Pensjonat na Kaczym Wzgórzu

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Rok wydania
2021
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 25,42 zł
Audiobooki mp3
za 32,40 zł
Nasza cena: 20,78 zł 36,90 zł Taniej o: 44%

Dwa sąsiadujące ze sobą miejsca, dwa zupełnie różne światy. Czy możliwe jest, aby w ogóle mogły istnieć obok siebie? "Pensjonat na Kaczym Wzgórzu" to powieść o skrajnościach, gdzie kobiecy ból i męskie potrzeby wzajemnie się wykluczają. Tylko czy na pewno?

Pensjonat jest specjalnym miejscem dla wielu kobiet. To właśnie tutaj mogą one dojść do siebie po przeżytych rozczarowaniach. Złamane serca, niespełnione miłosne oczekiwania i poczucie straty - wszystko to sprowadziło je właśnie na Kacze Wzgórze. Mają nadzieję, że wyleczą się z traum i zaczną żyć od nowa.

Obok Kaczego Wzgórza jest z kolei Samotnia - oaza dla mężczyzn, którzy przybyli do niej, pragnąc rozpusty. Z dala od wścibskich oczu mogą w tym gnieździe rozwiązłości oddawać się swoim żądzom i ukrytym pragnieniom. Nic dziwnego, że takie sąsiedztwo nie sprzyja kobietom przebywającym w pensjonacie.

Z takiego założenia wychodzi 30-letnia Łucja. To cud, że nikomu nie stała się jeszcze żadna krzywda, biorąc pod uwagę charakter tych miejsc. Tyle że ten stan niekoniecznie musi się dalej utrzymać. W końcu dojdzie to jakiejś tragedii. Dlatego Łucja robi wszystko, żeby zniszczyć Samotnię i jej właściciela Roberta, którego nazwisko - Sęp - idealnie pasuje zarówno do niego, jak i całej sytuacji.

Nie jest tajemnicą, że oboje są wrogo nastawieni i czują do siebie niechęć. Antypatia z każdym dniem rośnie i konflikt wisi na włosku. Tyle że jest też coś jeszcze. Coś, czego nikt nie był w stanie przewidzieć. Uprzedzenia obojga z czasem przeradzają się w? To ujawni już sama książka. Jej autorką jest Paulina Kozłowska, a "Pensjonat na Kaczym Wzgórzu" jest jej literackim debiutem.
Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Niemal każdy z nas słyszał o przemocy wobec kobiet, wiele osób zna też takie kobiety, które stały się ofiarą przemocy, nie tylko fizyczne, ale też psychicznej czy ekonomicznej. Bardzo często dziwimy się wówczas, że się zgadzają na takie traktowanie, że całymi latami znoszą poniżenia, wyzwiska, a na dodatek bardzo często z różnych powodów ukrywają swoją sytuację przed wzrokiem otoczenia. Pudrują siniaki, opowiadają o upadkach ze schodów, w różny sposób starając się tłumaczyć kolejne rany na ciele. W dużej mierze związane to jest ze wstydem, strachem, a także świadomością tego, co może stać się w przypadku odejścia czy nawet zaznaczenia granic. Jeśli jeszcze w grę wchodzą dzieci, a kobieta nie ma dokąd pójść, wybiera milczące cierpienia pod okiem swojego oprawcy.

  Na szczęście istnieje takie miejsce, jak Pensjonat na Kaczym Wzgórzu. Tu poturbowane przez los (i mężczyzn) kobiety mogą dojść do siebie, mogą odzyskać siłę do tego, by mogły zacząć nowy rozdział w życiu. Na ten niecodzienny pomysł na życie, a także na pomoc kobietom wpadła Łucja. Wyremontowała odziedziczony po babci stary dom w Kobylnicy koło Słupska i zamieniła go w swego rodzaju pensjonat dla kobiet po przejściach. Tym samym na Kaczym Wzgórzu mieszkają same kobiety, tworząc swego rodzaju społeczność. Choć są solą w oku okolicznych mieszkańców, którzy uważają na dziwne uczenie się życia bez mężczyzn, to jednak trafiające tu kobiety odzyskują wiarę w siebie.

  W tej chwili w domu, poza Łucją, przebywają jeszcze Karolina, Jagoda oraz Paulina, ciesząc się spokojem i poczuciem bezpieczeństwa. Nie chcą z tego rezygnować, dlatego kiedy pojawia się nowa kobieta, która uciekła od swojego męża-kata, stają się ostrożne i trudno im zaufać „nowej”. Szczególnie, że ta najwyraźniej nie mówi wszystkiego, obawiają się zatem wizyty jej męża i problemów z tym związanym.

  Ale nie tylko mąż Agnieszki jest problemem. Otóż właściciel pobliskiej działki szykuje im prawdziwą niespodziankę, chcąc do Kobylnicy sprowadzić największych wrogów skrzywdzonych kobiet – mężczyzn. Rober, biznesmen o wymownym nazwisku Sęp, działający na rynku luksusowych samochodów, planuje tam budowę samotni dla mężczyzn. A właściwie pensjonatu, gdzie mogliby oni odreagować stresy dnia codziennego, korzystając z wszelakich uciech.

  Nic zatem dziwnego, że Łucja jest wrogo nastawiona do Roberta, a niechęć ta jest wzajemna. Tyle tylko, że te sprzeczne interesy, a także odczuwana antypatia z czasem zmieniają się w …No właśnie, o tym, jak potoczą się dalsze losy głównych bohaterów, a także kobiet, które na Kaczym Wzgórzu znalazły schronienie, przekonamy się dzięki wciągającej książce, która mimo lekkości porusza trudne i ważkie szczególnie dla kobiet tematy. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Replika „Pensjonat na Kaczym Wzgórzu” to lektura przede wszystkim dla kobiet, choć nie tylko tych, które doświadczyły przemocy. Dzięki plastyczności języka pozwala wczuć się w trudną sytuację mieszkanek pensjonatu, zwraca też naszą uwagę na to, co być może dzieje się i w naszym otoczeniu. Paulina Kozłowska pokazując różne oblicza przemocy i trudną sytuację kobiet koncentruje się jednak nie na ich słabościach, ale na sile i na tym, co mogą ze swoim życiem zrobić. Tym samym książka skrywa w sobie głębie, która może uratować życie niejednej przedstawicielce płci pięknej.

  Frapującej fabule towarzyszą znakomicie wykreowani bohaterowie. Wiele jest jednak w książce niepotrzebnych elementów, które nieco odbierają jej mocy i siły rażenia, nie pozwalają skoncentrować się na tym, co naprawdę ważne. Mimo tego jest to książka warta zauważenia, przede wszystkim z uwagi na podejmowaną tematykę. Z pewnością też obserwować dalszą karierę pisarską autorki, Pauliny Kozłowskiej, bo o tym, że kolejna książka powinna powstać, jestem przekonana.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą historią!

  Nie wiem, czy to pierwsza czy kolejna książka autorki, nie znam jej pióra, nie kojarzę nazwiska, ale skusiła mnie piękna okładka (za którą ogromne gratulacje dla wydawnictwa!), któa ma w sobie pewien urok oraz ciekawy tytuł.

  Pensjonat na Kaczym Wzgórzu jest miejscem, do którego tłumnie udają się kobiety ze złamanym sercem, ponieważ to tam jest najlepsze miejsce na wyleczenie go.

  Łucja jest kobietą, która mimo iż straciła nadzieje na cokolwiek brnie w postawione sobie cele. Jednym z nich jest pozbycie się sąsiada - Roberta, który ma bardzo charakterystyczne nazwisko - Sęp. Między tym dwojgiem powstają zgrzyty, a i wcale nie jest daleko do nagłego wybuchu czy przejścia potężnego "tornada". Czy ta wzajemna niechęć doprowadzi ich w zupełnie inne miejsce? Czy uczucia jakimi się darzą zmienią swój bieg o całe sto osiemdziesiąt stopni?

  Los bywa przewrotny, a co stanie się z Łucją i Robertem pozostaje dla nich jedną wielką niewiadomą.

  Jest to piękna i bardzo życiowa obyczajówka, która z pewnością znajdzie wielu fanów. Jak wspomniałam wyżej tytuł i okładka kupiły mnie niemal natychmiast, ale to co skrywał środek pozostawało jedną wielką niewiadomą.

  Kreacja głównych bohaterów, czyli wspomnianych Łucji i Roberta, bardzo mi się spodobała i z ogromną niecierpliwością czekałam co nastąpi. Są to dwa mocne charaktery, którym według mnie nie mogło nic stanąć na drodze. Czy ich to zgubiło? O tym musicie się już sami przekonać sięgając po lekturę.

  Kacze Wzgórze ma w sobie ogrom uroku i przyznam wam szczerze, że chciałabym się udać do tego miejsca i móc patrzeć na te piękne widoki, a i może przeżyć jakąś niesamowitą przygodę.

  Ta książka ma w sobie to COŚ, coś czego nie potrafię określić, ale coś co mnie totalnie kupiło i sprawiło, że jestem jak najbardziej na tak dla tej historii. Najwyraźniej brakowało mi czegoś takiego. Zdecydowanie polecam i zachęcam, aby sięgnąć po lekturę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Pensjonat na Kaczym Wzgórzu" to powiew świeżości na rynku literackim. Opowieść pełna emocji, zaskoczeń, którą przeczytałam jednym tchem. Z utęsknieniem czekam na dalsze losy bohaterów.

  Robert Sęp to człowiek o tzw. kamiennej twarzy, który nigdy nie okazuje emocji. Można go śmiało nazwać mistrzem kamuflażu, jeśli chodzi o życie prywatne. Natomiast w życiu zawodowym dał się poznać jako człowiek wybuchowy i dążący do celu. Poznajemy mężczyznę w momencie kiedy dowiaduje się on, że jego największy konkurent w sprzedaży samochodów wymyślił świetną promocję, która na pewno podbierze mu klientów. Robert się nie poddaje i postanawia stworzyć coś innego, nowatorskiego, czym też skusi klientów na swoją stronę. Przyda mu się do tego działka na tzw. Kaczym Wzgórzu. Wszystko idzie jak po maśle. Robert nie przewidział tylko jednego: problemów, jakie może mieć z sąsiadką.

  Łucja prowadzi Pensjonat w domu, który zapisała jej babka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale dziewczyna nigdy nawet nie miała okazji poznać seniorki rodu. Łucja założyła działalność całkiem inną niż standardowe, ale jak widać bardzo potrzebną w społeczeństwie. Pocztą pantoflową dowiadują się o niej kobiety i docierają one na Kacze Wzgórze, żeby odpocząć, zyskać spokój i leczyć złamane serca.

  Kiedy Łucja dowiaduje się co powstaje na sąsiedniej działce robi wszystko, by namówić Roberta na wycofanie się z inwestycji. Między nimi wytwarza się niechęć i antypatia, którą okazują sobie na każdym kroku.

  Jak skończy się ta historia? Czy oaza męskiej rozpusty może stać zaraz przy pensjonacie dla kobiet, które odpoczywają od mężczyzn?

  Jeśli zaglądacie do mnie czasami to wiecie, że lubię czytać debiuty. Nie każde są udane, ale odkryłam wiele cudownych osób z ogromnym talentem. Dziś mogę wam polecić książkę młodziutkiej Pauliny Kozłowskiej, która jutro zadebiutuje na rynku literackim. Życzę jej dużo szczęścia i wielu oddanych czytelników, do których ja się będę zaliczać. Autorka ma niezwykły talent, kunszt literacki, a przede wszystkim ciekawy pomysł na fabułę.

  Czytałam książkę już jakiś czas temu w pdf, ale pamiętam dokładnie o czym była (wg mnie to ogromna zaleta). Było i zabawnie, i romantycznie, ciekawie i intrygująco. Od pierwszych zdań czułam, że to będzie dobra książka, przy której się zrelaksuję i odpocznę. Historię o Kaczym Wzgórzu czyta się szybko, zupełnie nie czuć, że to debiut. Polecam!

  Na okładce znajdziecie mój blurb:

  "Dobre książki muszą umieć skupić uwagę czytelnika, być pełne emocji, zaskakiwać i skłaniać do przemyśleń. Dlaczego zapraszam Państwa na Kacze Wzgórze - fani powieści obyczajowych będą zachwyceni. Przeczytałam jednym tchem i czekam z utęsknieniem na kolejny tom. Polecam!"

  Matka Książkoholiczka

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ostatnio najbardziej pozytywnie nastawiają mnie do życia powieści obyczajowe, zwłaszcza takie o zaczynaniu życia od nowa w innym miejscu. Kiedy więc usłyszałam o debiucie Pauliny Kozłowskiej „Pensjonat na Kaczym Wzgórzu” wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Dodatkowo zauroczyła mnie ta klimatyczna okładka. Czy jestem zadowolona z lektury?

  Trzydziestoletnia Łucja remontuje dom odziedziczony po babci i otwiera w nim „Pensjonat na Kaczym Wzgórzu”, oazę spokoju i miejsce, gdzie poturbowane przez miłość kobiety mogą przemyśleć swoje życie, odpocząć od mężczyzn i zabrać siły. Niespodziewanie okazuje się, że tuż obok znany biznesmen planuje otworzyć Samotnię – oazę męskiej rozpusty. Dwa miejsca o tak różnym przeznaczeniu tuż obok siebie. Czy to nie brzmi jak przepis na katastrofę? Tym bardziej, że Robert Sęp, właściciel sąsiedniego domu działa ja Łucję jak przysłowiowa płachta na byka, wyzwala w niej najgorsze emocje. Mężczyzna również ma dość pyskatej sąsiadki. Wzajemna niechęć jednak przemienia się w wzajemnie przyciąganie i fascynację. Jak dalej rozwinie się ten swoisty galimatias?

  Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Błyskotliwe dialogi, świetne spostrzeżenia, humor oraz oryginalne postacie sprawiają, że trudno się od jej kart oderwać. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że w żadnym wypadku nie jest to cukierkowa powieść obyczajowa. Narracja jest trzecioosobowa, prowadzona na zmianę z punktu widzenia Roberta i Łucji. Styl i sposób opowiadania dostosowany jest doskonale do osoby, z punktu widzenia której prowadzona jest narracja. Tak więc rozdziały dotyczące Roberta mają bezpośredni, trochę szorstki styl, zawierający wulgaryzmy i męski sposób postrzegania świata. Rozdziały dotyczące Łucji są inne, bardziej spokojne, wyważone, chociaż kobieta jest zdecydowanie temperamentna i charakterna, co widać. Wszyscy przedstawieni w książce bohaterowie są oryginalni i ciekawi. Główna bohaterka Łucja to miła i sympatyczna trzydziestolatka. Długo żyła pod dyktando rodziców i ukochanego, w końcu jego zdrada przelała czarę goryczy i Łucja zdecydowała się przeprowadzić do zrujnowanego, odziedziczonego po babci domu w malowniczej okolicy. Zdeterminowana podejmuje się jego remontu i postanawia tam stworzyć zaciszną przystań, gdzie doświadczone przez los i mężczyzn kobiety będą mogły odzyskać równowagę, skupić się na sobie, nabrać sił. Pensjonat staje się azylem dla kolejnych kobiet i sposobem na życie Łucji. Nie przejmuje się zbytnio w tym, że we wsi pensjonat odwiedzany przez same kobiety jest wytykany palcami i wyśmiewany. Skupia się na pomocy kobietom i własnym życiu do czasu, aż tego spokoju nie zakłóca Robert Sęp. Reprezentuje typ mężczyzn, którzy Łucję irytują. Przystojnym, bogaty, pewny siebie, gbur i bawidamek. Postanawia w sąsiedztwie stworzyć miejsce męskiej rozpusty i nie przejmuje się tym, że zakłóca plany Łucji. Początkowa niechęć między tą dwójką przybiera z czasem na sile, prowadząc prawie do otwartej wojny. Między tą dwójką aż iskrzy. I chociaż Łucja – wygadana, o pełnym kształtach, z burzą ciemnych kręconych włosów nie reprezentuje typu kobiet, na które do tej pory Robert zwracał uwagę, nie potrafi wybić jej sobie z głowy. Książka pełna jest fantastycznego poczucia humoru, jest humor sytuacyjny, zabawne scenki rodzajowe, dowcipne, pełne ironii dialogi. Opisywane przez autorkę scenki i rozmowy powodowały, że uśmiech nie schodził mi z ust i bardzo polubiłam wszystkich bohaterów. Bowiem każda opisana w powieści postać jest niebanalna, przestawiona w sposób zwracający uwagę i intrygujący. Tak więc bardzo polubiłam Kacpra Struzika, który z zahukanego, trzymającego się z boku stażysty przeobraził się w przedsiębiorczego, młodego mężczyznę o ironicznym podejściu do życia. Bardzo polubiłam też dziewczyny, które gościły w pensjonacie Łucji – Karolina, Paulina, Jagoda i Agnieszka to nietuzinkowe kobiety, które mają odwagę być sobą i mimo trudnych przejść i rozczarowań starają się być szczęśliwe i odnaleźć swoją drogę w życiu. Najfajniejsze bowiem w tej książce jest to, że mimo pozornie lekkiej treści i humory dotyka bardzo istotnych kwestii, takich jak poszukiwanie swojego miejsca w życiu, odbudowa swojego życia po zdradzie czy innych trudnych przeżyciach, przemoc domowa, przyjaźń i solidarność kobiet… Mogłabym jeszcze tak wymieniać, ale myślę, że najlepiej będzie, jak sami przeczytacie. Ja na Kaczym Wzgórzu bawiłam się świetnie i z niecierpliwością czekam na zapowiedziany ciąg dalszy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Niektórzy tak mają, że choćbyś stawał na rzęsach i tak jesteś dla nich gówno wart”.

  Poznajemy Łucję, młodą sympatyczną kobietę. Przed pięcioma laty odziedziczyła po babci zrujnowany dom w przepięknie położonym miejscu. Rodzice zawsze narzucali jej swoje zdanie dotyczące jej życia, wyborów. Zdrada ukochanego mężczyzny przelała czarę goryczy. Łucja postanawia zacząć żyć na własną rękę i stworzyć miejsce przyjazne kobiecie. I tak powstaje Pensjonat na Kaczym Wzgórzu. Najbliżsi nie przebierając w słowach dają jej wyraźnie odczuć co myślą o jej szalonym pomyśle. Pensjonat staje się miejscem, azylem tylko i wyłącznie dla kobiet. Niespodziewanie na drodze Łucji staje Sęp, Robert Sęp…

  Początkowa niechęć nabiera rozmachu, przeobraża się w otwartą wojnę. Jest to debiut, a zadziwia lekkością i płynnością stylu. Pani Paulina serwuje nam porządną dawkę dobrego humoru, a pod jego płaszczykiem przemyca istotne, trudne i złożone problemy naszej codzienności. Rewelacyjne, płynne dialogi, cięte riposty, powodowały, że uśmiech często gościł na mojej twarzy. Łucja to odważna, dumna, inteligentna kobieta z sercem na dłoni. Stworzyła swój azyl na ziemi, do którego zaprasza poturbowane przez życie kobiety. Jej harmonię i spokój burzy niespodziewane wtargnięcie sąsiada. Ten arogancki, gburowaty, zapatrzony w siebie facet, który myśli, że wszystko można kupić, działa na nią jak czerwona płachta na byka.

  Rodzice, których żądania są wygórowane i przytłaczają. Brak wsparcia z ich strony, zrozumienia, miłości. Zdrada, kłamstwa, przemoc. Pozorne wyzucie się z emocji, obojętność, kobiety zmieniane jak rękawiczki, ciągła pogoń za sukcesem, byciem najlepszym, by sprostać przesadnym ambicjom ojca. Jakie to przykre. Lokalna społeczność, zawiść, pomówienia, wścibskość. Zwyczajne życie, które pisze nieprzewidywalne i zaskakujące scenariusze.

  Lekka, emocjonalna, życiowa, chwilami pikantna, przepełniona dobrym humorem powieść obyczajowa. Droga od nienawiści do miłości bywa kręta i wyboista, ale wcale nie taka długa. Idealna chwila rozrywki i przyjemna chwila ucieczki od codzienności. Z niecierpliwością czekam na kontynuację. Bardzo polecam, Tatiasza i jej książki :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Zaczekaj na miłość. Dwór na Lipowym Wzgórzu. Tom 3 5/5 Nasza cena:
27,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaczekaj na miłość. Dwór na Lipowym Wzgórzu. Tom 3

Nowa powieść autorki bestsellerowego „Pozwól mi kochać”! Klara Horczyńska ma niespełna trzydzieści lat, jest wziętą modelką, szturmem podbija rynek mody. Nagły wyjazd do Paryża okazuje się pasmem sukcesów. Nowe znajomości, udział w pokazach, sesje fotograficzne dla znanych pism z branży. Dobra...
Kochaj coraz mocniej. Dwór na Lipowym Wzgórzu. Tom 4 5/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kochaj coraz mocniej. Dwór na Lipowym Wzgórzu. Tom 4

Nowa powieść autorki bestsellerowego "Zaczekaj na miłość"! Lilianna Horczyńska od dziecka kocha muzykę i chce zostać uznaną pianistką. Kolejne szczeble trudnej edukacji muzycznej, dostanie się na instrumentalistykę, wyjazd na uczelnię do Wiednia - to wszystko przybliża ją do spełnienia marzeń....
Pensjonat na wrzosowisku 3/5 Nasza cena:
13,43 zł 34,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pensjonat na wrzosowisku

Pełna ciepła i refleksji, momentami gorzka opowieść o dylematach i samotności kobiety rzuconej daleko od ojczyzny, oderwanej od przyjaciół, rodziny i pracy zawodowej, o jej tęsknocie za dawnym życiem. Basia jest Polką mieszkającą w Ashford. Ma wszystko: kochającego męża, trójkę dzieci, dom,...
Podaruj mi jutro. Dwór na Lipowym Wzgórzu. Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podaruj mi jutro. Dwór na Lipowym Wzgórzu. Tom 1

Nowa powieść autorki bestsellerowej sagi o starym domu! Dwór na Lipowym Wzgórzu należy do rodziny Horczyńskich niemal od dwustu lat. Stanowi także wielką atrakcję dla turystów odwiedzających Podlasie. Jego właścicielką jest Aniela, słynna malarka. Zmęczona światowym życiem postanawia osiąść w...
Pozwól mi kochać. Dwór na Lipowym Wzgórzu. Tom 2 5/5 Nasza cena:
27,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pozwól mi kochać. Dwór na Lipowym Wzgórzu. Tom 2

Nowa powieść autorki bestsellerowego „Podaruj mi jutro”! Sabina Horczyńska jest kobietą sukcesu – pracuje jako wykładowca na uczelni, świetnie zarabia, cieszy się uznaniem. Jednak z dnia na dzień traci posadę i dobre imię, na które pracowała całe życie. Wszystko za sprawą oskarżenia o oszustwo i...
Noworoczne anioły 0/5 Nasza cena:
33,95 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Noworoczne anioły

Historia rozpoczyna się w noc sylwestrowa, kiedy trzy przyjaciółki wymyślają swoje noworoczne postanowienia… – Nasze postanowienia, szybko! W tym roku traktujemy je poważnie! – Nowa, lepsza praca – rzuciła Anka bez większego namysłu. – Najcudowniejsze wesele pod słońcem – zapowiedziała Zuzanna. – W...
Szczęście pod stopami 5/5 Nasza cena:
36,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęście pod stopami

Nie pomogą żadne zaklęcia, jeśli szczęściu nie da się szansy. Monika opiekuje się dzieckiem swojej siostry i choć jednocześnie wciąż ma nadzieję na założenie własnej rodziny, wydaje się szczęśliwa i spełniona. Kiedy przewrotny los stawia na jej drodze mężczyznę, który burzy jej spokój – nie...
Dom samotnych 0/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom samotnych

Złych decyzji nie da się cofnąć, ale można próbować naprawić ich skutki. O prawdziwą miłość też warto powalczyć. Niektórzy, tak jak Beata, szukają ucieczki w alkoholu. Znajdują ją na chwilę, ale potem przychodzi ranek… Inni, jak Kinga, próbują zmierzyć się z nową rzeczywistością i obiecują sobie,...
Znajdź mnie jeszcze raz 5/5 Nasza cena:
23,69 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znajdź mnie jeszcze raz

Książki Moniki Sawickiej są jak spotkania z dobrą przyjaciółką, która wysłucha, pocieszy, przyniesie otuchę i pomoże ponieść największe nawet ciężary. Kobieta przedstawiająca się jako Marylin Monroe – śmiała, czasem kapryśna i niemiła, jednak posiadająca w sobie jakiś magnes, który sprawia, że nie...
Każdy wschód słońca. Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej. Tom 3 2/5 Nasza cena:
29,89 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Każdy wschód słońca. Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej. Tom 3

Pełna ciepła i optymizmu saga rodzinna Robert i Róża już jakiś czas temu wypuścili swoje dzieci w świat, które teraz już na własny rachunek tworzą karty tej opowieści. Czytelnika zapewne najbardziej frapują losy niezwykle pomysłowego i niejednokrotnie zaskakującego otoczenie i bliskich, potomka,...
Malinowa Trufla 4/5 Nasza cena:
32,11 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Malinowa Trufla

Czy coś osiągnę? Nie wiem, spróbuję, odwrócę kolejną kartkę. Już się tak bardzo nie boję. Elżbieta od zawsze czuła, że żyje jedynie „dla kogoś”, aby spełniać czyjeś potrzeby i wpasowywać się w cudzą wizję świata. Do jej codziennych smutków dokładają się nie tylko niedająca satysfakcji praca i...
Kruchość porcelany 4/5 Nasza cena:
26,98 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kruchość porcelany

Książki Moniki Sawickiej są jak spotkania z dobrą przyjaciółką, która wysłucha, pocieszy, przyniesie otuchę i pomoże ponieść największe nawet ciężary. Zuzanna Maks to kochająca żona i matka. Kobieta przedsiębiorcza, skrząca humorem, pozytywnie nastawiona do życia. Szczęśliwa, chciałoby się rzec......
Wybrane bestsellery
Święto ognia 4/5 Nasza cena:
30,68 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Święto ognia

Tata tańczy  za szybą. Podnosi rozmazane  przez deszcz ręce  i kołysze  rozmazaną przez deszcz głową, ma zamknięte oczy i ja w końcu też zamykam swoje, i śpię, i budzę się rano, i znowu jesteśmy razem. Łucja  wierzy,  że  przed  wspomnieniami  uratuje  ją  balet.  Nastka  obserwuje  świat  przez ...
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1 0/5 Nasza cena:
27,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak...
Dom marionetek 5/5 Nasza cena:
27,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom marionetek

Czy zemsta jest słodsza od wybaczenia? Gdy najbliższa osoba rani, można wybrać zemstę lub odpuścić. Co przyniesie upragnioną wolność? Joanna, po zdradzie partnera i zakończeniu trudnego związku, postanawia wyjechać. Praca w luksusowym domu z bajecznym ogrodem i opieka nad rezolutną pięciolatką...
Chąśba 0/5 Nasza cena:
29,43 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chąśba

Co mają wspólnego zrzędliwy starzec z drewnianą nogą (który jest tylko zwykłym katem), niezbyt potężnej budowy chłopak (który do wszelkich przygód ma dość ambiwalentny stosunek) oraz pewna pyskata dziewczyna (która posiada, co prawda, znamię w kształcie śnieżynki, ale absolutnie nie jest ściganą...
Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty – świąteczna opowieść ostra jak imbir, słodka jak miód i ekscytująca jak niespodziewany prezent! Ginger najbardziej kocha święta. Co roku angażuje się w ich przygotowania, jakby od tego zależały losy świata. Wszystko powinno być piękne, pachnące...
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
38,98 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
Dług honorowy. Bezimienny. Tom 2 5/5 Nasza cena:
29,37 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dług honorowy. Bezimienny. Tom 2

Powieść sensacyjna mistrza kryminału. O czającym się w ludziach złu i o długach, które zawsze trzeba spłacać. Wilki to niewielka wieś zagubiona gdzieś nad jeziorem w województwie lubuskim. Miejscową społecznością wstrząsnęła tragedia, kiedy zamordowano tam młodą dziewczynę, której zmasakrowane, na...
Zero 0/5 Nasza cena:
35,23 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zero

Z sieci nigdy nie znikniesz. Londyn. Podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do popularnej platformy internetowej Freemee, która specjalizuje się w gromadzeniu i analizowaniu danych, obiecując milionom swoich...
Dziadku, opowiedz o sobie 0/5 Nasza cena:
41,31 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziadku, opowiedz o sobie

Darowując książkę „Dziadku, opowiedz o sobie”, dajesz swojemu dziadkowi więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz mu poczucie, że jest dla Ciebie ważny. Dzięki odpowiedziom na proste i wnikliwe, zawarte w dzienniku pytania dajesz dziadkowi możliwość spisania...
Metro 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metro

Wybuchowa mieszanka tajemnicy z przeszłości i politycznej korupcji Nowy thriller autora powieści: Zabawka i Lockdown Podczas otwarcia budowy trzeciej linii warszawskiego metra dochodzi do serii eksplozji. Zapada się strop tunelu, a gruzy grzebią pasażerów. Ci, którym udało się przeżyć, robią...
Odejdziesz ze mną? 0/5 Nasza cena:
32,87 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odejdziesz ze mną?

Finał bestsellerowej kryminalnej serii o duecie, w którym aż iskrzy. – Słyszałaś o seryjnym zabójcy ze Szczecina? – spytał Krystian. – Media nazwały go Krwawym Jastrzębiem. – Śledziłam sprawę. Pięć ofiar, dwie kobiety i trzech mężczyzn. Złapany, skazany na dożywocie, nawet nie apelował. – Od...
To, co najcenniejsze 5/5 Nasza cena:
29,37 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To, co najcenniejsze

Samantha Young, mistrzyni miłosnych historii, porywa pełnym pasji, namiętności i napięcia nowym tomem swojej bestsellerowej serii. Dziewięć lat temu Emery Saunders porzuciła wygodne, ale puste i samotne życie miliarderki i przeniosła się do Hartwell, uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula