Piosenki (nie)miłosne

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
2 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
315
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,01 zł
Nasza cena: 27,68 zł 36,90 zł Taniej o: 25%

"Piosenki (nie)miłosne" to poruszająca kontynuacja "Listów (nie)miłosnych". Czy samotność to najlepsze lekarstwo? A może jednak nie sposób obejść się bez bliskości?

"Piosenki (nie)miłosne" to drugi tom cyklu "(Nie)miłosne" zapoczątkowanego przez "Listy (nie)miłosne". W tej części czytelnicy dowiedzą się, z jakiego powodu Igor tak nagle postanowił porzucić Zosię. Okazuje się, że chłopak dowiedział się, że jest śmiertelnie chory. Najprawdopodobniej ma do czynienia z chłoniakiem. Nie chcąc martwić swoich bliskich, porzuca narzeczoną, znajomych i rodziców, by wyjechać do stolicy. Tam chce rozpocząć żmudne leczenie.

Postanawia zatrzymać się u swojego ojca chrzestnego, Michała, z którym dotąd nie utrzymywał kontaktów. Mężczyzna przyjmuje go bardzo serdecznie i wspomaga w leczeniu. Kiedy jego przypuszczenia w sprawie choroby się potwierdzają, trafia na oddział onkologii. Tam poznaje pielęgniarkę Idę, z którą bardzo szybko się zaprzyjaźnia. Tylko ona może mu pomóc przetrwać ten trudny czas. Igor raz czuje się lepiej, raz gorzej. Jednego dnia wydaje mu się, że choroba odpuszcza, kiedy indziej natomiast ma wrażenie, że to jego ostatnie godziny.

Chłopak ma nadzieję, że uda mu się wygrać walkę z trudnym przeciwnikiem. Wtedy jednak docierają do niego informacje na temat Zosi. Jego była narzeczona związała się z ich wspólnym znajomym, Staszkiem i najwyraźniej dobrze im się wiedzie. Igor zaczyna mieć poważne wątpliwości, co do tego, czy jest sens się leczyć. Skoro nic nie będzie już takie jak dawniej?

Natalia Sońska jest polską pisarką, która przygotowuje powieści romantyczne i obyczajowe. Urodziła się 27 czerwca 1993 roku. Wśród tytułów jej autorstwa, które ukazały się na rynku, są: "Kropla zazdrości, morze miłości", "Garść pierników, szczypta miłości", a także "Obudź się, Kopciuszku".
Recenzje (4)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nie wolno porzucać czegoś, co daje nam szczęście, kogoś, kto poświęca się całym sobą tylko dla ciebie. Choćby wszystko przemawiało, nie odrzuca się miłości i dobroci, którą ktoś ci ofiaruje. Bez względu na okoliczności trzeba ufać, że razem można przetrwać wszystko."

  Prawdziwa miłość i nękane rozterkami serce… To historia dla wszystkich książkoholiczek, które oczekują niebanalnych emocji.

  To najtrudniejsza decyzja w życiu Igora.

  Nie powie niczego więcej, nie zrani Zosi jeszcze bardziej.

  A przede wszystkim nie złamie się i nie przyzna do prawdy.

  Nawet jeśli to najgorsza decyzja w jego życiu.

  Po bestsellerowych Listach (nie)miłosnych przyszedł czas, by poznać historię Igora. Czy Zosia dowie się, dlaczego ją zostawił?

  W poprzedniej części ,,Listy (nie) miłosne" poznaliśmy historię oczami Zosi, gdzie Igor potraktował ją okrutnie, odchodząc pozostawiając po sobie tylko list. Większość osób, które czytały pierwszą część, z pewnością go nie polubiły za to jak się zachował. W drugiej części wszystko się wyjaśnia dlaczego wyjechał, zostawił Zosię oraz rodzinę z dnia na dzień.

  Piosenki (nie) miłosne to historia opowiedziana przez Igora. Okazuje się, że znalazł się ON w bardzo trudnej sytuacji i nie chcąc krzywdzić swoich bliskich, postanowił ich opuścić. Wyjeżdża ON więc do Warszawy, gdzie zatrzymuje się u swojego chrzestnego. Ciężko jest mu się pogodzić z tym, co go spotkało.

  Po przeczytaniu ,,Listy (nie) miłosne'' wiedziałam, że muszę sięgnąć po drugą część zwłaszcza, że tam historia jest opisywana z perspektywy mężczyzny także z niecierpliwością, czekałam na premierę. I warto było czekać. Opowieść jest pełna bólu i wzruszenia, różni się tym od poprzedniej, że nie ma w niej słodkości i romantyzmu, za to jest cierpienie i smutek. Czytając, można przeżywać te złe, jak i te dobre i zabawne momenty, o których opowiada Igor.

  Książka jest świetnie napisana czyta się ją szybko. Bardzo mi się podobało to, że w książce znalazły się teksty piosenek, jak się okazało parę z nich, lubię dlatego czytając, gdy trafiłam na którąś z nich puszczałam sobie i próbowałam wsłuchać się w słowa piosenki.

  Autorka porusza bardzo ważny temat i pokazuję jak bardzo, są nam potrzebni bliscy. Czytając ją, byłam ciekawa, jak się to wszystko zakończy? I śmiało mogę wam się przyznać, że zakończenie mnie mega wzruszyło. Po skończeniu poprzedniej części czułam lekki niedosyt, pojawiały się pytania, dlaczego ON to zrobił ? Czy kiedyś wróci i wyjaśni, co się stało? Teraz po skończeniu drugiej części mam wszelkie odpowiedzi na pytania.

  Książki pani Sońskiej miałam już okazję czytać więc wiedziałam, że na pewno się nie zawiodę. Jeśli czytaliście Listy (nie) miłosne koniecznie, sięgnijcie po jej drugą część Piosenki (nie) miłosne.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  ‘’Piosenki (nie)miłosne’’ to książka, w której znajdziemy odpowiedź na dręczące nas pytanie z poprzedniego tomu. Pytanie to brzmiało : Dlaczego Igor tak naprawdę opuścił Zosię, zostawiając jej jedynie chaotyczny list i złamane serce ?

  Czytając o zmaganiach Zosi po odejściu jej największej miłości każdy w mniejszym lub większym stopniu czuł do Igora zdecydowaną niechęć. To właśnie książka ‘’Piosenki (nie)miłosne’’ tłumaczy nam zachowanie chłopaka i stawia całą sytuację w zupełnie innym świetle. Jaki był prawdziwy powód odejścia Igora ?

  Przyznaję, że tego powodu zaprezentować nie mogę, ponieważ zdradziłabym całą fabułę jednym zdaniem. Nikt nie lubi tak zwanych spoilerów, a ukazanie w tej recenzji prawdziwych motywów którymi kierował się nasz główny bohater takowym by było. Mogę natomiast powiedzieć, że decyzja którą podjął Igor była niesamowicie egoistyczna , chodź po części go rozumiem. Cóż, chłopak z czasem zaczyna żałować swoich postępków oraz sposobu w jaki potraktował najbliższe mu osoby, tylko czy nie było już na to za późno?

  Tym, co przekonuje mnie najbardziej w tej książce jest wewnętrzna przemiana Igora. Niesłychanie interesująco jest tu przedstawiona jego zmiana postrzegania świata, czy nawet zwykłych przyziemnych spraw. Muszę dodać, że również niesamowicie podobał mi się opis budowanej relacji pomiędzy Igorem a jego ojcem chrzestnym. Wujek Michał to niebanalnie wykreowana postać, która ma w zanadrzu wiele tajemnic, szczególnie tych dotyczących jego przeszłości.

  Drugi tom cyklu ‘’(nie)miłosne’’ stanowczo nie odbiega poziomem od pierwszego. W książce znajdziemy wiele wzruszeń, wiele życiowych rozterek, a także nieco humoru. Styl autorki pozostaje osobliwy i urzekający. Prawdę powiedziawszy spodziewałam się nieco innego zakończenia, jednak to które zaserwowała nam Pani Natalia również mnie satysfakcjonuje. Podsumowując, jeśli czytaliście ‘’Listy (nie)miłosne’’ to bez dwóch zdań sięgniecie również po tę książkę . Zapewne nie tylko ja czekałam na wyjaśnienia Igora. Nie mogę tu nie wspomnieć o uroczej okładce, która tak jak okładka poprzedniego tomu jest po prostu zachwycająca ! Obie książki gorąco Wam polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy mieliście okazję przeczytać „Listy (nie)miłosne” Natalii Sońskiej? Jeśli poruszyła Was historia Zosi i Igora, to na pewno z niecierpliwością oczekiwaliście wyjaśnienia całej sytuacji. Znajdziecie je w kwietniowej premierze „Piosenek (nie)miłosnych”🌸

  Przyznam szczerze, że nie mogłam się zabrać za tę powieść. Obawiałam się, że będzie zbyt melancholiczna, że negatywnie odbije się na moim nastroju - a to ostatnia rzecz jakiej aktualnie potrzebuję 😉 Jednak nic bardziej mylnego! W rzeczywistości to bardzo ciepła, mądra, choć słodko-gorzka opowieść o tym, że musimy ponosić odpowiedzialność za swoje czyny. W historii Igora możemy zaobserwować niezwykłą moc przyjaźni, a także dowiedzieć się, iż nie mamy prawa decydować o tym, co będzie dobre dla naszych bliskich - i mam tu na myśli zarówno decyzję Igora w kwestii poinformowania Zosi i rodziców o swojej chorobie, ale także rodziny Igora wobec życiowych wyborów wujka Michała...

  Przyznam z zaskoczeniem, że pomimo poruszania trudnych tematów książkę czyta się bardzo szybko. Mamy pełen wgląd w życie uczuciowe głównych bohaterów, co sprawia, że możemy od samego początku wyrobić sobie własny pogląd na całą historię - czy popieramy takie zachowanie Igora, jak sami zachowalibyśmy się będąc na jego miejscu? Wiemy tylko tyle, na ile nas sprawdzono...🌸

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Pierwszą część tej serii pochłonęłam bardzo szybko, tak samo zresztą było z Piosenkami (nie) miłosnymi. To bardzo ciekawa, pomysłowa i fascynująca historią, którą się pochłania, a nie czyta.

  Oczywiście można te słowa odnieść ogółem do książki, natomiast sama w sobie historia można śmiało powiedzieć, że jest nieco smutna, wzbudza mieszane uczucia, a przede wszystkim pobudza nasze emocje.

  Trzeba przyznać, że jest to piękna książka, przez którą bardzo często było mi smutno, musiałam niejednokrotnie ją odkładać aby robić sobie przerwę. Decyzje bohaterów i ogólna fabuła czasami sprawiały, że naprawdę ta książka odcisnęła na mnie piętno emocjonalne.

  Nie ma co ukrywać, Autorka chwyciła się w tej historii śmierci najbliższych. No i trzeba przyznać, że takiego rodzaju temat, przy odpowiednio dobranych bohaterach i ogólnej fabule, chwyta za serce, zawsze. I tutaj Natalia ma plusa ode mnie, ponieważ wykorzystała w pełni potencjał i napisała tę książkę z owym wykorzystanym wątkiem, całkiem dobrze. Miejscami może i miała pewne zgrzyty, które mnie nieco irytowały, ale takie potknięcia są całkiem normalne.

  Warto spojrzeć również na to, że Autorka przedstawiła całą historię jak gdyby z perspektywy mężczyzny. No a to według mnie też plusuje, ponieważ jest to znacznie trudniejszy zabieg. Mężczyźni z natury nie są zbyt wylewni, więc ciężko coś takiego przedstawić i jeszcze opisać. Ale to było potrzebne, ponieważ dzięki temu Natalia w jeszcze większy sposób podziałała na nasze uczucia.

  Poza tym sami bohaterowie, miejscami miałam wrażenie, że są lepsi, bardziej dopracowani, bardziej pewni siebie, tacy zdecydowani, bardziej ogarnięci życiowo. To też wiele wnosi, ponieważ przez to dialogi były zdecydowanie bardziej dopracowane i ciekawsze niż w pierwszej części.

  Autorka pisze dosyć specyficznie, ma swój styl, jest ON kwiecisty, bardzo ładny, przejmujący i klimatyczny! Tylko miejscami mam wrażenie, że mnie jakoś to wszystko uwierało. Sama nie potrafię wyjaśnić o co mi chodziło, ale myślę, że jest to po prostu kwiestia indywidualna. Ktoś zakocha się w tym stylu, ktoś powie, że nie podoba mu się to, a ktoś stwierdzi, że jest po środku tego wszystkiego.

  Podsumowując, uważam, że historia jest warta uwagii. A tom drugi ,,Piosenki (nie)miłosne" jest zdecydowanie lepszy niż ten pierwszy. Co tu dużo mówić, ta książka ma swój urok, historia jest przejmująca, chwyta za serce i urzeka. Choć miejscami miałam pewne problemy z czytaniem, to sądzę, iż jest to po prostu moja prywatna kwestia.

  Opis fabuły

  Igor- główny bohater nie jest zbyt szczęśliwy. Akcja w pierwszej części książki urwała się tak niespodziewanie... Sama byłam zdziwiona i zaskoczona wyborem Igora. Mężczyzna już bardzo wiele w życiu przeżył, nie jest mu łatwo. Można też powiedzieć to samo o jego przyszłości, pozostawia wiele do życzenia, nie wnosząc niczego pozytywnego. To piękny, postawny chłopak, pełen werwy do życia, do pracy, do miłości, ale niestety... Los chce inaczej, przed nim raczej pozostały tylko przykre doświadczenia.

  Musi zmierzyć się z tym wszystkim sam, nie wie czy da radę, czy uda mu się udźwignąć ten ciężar. W książce poznajemy zupełnie nowe osoby, które również wiele wnoszą do historii i jak gdyby oddziałowują na nią.

  A co z Zosią? Igor po prostu boi się kontaktu z nią, boi się, że zrani ją jeszcze bardziej. To nie jest proste, bo jednak wie, że w głębi serca nadal coś do niej czuje...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Listy (nie)miłosne 4/5 Nasza cena:
26,57 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Listy (nie)miłosne

Dla wszystkich fanów książek Jojo Moyes i filmu P.S. I love you. Nareszcie polska autorka, która potrafi zawierać w swoich powieściach tyle emocji! Była z nim naprawdę szczęśliwa. Planowali wspólnie przyszłość, mieli nawet spisaną listę rzeczy, które chcą zrobić razem. Jednak ON odszedł,...
Od oddechu do oddechu. Najpiękniejsze wiersze i piosenki 5/5 Nasza cena:
34,01 zł 44,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Od oddechu do oddechu. Najpiękniejsze wiersze i piosenki

Twórczość Wojciecha Młynarskiego jest nie do podrobienia. Trudną, czasami pozbawioną sensu rzeczywistość opisywał lekko i dowcipnie. Mistrz puenty, pisał dla największych. Jego teksty nuciła cała Polska, od „Jesteśmy na wczasach”, „W Polskę idziemy” aż po „Kocham Cię życie!”. Nic co wyszło spod...
Najpiękniejsze wiersze i piosenki 0/5 Nasza cena:
35,25 zł 47,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najpiękniejsze wiersze i piosenki

Wybór najpopularniejszych i najpiękniejszych piosenek oraz wierszy polskiej poetki! Agnieszka Osiecka miała wrodzony talent do pisania wierszy, które stawały się od razu chwytliwymi przebojami. Śpiewają je już od dziesięcioleci kolejne pokolenia, a ostatnio przypomnieli je publiczności na nowo...
Jej portret 0/5 Nasza cena:
36,52 zł 44,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jej portret

Wybór najpopularniejszych i najpiękniejszych wierszy oraz piosenek Jonasza Kofty (1942–1988). Kofta był jednym z największych – obok Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory – poetów polskiej piosenki. Niemal każdy jego wiersz mógł stać się od razu radiowym szlagierem – do...
Pani mi mówi niemożliwe 0/5 Nasza cena:
27,47 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pani mi mówi niemożliwe

Najpiękniejsze i najpopularniejsze wiersze oraz piosenki barda poetyckiej nuty. W drugiej połowie lat sześćdziesiątych, kiedy na scenie królowało mocne brzmienie, pojawił się tajemniczy chłopak. Marek Grechuta zaskoczył wszystkich rozpoznawalnym głosem i lirycznymi tekstami. Jego wiersze...
Piosenki prawie wszystkie. Wydanie 2016 0/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piosenki prawie wszystkie. Wydanie 2016

To zbiór prawie wszystkich wierszy Jeremiego Przybory. Teksty znane i pamiętane z kolejnych wieczorów Kabaretu Starszych Panów, teksty z kolejnych Divertiment, ale także z Balladyny ‘68, z Piotrusia Pana, wiersze częściowo rozproszone... Choć większość z nich żyje dla nas, czytelników, z muzyką...
Chlib kulikowski. Wiersze, satyry, piosenki 0/5 Nasza cena:
25,65 zł 28,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chlib kulikowski. Wiersze, satyry, piosenki

"Chlib kulikowski" to zbiór wierszy, piosenek i satyr poświęconych Lwowowi i lwowianom. „Temat Lwowa jest obsesją moich wierszy i piosenek – wyznawał Marian Hemar. – Nie mogę się i nie chcę jej pozbyć”. „Toteż przeznaczam ją [tę książkę] tylko dla czytelników o tej samej obsesji, tym samym co mój...
Piosenki pikinierów 0/5 Nasza cena:
22,50 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piosenki pikinierów

Piosenki pikinierów to wiersze, które śpiewają o śnie i zmysłach, życiu nocnym i dziennych poruszeniach, czasie utraconym i odzyskiwanym; to pieśni mijających się ludzi, melodie zakwitających dziewcząt i wkraczających w muzykę młodości chłopców. W cieniu losowych ironii, karuzeli żywota, pędzie...
Ślady Wiersze piosenki i fraszki 0/5 Nasza cena:
22,50 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ślady Wiersze piosenki i fraszki

Trzy dekady musiały upłynąć, nim zdecydowałem się opublikować „Ślady”, tomik opisujący w skondensowanej formie wiersza, fraszki lub piosenki kawał trudnej historii, bez zmyśleń, bez grubej kreski, mocno oparty na ówczesnej rzeczywistości… Dlaczego zatem dopiero dziś? Bo nabrały nowego wydźwięku i...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula