Pluszowy Miś

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Nasza cena: 29,29 zł 38,90 zł Taniej o: 25%

Najstraszniejsze demony nie kryją się w szafie, ale w głębi duszy.

Człowiek zaczyna żyć, gdy zaakceptuje siebie i swoją przeszłość. Feliks Struner nie żył od dwudziestu pięciu lat. Nie potrafił być dobrym ojcem ani chociażby przeciętnym mężem. Nie oszalał jedynie dzięki pracy. Bycie policjantem, obcowanie ze zbrodnią – to gwarantowało mu sen i zarazem… bezsenność. Paradoksalnie, przestępcy trzymali go przy życiu.

Przez dwadzieścia pięć lat demon inspektora był zamknięty w celi jego umysłu. Demon, któremu pozwolił umknąć przed wymiarem sprawiedliwości. Dziś potwór wyrwał się z klatki, by jeszcze raz zagrać ze starym gliniarzem w niebezpieczną grę. W odnalezionych na pobiedziskim rynku zwłokach dziewczynki śledczy zobaczył nie tylko możliwość odkupienia, ale przede wszystkim – zemsty.

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Większości z nas pluszowy miś kojarzy się z beztroskim i pełnym radości dzieciństwem. Z czasami, które wspominamy z utęsknieniem i wzruszeniem. Ale czy tak jest zawsze? Niekoniecznie. Jak pokazuje historia nakreślona przez Damiana Jackowiaka nie każdy ma taki sentyment do pluszaków. Dla niektórych to wspomnienie traumatycznego okresu dorastania, braku miłości rodziców i niezrozumienia, ale i ogromnego bólu ...

  Feliks Struner jeszcze dobrze nie otrząsnął się z wydarzeń sprzed dwudziestu pięciu lat, gdy to grasował w Pobiedziskach seryjny morderca dzieci – Zabawkarz, a już pojawia się ON ponownie. Jeszcze rany się nie zabliźniły, a demony przeszłości dają o sobie znać. Morderca powrócił. Ponownie giną kilkunastoletnie dzieci. Schemat morderstw i styl zabijania jest identyczny, jak ten w przeszłości. Ale jak to możliwe, skoro tamten sprawca przebywa w więzieniu? Tylko wtajemniczeni wiedzą, że ówcześnie skazano niewłaściwą, niewinną osobę. Miał być szybko znaleziony morderca, to był. Policja chciała się chełpić wynikami i sprawnością, to szybko znalazł się kozioł ofiarny. I policjant wie o tym doskonale, że osoba skazana była niewinna. Ta trauma nie daje mu spokojnie żyć. Męczą go koszmary senne i demony ogarniając jego duszę. Ale właściwie to słusznie, trzeba ponosić konsekwencje swoich niechlubnych czynów. Czy tym razem również znajdzie się kozioł ofiarny? Pytanie, kogo będzie można teraz poświęcić? Dzisiaj nie jest to już takie proste i oczywiste. Zmieniły się realia pracy śledczych, pojawiają się nowe okoliczności, dość jednoznacznie wskazujące na oczywistego sprawcę. Czy jednak słusznie? A może ktoś zabawia się z policją i usiłuje za wszelką cenę naprowadzić śledczych na fałszywy trop. Zastanawiające, czy schemat postępowania sprzed lat zostanie skopiowany? Ale pada słusznie pytanie, w imię czego? Czy trzeba kogoś chronić? Czyżby aż tak widoczny był popełniony przy pierwszym śledztwie brak profesjonalizmu policjantów? Sama byłam ciekawa, ale ta historia przeszła moje najśmielsze wyobrażenia. Nie marnujcie czasu, sięgnijcie po tę powieść, niesamowita historia, pełna grozy i tajemniczości, niewyobrażalne emocje na wyciągnięcie ręki …

  „ - Chcę, żeby Witek się przyznał. Musi przyznać się do winy – powiedziała z naciskiem, a w jej oczach pojawił się nowy błysk. Przypominał Strunerowi obłęd dostrzeżony w czerwieni oczu tajemniczej postaci. I wówczas zrozumiał, co się dla partnerki liczyło najbardziej. Przepełniło go poczucie, że podpisał cyrograf z diabłem, a diabłem była ona.

  Ale wiesz, że ON tego nie zrobi, prawda?

  Nie, ON raczej jeszcze nie wie, że to zrobi – Lipan ruszyła w stronę auta”.

  Pluszowy miś to rasowy thriller, nawet wbrew tytułowi, który mógłby sugerować miłą i ciepłą opowiastkę. Autor serwuje nam tak świetnie skonstruowaną fabułę, że niejeden mistrz pióra grozy mógłby mu pozazdrościć. Sam pomysł na fabułę godny uznania, a już wykonanie perfekcyjne. Akcja spójna i dynamiczna, każdy szczegół perfekcyjnie dopracowany. Bohaterowie pełni emocji i wewnętrznych rozterek, ale z charakterem i zadziorem. Wybitna kreacja Feliksa, policjanta, zmagającego się z przeszłością. Trudny charakter, wyobcowany, nie za bardzo potrafiący żyć w związku z drugą osobą, rozchwiany emocjonalnie. A przez to bardzo prawdziwy i wyrazisty. Razem z nim po części koiłam ten wewnętrzny ból i rozpacz, jego przeżycia bardzo mi się udzieliły. Momentami bałam się siebie i swojej reakcji, a im dalej, tym moje obawy były coraz bardziej uzasadnione.

  „To zabawne, że w zależności od sytuacji różnie postrzegamy tę samą prawdę lub że widzimy wyłącznie to, co chcemy zobaczyć”.

  Pluszowy miś to historia o próbie naprawienia błędów przeszłości, czy udanej, ocena należy do was. Historia o trudnej walce z własną tożsamością, własnym „ja”, zmaganie się z próbą odpowiedzi na pytanie, kim ja jestem? Ale ta powieść jest też pełna bólu, zła i cierpienia, rozdartych i niezagojonych ran. Wydarzeń i zachowań niewytłumaczalnych autor nam nie oszczędził. Można śmiało stwierdzić, że autor wywiózł nas na środek oceanu w pełni szalejącej burzy i zostawił, porzucił. Radźcie sobie sami, walczcie z nieposkromioną naturą i przeciwnościami losu. Jeżeli zwyciężycie – przeżyjecie, w przeciwnym przypadku spotka was los niewinnych dzieci, które lubiły się bawić pluszowym misiem …

  Ta lektura to arcydzieło, mistrzostwo na każdej linii. Klimat grozy, obrazy kapiących kropel krwi, atmosfera tajemniczej przeszłości, osadzonej w starożytnych wierzeniach wstrząsają czytelnikiem od pierwszej strony. A zakończenie wbija w fotel i odbiera głos. Niemoc i strach są z nami do ostatniego tchnienia sprawcy. Wielu sprawców typowałam od początku, ale autor tak mną manewrował, że moja mina przy końcu lektury była bezcenna.

  Niebezpiecznie wciąga i uzależnia jak narkotyk! Dla ludzi o słabych nerwach, do rozważenia ...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pluszowy miś

  Pewien
  policjant Feliks Struner dwadzieścia pięć lat temu miał wszystko czego można by sobie wymarzyć. Pracę o której marzył dom rodzinę i wiele miłości. Jednak ta jego super praca zmieniła go na stałe. Przez te długie dwadzieścia pięć lat męczą go straszne myśli a jego umył krąży wokół nie do końca wyjaśnionych morderstw. Mimo że sprawca został złapany i skazany policjant wie że nie mogło by pójść tak łatwo.

  Zaniedbał przez to rodzinę, przyjaciół i samego siebie. Każdy już to zauważył. ON sam dobrze o tym wie ale nie wie jak sobie z tym poradzić.

  Nigdy ta sprawa nie dała mu spokoju.

  Jednak nadchodzi dzień kiedy jego podejrzenia okazują się słuszne.

  Przypisano mu sprawę morderstwa dziecka.

  Wszystko dokładnie przypomina morderstwa które nie dają mu żyć. Feliks od razu wie że jest to sprawa powiązana z tymi sprzed lat.

  Morderca szuka zemsty czy może chce pokazać że policja nigdy nie zdoła go znaleźć? Wzorowanie się na psychopacie czy to faktycznie ten sam człowiek stoi za tym wszystkim?

  Na początku nie mogłam się powstrzymać od czytania ale z każdą stroną przekonywałam się że inne książki autora są o niebo lepsze.

  Moja ocena to 8/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “To… To nie był człowiek. Widziałam jego oczy i… nadal je widzę, gdy zamykam swoje. Widzę go ! To diabeł”

  Feliks Struner jest policjantem. Kiedyś miał wszystko: szczęśliwy dom, żonę, córkę. Poświęcił się pracy i życie prywatne stracił bezpowrotnie. Od 25 lat męczy go, jego zdaniem, nie do końca rozwiązana sprawa zagadkowych morderstw. Morderca został znaleziony i siedzi w więzieniu, jednak Feliks podejrzewa, że został bezpodstawnie skazany. Nieoczekiwanie, po 25 latach morderca powraca i znowu zaczyna grać z policjantem w niebezpieczną grę.

  Feliks znów zostaje wezwany do Pobiedzisk, gdzie na rynku znaleziono zwłoki dziecka. Sprawa do złudzenia przypomina tą, która nie daje mu normalnie żyć. Uważa on, że morderca wrócił żeby się zemścić.

  “Pluszowy miś” Damiana Jackowiaka, to pierwsza książka tego autora, którą miałam przyjemność czytać. Przedstawia ona śledztwo dotyczące morderstw dzieci. Do “Pluszowego misia” na początku podeszłam z dystansem, nie podobały mi się długie opisy życia policjanta, które pojawiały się od pierwszych stron. Dopiero na końcu zrozumiałam, że były one istotne. Akcja w “Pluszowym misiu” bardzo szybko się zmienia i zaskakuje, autor nie pozwala nam się nudzić. Po pierwszych kilkunastu stronach nie mogłam się oderwać od śledztwa. Były momenty kiedy uważałam, że wiem kto jest mordercą, jednak później okazywało się, że bardzo się myliłam. Zakończenie mnie zaskoczyło, nigdy nie myślałam, że ta sprawa może mieć takie rozwiązanie. Znając je mam ochotę jeszcze raz przeczytać “Pluszowego Misia”, żeby sprawdzić czy gdzieś były jakieś podpowiedzi wskazujące na takie zakończenie. “Pluszowy Miś” to thriller, który koniecznie musicie przeczytać !

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kochani czas nadrobić zaległości, a dzisiaj ku mojej wielkiej radości chciałabym zaprezentować wam mój kolejny patronat a mianowicie najnowsze działo Damiana Jackowiaka. „Pluszowy miś” to thriller jakiego jeszcze nie znacie, to kryminał podczas którego poczujecie dreszcze na plecach a na szyi oddech zabójcy....

  Feliks Stuner to policjant z ponad trzydziesto letnim stażem. Jedna z najgłośniejszych i najbardziej makabrycznych spraw jakie prowadził miała miejsce ponad dwadzieścia lat temu, od tej pory jego życie stało się koszmarem. Koszmarem przez które rozpadło się jego życie osobiste, a wyrzuty sumienia nie pozwalają o sobie zapomnieć. Jeden telefon, wiadomość o podejrzeniu identycznej zbrodni z którą nie mógł zmierzyć się przez tyle lat zmusza go do walki z demonami i daje szanse na odkupienie winy. Czy tym razem prawdziwa twarz mordercy ujrzy światło dzienne?

  Nie chce i nie mogę zdradzać wam większego zarysu tej powieści. Jest to książka która sama musi przenieść was i poprowadzić przez to śledztwo od samego początku. Moim zdaniem ten kryminał nie szufladkuje się z innymi w swoim gatunku, jest naprawdę niesztampowy. Mam nadzieje że po nią sięgniecie i poznacie historie pluszowego misia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Feliks Struner to policjant, który ma za sobą już kilkanaście lat służby. Powoli piął się po szczeblach kariery, by w końcu być docenianym i skutecznym. Jest jednak jedna sprawa sprzed dwudziestu pięciu lat o której nie może zapomnieć. Sprawiła ona również, że nie potrafił być ani dobrym ojcem, ani dobrym mężem. Mimo, że prześladują go demony z przeszłości to właśnie praca sprawiała, że wciąż utrzymywał się na powierzchni. Można by powiedzieć, że to przestępcy trzymali go przy życiu. Pewnego dnia mężczyzna otrzymuje kolejną sprawę, która sprawia, że przeszłość znów do niego wraca. Na pobiedziskim rynku zostają znalezione zwłoki dziewczynki. Śledczy pragnie nie tylko dorwać sprawcę, lecz rozliczyć się z dawnymi wydarzeniami i odkupić swoje winy. Czy tym razem uda mu się złapać grasującego przestępce?

  "Pluszowy miś" to książka, która zaczęła się tak niepozornie. Nawet początkowo nie mogłam się w nią wkręcić. Bywały chwile, kiedy czułam się znużona i zmęczona zbyt dużą ilością opisów. Jednak doszłam do takiego momentu, kiedy nie mogłam się od niej oderwać. Akcja nabrała tempa, coraz więcej faktów zaczęło składać się w logiczną całość i mogłoby się wydawać, że wiem jakie będzie zakończenie. No właśnie mogłoby się wydawać, bo tego co zaserwował nam autor w życiu bym się nie spodziewała. Po prostu miazga. Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu dla tej historii. Naprawdę dawno nie czytałam książki, która tak bardzo by mnie zszokowała i sprawiła, że w myślach wciąż do niej wracam i zadaje sobie pytanie.. Co tam się stało? GENIALNA! Nie można obok tej książki przejść obojętnie. Brutalna, zaskakująca, pochłaniająca lektura o złożonej fabule, w której rzeczy wydające się oczywiste przestają takie być, a odpowiedzi na zadane pytania zawsze mają drugie dno. Intrygujący bohater, rewelacyjna historia i zakończenie, które niejednego wprawi w osłupienie. Książka, którą trzeba przeczytać. Gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula