Podarunek

Autor:

Cecelia Ahern

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Rok wydania
2016
Ilość stron
384
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 17,45 zł
Nasza cena: 43,63 zł

Produkt niedostępny

W powieści Cecelii Ahern "Podarunek" znajdziesz niezwykłą historię z życia wziętą, z odrobiną fantastyki. Główny bohater, Lou, jest zabieganym biznesmenem. Bierze udział w wyścigu szczurów i wspina się coraz wyżej po szczeblach kariery zawodowej.

Pozornie jest też spełniony w życiu rodzinnym. Ma kochającą i wspierającą żonę, rodziców oraz dobrze wychowane dzieci. Sielanka jest jednak złudna. Lou jest pracoholikiem i zaniedbuje swoją najbliższą rodzinę. Spędza całe dnie w biurze. Dzieci nie mają żadnego kontaktu z ojcem, a żona musi usprawiedliwiać jego nieobecności podczas rodzinnych uroczystości.

Jego życie wywraca się do góry nogami kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem. Poznaje wtedy bezdomnego Gabe'a, który posiada szczególną umiejętność. Dzięki temu spotkaniu Lou zaczyna powoli dowiadywać się na nowo, co jest w życiu najważniejsze.

Cecelia Ahern zaadresowała swoją powieść szczególnie do ludzi zagubionych w wyścigu szczurów. Może Ty też należysz do grona rozdartych pracoholików? Nie można zaprzeczyć, że gonimy nieraz za uznaniem i karierą. Życie zawodowe przesłania wewnętrzne. Bagatelizujemy najcenniejsze wartości. Zapominamy o bliskich i wierzymy, że będą żyć wiecznie.

Książka prezentuje naiwną, a przy tym uroczą historię o wartościach i celach życiowych. Przypomina o radosnych, dziecięcych latach, nieskażonych jeszcze niezdrowymi ambicjami i pragnieniem pieniędzy. Baczny obserwator doszuka się w powieści czegoś więcej - pierwotnej mądrości o podstawowych, pięknych wartościach oraz kruchości ludzkiego życia. Przemijanie to natura człowieka, a czas szybko mija - ważne jest, by odpowiednio go wygospodarować.

Cecelii Ahern to irlandzka pisarka, która specjalizuje się w doskonałych powieściach obyczajowych. W każdej ze swoich książek autorka na pierwszy plan wysuwa miłość. "Podarunek" to już kolejna powieść Ahern. W 2007 roku nakręcono film z Gerardem Butlerem i Hilary Swank w rolach głównych. na podstawie jej bestselleru "P.S. Kocham cię". W 2014 roku na ekranach kin pokazano "Love, Rosie" z brawurowymi kreacjami Lily Collins i Sama Claflina.

"Podarunek" jest książką, którą warto czytać kilka razy w roku, gdy poczujemy się zagubieni w dżungli życia. Nie wahaj się, musisz mieć tę książkę!
Recenzje (5)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Cecelii Ahern sławę i rozgłos przyniosła powieść "PS. Kocham cię", która była jej debiutem. Od tego czasu Ahern napisała kilkanaście kolejnych powieści. "Podarunek" bez wątpienia należy do tych lepszych w jej dorobku literackim. To ciepła, wzruszająca i przejmująca opowieść pokazująca pogoń za niepotrzebnymi zaszczytami, awansami, sytuację, gdy to co najważniejsze umyka i schodzi na drugi, trzeci, czwarty plan... zajmuje miejsce po żądzy pieniędzy i pięcia się po kolejnych szczeblach kariery. Cecelia Ahern, przede wszystkim jednak, co wybrzmiewa przez całą tę historię, zdaje się przypominać czytelnikowi, że to co najcenniejsze posiada człowiek to czas... czas, który nieubłaganie biegnie, którego nie da się zarobić, odrobić, zyskać. "Podarunek" to powieść, która w przedświątecznym okresie (i nie tylko) skłania do refleksji nad priorytetami, celami i pragnieniami. Każe się zatrzymać i rozejrzeć wokół siebie. Zmusza do refleksji.

  Lou Suffern z pozoru ma wszystko - świetną pracę, zdrowie, pieniądze, zawodowe sukcesy, piękną i zdrową rodzinę, żonę, dwójkę dzieci, piękny dom, modny samochód, ubrania od najlepszych projektantów... Radość z tego wszystkiego zaczyna mu jednak coraz bardziej umykać. Pojawia się irytacja, ciągłe niezadowolenie, kłótnie, napięta atmosfera w domu, a jedyne co popycha do działania tego pracoholika to niezdrowa ambicja. Nie ambicja, aby być lepszym, a ambicja, żeby być lepszym... od innych. Ciągła rywalizacja ze współpracownikami i niezdrowa pogoń za kolejnymi szczeblami kariery. Dla Lou praca staje się sensem życiem i jedynym ważnym, godnym uwagi elementem jego życia. Nic innego nie daje mu satysfakcji ani szczęścia (choćby to było szczęście jedynie pozorne). Zaniedbuje rodzinę, lekceważy uczucia i pragnienia bliskich... Gdyby tylko mógł być w dwóch miejscach na raz...

  Pewnego dnia spotyka Gabe'a, pierwszego człowieka, któremu z początku pomaga bezinteresownie. Ich spotkanie jest nagłe. Niespodziewane. Być może jest jedyną szansą dla Lou...

  Lou Suffern to z początku pusty i irytujący facet, który nie zwraca uwagi na swoich bliskich, tłumacząc się przed samym sobą, że przecież robi to dla nich... Prawda jest jednak taka, że pragnie coraz większych pieniędzy, górowania nad kolegami, coraz wyższych stanowisk. W gruncie rzeczy przecież nie jest jednak złym człowiekiem... w gruncie rzeczy toczy ze sobą nieustanną, wewnętrzną walkę, która choć nie pojawia się bardzo długo, gdy już będzie miała miejsce nie da mu o sobie długo zapomnieć. Lou będzie musiał przewartościować swoje cały dotychczasowe życie... i tym samym zacznie pomału, wolno zdobywać sympatię czytelnika. Książka Ahern nie jest manifestem przeciwko pracowitości, czy też chęci osiągnięcia wyższej pozycji zawodowej. W końcu wszystko jest dla ludzi, prawda? To nie może się jednak odbywać kosztem innych. Czytelnik jest świadkiem stopniowego załamania się rodziny Lou, utraty zaufania, i wreszcie odrzucenia. Niestety czasami, żeby naprawić pewne rzeczy może być już za późno.

  Ahern akcję swojej powieść umieściła w czasie przedświątecznych, pełnych wytężonej pracy dni. Skonfrontowała ze sobą dwa światy. Świat przedświątecznych przygotowań, spotkań, lodowisk, jarmarków, śniegu... ze światem nieustająco nadchodzących maili, sal konferencyjnych, pogoni za stanowiskami. Atmosferę przedświątecznych dni z zapracowanym światem, w którym jeden termin goni drugi. "Podarunek" nie tchnie świątecznym (niekiedy) banałem, w "Podarunku" nie roi się od świątecznych krajobrazów, a jednak "Podarunek" pozwala wczuć się w atmosferę przedświątecznych dni. Książka Cecelii Ahern wpasowuje się idealnie w grudniowe dni nie tyle ze względu na czas akcji, ale przede wszystkim ze względu na morał płynący z tej baśniowej wręcz historii dla dorosłych. Cecelia Ahern przypomina, że w tym magicznym czasie nie chodzi o podarunki, o zaszczyty, ale czas... czas, który można dzielić z drugą osobą. Czas, który przez to staje się tak drogocenny.

  Historia Lou zawiera w sobie wątki niemożliwe..., które wpasowują się w czas świąt, czas pełen cudów, drugich szans i spełnionych marzeń. Zakończenie powieści Ahern dla uważnego czytelnika, a szczególnie tego znającego inne książki jej autorstwa nie będzie zaskakujące, ale mimo to ujmujące i chwytające za serce. W "Podarunku" nie ma banalności, tzw. lania wody. Jest refleksja nad ludzkim życiem i czasem. Czasem, który ludzie często niepotrzebnie tracą, marnotrawią. "Podarunek" jest książką niepozorną, która zyskuje przy bliższym poznaniu... chwyta za serce, niesamowicie zachwyca i wzrusza, zostawiając czytelnika z czytelniczym kacem. Musi upłynąć trochę czasu nim czytelnik się pozbiera. Będzie towarzyszyła jednak temu zawsze refleksja. Cecelia Ahern pisze pięknie, pisze uroczo i kobieco, a jednak stale wystrzega się infantylności i pustych zdań. I choć delikatnym problemem jest brak głębszego wejścia w psychikę głównych bohaterów... Autorka wszelkie niedoróbki nadrabia przedstawioną historią, fabułą. Jej powieści są magiczne, a historia Lou jest tego najlepszym dowodem.

  "To czasu nigdy nie ma dość; to czas wprowadza zamęt w nasze serca, musimy więc wykorzystywać go mądrze. Czasu nie można spakować, przewiązać wstążeczką i złożyć pod choinką w bożonarodzeniowy poranek.

  Czasu nie można dostać. Ale można go dzielić."

  Cecelia Ahern, "Podarunek"

  Istnieją takie powieści, które choć mogą być niedoskonałe pod względem wykonania językowego, stylistycznego czy też dopracowania portretów psychologicznych bohaterów... ujmują. Swoją prostotą, fabułą, scenami chwytającymi za serce. "Podarunek" właśnie do takich powieści należy. To baśniowa, magiczna powieść zawierająca ważne przesłanie, nie tylko na czas świąteczny. Cecelia Ahern stworzyła niezapomnianą historię, która choć na początku trudno wejść w jej tempo... w pełni absorbuje czytelnika, angażuje jego zmysły i myśli, nie pozwalając odłożyć tej powieści ani na chwilę. "Podarunek" jest bardzo dobrą pozycją literatury kobiecej, uroczą, magiczną, przejmującą historią, która przypomina co tak naprawdę w życiu jest ważne. Zachęca do ustawienia własnej hierarchii wartości. Zmusza do zatrzymania się, chwili refleksji... i zapada w pamięć. To zdecydowanie coś więcej niż lekka, romantyczna historia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Czas. Zawsze mamy go za mało. Żyjemy w ciągłym pośpiechu, robiąc po tysiąc rzeczy na raz. A gdyby ktoś jakimś cudem podarował nam go więcej? Dał szansę, by być w dwóch miejscach jednocześnie? W jaki sposób wykorzystalibyśmy taki dar? I czy na pewno ten dodatkowy czas poświęcilibyśmy na sprawy naprawdę ważne?

  Lou Suffern to człowiek sukcesu. Ma mnóstwo pieniędzy, wielki dom, piękną żonę i dwójkę dzieci. Do tego jeździ nowym porsche. W zasadzie ma już wszystko, ale czy czuje się spełniony? Bez reszty oddaje się swojej pracy, zapominając o całym świecie. Kiedy jest w domu (co rzadko mu się zdarza), wciąż prowadzi służbowe rozmowy, odbiera maile i obmyśla kolejne działania. Całą uwagę skupia na awansie, zaniedbując rodzinę. Wiecznie zajęty, nie ma czasu na rozmowę z żoną ani na zabawę z własnymi dziećmi. Pewnego mroźnego poranka zatrzymuje się przed bezdomnym mężczyzną, oferując mu kawę. Ten gest dobroci zadziwia nawet jego samego. Na tym jednak nie poprzestaje i tego samego dnia załatwia mu pracę u siebie w biurze. Gabe z kolei odwdzięcza mu się wyjątkowym, magicznym darem...

  Cecelia Ahern stworzyła mądrą i poruszającą historię, która zmusza do zadumy nad tym, co rzeczywiście jest w życiu ważne. Pogoń za stanowiskiem, większymi zarobkami, skupianie się wyłącznie na pracy, nie daje prawdziwego szczęścia. Główny bohater jest jednak wyjątkowo oporny na tę wiedzę. Nie dość, że sam bez przerwy goni za czymś, co daje mu satysfakcję tylko na chwilę, to jeszcze zadaje cierpienie swoim bliskim i unieszczęśliwia ich. Usprawiedliwia się sam przed sobą, że pracuje, by zapewnić im dobre warunki życia, ale to przecież nie wszystko. Nic nie jest w stanie wynagrodzić dziecku wiecznej nieobecności jego rodzica. Lou spycha wszystkich na dalszy plan, a kontakty rodzinne traktuje jak przykry obowiązek. Jego kolejne decyzje przyjmowałam z coraz większym niedowierzaniem, podziwiając jednocześnie siłę i ogrom uczucia kobiety u jego boku, która pozostawała przy nim mimo wszystko.

  "Podarunek" wywołał u mnie całą gamę różnych emocji - niedowierzanie, złość, smutek, żal, współczucie, złość, ale też wzruszenie, rozbawienie i rozczulenie. Ta pełna tajemnic opowieść o ludziach i o czasie zabrała mnie w wyjątkową podróż, zapewniając nie tylko świetną rozrywkę, ale i głęboką refleksję. Jeśli ktoś w historii Lou dostrzeże siebie, może właśnie ta książka zdoła nim potrząsnąć i skierować jego życie na właściwe tory.

  Polecam wszystkim miłośnikom wzruszeń, tajemnic i rozważań o sensie życia.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Cecelia Ahern bez wątpienia pisze przejmujące powieści. Jej historie są po brzegi wypełnione emocjami, piękne, wzruszające i naprawdę wartościowe. Jedne są mniej, drugie bardziej ciekawe, ale wszystko zależy od tematyki - jeśli dana fabuła wciągnie nas na początku, możecie liczyć się z tym, że do zakończenia lektury nie będziecie mogli się oderwać. Trochę inaczej jest z lekturami, które na początku nas nie wciągają - wówczas musicie dać im szansę przez kilka stron. Wierzcie mi na słowo, wiem to z własnego doświadczenia.

  "Podarunek" dla mnie okazał się powieścią pomiędzy - z jednej strony wiedziałam, że to będzie dobra powieść, ale z drugiej początek nie bardzo mnie wciągnął. Jednak im więcej stron przeczytałam, tym bardziej wczytywałam się w fabułę i już po kilkunastu stronach po prostu nie mogłam oderwać się od lektury. To bardzo ciepła, poruszająca powieść o życiu, które ma swoje wady i zalety.

  Autorka na przykładzie głównego bohatera, Lou Sufferna przedstawiła zależność między pracą a domem. Lou jest przykładem typowego pracoholika, który nie widzi świata pomiędzy wyznaczaniem pracowniczych celów. I choć wszystko realizuje z wartą pozazdroszczenia precyzją czy wielkim zaangażowaniem, to bardzo szybko na jaw wychodzi jak bardzo to wszystko go przytłacza. Jego największym problemem jest fakt, że nie potrafi się zatrzymać - każdy zrealizowany cel wiąże się z podniesieniem poprzeczki o wyższy poziom, tak że nie ma czasu na oddech czy wytchnienie. To przykre, bo można go łatwo polubić, jest człowiekiem jak każdy z nas, a życie ucieka mu między palcami. W dodatku cierpi na tym rodzina mężczyzny, która wymaga poczucia bezpieczeństwa i chwili miłości. Chcą tylko tego, by choć przez chwilę się nimi zaopiekował i zapomniał o własnych ambicjach. Przyznaję, że Ahern zagrała tutaj na moich uczuciach, bo cała ta sytuacja bardzo mnie przygnębiła i nawet momentami miałam ochotę zapłakać nad zaślepieniem Lou.

  Jak sami widzicie - można zaangażować się w książki tej autorki całym sercem. W dodatku Ahern ma rewelacyjne wyczucie stylu i stopniowo wprowadza do fabuły Gabe’a, bezdomnego bohatera, który zaczyna pracować w firmie głównego bohatera. Ale Gabe nie jest zwykłą postacią, której zależy na pracy - nie, to nie taki zwykły bohater. Mężczyzna wniesie wraz ze sobą do fabuły subtelna nutę tajemnicy i magii. Nie zdradzę Wam zbyt wiele, bo największą atrakcją jest tutaj samodzielne odnalezienie się w rozgrywanych wydarzeniach, ale zaznaczę, że to najbardziej emocjonująca lektura Ahern jaką czytałam - pełna ciepła i momentów refleksji, które skłaniają do myślenia.

  "Podarunek" jest idealną lekturą na zimowe dni. Myślę, że w obecnym okresie wielu z nas potrzebuje takiego emocjonalnego kopniaka, żeby przekonać się co w życiu liczy się najbardziej. Przed nami czas zmian, nowych decyzji i wyborów, a powieść Cecelii Ahern pomoże nam znaleźć odpowiedzi na niezadane pytania. Czas poświęcony tej historii na pewno nie był dla mnie stracony, wręcz przeciwnie! Jeszcze nie raz do niej wrócę. Gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Przy różnych okazjach ludzie dają sobie prezenty, te kosztowne i drobne, trafione i nietrafione, te przemyślane, ale i spontaniczne. Z okazji urodzin, rocznicy, świąt, prosto z serca bądź z musu, sprawiając drugiej osobie radość czy też zawód, w zależności od oczekiwań, osobowości i sytuacji. Jaki zatem może być najcenniejszy podarunek, którym moglibyśmy kogoś obdarować? O tym właśnie jest książka Ceceli Ahern - o niespodziewanych, nieoczekiwanych i bardzo nietypowych prezentach. O podarunku, który może zmienić wszystko.

  Zapracowany biznesmen Lou Suffern ma prawie wszystko, prawie. Poświęcając swoje życie zawodowym obowiązkom zaniedbuje rodzinę, zapominając o żonie i dzieciach, z upływem miesięcy przestając odczuwać ich brak. Pochłonięty pogonią za awansem cierpi na nieustanny brak czasu, powtarzając pobożne życzenie o tym, że chciałby się rozdwoić.

  Pewnego dnia na jego drodze staje Gabe, żebrzący pod budynkiem mężczyzna, który zwraca na siebie uwagę interesującym spostrzeżeniem. Otrzymując od Lou pomoc odwdzięcza się i… spełnia jego marzenie. Czy mając możliwość przebywania w dwóch miejscach jednocześnie można odmienić swoje życie? Czy Lou skorzysta z tajemniczego daru i wykorzysta czas, który został mu dany? Czy będzie w stanie zrozumieć czym jest szczęście i jak tak naprawdę można je zyskać?

  Głównym bohaterem powieści jest współczesny, zabiegany człowiek. Mężczyzna, który gdzieś tam po drodze, w poszukiwaniu lepszej przyszłości zapomniał po co tak naprawdę żyje. Można by powiedzieć – nieszanujący bliskich osób egoista. A jednak noszący w swoim sercu pokłady miłości i uczuć, które już niedługo mają zostać w nim obudzone.

  Drugą, niemniej istotną, jednak z pewnością bardziej intrygującą postacią tej powieści jest Gabe, żebrak, który już od samego początku roztacza wokół siebie aurę niezwykłości i tajemnicy. Ubogi, a jednak wyposażony w ogromną mądrość, pozornie potrzebujący pomocy, a jednak ją oferujący. Bohater, który balansuje na granicy wiarygodności, a iluzji, sprawiający wrażenie jawy i snu, tego, co staje się rzeczywistością, a wyobrażeniem. Kim tak naprawdę jest?

  Są tutaj pragnące rodzicielskiej miłości dzieci, wrogowie szukający słabości współpracowników, jest żona – strażniczka ogniska domowego, policjant przekazujący tę historię i jest czas, bohater, który pełni w tej książce jedną z najistotniejszych ról.

  „Czasu nie można dostać. Ale można go dzielić.”

  Cecelia Ahern wprowadziła w świat literatury wyjątkowy i niepowtarzalny zestaw bohaterów stających się zagadką, którą tak bardzo chce się rozgryźć. Nieprzewidywalni, wiarygodni, umiejscowieni pośród owianej sekretem i niejasnością fabuły stanowią zagwozdkę i tworzą historię dalece odbiegającą od banału. Tutaj każdy kolejny rozdział pozostaje wielkim znakiem zapytania, a finał celem, który szybko chce się osiągnąć. A jednak niektóre wydarzenia niejednokrotnie skłaniają do chwili przerwy, do momentu przemyślenia, bo ta książka to powieść z morałem. To historia, którą rozpoczyna się z nutką zafascynowania, kontynuuje w towarzystwie burzy emocji i kończy z głową pełną refleksji.

  „Podarunek” to bez dwóch zdań dopracowana i udana powieść. Odważę się nawet powiedzieć, że dla mnie jedna z lepszych, spośród grona tych, które wyszły spod pióra Ceceli Ahern. Niekoniecznie lekka, bo wysuwająca na pierwszy plan niezwykle istotny, poważny i trudny temat, a jednak taka, którą czyta się całkiem przyjemnie. Przyznam, że na samym początku miałam wrażenie, iż autorka pozwoliła wkraść się w szeregi fabuły złośliwemu duszkowi chaosu. Takowy jednak bardzo szybko wycofał się z gry ustępując miejsca pięknemu obliczu literatury. Książka wywarła na mnie naprawdę bardzo pozytywne wrażenie.

  Polecam, głównie dojrzałym kobietom, ale i mężczyznom – tym zabieganym, goniącym za pieniądzem, bezskutecznie szukającym szczęścia. Jako przerywnik w wypełnionym obowiązkami dniu niech stanie się pożyteczną lekcją, ponieważ obok tej treści trudno przejść obojętnie. Zapadająca w pamięć, piękna, prawdziwa chociaż także magiczna. Powieść o podarunku i o współczesnym człowieku, o życiu, na które warto wreszcie spojrzeć oczyma duszy.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  "Czasem trzeba się komuś ofiarować, żeby zobaczyć, kim się jest."

  Czasami pojawiają się książki, które początkowo niepozorne, potrafią złamać serce czytelnika. Taką właśnie lekturą był dla mnie "Podarunek" Cecelii Ahern. Sięgając po nią, miałam nadzieję, że autorka, którą bardzo lubię, zaserwuje mi kolejny raz piękną historię. I wiecie co? Nie zawiodłam się. Chociaż złamała mi ona serce, wywołując łzy wzruszenia poprzez wydarzenia, jakie przedstawiła, to jednocześnie stała się dla mnie kolejną powieścią tej autorki, o której na pewno będę pamiętać na dłużej. To przepiękna historia o życiu, śmierci, uciekającym czasie i uczeniu się, by doceniać nawet proste chwile, ale dające szczęście.

  Lou Suffern to człowiek, który wydawać by się mogło, że ma wszystko, lecz tak naprawdę nie ma niczego. Zabiegany pracoholik, ciągle chcący wspinać się po szczeblach drabiny kariery, zaniedbuje to, co najważniejsze - swoją rodzinę. Wiecznie w firmie, składający obietnice, których nie dotrzymuje, nie zauważa, jak bardzo cierpią na tym jego najbliżsi. Jego marzeniem byłoby przebywać w dwóch miejscach jednocześnie, jednak to niemożliwe... Czy aby na pewno? Któregoś dnia, tuż przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, Lou Suffern pomaga bezdomnemu o imieniu Gabe. Ten prosty czyn sprawia, że dzięki Gabe'owi zyskuje ten nadzwyczajny czar, o którym marzył... Jak zatem potoczą się jego losy? Czy Lou zrozumie, co jest dla niego najważniejsze? Czy uda mu się odnaleźć prawdziwe szczęście, które do tej pory wymykało mu się z rąk? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie sięgając po książkę Cecelii Ahern.

  Od pewnego czasu brakowało mi czytania, a przede wszystkim historii, które chwyciłyby mnie za serce płynącą z nich mądrością i emocjonalnością. Dlatego też "Podarunek" niezwykle przypadł mi do gustu. Już od samego początku, autorka intryguje, bowiem czytając pierwszy rozdział, ma się wrażenie pokroju "o co tutaj w ogóle będzie chodzić?". Jednak im dalej, tym bardziej wszystko zlepia się w jedną, piękną całość, pozostawiając w czytelniku lekko złamane serce i nieco wylanych łez wzruszenia. Nie będę skupiać się dużo na stylu autorki, który, ilekroć sięgam po jakąś jej książkę, tak samo mocno przypada mi do gustu. Lekki w odbiorze sprawia, że całości się nie czyta, a pochłania. Jednocześnie pełen przepięknych zdań, które śmiało można zaznaczać jako tzw. złote myśli. Ważniejsza w tym momencie jest fabuła i sam pomysł na historię. Można by rzec, że brzmi dosyć klasycznie i tak idealnie "świątecznie". Mamy bohatera, który jest wiecznie zabiegany i zapomina o rodzinie, aż nagle poznaje "dobrą duszę", czyli w tym przypadku Gabe'a, dzięki któremu zaczyna dostrzegać, jak wiele wspaniałych rzeczy do tej pory go ominęło. Jednak nawet jakakolwiek schematyczność nie ma tutaj znaczenia, bo całość stanowi po prostu przepiękną, wzruszającą i skłaniającą do przemyśleń historię.

  Tak, jak wspomniałam, jest to opowieść o życiu samym w sobie, o tym, jak często my sami dobrowolnie kierujemy własne istnienie na takie, a nie inne tory. Ta historia uświadamia, że chociaż ambicja i wzbijanie się na wyżyny swojej kariery są ważne, to nie powinny stanowić priorytetu. Pokazuje, że istnieje coś więcej od dóbr materialnych - prawdziwe szczęście, jakie płynie z posiadania rodziny, spędzania chwil z bliskimi nam ludźmi. Chociaż oczywistym wydaje się, że przecież to bliscy powinni być najważniejsi, istnieją osoby, które o tym zapominają. A ta historia przepięknie uświadamia nam, byśmy nie bali się poświęcać naszego czasu dla innych, bo czas jest czymś, czego nie można dostać w prezencie i żadne wydarzenie już nigdy się nie powtórzy... Dlatego też polecam ją każdemu, bo to przepiękna, niebanalna opowieść, która wyciska z czytelnika mnóstwo emocji - od złości na działania głównego bohatera, poprzez chwile uśmiechu, aż po łzy wzruszenia.

  Bohaterowie zostali wykreowani, jak na Cecelię Ahern przystało, bardzo dobrze. Lou został przedstawiony jako człowiek, który mimo wiecznego zabiegania i pozornej oschłości, w głębi duszy nadal czuł się czasami jak mały chłopiec potrzebujący bliskości. Z kolei Gabe to postać niezwykle tajemnicza, ale przede wszystkim ciepła i pomocna. Dostrzegał często to, czego nie widzieli inni i potrafił wydobyć dobro z najdalszym zakamarków osobowości danego człowieka. Pozostałe postaci nie zostały zarysowane jakoś bardzo szczegółowo, ale mimo to każda wniosła jakiś swój wkład w całą historię.

  Podsumowując, polecam Wam sięgnięcie po książkę "Podarunek", bo jest to historia, która mimo, że złamała mi lekko serce, to dostarczyła wielu innych, wspaniałych emocji, a także pogłębiła to uczucie, że najważniejsi są bliscy i to, by zawsze znajdować dla nich swój czas. Jeżeli więc macie ochotę na mądrą, niebanalną lekturę, to historia stworzona przez Cecelię Ahern będzie dla Was idealna.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Cecelia Ahern
 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 384
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328702745
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Gift
 • Tłumacz: Lewandowska-Rodak Dominika
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328702745
 • EAN: 9788328702745
 • Wymiary: 13x20.5 cm
Najczęściej kupowane razem
 • -42%
  Biuro przesyłek niedoręczonych

  Biuro przesyłek niedoręczonych

  Są listy, których nie można zostawić bez odpowiedzi. Do Biura Przesyłek Niedoręczonych trafiają listy i paczki, które nigdy nie dotarły do adresatów. Zuzanna zaczyna tam pracować, bo ją samą też prześladuje pewien niewysłany w porę list. Z czasem coraz bardziej intrygują ją tajemnice innych ludzi....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 20,22 zł 34,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -27%
  Noc ognia

  Noc ognia

  Mówi się, że nie można pójść na pustynię i wrócić jako ta sama osoba... Ta książka to niezwykła opowieść o człowieku, który stanął na krawędzi zwątpienia. Miał dość swojego dotychczasowego życia, więc przyjął propozycję przyjaciela i wyruszył na Saharę, by tam zbierać materiały do filmu. Pewnego...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 19,69 zł 26,90 zł
  w magazynie
 • -28%
  Love, Rosie (pocket)

  Love, Rosie (pocket)

  Po wzruszającym PS Kocham Cię następna powieść Cecelii Ahern została przeniesiona na srebrny ekran. W rolę Rosie wcieliła sięLily Collins, doskonale znana z filmów Królewna Śnieżka , Dary Anioła: Miasto kości czy Porwanie, Alexa zagrał Sam Claflin, odtwórca głównych ról w filmach Uśpieni, Królewna...
  Ocena: 4/5
  Pocket, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 10,73 zł 14,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -27%
  Anioł do wynajęcia

  Anioł do wynajęcia

  Gdybyś całkiem przypadkiem, tam u siebie na górze, miał jakiegoś bezrobotnego anioła, anioła do wynajęcia, to pamiętaj o mnie. Bardzo proszę. A, i gdybyś mógł mi pomóc w tym, żebym tak do końca nie zapomniała, czym jest miłość i radość… Michalina ma kłopoty. Została sama, bez środków do życia i bez...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,55 zł 34,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -27%
  Kiedy odszedłeś

  Kiedy odszedłeś

  Nie myśl o mnie za często… Po prostu żyj dobrze. Po prostu żyj. Will Tyle że Lou nie ma pojęcia, jak to zrobić. I trudno jej się dziwić. A jednak Kiedy odszedłeś to nie tylko historia o podnoszeniu się po utraconej miłości, lecz także inspirująca opowieść o nowych początkach. Pamiętając o obietnicy...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,21 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -27%
  Dziewczyna, którą kochałeś

  Dziewczyna, którą kochałeś

  Nowa powieść autorki bestsellerowych „Zanim się pojawiłeś” i „Kiedy odszedłeś” Ten portret to moja ulubiona rzecz w całym domu. Właściwie na całym świecie. Przypomina mi o dziewczynie, którą kiedyś byłam. Która nie martwiła się na okrągło. I która potrafiła się bawić, po prostu… robiła różne...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,21 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -18%
  Love, Rosie. Wzruszająca opowieść o przyjaźni i miłości

  Love, Rosie. Wzruszająca opowieść o przyjaźni i miłości

  Jedna z tych powieści, którą czyta się z zapasem chusteczek higienicznych. Autorka bestselerowego “PS Kocham Cię" znów poddaje próbie wrażliwość swoich czytelników. Wzruszająca opowieść o prawdziwej miłości z czasów dzieciństwa, która ma wielką szansę przetrwać próbę czasu i próbę odległości.
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 32,80 zł 39,99 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -6%
  Skaza

  Skaza

  Rewelacyjna powieść dla młodzieży autorki megabestsellerów PS Kocham Cię i Love, Rosie. W wytwórni Warner Bros. Trwają już prace nad adaptacją filmową. Za produkcję odpowiadają Wendy Finerman i Michelle Chydzik, dzięki którym do kin trafiły m. in. takie hity jak: Forrest Gump, Diabeł ubiera się u...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 37,51 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -25%
  Karbala

  Karbala

  Karbala. To się zdarzyło naprawdę. Pierwsza książka o utajnionej wojnie Polaków. Najpierw błędy popełnili politycy, potem generałowie. W efekcie zwykli żołnierze znaleźli się w bagnie. By ocalić życie musieli wznieść się na wyżyny bohaterstwa. Tak bywało w Wietnamie, tak było w somalijskim...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,17 zł 39,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -25%
  Przepowiednia Synów Słońca. Kroniki Archeo. Tom 7

  Przepowiednia Synów Słońca. Kroniki Archeo. Tom 7

  Tym razem akcja powieści skupiać się będzie w Ameryce Południowej. Niezwykłe wakacje w posiadłości lady Ginevry Carnarvon przerywa dramatyczne wezwanie o pomoc. Młodzi Ostrowscy oraz ich przyjaciele Gardnerowie wyruszają do serca peruwiańskiej dżungli, aby zmierzyć się z Przepowiednią Synów Słońca....
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 26,18 zł 34,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Lirogon 4/5 Nasza cena:
37,51 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lirogon

W południowo-zachodniej Irlandii, w dziewiczej okolicy, głęboko w lesie mieszka samotna młoda kobieta, Laura. Jest obdarzona niespotykanym talentem. Niezwykły dar polega na umiejętności naśladowania rozmaitych dźwięków. Za sprawą zaskakującego zbiegu okoliczności, Laura staje się telewizyjną...
Gdybyś mnie teraz zobaczył 5/5 Nasza cena:
16,16 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdybyś mnie teraz zobaczył

W życiu Elizabeth Egan wszystko ma swoje miejsce, począwszy od filiżanek do kawy w jej nieskazitelnej kuchni do próbek materiałów i słoików z farbami w jej firmie zajmującej się wystrojem wnętrz. Porządek i precyzja pozwalają jej trzymać życie pod kontrolą i chronić serce przed bólem i krzywdą,...
Dziękuję za wspomnienia 5/5 Nasza cena:
37,51 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziękuję za wspomnienia

Jak można znać kogoś, kogo nigdy się nie spotkało? Joyce Conway pamięta rzeczy, których nie powinna. Zna małe brukowane paryskie uliczki, po których nigdy nie spacerowała. Każdej nocy śni o nieznajomej małej dziewczynce z jasnymi włosami. Justin Hitchcock jest rozwiedziony, samotny i...
PS. Kocham Cię 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

PS. Kocham Cię

Zekranizowana powieść Cecelii Ahern z Hilary Swank i Gerardem Butlerem w rolach głównych. Holly i Gerry byli razem od dziecka, dokańczali swoje zdania i śmiali się nawet, gdy się kłócili. Bratnie dusze, które się odnalazły. Nikt nie potrafił sobie wyobrazić ich osobno. Dopóki nie stało się coś...
Kraina zwana Tutaj 0/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kraina zwana Tutaj

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, gdzie się podziewają zgubione rzeczy? Od dnia, w którym zniknęła jej przyjaciółka ze szkoły, Jenny-May Butler, Sandy Shortt nie przestała zastanawiać się, gdzie podziewają się zagubieni ludzie i przedmioty. Znalezienie odpowiedzi na to pytanie stało się celem jej...
Love, Rosie. Wzruszająca opowieść o przyjaźni i miłości 5/5 Nasza cena:
32,80 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Love, Rosie. Wzruszająca opowieść o przyjaźni i miłości

Jedna z tych powieści, którą czyta się z zapasem chusteczek higienicznych. Autorka bestselerowego “PS Kocham Cię" znów poddaje próbie wrażliwość swoich czytelników. Wzruszająca opowieść o prawdziwej miłości z czasów dzieciństwa, która ma wielką szansę przetrwać próbę czasu i próbę odległości.
Głos 4/5 Nasza cena:
18,15 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głos

Trzydzieści kobiet. Trzydzieści wzruszających, często zabawnych historii, prezentujących różne wymiary kobiecości. Najnowsza książka Cecelii Ahern, autorki bestsellerów "PS Kocham Cię” i "Love, Rosie” to kolekcja opowiadań, która zachwyca połączeniem dowcipu z egzystencjalnym rozgoryczeniem. "Głos”...
Zakochać się 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakochać się

Losy Adama Basila i Christine Rose splatają się pewnej nocy, kiedy na dublińskim moście Christine powstrzymuje Adama przed popełnieniem samobójstwa. Zawierają szaloną umowę: Adam na zawsze zrezygnuje z samobójczych zamiarów, jeśli przed jego trzydziestymi piątymi urodzinami Christine zdoła go...
PS Kocham Cię na zawsze 4/5 Nasza cena:
26,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

PS Kocham Cię na zawsze

„PS Kocham Cię” to niekwestionowany numer 1 wśród książek (i filmów) poświęconych miłości powstałych w XXI wieku. Wreszcie powstała jej kontynuacja! Cecelia Ahern ponownie tworzy piękną i poruszającą historię o miłości „na zawsze” i o życiu, które nie jest bajką. Akcja „PS Kocham Cię na zawsze”...
PS. Kocham Cię (pocket) 0/5 Nasza cena:
12,22 zł 19,86 zł
Do koszyka dodaj do schowka

PS. Kocham Cię (pocket)

Zekranizowana powieść Cecelii Ahern z Hilary Swank i Gerardem Butlerem w rolach głównych. Holly i Gerry byli razem od dziecka, dokańczali swoje zdania i śmiali się nawet, gdy się kłócili. Bratnie dusze, które się odnalazły.  Nikt nie potrafił sobie wyobrazić ich osobno. Dopóki nie stało się coś...
eBook PS Kocham Cię mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,56 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook PS Kocham Cię mobi epub

Zekranizowana powieść Cecelii Ahern z Hilary Swank i Gerardem Butlerem w rolach głównych. Holly i Gerry byli razem od dziecka, dokańczali swoje zdania i śmiali się nawet, gdy się kłócili. Bratnie dusze, które się odnalazły. Nikt nie potrafił sobie wyobrazić ich osobno. Dopóki nie stało się coś...
Audiobook PS Kocham Cię mp3 0/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook PS Kocham Cię mp3

Zekranizowana powieść Cecelii Ahern z Hilary Swank i Gerardem Butlerem w rolach głównych. Holly i Gerry byli razem od dziecka, dokańczali swoje zdania i śmiali się nawet, gdy się kłócili. Bratnie dusze, które się odnalazły.  Nikt nie potrafił sobie wyobrazić ich osobno. Dopóki nie stało się coś...
Wybrane bestsellery
Niebo nad jej głową. Jedyne takie miejsce. Tom 5 5/5 Nasza cena:
27,13 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebo nad jej głową. Jedyne takie miejsce. Tom 5

Ostatni tom serii „Jedyne takie miejsce”! Autorka miłosnych opowieści zabierze was w kolejną śmiałą podroż! Adrian pracuje jako barman w bardzo znanym sopockim klubie. Wyrwał się z małej mieściny i ułożył sobie życie na własnych zasadach: nie chciał studiować ani godzić się na to, by ktoś decydował...
Feluś i Gucio świętują 0/5 Nasza cena:
33,70 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Feluś i Gucio świętują

Jakie mamy pory roku? W jakiej kolejności następują po sobie miesiące? Kiedy obchodzimy różne święta? Dziecko uczy się tego wszystkiego dzięki obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz przeżywaniu wyjątkowych okazji i świąt. Dlatego w najnowszym tomie Feluś i Gucio uczestniczą w rozmaitych...
Hopeless 5/5 Nasza cena:
29,36 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hopeless

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację,...
Czarna pieśń 0/5 Nasza cena:
36,32 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarna pieśń

Toczyliśmy bitwy, po których zostawało na ziemi ponad sto trupów, ale nie napisano o nich ani słowa. Zakon walczy, ale często robi to w ciszy, bez chwały czy nagrody. Nie mamy sztandarów. Vaelin Al Sorna jest najnowszym rekrutem Szóstego Zakonu. Podczas brutalnego szkolenia uczy się wykuwać miecze,...
Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel 0/5 Nasza cena:
50,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel

Lalka Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Te zestawy Barbie Color Reveal kryją aż sześć niespodzianek! W każdym z nich jest lalka Chelsea z kolorowym syrenim ogonem, ale jej wygląd pozostaje na razie tajemnicą. Otwieranie opakowania jest częścią zabawy - pociągnij za pasek, aby usunąć...
Super Robot 31124 5/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Super Robot 31124

Futurystyczna zabawa trzema zabawkami w jednej — Super Robotem do przebudowywania Fani LEGO® w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, odgrywając futurystyczne historie z zestawem Creator 3 w 1 Super Robot (31124). Model ma ruchomą głowę, nogi, stopy, ramiona i ręce, a na jego plecach...
Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam 5/5 Nasza cena:
33,37 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam

Po pięciu latach pobytu w więzieniu Kenna Rowan wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Chce zmierzyć się z przeszłością i odzyskać córkę. Niestety, okazuje się, że mostów, które spaliła, nie da się odbudować. Bez względu na to, jak ciężko pracuje, wciąż są ludzie, którzy wykluczają ją z życia jej...
Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń

Dostęp do cyfrowej wersji Książki ucznia oraz odzwierciedlenia cyfrowego dodanych do Zestawu jest ważny przez 24 miesiące od dnia aktywacji kodu. Nowe wydanie uwielbianego przez nauczycieli podręcznika Password, autorstwa Marty Rosińskiej, realizuje wszystkie założenia i jest dostosowane do nowej,...
Epoka mitu 0/5 Nasza cena:
33,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Epoka mitu

Od niepamiętnych czasów ludzie czcili bogów, których zwali Fhrejami, prawdziwie odmienną rasę: niepokonanych w boju, mistrzów magii, z pozoru nieśmiertelnych. Gdy jednak jeden z bogów pada martwy pod ciosem ludzkiej broni, równowaga sił pomiędzy ludźmi a tymi, którym przypisywano boską naturę,...
Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole 5/5 Nasza cena:
25,79 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole

Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?  Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego...
Rodzina łgarzy 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzina łgarzy

Kolejne lato. Kolejne pokolenie. Ta sama rodzina Sinclairów! Niecierpliwie wyczekiwany prequel bestsellerowej powieści, fenomenu TikToka Byliśmy łgarzami E.Lockhart. Trzymająca w napięciu nowoczesna, wyrafinowana powieść, od której nie będziecie mogli się oderwać. Smagana wiatrem prywatna wyspa u...
Cryptonomicon 0/5 Nasza cena:
51,14 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cryptonomicon

W roku 1942 Lawrence Pritchard Waterhouse - geniusz matematyczny i młody kapitan Marynarki Wojennej USA - zostaje przydzielony do Jednostki 2702. Ta formacja jest tak tajna, że o jej istnieniu wie zaledwie garstka ludzi; niektórzy z nich noszą nazwiska w rodzaju Roosevelt czy Churchill. Misja...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula