Piękne zło

Autor:

Annie Ward

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 29,74 zł
Nasza cena: 28,91 zł 39,99 zł Taniej o: 28%

Fascynująca książka, która ukazuje trudy małżeństwa i przyjaźni.

Idealne małżeństwo jest jedynie dobrze dobraną maską, która skutecznie ukrywa wszelkie niedoskonałości przed oczami bliskich.

Maddie zdecydowała się przyjąć zaproszenie na przyjęcie, organizowane przez jej dawną przyjaciółkę Jo. To właśnie tam poznała swojego przyszłego męża, który służył w brytyjskiej armii. Nic nie wskazywało na to, że będzie to początek koszmaru. Maddie i Ian doczekali się potomka. Charlie jest grzecznym, niesprawiającym kłopotów chłopcem. Wszyscy razem wiodą beztroskie, szczęśliwe życie nieopodal Kansas City. Całe ich życie wygląda idealnie, ale są to jedynie pozory, które skrywają ich codzienne problemy. Maddie chodzi na terapię oraz boi się swojego męża, który cierpi na zespół stresu pourazowego. Okazuje się, że jej małżeństwo dalekie było od obrazu, malowanego przed oczami bliskich.

Burzliwy przebieg małżeństwa odbija się również na młodym Charlim, któremu coraz ciężej jest znieść panującą sytuację i ciężką atmosferę w rodzinnym domu. Historia nabiera rozpędu i czas nagle niemal zatrzymuje się w miejscu, kiedy policja zjawia się na miejscu makabrycznej zbrodni. Jaki związek z tym tragicznym wydarzeniem ma tajemnicza przeszłość Jo? Kto pociąga za sznurki, chowając się za kulisami?


Opinie o książce

Annie Ward doskonale pisze, doskonale konstruuje narrację i… doskonale wyprowadza czytelników w pole. „Piękne zło” to mroczny thriller, któremu nie brakuje psychologicznej głębi.

JP Delaney, autor bestsellerowej "Lokatorki"

Sugestywne opisy idą w parze z błyskotliwą intrygą, a całość wywołuje dreszcze.

"Publishers Weekly"

„Piękne zło” to pomysłowo skonstruowana, a zarazem fascynująca i przepełniona nieoczekiwanymi zwrotami akcji książka, od której nie sposób się oderwać.

Sarah Pekkanen, autorka "Żony między nami"


O autorce

Annie Ward doskonale rozumie potrzeby czytelników, przez co zręcznie operuje ich emocjami. "Piękne zło" jest psychologicznym thrillerem ze wspaniałą narracją i realistycznymi bohaterami, którzy mimo swoich wad, potrafią wzbudzić sympatię odbiorcy. Rozbudowana sieć intryg oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji trzyma czytelnika w ciągłym napięciu.

"Piękne zło" jest pierwszą książką Annie Ward, która została przetłumaczona na język polski. Jest równie intrygująca i wciągająca, co historia przedstawiona w anglojęzycznej powieści "The Making of June", opowiadającej o młodej amerykańskiej dziewczynie, która porzuciła wszystkie swoje plany i marzenia, aby towarzyszyć ukochanemu mężowi w długiej podróży do Bułgarii, gdzie mieli zamieszać już na stałe.

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Widzę Cię i się cieszę. Ale zaraz się złoszczę, bo nie powinno Cię tu być. Radość. Gniew. Radość. Gniew. Strasznie mi mieszasz w głowie...”, czyli piękny dom, piękna rodzina, ale tylko z pozoru.

  Piękno zło to thriller psychologiczny, który swoją premierę miał w styczniu. Annie Ward ukończyła studia licencjackie z literatury angielskiej na UCLA oraz studia magisterskie ze scenopisarstwa w Amerykańskim Instytucie Filmowym, więc jest pewność, że autorka zna się na literaturze.

  Maddie i Ian poznali się na przyjęciu za granicą – ON służył w brytyjskiej armii, ona jako dziennikarka odwiedziła swoją przyjaciółkę Jo. Po latach już jako małżeństwo wiodą idealne życie na przedmieściach Kansas City i wychowują pięknego synka Charliego. Wskutek pewnego wypadku Maddie rozpoczyna terapię, która stopniowo ujawnia jej lęki związane z mężem cierpiącym na zespół stresu pourazowego i burzliwą historią swojego małżeństwa. Obawia się także o Charliego. Co to wszystko ma wspólnego ze skomplikowaną przeszłością Jo?

  Wypełniona emocjami historia ukazująca złożoność przyjaźni, wyzwania małżeństwa i macierzyństwa. Szesnaście lat miłości, przygód i tajemnic – na Bałkanach, w Anglii, w Iraku i na Manhattanie, a wreszcie zwykłym domu na przedmieściach Kansas – które prowadzą do dnia, gdy policja zjawia się na miejscu szokującej zbrodni.

  Muszę zacząć od tego, że za mało tutaj thrillera w tym thrillerze psychologicznym. Piękne zło to jak dla mnie dramat obyczajowy, ponieważ właściwie cała książka skupia się na życiu głównych bohaterów i na decyzjach jakie podejmowali, które dramatycznie zmieniały życie. Cofamy się w przeszłość, aby zrozumieć ich charaktery. Rozdziały pisane są raz z perspektywy Maddie, raz z Iana, dzięki czemu poznajemy ich dogłębnie. Przeszłość łączy się z teraźniejszością, gdzie nic co wydaje się idealne, w rzeczywistości takie nie jest.

  Ta historia momentami mnie nużyła. Szczególnie retrospekcje, które nie ma bardzo przypadły mi do gustu (chociaż miejsca akcji są tutaj na plus). Nastawiłam się na dobry thriller i chyba dlatego troszeczkę się zawiodłam.

  Szczególnie że cały wątek morderstwa jest rozwijany praktycznie na koniec książki. Autorka świetnie wykreowała postacie i problemy, z jakimi muszą się mierzyć, ale zabrakło mi „tego czegoś”, dzięki czemu śledziłabym tę historię z coraz większym zaciekawieniem.

  Piękne zło czyta się szybko i na pewno przyciągnie ona do siebie czytelników. Widziałam wiele pozytywnych recenzji. Ja jestem gdzieś w połowie – nie jest to zła książka, ale nie jest to także wybitny thriller psychologiczny, którym swym zakończeniem zaskoczy wszystkich czytelników. Oczekiwałam od niej więcej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Debiutancka powieść Annie Ward „Piękne zło” to książką, której premiery nie mogłam się doczekać. Piękna okładka, fascynujący opis i fakt, że miała zostać wydana nakładem Wydawnictwa Czarna Owca zapowiadał naprawdę znakomity thriller. Dawno jednak nie miałam takiego mętliku w głowie po skończeniu książki, jak w tym przypadku. Z jednej strony „Piękne zło” spokojnie można nazwać mistrzowsko skonstruowanym thrillerem psychologicznym, będącym spełnieniem marzeń każdego miłośnika tego gatunku i nie tylko. Autorka zadbała by posiadał ON wszystko co niezbędne, czyli intrygującą fabułę, zaskakujące zwroty akcji oraz pełen wachlarz emocji i nietuzinkowych, dobrze wykreowanych bohaterów. A wszystko to wplecione w codzienne, zwyczajne życie.

  Jednak z drugiej strony, kiedy myślę o tej historii i całej lekturze to kołacze mi się po głowie słowo „dziwna”. Głównie, dlatego że w całej tej powieści nie było ani jednego stosunkowo normalnego bohatera, nie posiadającego żadnej traumy czy urazu psychicznego. Tutaj wszystkie postacie zostały w jakiś sposób naznaczone przez życie. Byłoby to naprawdę ciekawym elementem fabuły, gdyby nie towarzyszące temu wrażenie, że rywalizują oni o to kto został najbardziej pokrzywdzony i jednocześnie wszyscy są przeświadczeni o swojej wygranej. Trzeba jednak przyznać, że Annie Ward udało się bardzo dobrze ukazać problem jakim jest depresja oraz zespół stresu pourazowego.

  Brak jakiejkolwiek chronologii oraz duże przeskoki w czasie również nie wpływają na pozytywnie odbiór „Pięknego zła”. Przeplatanie teraźniejszości z wątkami z przed kilku tygodni oraz z początkami znajomości Iana i Maddie w sposób tak naprawdę losowy sprawia, że bardzo łatwo jest się pogubić w tej historii. Fakt, że wszystkie rozdziały były ciekawe i koniec końców stworzyły zaskakujące zakończenie wcale nie pomagał odnaleźć się czytelnikowi.

  „Widzę Cię i się cieszę. Ale zaraz się złoszczę, bo nie powinno Cię tu być. Radość. Gniew. Radość. Gniew. Strasznie mi mieszasz w głowie...”

  Annie Ward stworzyła naprawdę pokręconą i nieprzewidywalną historię, po którą bez wątpienia warto sięgnąć. W szczególności, że czyta się ją szybko i przyjemnie. Nie jest to jednak lektura pozbawiona wad. Myślę, że swoją nie chronologicznością nie raz może Was nieźle zirytować. Jeśli jednak przymkniecie na to oko to szybko odkryjecie jak Ward sprytnie potrafi manipulować czytelnikiem i jego odczuciami, a wtedy już na pewno wsiąkniecie w „Piękne zło”

  Aleksandra

  Wszystkie cytaty pochodzą z książki „Piękne zło” autorstwa Annie Ward.

  Więcej na : [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Lubię thrillery psychologiczne, czytam je przy każdej okazji i dzięki temu, albo przez to, ciężko mnie zaskoczyć. Annie Ward się udało. Piękne zło to historia która mogła się wydarzyć i ta realność jest jej ogromnym atrybutem. Dużym plusem dla mnie też jest konstrukcja akcji, rozdziały teraźniejsze przeplatają się z wydarzeniami z przeszłości. Powoli, stopniowo odkrywamy motywację zbrodni z pierwszych stron. I tu musicie wiedzieć, że każdy szczegół jest ważny.

  Podoba mi się również motyw podróży głównych bohaterów. Chorwacja, Bułgaria to kierunki, które poniekąd są nam bliższe niż dajmy na to RPA.

  Możliwe że aspekt psychologiczny mógłbyć głębszy, bardziej złożony, jednak nie przeszkadza to w odbiorze. Depresja, zespół stresu pourazowego, lęki, niekontrolowana agresja. To wszystko się dzieje, oddziałowuje na otoczenie i doprowadza do tragedii.

  Bardzo dobra książka, nieoczywista, mocna, zaskakująca i od której ciężko się oderwać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "To była najbardziej magiczna mała śmierć w moim życiu"

  "Piękne zło" to jedna ze styczniowych premier autorstwa Annie Ward. Opis książki bardzo mnie zaintrygował, a że lubię thrillery psychologiczne stwierdziłam, że to będzie książka dla mnie. Czy dostałam to czego oczekiwałam? Tak, chociaż bardziej była to powieść obyczajowa z wątkami thrillera. Zupełnie jednak nie przeszkadzało mi to w odbiorze książki.

  Maddie i Ian poznali się szesnaście lat temu na Bałkanach, gdy kobieta odwiedzała swoją przyjaciółkę Jo. Obecnie mieszkają na przedmieściach Kansas City i wiodą szczęśliwe życie. Ich związek wydaje się być idealny, ale czy na pewno taki jest?

  Po wypadku Maddie zaczyna terapię, która ujawnia burzliwą historię jej związku i małżeństwa. Mąż cierpi na zespół stresu pourazowego, relacja z Jo jest bardziej skomplikowana niż ktokolwiek mógłby przypuszczać , a strach o bezpieczeństwo synka nie pozwala jej normalnie funkcjonować. Wszystkie te wydarzenia prowadzą do dnia, w którym policja zjawia się na miejscu morderstwa. Okazuje się, że w życiu Maddie nic nie jest takie jak mogłoby się wydawać.

  Lubię takie książki! Autorka od pierwszych stron wciągnęła mnie w opowiadaną przez siebie historię. Byłam bardzo ciekawa jak się zakończy i przyznaję, że czegoś takiego się nie spodziewałam. Podobały mi się wątki początków relacji między Maddie i Ianem przeplatane wydarzeniami z kilku tygodni przed zbrodnią oraz działania policji po tragicznym zdarzeniu. Połączyły się one w zaskakujący finał. Wszystko to sprawiło, że książkę czytało mi się naprawdę dobrze! Mimo, że momentami akcja zwalniała, była tak intrygująca, że nie nudziłam się podczas lektury nawet przez chwilę. Do tego mamy ciekawie zarysowane portrety psychologiczne bohaterów, z których każdy skrywa jakąś tajemnicę. Autorce udało się też dobrze pokazać jakim problemem jest zespół stresu pourazowego i jak ciężko żyje się z osobą na niego cierpiącą. Przyznaję, że nie za bardzo mam się do czego w tej książce przyczepić. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pozory mylą...

  Niemal
  w każdym z nas jest coś z Pani Dulskiej. Lubimy idealne rzeczy i w taki właśnie sposób usiłujemy kreować własne życie, a kiedy nam to nie wychodzi, staramy się przynajmniej, by sprawiało wrażenie idealnego. Niestety bardzo często utrzymywanie pozorów wymaga wiele energii, często też staje się coraz bardziej frustrujące. Im bardziej się bowiem staramy, tym mocniej nasza rzeczywistość odbiega od tej z wyobrażeń. Tymczasem otoczenie widzi piękny obrazek i nawet gdybyśmy potrzebowali pomocy, nikt nie jest w stanie jej udzielić. Dopiero wówczas, kiedy wydarzy się tragedia, ludzie dookoła otwierają szeroko oczy ze zdumienia, przekonując siebie, że to była taka idealna rodzina. A przecież ideały nie istnieją…

  Na taką podręcznikową rodzinę wyglądają właśnie Maddie i Ian. Piękny dom z ogrodem na przedmieściach Kansas City, uroczy trzyletni synek Charlie, niemałe dochody pozwalające wieść przyjemne i bezstresowe życie. Dlaczego zatem Maddie cierpi na napady paniki i jest zmuszona szukać pomocy terapeuty? Kobieta decyduje się na rozpoczęcie terapii przez pisanie, bowiem jako była dziennikarka, wierzy w moc słowa pisanego. Rozpoczyna zatem terapię w prywatnym gabinecie doktor Camilli Jones i właśnie dzięki tym sesjom poznajemy kulisy jej znajomości z Ianem i wydarzenia, które popchnęły kobietę do rozpaczliwego szukania pomocy.

  Maddie poznała przyszłego męża na imprezie charytatywnej na rzecz Czerwonego Krzyża. Ona owładnięta misją zbawienia świata uczyła na Uniwersytecie Sofijskim języka angielskiego, pracowała też nad książką reporterską, ON służył w armii, realizując różne misje. I choć początkowo wydawało się, że stworzy parę z przyjaciółką Maddie – Jo, to ostatecznie powrócił do swojej dziewczyny czekającej na niego w kraju. Jednak Maddie go nie zapomniała, również Ian w chwilach kryzysu, który dopadał go coraz częściej wspominał uśmiech pięknej dziewczyny. Mimo iż wiele stało na przeszkodzie, by ostatecznie byli razem, a ich związek zniszczył przyjaźń Maddie i Jo, to spotkawszy się po latach decydują się razem zamieszkać, a później pobrać.

  Dlaczego zatem kobieta, mając swojego upragnionego Iana oraz wspaniałego synka, jest taka niespokojna? Czy winę za te ataki paniki można zrzucić na wypadek jakiemu w dość niejasnych okolicznościach uległa podczas biwaku z Ianem i synkiem? A może ich źródłem są obsceniczne zdjęcia byłej dziewczyny Iana, która najwyraźniej wciąż utrzymuje z nim kontakt albo informacja o nabyciu przez męża dość niecodziennej nieruchomości? Albo odkrycie, którego dokonała w piwnicy? Przekonamy się o tym dzięki lekturze fenomenalnej powieści pt. „Piękne zło” autorstwa Annie Ward. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Czarna Owca mistrzowsko skonstruowany thriller psychologiczny to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników gatunku, ale dla tych wszystkich czytelników, którzy cenią sobie frapującą fabułę, a także nagłe zwroty akcji, prowadzonej zresztą w taki sposób, że niemal od początku wciągnięci zostajemy w proces docierania do prawdy.

  Niestabilnie emocjonalny mąż nękany apokaliptycznymi wizjami, cierpiący na zespół stresu pourazowego, żona z napadami lęku – to może stanowić mieszankę wybuchową i prowadzić do tragedii. To właśnie od interwencji policji zaczynamy śledzenie tej historii, z każdą stroną coraz mocniej pragnąć dowiedzieć się, co się tak naprawdę wydarzyło w tym idealnym domu przy Lincoln Street 2240, zamieszkałym przez idealną rodzinę …

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Piękne ciało 3/5 Nasza cena:
31,44 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piękne ciało

Dowody nigdy nie kłamią. Trzeba tylko dobrze je odczytać. W prestiżowej dzielnicy Savannah popełniono morderstwo. Ofiarą jest Naomi Scott, młoda studentka prawa. Dziewczynę zastrzelono i brakuje świadków tragicznego zdarzenia. Morderstwem interesuje się reporterka kryminalna Harper McClain....
Zło czai się na szczycie 5/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zło czai się na szczycie

Detektyw Szymon Solański bawi się na weselu w Zdrojowicach. Na moment wymyka się z uroczystości i trafi a na teren budowy kolejnego budynku hotelu. W świeżo wylanych fundamentach odkrywa ciało. Ktoś zamordował miejscowego aptekarza! Właściciel hotelu, którego interes jest zagrożony, zleca...
Zło czai się wszędzie 0/5 Nasza cena:
11,99 zł 15,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zło czai się wszędzie

Ekskluzywny hotel na malutkiej malowniczej wysepce wydaje się idealny na wakacje. Herkules Poirot ma nadzieję odetchnąć od napięcia i odpowiedzialności związanej ze swoim zawodem. Ale ledwie przybywa na miejsce, wyczuwa kłębiące się emocje, zazdrość, ambicję. Źródłem tych napięć jest piękna Arlena...
Zło czai się wszędzie 0/5 Nasza cena:
21,17 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zło czai się wszędzie

Ekskluzywny hotel na malutkiej malowniczej wysepce wydaje się idealny na wakacje. Herkules Poirot ma nadzieję odetchnąć od napięcia i odpowiedzialności związanej ze swoim zawodem. Ale ledwie przybywa na miejsce, wyczuwa kłębiące się emocje, zazdrość, ambicję. Źródłem tych napięć jest piękna Arlena...
Zło 5/5 Nasza cena:
29,88 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zło

Kryminał autorstwa dwóch kontrowersyjnych autorów: Artura Nowaka - pisarza, publicysty, prawnika i Mariusza Zielke, nazywanego polskim Stiegiem Larssonem. Wzięty adwokat Tomasz Mauer po wielu życiowych zakrętach przenosi się z rodziną do niewielkiego miasteczka, gdzie chciałby odnaleźć upragniony...
Zło czai się w cieniu 0/5 Nasza cena:
22,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zło czai się w cieniu

Tym razem inspektor Carlyle rusza tropem międzynarodowego gangu handlarzy dziećmi. Ślady prowadzą od Pałacu Buckingham, w pobliżu którego inspektor znalazł kilkuletnią, zdezorientowaną, nieznającą angielskiego dziewczynkę, do Kijowa, a stamtąd z powrotem do Londynu. Pozornie rutynowa i oczywista...
Skazany na zło 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skazany na zło

Jedno wydarzenie. Jedna decyzja. Jeden błąd. I twoje życie już nigdy nie będzie takie samo.Dom na kredyt, skromna firma i kochająca żona – oto życie niespełna trzydziestoletniego Wiktora Hauke. Ale pewnego dnia wszystko, co uznawał za najważniejsze, zostanie przekreślone, a to za sprawą jednego,...
Piękne kłamstwa 5/5 Nasza cena:
14,48 zł 28,96 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piękne kłamstwa

Książka roku 2006 w jednym z największych amerykańskich wydawnictw. Oryginalny thriller psychologiczny przetłumaczony w 12 krajach. Przypadek, jedna decyzja i? dobry uczynek mogą zmienić całe twoje życie. A jeśli twoja rodzina to kłamstwo? A jeśli twoje nazwisko to kłamstwo? A jeśli całe twoje...
Odziedziczone zło 5/5 Nasza cena:
33,15 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odziedziczone zło

„Dzieła Yrsy Sigurðardóttir to już kanon współczesnej światowej literatury kryminalnej”.   „Times Literary Supplement” Pod osłoną nocy we własnym domu w bestialski sposób zostaje zamordowana młoda kobieta. Jedynym świadkiem zbrodni jest siedmioletnia córka ofiary. Krótko po tym wydarzeniu...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula