Papierowe duchy

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
416
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 28,79 zł
Nasza cena: 26,03 zł 39,99 zł Taniej o: 35%

Mapa Teksasu oznaczona trzema czerwonymi punktami niczym kroplami krwi. Seryjny morderca, który twierdzi, że cierpi na demencję. Tajemnicza młoda kobieta, domagająca się odpowiedzi.

Carl Louis Feldman za młodu był słynnym fotografem. To było kiedyś, w innym życiu, zanim jeszcze został skazany za morderstwo młodej kobiety. Uniewinniono go z powodu demencji, od tamtego czasu leczy się w specjalistycznym ośrodku. Do momentu, gdy pojawia się w nim jego córka, która chce zabrać go na wycieczkę...

Czekała na ten moment połowę swojego życia. Planowała, zbierała informacje, trenowała. Układała w głowie wszystkie możliwe scenariusze. Dlatego teraz ma prawie całkowitą pewność, że staruszek, który siedzi obok niej na fotelu pasażera, przed laty porwał i zamordował jej siostrę Rachel.

Carl nie wierzy jej za grosz, gdy próbuje mu wmówić, że jest jego córką. Gdy z kolei on twierdzi, że nie pamięta, aby kiedykolwiek zamordował jakąś dziewczynę – ona nie wierzy jemu. Które z nich kłamie? A może kłamią oboje?

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czasem chęć poznania prawdy zmienia się w obsesję

  „ Zdjęcia(…) Są zarówno lustrami , jak i oknami. „

  Śmierć kogoś bliskiego to jedno z poważniejszych i obciążających emocjonalnie doświadczeń. Strata bliskiej osoby zawsze jest tragedią bez względu na okoliczności, , ale widok zmarłej osoby i możliwość pożegnania się, pójścia na cmentarz zapalenia świeczki pomaga w odbywaniu żałoby. Ale co gdy nie ma perspektywy uznania śmierci jak to się zdarza w sytuacji zaginięcia osoby w niewyjaśnionych okolicznościach. Często z zaginięciem trudniej poradzić sobie niż ze śmiercią czy chorobą kogoś bliskiego. Zwłaszcza, że niejednokrotnie nigdy nie otrzymuje się odpowiedzi na pytanie, co stało się z danym człowiekiem i dlaczego zniknął. Bliskim trudno jest być zawieszonym w niepewności, co do śmierci ukochanej osoby. Przez lata nie można pogodzić się z rzeczywistością , bo ból po starcie bliskiej osoby jest nie do ujarzmienia a zwłaszcza, gdy zachodzi podejrzenie, że została zamordowana.

  Z taką stratą przychodzi się zmierzyć bohaterce książki „ Papierowe duchy. „Julia Heaberlin tworzy portret kobiety, która nigdy nie pogodziła się z zaginięciem starszej siostry, gdy miała dwanaście lat . Całe swoje życie poświęciła na rozwikłanie zagadki jej losów i nie wiadomo, jaki dokładnie ma plan. Wiadomo tylko, że po wieloletnim śledztwie odnajduje mężczyznę, który był podejrzany o stalking i porywanie młodych kobiet, ale z braku dowodów nie został skazany. Za młodu był znanym fotografikiem i dokumentalistą, dziś przebywa w ośrodku wraz z kryminalistami cierpiącymi na demencję, którą stwierdzono także u niego. Bohaterka uznała go za mordercę swojej ukochanej siostry i podszywając się pod jego córkę zabiera go w podróż po Teksasie , aby dowiedzieć się, co tak naprawdę wydarzyło się wtedy, gdy jej starsza siostra Rachel zaginęła bez śladu.

  Odtąd zaczyna się gra pełna niewiadomych. „ Papierowe duchy „ są oparte na niezłym pomyśle, przynajmniej z takim do tej pory się nie spotkałam. Autorka postawiła na bardzo niestereotypowych bohaterów , zestawiając ze sobą ludzi zupełnie sobie obcych. Stworzyła dwie silne i inteligentne osobowości, wzajemnie manipulujące. Cierpiący na demencję fotograf zaskakuje jasnością umysłu, a nie pozorna dziewczyna, której imienia na początku autorka nie ujawnia, przekształca się, w kogo chce. Oboje mają tyle samo do ukrycia, co do stracenia, dlatego ich wzajemne podchody stanowią zasadniczą i najbardziej interesującą część powieści. Dziewczyna jest przekonana, że człowiek na fotelu pasażera jest mordercą jej siostry, natomiast Carl nie wierzy, że ona jest jego córką i nie pamięta by kogokolwiek zamordował, w co z kolei dziewczyna nie wierzy. Kto kłamie ? A może oboje ?

  Sięgając po „ Papierowe duchy „ oczekiwałam dynamicznej i mrożącej krew w żyłach akcji, bo thriller jest gatunkiem, w którym powinno się coś dziać. Dostałam natomiast pomimo oryginalnego pomysłu, nudną i monotonną fabułę wymagającą ciszy i skupienia. Autorka w nieskończoność wydłuża akcję, co podziałało na niekorzyść książki. Chyba po raz pierwszy od dłuższego czasu miałam wielką ochotę odłożyć książkę i nie czytać do końca, a że nie porzucam książek w trakcie lektury brnęłam dalej. Oczywiście chciałam poznać odpowiedzi na pytania dotyczące zaginięcia Rachel, ale ten brak dynamizmu, przeciągająca się w nieskończoność podróż nie napawała mnie optymizmem, czułam się coraz bardziej zniechęcona. Odkładałam książkę i wracałam do lektury , bo myślałam , że jak zrobię sobie przerwę to powrocie będzie lepiej. Niestety cała gra pomiędzy bohaterami jest tylko do pewnego momentu frapująca i dostarcza emocji, bo owa gra jest niemal pozbawiona napięcia i dość szybko staje się nużąca. Zakończenie powieści trudno mi uznać za wiarygodne i wygląda jakby było napisane naprędce. Wyjaśnienie zaginięcia Rachel zajęło autorce kilka stron i zostawiło mnie z pewnym rozczarowaniem i niedosytem. Oczekiwałam fantastycznej historii, a powieść okazała się przeciętną lekturą i zapewne nie zagości za długo w mojej pamięci. Autorka włożyła duży wysiłek w napisanie książki i nawet podobał mi się jej wyjątkowy klimat, ale nie jest to powieść, która wbiła by mnie w fotel. Szkoda , bo pomysł jest ciekawy, relacje pomiędzy bohaterami mają duży potencjał , a motyw zdjęć wykonanych przez Carla jest intrygujący. Autorka nieźle przedstawiła motywy działania bohaterki, jej potrzebę szukania sprawiedliwości i zemsty. Zaczęłam się zastanawiać, do czego może posunąć się człowiek ogarnięty obsesją ? Czy taka obsesja jest czymś wyniszczającym, czy mechanizmem obronnym, aby uporać się z traumą po stracie starszej ukochanej siostrze ? Czy warto poświęcić całe młode życie także pieniądze i energię, aby dokonać zemsty na kimś, kogo winy nie do końca się jest pewnym ?

  Jeżeli ktoś szuka dynamicznej i zaskakującej akcji może spokojne odpuścić sobie lekturę „ Papierowych duchów” , natomiast, jeżeli ktoś uwielbia historie pełne niedomówień, zmuszające do myślenia to ta książka jest dla niego.

  „ Ludziom się wydaje , że to muzyka jest uniwersalnym językiem. Nie. Jest nim fotografia. Idealne ujęcie żyje. „

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  NIETYPOWY DUET

  Autorka
  książki postawiła na bardzo niestereotypowych bohaterów i zestawiła ludzi zupełnie sobie obcych, dzielonych różnicą pokoleń, co więcej – dzielonych pewną tragedią, na wskutek której na pewno nie stoją po tej samej stronie. Grace to ambitna i bardzo odważna kobieta. Jakże można byłoby inaczej nazwać człowieka, który jest w stanie stawić czoła mordercy? Osoba ze skrupulatnym planem, potrafiąca założyć na twarz maskę pozorów. A zarazem dziewczyna nosząca w sobie traumatyczne wspomnienia minionych lat. Drugą, niemniej istotną postacią powieści jest Carl, były fotograf, człowiek mający na swoim koncie dość ciężki bagaż przewinień. Czarna owca? Co zaskakujące, nie do końca. Mężczyzna cierpiący na demencję. Z jednej strony przedstawiony jako ten, który dopuścił się czynów najgorszych. Z drugiej potrafiący sypnąć żartem czy pokazać swoją wrażliwość. Aż sama się temu dziwię, ale całkiem go polubiłam. Bohaterowie powieści, wyraziści, wiarygodni i niecodzienni są więc jej ogromnym atutem. Choć nie ma ich tutaj całej gromady, potrafią dostarczyć odpowiedniej dawki niezbędnych dla czytelniczej satysfakcji wrażeń.

  WOLNO, ALE DUSZNO

  Książka niesie ze sobą aurę niepewności i mroku. Rozliczne fałszywe poszlaki, oczekiwania, zaskakujące scenariusze. Atmosfera jest dość gęsta, choć akcja wcale nie pędzi jak szalona, wręcz przeciwnie, czasami wydaje się mocno rozwleczona. Pojawia się szereg ambiwalentnych odczuć i wrażeń. Kto tak naprawdę jest ofiarą? Jaka była przeszłość? Co jest dobrem, a co złem? Co uczciwością, a co krzywdą? Bohaterowie potrafią namieszać w głowach zacierając wcześniej ustalone granice. A każdy z nich sporo ma do przekazania i sporo do powiedzenia.

  MOTYW PODRÓŻY I FOTOGRAFIA

  Autorka bardzo dobrze zarysowała także tło powieści. Dominujący motyw podróży, mapa Teksasu, kolejne miasta. Obok tego fotografia, pasja dokumentalisty, odzwierciedlona nie tylko poprzez treść, ale także czarnobiałe, wplecione w strony książki zdjęcia. Książka ma swój klimat i choć nie wywołała u mnie palpitacji serca, dała mi do myślenia.

  PODSUMOWANIE

  Polecam fanom thrillerów psychologicznych, którzy lubią delektować się treścią, nie oczekują dynamicznego rozwoju akcji, ale stawiają na duszną atmosferę, na dobrą kreację portretów i na element dezorientacji. Julia Heaberlin z pewnością zafundowała coś, czego jeszcze nie było.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzisiaj przychodzę do was z recenzją książki, która zaintrygowała mnie już przy pierwszych publikowanych jej zapowiedziach. Tajemniczy tytuł, zachęcający opis i cudowna okładka, od której ciężko oderwać wzrok. Nie mogłam przejść obok tej powieści obojętnie, dlatego kiedy pojawiła się możliwość jej zrecenzowania, nie wahałam się ani sekundy. Byłam zniecierpliwiona i nie mogłam doczekać się lektury. Czy moje pozytywne nastawienie względem tej pozycji okazało się bliskie moim odczuciom po zakończeniu lektury? Zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, z której z pewnością dowiecie się czy warto sięgnąć po tę książkę.

  Carl Louis Feldman w młodości był słynnym fotografem. To było kiedyś, w innym życiu, zanim jeszcze został skazany za morderstwo młodej kobiety. Uniewinniono go z powodu demencji, od tamtego czasu leczy się w specjalistycznym ośrodku. Do momentu, gdy pojawia się jego córka i chce go zabrać na wycieczkę...

  Czekała na ten moment połowę swojego życia. Planowała, zbierała informacje, trenowała. Układała w głowie wszystkie możliwe scenariusze. Dlatego teraz ma prawie całkowitą pewność, że staruszek, który siedzi obok niej na fotelu pasażera, przed laty porwał i zamordował jej siostrę Rachel.

  Carl nie wierzy jej za grosz, gdy próbuje mu wmówić, że jest jego córką. Gdy z kolei ON twierdzi, że nie pamięta, aby kiedykolwiek zamordował jakąś dziewczynę - ona nie wierzy jemu. Które z nich kłamie? A może kłamią oboje?

  Fabuła książki zdecydowanie wyróżnia się na tle innych thrillerów. Julia Heaberlin miała bardzo dobry pomysł na stworzenie własnej historii i odniosłam wrażenie, że świetnie zaplanowała sobie przebieg całej opowieści. Dodatkowym atutem tej powieści jest podróż głównych bohaterów przez różne miasta w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące zbrodni, które rzekomo popełnił Carl. Dziewczyna ma nadzieję, że ta wycieczka pomoże Feldmanowi przypomnieć sobie okoliczności morderstw, których dokonał.

  Nie będę ukrywać, że zabierając się za czytanie tego thrillera, oczekiwałam dynamicznej i mrożącej krew w żyłach akcji. Według mnie thriller jest gatunkiem, w którym po prostu musi się coś dziać - nienawidzę nudy i monotonnej fabuły, a tutaj niestety to znalazłam. Miałam wrażenie, że autorka celowo wydłuża akcję (być może w dobrej intencji), jednak to wszystko podziałało na niekorzyść tej książki. Czytając "Papierowe duchy" wielokrotnie miałam ochotę odłożyć tę pozycję na bok i sięgnąć po zupełnie inny tytuł. Oczywiście chciałam poznać odpowiedzi na pytania dotyczące zaginięcia Rachel, ale perspektywa towarzyszenia bohaterom podczas powolnej podróży przez Teksas oraz zakamarki pamięci Carla, nie napawała mnie optymizmem. Dokończyłam czytanie tej powieści, ponieważ zawsze kiedy nie kończę jakiejś książki mam ogromne wyrzuty sumienia, ale jej lektura nie dała mi tyle przyjemności ile początkowo oczekiwałam.

  Jeśli chodzi o zakończenie "Papierowych duchów" to również tutaj doszukałam się pewnych niedociągnięć. Autorka prawie do samego końca bardzo mocno skupiała się na opisach, a każde wydarzenie przeciągała wręcz w nieskończoność. Natomiast końcówka i wyjaśnienie zaginięcia Rachel zajęło autorce dosłownie kilka stron i pozostawiło mnie z dosyć dużym rozczarowaniem i ogromnym niedosytem. Odniosłam wrażenie, że Julia Heaberlin poszła na łatwiznę i zrobiła wszystko, aby jak najszybciej dokończyć pisanie książki i zamknąć historię głównych bohaterów.

  Podsumowując - "Papierowe duchy" to powieść, która nie spodoba się każdemu. Dla mnie okazała się dużym rozczarowaniem. Oczekiwałam fantastycznej historii, a otrzymałam przeciętną lekturę, która nie pozostanie zbyt długo w mojej pamięci. Jeśli szukacie dynamicznej i zaskakującej akcji, myślę, że powinniście odpuścić sobie tę lekturę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Muszę przyznać, że Papierowe duchy to całkiem ciekawe dzieło, które posiada swój wyjątkowy klimat i sprawia, że naprawdę można na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Choć nie jest to powieść, w której tempo akcji wbije was w fotel i pozostawi bez tchu, to zdecydowanie ma do zaoferowania coś innego – interesujących i tajemniczych bohaterów oraz całkiem ciekawą wizję nieprzewidywalnej podróży pełnej zaskakujących zwrotów.

  Cała recenzja: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jej wydaje się, że w końcu znalazła mordercę swojej siostry. On, będący w jesieni życia, zmagający się z demencją, chcący jeszcze coś przeżyć. Razem wybierają się w kilkudniową podróż, podczas której każde z nich wykorzysta zebrane informacje, własne doświadczenia i umiejętność manipulacji. Do czego ich to doprowadzi? Kim okażą się na końcu swojej wyprawy?

  Dwoje silnych, manipulujących i dziwnych bohaterów. Powrót do wydarzeń sprzed lat. Próba znalezienia odpowiedzi na pytania, które nigdy nie przestały dręczyć zmęczonego umysłu. Niepokojąca przejażdżka mająca na celu odkrycie prawdy. Nieprzewidziane zdarzenia i szokujące okoliczności. Tak najkrócej można by opisać fabułę „Papierowych duchów”. Czy taka charakterystyka kusi, zachęca, skłania do rozpoczęcia lektury? Jak najbardziej!

  Nie miałam okazji przeczytać poprzedniej książki autorki, dlatego podeszłam do jej nowego tytułu bez większych oczekiwań. Choć wierzyłam, że powieść sprawdzi się idealnie jako niepokojący thriller, to przecież nigdy nie ma pewności. Tymczasem od samego początku ta historia okazała się niezwykle angażująca i absorbująca, sprawiając tym samym, że z wielką przyjemnością poświęcałam jej swój czas. Heaberlin zbudowała intrygującą fabułę opierająca się na niewyjaśnionej sprawie sprzed lat, przywołała duchy, przykre wspomnienia, garść tajemnic, a to wszystko doprawiła obecnością charakternych bohaterów.

  Kolejne rozdziały zdają się być jeszcze bardziej przytłaczające, niż można by się tego spodziewać. Całość obleka mrok, duszna atmosfera ciąży, nowe okoliczności wywołują więcej pytań, niż sugerują odpowiedzi, a każdy szczegół ma duże znaczenie. Dawno nie czytałam thrillera, w którym atmosfera byłaby aż tak gęsta, cierpka, nieprzyjemna. Autorka świetnie poradziła sobie ze zbudowaniem mrocznej, zastanawiającej i melancholijnej scenerii, która raz po raz uderza w czytelnika i wywołuje bardzo mieszane uczucia. Uwielbiam takie przepełnione tajemnicą klimaty, bardzo mocne opisy, niespodziewane zwroty, nowe kłopoty.

  Uważam, że tym tytułem autorka świetnie podołała wszystkim wymaganiom, jakie stawia się thrillerom. Szczególnie zaś spisała się przy budowaniu warstwy psychologicznej, do której nie można mieć absolutnie żadnych zastrzeżeń. Podążanie za decyzjami bohaterów, analizowanie ich kolejnych kroków, próba zrozumienia, co rzeczywiście się wydarzyło i odgadnięcia, co jeszcze przed nimi. Konieczność zrozumienia, kto jest szczery, a kto ma coś do ukrycia. Kłamstwa, półprawdy, sekrety, niedopowiedzenia, przemilczenia. I manipulacje. Czytamy w skupieniu i z uwagą, próbujemy to rozgryźć na własną rękę, ale nie jest łatwo.

  Heaberlin znakomicie wykreowała książkowych bohaterów, sprawiając, że nie można tak po prostu o nich zapomnieć zaraz po odłożeniu książki. Każdy z nich ma coś na sumieniu, każdy z nich chce coś dla siebie ugrać. Nigdy nie możemy być pewni, do którego momentu obowiązuje szczerość, a gdzie zaczyna się manipulacja. Mają swoje zasady, ale one cały czas się zmieniają. Nakręca ich egoizm, determinacja, próba udowodnienia czegoś sobie i innym. Kto jest łowcą, a kto ofiarą? A może żadne z nich nie zasługuje na te miana? Może za pokerową twarzą kryje się jeszcze więcej?

  Wrażenie niepokoju pogłębia się również ze względu na wykorzystanie narracji pierwszoplanowej. To dzięki niej mamy poczucie mocniejszego zaangażowania w tę historię, głębszego uczestnictwa w opisywanych wydarzeniach. Taki sposób przedstawienia historii sprawia, że możemy popatrzeć na całość z innej perspektywy. Więcej dostrzec, mocniej odczuć, głębiej dotrzeć.

  „Papierowe duchy” to bardzo klimatyczna i gorzka opowieść. Zastanawiająca, budząca emocje, trochę inna. Autorce można zarzucić, że wydarzenia momentami rozgrywały się zbyt wolno, że brakowało dynamizmu, a akcja zwalniała. Moim zdaniem jednak zbudowany klimat, mroczna zagadka i sylwetki bohaterów są w stanie zrekompensować te niedociągnięcia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -37%
  Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć. Tom 1

  Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć. Tom 1

  Pierwsza część trylogii „Ukryta sieć” jednego z najbardziej obiecujących pisarzy młodego pokolenia.Na warszawskiej ulicy dochodzi do wypadku. Ginie Ryszard Buczek, aktor prowadzący popularny program dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że stracił kontrolę nad pojazdem. Jednak Julita Wójcicka,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,22 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -35%
  Nieodgadniona

  Nieodgadniona

  THRILLER PSYCHOLOGICZNY NA MIARĘ NAJWIĘKSZYCH ŚWIATOWYCH BESTSELLERÓW! Straciłem w życiu tak naprawę jedną bliską osobę, ale to w zupełności wystarczyło, bym zrozumiał, że prędzej czy później stracę wszystko Rok po ucieczce od męża Kasandra Reimann prowadzi spokojne, ustatkowane życie za granicą....
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,76 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -25%
  Pisarka. Trylogia autorska. Tom 1

  Pisarka. Trylogia autorska. Tom 1

  KAŻDY MA SWOJĄ OPOWIEŚĆ. SPRAW, BY TWOJA BYŁA WYJĄTKOWA. Słowa mogą niszczyć, ale mogą też ocalić. Oto historia Pisarki, która spośród tysięcy słów wybiera te najpiękniejsze, by je splatać w niezapomniane historie. To również opowieść o dwojgu młodych ludziach: Weronice i Wiktorze, którzy mają...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,10 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -45%
  Kapelusz Pani Wrony

  Kapelusz Pani Wrony

  Dowcipne i mądre opowiadania, których akcja dzieje się w lesie, ogrodzie i na łące. Poczytamy o tym, w jaki sposób odnalazł się zaginiony kapelusz pani Wrony, jakiego bohaterskiego czynu dokonał bojaźliwy Wystraszek, poznamy historię niezwykłego małżeństwa bociana Mikołaja z piękną żabką i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 14,80 zł 26,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -25%
  Brzechwa dzieciom

  Brzechwa dzieciom

  Brzechwa dzieciom w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tego zbioru wierszy na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Brzechwa dzieciom to...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 14,85 zł 19,80 zł
  w magazynie
 • -28%
  Panna z mokrą głową

  Panna z mokrą głową

  Tytułowa panna z mokrą głową nie przypomina słodkiej i delikatnej panienki z dworku. Ta szalona dziewczyna jeździ konno, ma nogi w sińcach tworzących misterne wzory, wspina się na drzewa i płata figle, jakich nie powstydziłby się największy urwis. Ale gdy na rodzinę spadają nieszczęścia: śmierć...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 19,45 zł 26,90 zł
  w magazynie
 • -35%
  Szatan z siódmej klasy

  Szatan z siódmej klasy

  Dzięki niezwykłym zdolnościom psychologiczno-detektywistycznym Adaś Cisowski jest ekspertem w rozszyfrowywaniu szkolnych i rodzinnych zagadek. Podczas wakacji na prośbę swego profesora poszukuje skarbu w pewnym dworku. Przy okazji przeżywa mrożące krew w żyłach przygody, o jakich marzy każdy, i...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 17,60 zł 26,90 zł
  w magazynie
 • -44%
  O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie

  O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie

  Książka zawiera 34 legendy o wszystkich polskich miastach wojewódzkich i kilku mniejszych ośrodkach. Wybór uwzględnia legendy dotyczące etymologii nazw i ważne wydarzenia historyczne. Każde hasło opatrzone jest herbem, na wyklejce jest mapa Polski z zaznaczonymi opisywanymi miastami. Książkę zamyka...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 19,67 zł 34,90 zł
  w magazynie
 • -25%
  8+2 i ciężarówka

  8+2 i ciężarówka

  Nowe wydanie najsłynniejszej norweskiej książki dla dzieci. Małe mieszkanie, a w nim - duża rodzina. Mama, tata i ośmioro dzieci: Maren, Martin, Marta, Mads, Mona, Milly, Mina i mały Morten. Trochę im ciasno, za to bardzo wesoło. I tyle się u nich dzieje! Trzeba odnaleźć skradzioną ciężarówkę taty,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 26,18 zł 34,90 zł
  w magazynie
 • -32%
  Szaleństwa panny Ewy

  Szaleństwa panny Ewy

  Przygody szesnastoletniej Ewy zaczynają się od ucieczki przez okno od opiekunki, u której umieścił ją ojciec, wyjeżdżając za granicę. Do jego powrotu Ewa zdąży wiele narozrabiać, ale również pomóc nowym znajomym wyjść z tarapatów. Kornel Makuszyński (1884–1953) – pisarz optymista, uwielbiany przez...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 18,20 zł 26,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Papierowe pieniądze 0/5 Nasza cena:
24,84 zł 34,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Papierowe pieniądze

Jeden dzień. 11 godzin - 11 rozdziałów. Jedna redakcja - tysiąc historii. Wśród nich - te najważniejsze, te, które mogą stać się sensacją dnia. A także złamać kilka politycznych karier i wyczyścić z konta kilka zer. Tim Fitzpeterson, wiceminister, powinien lepiej dobierać sobie kochanki. Urocza...
Czucie i Wiara, czyli warszawskie duchy 0/5 Nasza cena:
25,81 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czucie i Wiara, czyli warszawskie duchy

„Czucie i Wiara” to nazwa mieszczącego się na Saskiej Kępie biura detektywistycznego, prowadzonego przez Józefa i Bronisława Krosnowskich. Panowie zajmują się wyjaśnianiem zjawisk paranormalnych, których przyczynami są wydarzenia z przeszłości. Każdy rozdział to jedno takie śledztwo i jednocześnie…...
"Czucie i Wiara", czyli warszawskie duchy 0/5 Nasza cena:
33,66 zł 34,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

"Czucie i Wiara", czyli warszawskie duchy

„Czucie i Wiara” to nazwa mieszczącego się na Saskiej Kępie biura detektywistycznego, prowadzonego przez Józefa i Bronisława Krosnowskich. Panowie zajmują się wyjaśnianiem zjawisk paranormalnych, których przyczynami są wydarzenia z przeszłości. Każdy rozdział to jedno takie śledztwo i jednocześnie…...
Złe duchy 0/5 Nasza cena:
25,23 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złe duchy

Na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii dochodzi do serii morderstw. Ich wyjaśnieniem zajmuje się komisarz Geryński. Tajemnicę jednego z nich próbuje również rozwikłać grupa nastolatków z chorzowskiego liceum, wplątując się w niejasne i niebezpieczne relacje świata miejscowej szajki...
Duchy przeszłości 0/5 Nasza cena:
28,49 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Duchy przeszłości

Kiedy wracającemu do domu Maksowi Nowakowi psuje się samochód, mężczyzna trafia w dziwne miejsce, zamieszkiwane nie tylko przez ludzi, ale i… tajemniczego ducha niejakiej Madame Lili. Tymczasem żona Maksa, Izabela, wyrusza na jego poszukiwania i przypadkiem wpada na ślad nieuchwytnego mordercy....
Duchy przeszłości morderstwa z jamnikami 0/5 Nasza cena:
28,49 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Duchy przeszłości morderstwa z jamnikami

Wczasy się skończyły. Czas wytropić mordercę.W małym, spokojnym kurorcie we Francji, gdzie życie toczy się leniwie, a kuracjusze z całego świata próbują podreperować swoje zdrowie, dochodzi do kilku tajemniczych morderstw. Jedną z ofiar jest Krystyna Dubois, znajoma żony Maksa Nowaka, sławnego...
Adaptacje literatury Rzeźnia numer pięć, czyli krucjata dziecięca 5/5 Nasza cena:
52,29 zł 79,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Adaptacje literatury Rzeźnia numer pięć, czyli krucjata dziecięca

Pierwsza wierna komiksowa adaptacja klasycznej powieści Kurta Vonneguta, jednego z najważniejszych antywojennych dzieł, jakie kiedykolwiek powstały. To opowieść o życiu Billy’ego Pilgrima, będąca farsowym spojrzeniem na okropności i tragedię wojen, w których walczą i giną dzieci, a także...
eBook Papierowe duchy mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,79 zł 31,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Papierowe duchy mobi epub

Mapa Teksasu, na niej trzy czerwone punkty niczym krople krwi. Seryjny morderca, który twierdzi, że cierpi na demencję. Tajemnicza młoda kobieta, która domaga się odpowiedzi. Carl Louis Feldman za młodu był słynnym fotografem dokumentalistą. To było kiedyś, w innym życiu, zanim został oskarżony...
Lissy 4/5 Nasza cena:
39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lissy

Marlene, piękna, młoda kobieta uciekając od przeszłości zdecydowała się wyjść za Herr Wegenera, bogatego kryminalistę. Po latach decyduje się odejść od męża, a uciekając zabiera coś bardzo wartościowego. Podczas ucieczki dochodzi do wypadku, Marlene rozbija samochód i traci przytomność. Na ratunek...
Pozorantka 4/5 Nasza cena:
38,24 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pozorantka

Florence Darrow od zawsze chciała być sławną pisarką. Kiedy otrzymuje ofertę pracy jako asystentka znanej, choć żyjącej w całkowitym odosobnieniu i ukrywającej się pod pseudonimem Maud Dixon autorki, zgadza się bez wahania. Podczas ich wspólnego pobytu w Maroku dochodzi jednak do katastrofalnego w...
Powiększenie 4/5 Nasza cena:
31,08 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Powiększenie

Nowa powieść autora bestsellerowego "Naturalisty"! Aby schwytać drapieżnika, musisz myśleć tak jak on. A żeby to zrobić - musisz odnaleźć go w sobie... Doktor Theo Cray powraca! Życie Theo Craya po konfrontacji ze śmiertelnie niebezpiecznym mordercą nie wraca już na poprzednie tory. Karierę...
Wdowy 5/5 Nasza cena:
39,59 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wdowy

Przez dwadzieścia lat Harry Rawlins i jego wspólnicy znakomicie prosperowali jako przestępcy. Kolejne zlecenie – porwanie furgonetki wypełnionej pieniędzmi – miało przynieść gigantyczne zyski. Okazało się jednak pechowe. Trzech złodziei zginęło, czwartemu udało się zbiec. Dolly, wdowa po Harrym,...
Wybrane bestsellery
Magnetyczna mapa świata Brimarex 5/5 Nasza cena:
77,12 zł 77,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magnetyczna mapa świata Brimarex

Brimarex Top Bright Magnetyczna mapa świata Magnetyczna mapa świata firmy Top Bright. Pozwól swojemu dziecku rozwijać zdolności językowe i topograficzne od najmłodszych lat! Duża, kolorowa, edukacyjna, 88 elementowa mapa świata z opisami w języku polskim pomoże Twojemu dziecku od najmłodszych lat...
LEGO Minecraft Królicza farma 21181 5/5 Nasza cena:
109,19 zł 139,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Królicza farma 21181

LEGO® Minecraft® Królicza farma 21181 - zestaw konstrukcyjny i króliczy domek do zabawy; świetny prezent dla graczy w Minecrafta; zawiera tresera, króliki i zombie; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (340 elementów) Przygody z gry Minecraft® w domu w kształcie ogromnego królika Zbuduj...
Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski 5/5 Nasza cena:
17,79 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski

Niniejszy Słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski jest podstawowym zbiorem współczesnej polskiej i ukraińskiej leksyki. Prezentuje wyrazy stosowane w codziennej praktyce oraz nowe słowa i zwroty językowe, które pojawiły się w obu językach w ostatnich latach. W alfabetycznym zapisie haseł...
LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204 5/5 Nasza cena:
35,87 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204

Akcja na dużą skalę z mechem i minifigurką Iron Mana Posadź Iron Mana za sterami jego niezwykłej mechanicznej zbroi i zamień latającego geniusza w giganta walki. Naładowany miotacz klocków, ogromna tarcza energetyczna i potężne, ruchome ręce i nogi — dzięki takiemu wyposażeniu nic nie stanie na...
Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia 5/5 Nasza cena:
22,69 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia

Gra Pucio Pierwsze Zabawy Wreszcie są! Długo wyczekiwane, mądre i piękne zabawki z PUCIEM! Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także w grach...
Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać 5/5 Nasza cena:
22,90 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dlaczego szkoła cię wkurza i jak ją przetrwać

Szkoła potrafi być naprawdę wkurzająca i przestarzała! Czujesz się w niej czasami jak na taśmie produkcyjnej albo w zakładzie karnym? Natłok materiału do przyswojenia, nauczyciele bardziej skupieni na twoich błędach niż sukcesach, stresujące sprawdziany od bladego świtu… A do tego te ciągłe...
LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203 5/5 Nasza cena:
35,87 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203

Świetny prezent dla siedmioletnich i starszych miłośników Iron Mana! Z zestawem LEGO® Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana (76203) zabawa w stylu Marvela wzniesie się na nowe wyżyny. Superfajne przygody dla młodych superbohaterów Wszystkie dzieciaki uwielbiają Iron Mana, prawda? A dzięki tej...
Iskra. Żywioły Podkarpacia. Tom 2 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Iskra. Żywioły Podkarpacia. Tom 2

Kiedy zbrodnia staje się punktem zapalnym niechcianych wspomnień… Jest czerwiec, gdy w wypadku samochodowym ginie dziennikarz śledczy Grzegorz Treter. Policja uznaje wydarzenie za tragiczny wypadek, jednak Baśka, córka zmarłego, uważa, że okoliczności śmierci jej ojca są co najmniej podejrzane....
Godzina wiedźm 5/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Godzina wiedźm

„Godzina wiedźm” to porywająca powieść, w której świat fantasy przeplata się z wątkami magicznymi. To historia o zamkniętym purytańskim społeczeństwie i młodej kobiecie, która odkrywa w sobie mroczną magię. Intrygująca książka, nagrodzona Horror AND for Debut Novel (2020), Best Debut Novel (2020)...
Puzzle Pucio. Historyjki obrazkowe Nasza Księgarnia 5/5 Nasza cena:
31,15 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Puzzle Pucio. Historyjki obrazkowe Nasza Księgarnia

Historyjki obrazkowe znajdziemy w każdym gabinecie logopedycznym, przedszkolu i wielu innych bliskim dzieciom miejscach. Dają one okazję do dobrej zabawy, a przy tym wspomagają rozwój m.in.: mowy na różnych poziomach (od poszerzania zasobu słownictwa po rozwój umiejętności opowiadania i prowadzenia...
Monster. Aileen Wuornos – zrozumieć seryjną zabójczynię 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Monster. Aileen Wuornos – zrozumieć seryjną zabójczynię

Kurtyny zostały rozsunięte, po czym naczelnik zapytał skazaną, czy chce wygłosić mowę pożegnalną do wiszącego nad jej głową mikrofonu. - Chcę jedynie powiedzieć, że pożegluję z Rockiem i wrócę jak Dzień Niepodległości z Jezusem, szóstego czerwca, jak w filmie, z tym wielkim statkiem i tak dalej. Ja...
Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach 5/5 Nasza cena:
27,63 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach

W maju 2014 roku Sonia Faleiro zobaczyła w mediach społecznościowych zdjęcie: ciała dwóch młodych dziewczyn wiszące na drzewie. Internauci pisali, że dorastające w Indiach kuzynki, czternastoletnia Lalli i szesnastoletnia Padma, zostały zgwałcone i zamordowane przez mężczyzn z wyższej kasty....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula