiada. Nie wystarczy mieć wiedzę, aby napisać dobrą książę, trzeba również umieć ją w ciekawy sposób przekazać. Niestety pan Grzesiak poległ na tym polu.

  Książka jest ładnie wydana i zachęca do kupienia (twarda oprawa, zakładka), ale polecam tylko osobom zajmującym się profesjonalnie sprzedażą, bo kilka technik tam opisanych może się okazać się przydatne w ich pracy. Innym, ciekawym świata manipulacji i perswazji, pozostaje Robert Cialdini.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: akademicki podręcznik
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Po „Podręcznik perswazji” sięgnęłam z ciekawości. Jestem wykładowcą akademickim i trenerem, a tematyka wywierania wpływu na ludzi jest jednym z poruszanych przeze mnie na zajęciach zagadnień. Byłam zatem ciekawa tej pozycji. Zastanawiałam się nad jej zawartością oraz nad tym jak wypadnie ona na tle książkowej klasyki, dotyczącej perswazji. Mowa oczywiście o książce „Wywieranie wpływu na ludzi” R. Cialdiniego.

  Oto kilka moich spostrzeżeń na temat recenzowanej książki.

  Autorem książki jest Mateusz Grzesiak, swego czasu dość mocno rozpoznawany w polskim środowisku rozwojowym. Tylu ilu miał zwolenników, tylu pewnie i przeciwników. Ja sama miewam mieszane odczucia na temat tego czym i w jaki sposób się zajmuje. Jednego jednak nie można Panu Mateuszowi Grzesiakowi odmówić – konsekwencji w działaniu i wypuszczaniu nowych produktów oraz usług na rynek.

  Zatem co z tą książką...? Jest w porządku. Stanowi ona wykaz ponad 100 różnych reguł i zasad, dotyczących wpływania na ludzi. Każda z reguł jest bardzo krótko opisana (niekiedy tak krótko, że gdyby nie przytoczony w dalszej części przykład jej zastosowania, trudno byłoby niektóre z nich zrozumieć), a jej opis nie zajmuje więcej niż odpowiednik jednej kartki. Z jednej strony to dobrze. Dzięki takiemu zabiegowi książka nie przytłacza zawartością (nie trudno sobie wyobrazić ponad 100 bardzo szczegółowo opisanych w jednym miejscu zasad perswazji ). Z drugiej jednak strony, czytelnik odczuwa pewien niedosyt… Zwłaszcza, jeśli z zagadnieniem wywierania wpływu spotyka się po raz pierwszy i chciałaby zdobyć na ten temat gruntowną wiedzę – na przykład w ramach podjętych studiów. Cóż, w takiej sytuacji pozostaje mu zajrzeć do innych książek.

  „Podręcznik perswazji” czyta się dość sprawnie. Choć temat niewątpliwie wymaga zatrzymania się przy każdej z teorii, zastanowienia się nad nią, odniesienia jej treści do własnego życia. I tutaj autor przychodzi czytelnikowi z pomocą – na każdej parzystej stronie znajduje się notatnik, czysta strona, na której czytelnik może zapisywać swoje uwagi lub doświadczenia związane z konkretną regułą. I za to duży plus.

  Niektóre z opisanych zasad, według mnie są mało etyczne. Być może jest to zabieg celowy, a autorowi książki zależało na wskazaniu wszystkich znanych i zbadanych zasad perswazji, bez względu na to czy ich stosowanie jest etyczne, czy też nie. Być może autor poprzez próbę wyczerpania tematu technik perswazji usiłuje wyczulić czytelnika na akty, które mogą być stosowane wobec niego. Być może… Mnie jednak zabrakło zaznaczenia, w przypadku kilku z nich, że stosowanie ich jest mało ok. Zwłaszcza, że zaprzeczają one najnowszym teoriom, dotyczącym wpływania na zachowania ludzi przy poszanowaniu autonomii i niezależności jednostek.

  Podsumowując. Książka stanowi wykaz wraz z krótkim opisem około 100 różnych zasad wywierania wpływu na innych. Niewątpliwie daje pogląd na to, jak wiele elementów wpływa na ludzkie zachowanie i jak bardzo bywamy złożeni w swoim funkcjonowaniu. Z punktu widzenia akademickiego, nie ma ona dużej wartości. Brakuje w niej bowiem bardziej obszernych opisów poszczególnych zasad wraz z przeprowadzonymi badaniami, pozwalającymi lepiej zrozumieć, przyswoić a w konsekwencji właściwie stosować je w praktyce. Pomocna może okazać się jednak dla tych, którzy nie jedną książkę na temat perswazji już przeczytali i którzy na co dzień, w sposób świadomy się z nią stykają – jako uzupełnienie i uporządkowanie wiedzy na temat zasad perswazji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: akademicki podręcznik
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Słowa mają moc.

  Perswazji ulegamy na co dzień (często nie zdając nawet sobie z tego faktu sprawy). Czasem z kolei sami jej używamy ;) Niniejsza książka to zbiór technik perswazyjnych wraz z praktycznymi przykładami ich zastosowania, jednak myślą przewodnią lektury nie jest bynajmniej „szkolenie” w zakresie technik manipulacyjnych ;)

  Manipulacja jest rzecz jasna jednym z rodzajów perswazji (niekoniecznie przyjemnym dla manipulowanego), jednak niniejsza książka ma nieco inny cel, a jest nim uświadomienie czytelnikowi, czym tak naprawdę jest perswazja i jak niesamowicie często jej ulegamy. Poniekąd pozycja ta powstała z myślą o laikach w tym temacie z jasno postawionym przez autora celem, a jest nim próba nauczenia odbiorcy jak bronić się przez perswazyjnym wpływem innych.

  Przedstawionych technik znajdziemy w książce około stu. Każda została pokrótce opisana, opatrzona praktycznym przykładem, a także wskazaniami kiedy i jak dany sposób oddziaływania na innych może być zastosowany w praktyce. W efekcie dostajemy do rąk niemalże kompendium wiedzy o wszelkich rodzajach i technikach wpływu na innych :) Pamiętajcie jednak, że owo kompendium stworzono w dobrej wierze. Dla laika ta książka może być niesamowicie pomocna na co dzień.

  Do sięgania po tę lekturę na co dzień zachęca zresztą sam autor. I chyba warto, wszak codziennie spotkać się możemy z sytuacjami, w których ktoś próbuje na nas oddziaływać, przekonać nas do czegoś lub do czegoś nas skłonić – i to niekoniecznie w naszym dobrze pojętym interesie. Zapoznać się zatem z treścią jak najbardziej warto. W myśl starej zasady lepiej jest bowiem leczyć niż zapobiegać. A do zapobiegania konieczna jest wiedza na dany temat.

  Gorąco polecam!

  Dziękuję Wydawnictwu Sensus za egzemplarz recenzencki.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: akademicki podręcznik
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy jesteś odporny na manipulację?

  Dlaczego negocjowanie umów dla jednych wydaje się być przyjemnością, podczas kiedy dla innych to droga przez mękę? Dlaczego niektórzy mają problem ze zwyczajnym zwrotem towaru, podczas kiedy inni bez przeszkód egzekwują od innych swoje prawa / podjęte zobowiązania? Dlaczego są handlowcy, którzy uwielbiają swoją pracę i osiągają w niej spektakularne sukcesy, podczas kiedy inni spalają się, bezskutecznie próbując przekonać choć jednego klienta do zakupu swoich produktów? Dlaczego jednym politykom wierzymy mniej, podczas kiedy drudzy budzą w nas bezgraniczne zaufanie? Odpowiedź tkwi w zdolnościach negocjacyjnych, a ściślej – znajomości technik negocjacji. Oparte na psychologicznych mechanizmach techniki podnieść mogą naszą siłę perswazji i sprawiają, że jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko (albo prawie wszystko), czego sobie tylko wymarzymy.

  Część z nas stosuje kilka technik świadomie, inni z kolei, używają ich intuicyjnie. Jedno jest pewne – na większość osób techniki te działają. Co więcej, takie kamuflowanie chęci szybkiego osiągnięcia porozumienia (naturalnie zadowalającego nas samych), stosowanie różnych zabiegów łagodzenia oporu przed wyrażeniem zgody na dane działanie, „zmiękczanie klienta”, jest – kiedy techniki stosowane są umiejętnie – akceptowane przez drugą stronę, co więcej, tacy „zmiękczeni” klienci często wracają, przekonani o naszej empatii, nieomylności, zaangażowaniu.

  Co zatem zrobić, żeby nauczyć się tych technik i stosować je w taki sposób, przy przynosiły nam efekty? Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć swoją zdolność perswazji, elastycznie reagując na drugą stronę negocjacji, modyfikując pod wpływem jej emocji czy kierunku jej dążeń własne zachowanie. Aby jednak techniki stosować, na początku należy je poznać, i to najlepiej jak najwięcej z nich, po to, by móc je w kontaktach z drugą osobą swobodnie dopasowywać do sytuacji.

  Książka „Podręcznik perswazji”, autorstwa Matusza Grzesiaka, zajmującego się zawodowo i hobbystycznie mechanizmami relacji międzyludzkich, to zbiór najskuteczniejszych metod przekonywania innych. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Helion poradnik / podręcznik, to nie tylko narzędzie, którym możemy posługiwać się w walce o odniesienie sukcesu, ale także skuteczna broń, dzięki której my sami możemy bronić się przed manipulacją.

  Kolejne rozdziały przynoszą nam nowe techniki, nowe metody, informacje na temat ludzkich reakcji, a wszystko po to, byśmy wśród tych wszystkich sposobów wybrali te, które najbardziej do nas czy też do danej sytuacji pasują. Omówienie zawiera zarówno podstawy teoretyczne danej techniki, jej zastosowanie praktyczne, a także – co najcenniejsze – przykłady, prezentujące gotowe sformułowania, które warto sobie przyswoić. Po każdym takim omówieniu jest miejsce na własne notatki, spostrzeżenia, uwagi, co czyni książkę nie tylko zwykłym poradnikiem, ale swego rodzaju żywym organizmem, który ewoluuje wraz z nabieraniem przez nas praktyki negocjacyjnej i wzrostem znajomości technik perswazji oraz sukcesami w praktycznym ich stosowaniu.

  To wszystko sprawia, że książki „Podręcznik perswazji” nie powinno zabraknąć nie tylko w biblioteczkach biznesmenów, negocjatorów, handlowców, ale wszystkich, którzy chcą zdobyć biegłość w sztuce perswazji, a także obronić się przed tymi technikami, w sytuacji stosowania ich przez drugą stronę.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: akademicki podręcznik
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Codziennie wywieramy wpływ na innych, a skutki tego są różne. Przez brak umiejętności komunikacyjnych ludzie tracą wiele możliwości, dają sobą manipulować, robią coś wbrew sobie, ulegają złudzeniom, popełniają te same błędy. Jest na to sposób – nauczyć się technik perswazji, a pomoże w tym Podręcznik perswazji. Najskuteczniejsze metody przekonywania innych i świadomej ochrony przed manipulacją Mateusza Grzesiaka. Ja swój egzemplarz zdobyłam na portalu Czytam Pierwszy.

  Autor wpierw wyjaśnia podstawowe pojęcia: perswazja, technika perswazji, błąd poznawczy, a potem przechodzi do omówienia technik. Każda technika jest zaprezentowana na nieparzystej stronie, a na parzystej znajduje się miejsce na notatki. Omówienie techniki składa się z czterech elementów: nazwa techniki po polsku lub po łacinie, „Teoria”, „Praktyka”, „Przykład”. Podręcznik można czytać wyrywkowo, wybierając sobie jedną z technik i ją ćwicząc. Trzeba go studiować i na bieżąco ćwiczyć, uczyć się technik.

  Wiele technik każdy z nas zna, np.: analogia, uzasadnienie, lubienie, przyznanie się do błędu, racjonalizacja zakupów, efekt wyświadczonej przysługi, odwołanie się do autorytetu rozmówcy. Marketingowcy chętnie posługują się technikami: społeczny dowód słuszności, argumentum ad novum, efekt posiadania. Politycy w programach telewizyjnych używają techniki potok słów, media zaś często „gdybają”, posługując się argumentum ad petitio proncipii. Rodzice wobec swych dzieci używają techniki argumentum ad baculum (kija), a organizacje charytatywne odwołują się do emocji i sumienia ludzi za pomocą argumentum ad misericordiam. To tylko nieliczne przykłady z ponad stu technik.

  Skoro perswazja, to ważny jest język. Autor świadomie dobiera wyrazy i nimi operuje. Raz czyni z czytelnika swojego partnera, że oto będą działać razem, a następnie rozkazuje mu, wydaje polecenia jak nauczyciel. W końcu to podręcznik, więc… trzeba się uczyć. A tak naprawdę to podręcznik, poradnik, instrukcja i notatnik w jednym. W dodatku pięknie wydany.

  Dla kogo ten podręcznik? Tak naprawdę, to książka dla każdego, bo każdy z nas ulega perswazji i używa jej na co dzień.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 10 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Mateusz Grzesiak
 • Ilość stron: 232
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2018
 • Wydawnictwo Onepress
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328348165
 • EAN: 9788328348165
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328348165
 • Język: polski
 • Wymiary: 14.5 x 21.5 x 1.3 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Pewność siebie. Jak być asertywnym, pokonać lęk i sięgnąć po swoje 5/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pewność siebie. Jak być asertywnym, pokonać lęk i sięgnąć po swoje

Nieskuteczne rady „Uwierz w siebie”, „poznaj siebie”, „bądź pewny siebie, a…” – zdobędziesz w życiu wszystko, czego chcesz, ludzie będą robić to, czego od nich oczekujesz, będziesz bogaty i spełniony. Kto wie, może nawet sięgniesz po władzę polityczną albo duchową i powiedziesz za sobą tłumy?...
Success and Change wydanie ekskluzywne + CD 0/5 Nasza cena:
56,05 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Success and Change wydanie ekskluzywne + CD

Nowe, ekskluzywne wydanie z audiobookiem!Naucz się zarządzać JEDNYM kluczowym czynnikiem, aby w pełni wykorzystać osobisty potencjał, zwiększyć własną efektywność i podnieść jakość swojego życia.Konstruktywne myślenie, skuteczna komunikacja, upragniona kontrola nad własnymi emocjami, zrealizowane...
Ego-rcyzmy. Poznaj, czym jest i jak działa ego 0/5 Nasza cena:
35,43 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ego-rcyzmy. Poznaj, czym jest i jak działa ego

W przyszłości ktoś będzie patrzył na Twoje pokolenie z niedowierzaniem, zastanawiając się, jak ludzie mogli żyć w taki sposób. Mieć głowy wypełnione lękami z przeszłości, mimo że przecież możliwe jest życie tylko w teraźniejszości. Oczekiwać z niepewnością przyszłych rezultatów, tak jakby od nich...
Psychologia relacji czyli jak budować świadome związki z partnerem dziećmi i rodzicami 0/5 Nasza cena:
22,56 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Psychologia relacji czyli jak budować świadome związki z partnerem dziećmi i rodzicami

Wszystko, co dobre i złe w człowieku, bierze się z najwcześniejszego etapu życia - życia w rodzinie. To właśnie ona daje mentalny, emocjonalny, relacyjny i moralny kręgosłup, z którym młoda osoba rusza w świat. Jeśli ten ekwipunek okaże się słabej jakości, prawdopodobieństwo bycia szczęśliwym i...
Ty myśl. Inaczej zrobią to za Ciebie 4/5 Nasza cena:
27,51 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ty myśl. Inaczej zrobią to za Ciebie

To drugie wydanie - bo Ty chcesz być na bieżąco, a my się rozwijamy. Dodaliśmy dwa rozdziały. Nauczyliśmy się sporo o różnicy między logiką, bezwarunkowymi uczuciami i ciągle zmieniającymi się emocjami. Napisaliśmy o człowieku myślącym, który potrafi korzystać z całej oferty świata, a nie tylko...
Psychologia Zmiany - najskuteczniejsze narzędzia pracy z ludzkimi emocjami, zachowaniami i myśleniem 0/5 Nasza cena:
35,43 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Psychologia Zmiany - najskuteczniejsze narzędzia pracy z ludzkimi emocjami, zachowaniami i myśleniem

Najlepszymi, najskuteczniejszymi zawodnikami są ci, któ,rzy potrafią sprawnie łączyć techniki charakterystyczne dla rozmaitych sztuk walki i korzystać z nich w zależności od potrzeb. Mateusz Grzesiak  , Czy wiesz, kim jest people helper? To ktoś, kto pomaga innym zmieniać ich myślenie....
Psychologia Zmiany - najskuteczniejsze narzędzia pracy z ludzkimi emocjami, zachowaniami i myśleniem 0/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Psychologia Zmiany - najskuteczniejsze narzędzia pracy z ludzkimi emocjami, zachowaniami i myśleniem

Najlepszymi, najskuteczniejszymi zawodnikami są ci, któ,rzy potrafią sprawnie łączyć techniki charakterystyczne dla rozmaitych sztuk walki i korzystać z nich w zależności od potrzeb. Mateusz Grzesiak  , Czy wiesz, kim jest people helper? To ktoś, kto pomaga innym zmieniać ich myślenie....
Success and change 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Success and change

Czy wiesz, że tylko 2% Ciebie w pełni decyduje o jakości Twojego życia? Konstruktywne myślenie, skuteczna komunikacja, kontrola nad własnym życiem, dobre emocje, strategia samodzielnego motywowania się… Do osiągnięcia tego wszystkiego brakuje Ci… aż 2%! Aż? Tak, bo te 2% decydują o wszystkim — tyle...
Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą 5/5 Nasza cena:
29,43 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą

Zbuduj skutecznie autentyczny wizerunek Kimkolwiek jesteś - żoną, mężem, dzieckiem, rodzicem, szefem, pracownikiem, klientką, menadżerem, influencerką, lekarzem, prawniczką, nauczycielem - Twój sukces w każdej sferze życia zależy od tego, jak postrzegają Cię ludzie, wśród których funkcjonujesz....
100happydays czyli jak się robi szczęście w 100 dni 1/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

100happydays czyli jak się robi szczęście w 100 dni

Znasz Mateusza Grzesiaka? To najpopularniejszy coach w Polsce, psycholog i trener. Jeśli go znasz, to nie trzeba mówić Ci nic więcej i z pewnością niecierpliwie czekasz na kolejne przejawy jego twórczości. Jeśli nie znasz — uważaj! Zanim zaczniesz czytać, dokończ lepiej wszystkie zaległe zadania,...
Audiobook Bądź skuteczny. 50 narzędzi rozwijających efektywność osobistą i zawodową mp3 0/5 Nasza cena:
41,75 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Bądź skuteczny. 50 narzędzi rozwijających efektywność osobistą i zawodową mp3

BY BYĆ SKUTECZNYM ZAWODOWO I SZCZĘŚLIWYM OSOBIŚCIE, potrzebujesz dobrych nawyków - świadomie zaplanowanych, a następnie wdrożonych sposobów działania, dzięki którym szybko osiągniesz zaplanowane cele. Wśród nich może się znaleźć zbudowanie wymarzonego ciała, nauka języka obcego albo innej...
Audiobook Ego-rcyzmy. Poznaj, czym jest i jak działa ego mp3 0/5 Nasza cena:
25,48 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Ego-rcyzmy. Poznaj, czym jest i jak działa ego mp3

Audiobook opisuje iluzję istnienia ludzkiego "ja". Wyjaśnia, czym są myśli i na jakich zasadach identyfikacja z nimi wciąga nas w świat iluzji. Tłumaczy pojęcie separacji, oddzielającej nas od prawdziwej rzeczywistości i budującej fałszywe opinie czy poglądy, przez które cierpimy. Jest mapą...
Wprowadzenie do nauki o państwie i prawie 0/5 Nasza cena:
36,61 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wprowadzenie do nauki o państwie i prawie

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów pierwszych lat studiów prawniczych lub administracyjnych, mających w swym programie wykład występujący pod nazwą wstęp do prawoznawstwa (lub pod nazwami zbliżonymi). Prezentowane opracowanie jest wprowadzeniem do tej właśnie dyscypliny, z położeniem...
Nowoczesna kosmetologia. Tom 2 0/5 Nasza cena:
59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowoczesna kosmetologia. Tom 2

W jaki sposób pielęgnować urodę, aby równocześnie skutecznie dbać o zdrowie i dobre samopoczucie? Jak osiągnąć pożądany i długotrwały efekt kosmetyczny? Naukowo potwierdzone odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w dwutomowym kompendium nowoczesnej kosmetologii, stworzonym dla kosmetyczek,...
Biologia Campbella 5/5 Nasza cena:
152,22 zł 216,07 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia Campbella

Drugie, uaktualnione polskie fenomenalne wydanie "Biologii" Neila A. Campbella i Jane B. Reece oraz współautorów, jednego z najlepszych podręczników dla studentów nauk przyrodniczych. Podręcznik opatrzony jest doskonałymi materiałami ilustracyjnymi. Wydanie - zmienione i poszerzone - zawiera...
Terapia pedagogiczna. Zaburzenia rozwoju psychoruchowego dzieci 0/5 Nasza cena:
24,36 zł 28,07 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Terapia pedagogiczna. Zaburzenia rozwoju psychoruchowego dzieci

Prezentowany tom poświęcony został tym rodzajom zaburzeń rozwoju psychoruchowego dzieci, które leżą u podłoża ich trudności w uczeniu. Autorki wyczerpująco przedstawiają nie tylko najczęściej występujące objawy częściowych zaburzeń rozwoju, między innymi: percepcji słuchowej, artykulacji,...
Uważność i psychoterapia 0/5 Nasza cena:
69,90 zł 69,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uważność i psychoterapia

Ten praktyczny podręcznik napisany przez znakomitych znawców tematu zawiera klarowne opisy procedur, które można stosować w pracy z pacjentami. Autorzy łączą doświadczenie kliniczne z danymi empirycznymi i refleksją nad zawodem terapeuty. Omawiają podstawy medytacji uważności i psychologii...
Metody organizacji i zarządzania. Kształtowanie relacji organizacyjnych 0/5 Nasza cena:
49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metody organizacji i zarządzania. Kształtowanie relacji organizacyjnych

Pierwszy polski podręcznik do Metod organizacji i zarządzania! Jedyna na rynku kompleksowa praca do obowiązkowego przedmiotu na kierunku: Zarządzanie i marketing. Książka koncentruje się przede wszystkim na: relacjach organizacji z otoczeniem, relacjach w strukturze organizacyjnej, relacjach w...
Diagnoza i terapia logopedyczna osób z niepełnosprawnością intelektualną 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diagnoza i terapia logopedyczna osób z niepełnosprawnością intelektualną

Problem funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intelektualną, jak się nam wydawało, został szeroko i w sposób kompetentny opisany w literaturze psychologicznej, pedagogicznej oraz logopedycznej. Po bliższym przyjrzeniu się przez nas opracowaniom okazało się, iż są one nazbyt ogólne, a niektóre...
Pedagogika resocjalizacyjna. W stronę działań kreujących 0/5 Nasza cena:
29,10 zł 30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pedagogika resocjalizacyjna. W stronę działań kreujących

W prezentowanej książce przede wszystkim postaramy się uzasadnić tezę, iż współczesna działalność resocjalizacyjna nie powinna być tym, czym jest w chwili obecnej, a więc „narzucaniem” określonych postaw i zachowań na drodze instytucjonalnego, zalegalizowanego administracyjnie przymusu,...
Budownictwo ogólne. Tom 3. Elementy budynków. Podstawy projektowania 0/5 Nasza cena:
81,18 zł 99,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Budownictwo ogólne. Tom 3. Elementy budynków. Podstawy projektowania

W tej części opracowania z cyklu „Budownictwo ogólne” omówiono m.in. fundamenty, ściany, stropy, dachy, elementy komunikacji pionowej. Przedstawiono zasady architektonicznego i konstrukcyjnego projektowania budynków i ich elementów z różnych materiałów – żelbetu, stali, drewna itp. Omówiono też...
Trójpłaszczyznowa terapia skolioz. Oddechowo-ortopedyczny system według Schroth 0/5 Nasza cena:
129,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trójpłaszczyznowa terapia skolioz. Oddechowo-ortopedyczny system według Schroth

W książce opisano czynnościową metodę terapii skolioz opracowaną przez Kaharinę Schroth pod koniec 1910 roku. Metoda ta zupełnie różniła się od innych wówczas stosowanych sposobów fizjoterapii całkowicie nowym podejściem do korygowania wadliwego ustawienia kręgosłupa. Cechą charakterystyczną tego...
Metodyka zabiegów fizykalnych 0/5 Nasza cena:
49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metodyka zabiegów fizykalnych

Postęp nauk medycznych, nauk o zdrowiu i nauk o kulturze fizycznej oraz techniczny rozwój urządzeń przeznaczonych do zabiegów fizykalnych powodują, że niezbędna jest ciągła weryfikacja metodyki planowania i prowadzenia zabiegów fizykalnych. Niniejsza książka jest praktycznym, bogato ilustrowanym...
Wykłady z fizyki. Tom 1. Mechanika. Fizyka cząsteczkowa 0/5 Nasza cena:
59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wykłady z fizyki. Tom 1. Mechanika. Fizyka cząsteczkowa

Wznowienie 3-tomowego podręcznika fizyki ogólnej przeznaczonego dla studentów pierwszych lat studiów technicznych i przyrodniczych. W nowoczesny sposób omówiono tu wszystkie ważniejsze zagadnienia i działy fizyki. Tekst jest zwięzły, choć obfituje w liczne przykłady ilustrujące wywody teoretyczne....
Wybrane bestsellery
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2 5/5 Nasza cena:
35,99 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2

Kontynuacja tomu 4 światowego bestsellera! Fae wbrew swojej woli, walczy o znalezienie własnego miejsca dla siebie w zabójczym i niebezpiecznym świecie. Co gorsza, wojna i wszystko, co w niej straciła, wypaliły w jej duszy niezatarte piętno. Jedyną osobą, która rozpala ją bardziej niż ktokolwiek...
Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent 0/5 Nasza cena:
44,75 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Komisarz Eryk Deryło. Tomy 8-9: Krew, Pacjent

Kultowa seria z komisarzem Erykiem Deryło! Brutalny seryjny morderca i zabójcze tempo. Jedna z najlepszych serii polskich autorów kryminalnych ostatnich lat! W „Krwi” komisarz powraca w jednej z najmakabryczniejszych sprawa w swojej karierze. Nikt nie jest wolny od podejrzeń ani od...
Tajemniczy ogród 5/5 Nasza cena:
8,91 zł 14,85 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemniczy ogród

Wydanie Tajemniczego ogrodu kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w...
Ostatnia nadzieja. Saga o Karli Linde. Tom 3 5/5 Nasza cena:
33,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatnia nadzieja. Saga o Karli Linde. Tom 3

Wojenna zawierucha Przewrotny los Niespodziewana miłość Ile trzeba stracić, by odnaleźć wszystko, co najważniejsze? Wraz z wybuchem wojny kończy się beztroskie życie Karli. Dziewczyna traci ukochanego, ojca, ojczyznę. Przed pogrążeniem się w rozpaczy ratują ją przyjaciele i myśl, że nawet...
Magia planowania. 12 kroków do zmiany życia 0/5 Nasza cena:
33,03 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia planowania. 12 kroków do zmiany życia

Zaplanuj najlepszy rok w swoim życiu! Oddaję w twoje ręce Magię planowania., notes, który pomoże ci uporządkować najbliższe dni, tygodnie, lata. Znajdziesz w nim nie tylko wskazówki, jak radzić sobie z rzeczywistością, inspiracje czy motywację do działania, lecz także energię, która pomoże ci...
Naturalnie i ziołowo. 60 przepisów na zdrowie 5/5 Nasza cena:
30,63 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Naturalnie i ziołowo. 60 przepisów na zdrowie

Odkryj dobroczynną moc ziół. Co możemy zrobić, by w codziennym życiu ograniczyć wpływ negatywnych czynników na nasz organizm? Odpowiedź jest zaskakująco prosta – to powrót do natury. Jedz naturalnie, korzystaj z bogactw Matki Ziemi i dobroczynnej mocy ziół. Ta niedoceniana grupa składników ma Ci...
Kusicielka. Ventura Devils. Tom 1 5/5 Nasza cena:
21,01 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kusicielka. Ventura Devils. Tom 1

Kiedy nie możesz mieć tego, czego pragniesz, pragniesz tego jeszcze bardziej... „Kusicielka” to pełna sprzecznych emocji, elektryzująca powieść Emilii Szelest. Michael Banks jest nowym zawodnikiem sławnej drużyny hokejowej Ventura Devils. To utalentowany outsider, który całkowicie koncentruje się...
Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów 4/5 Nasza cena:
27,81 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów

PRL w latach osiemdziesiątych chwieje się w posadach. Najlepszym narzędziem do utrzymania kontroli jest zburzenie poczucia bezpieczeństwa i znalezienie wspólnego wroga, przeciwko któremu zwróci się społeczeństwo. Tak narodziła się akcja „Hiacynt” – trzy operacje milicji wymierzone w homoseksualnych...
Prawdziwa historia Królowej Życia 5/5 Nasza cena:
23,34 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prawdziwa historia Królowej Życia

Królową byłam zawsze. Od wielu lat wiem, jak smakuje sława. W Kotlinie Kłodzkiej znali mnie wszyscy. Nie ma się czym chwalić, kryminał to nie pierwszy rząd w operze. Ale gdybym udawała, że tego nie było, byłabym hipokrytką. Nie będę opowiadać bzdur, że byłam na wczasach w Ameryce. Nie zamierzam też...
Znak księżyca. Wojownicy. Omen Gwiazd. Tom 4 0/5 Nasza cena:
29,50 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znak księżyca. Wojownicy. Omen Gwiazd. Tom 4

Rosnące siły Mrocznej Puszczy zaciągają do swoich szeregów coraz więcej wojowników. Bluszczowa Sadzawka, której powierzone zostało szpiegowanie członków Bezgwiezdnej Ziemi, ryzykuje własne życie i bierze udział w brutalnych treningach, w nadziei na ocalenie bliskich. Lwi Płomień i Sójcze Pióro...
Ja tu jestem szefem 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ja tu jestem szefem

„Ja tu jestem szefem”, gorący romans biurowy z motywem hate-love, to opowieść o prawdziwym starciu charakterów. Jaki będzie jej finał? Przekonaj się sama! Diana, bohaterka najnowszej powieści Ady Tulińskiej – „Ja tu jestem szefem”, nigdy nie sądziła, że będzie musiała martwić się o swoją...
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1. Wydanie filmowe 5/5 Nasza cena:
23,69 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1. Wydanie filmowe

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula