Pani Fletcher

Autor:

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w:
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2018
Ilość stron
384
Wydawnictwo
Nasza cena: 29,93 zł 39,90 zł Taniej o: 25%

Doskonała lektura dla fanów WIELKICH KŁAMSTEWEK i GOTOWYCH NA WSZYSTKO. Na wskroś nowoczesna opowieść o życiowych błędach, które chcemy zapamiętać.

Kiedy jej syn wyjeżdża na studia, Eve, wciąż atrakcyjna rozwódka, wreszcie ma czas tylko dla siebie i zyskuje wolność, której do tej pory tak naprawdę nie zaznała. Niemal przypadkiem zaczyna odkrywać świat internetowych i niekonwencjonalnych przyjemności łóżkowych. Coś, co kiedyś było dla niej nie do zaakceptowania, teraz okazuje się pociągające i wyzwalające. Eve musi się odnaleźć w czasach Tindera i gender studies, aby zrozumieć, czego tak naprawdę potrzebuje.

Tymczasem jej rozpieszczonego syna czeka na kampusie bolesne zderzenie z rzeczywistością. Okazuje się, że znana mu z filmów "z pieprzykiem" wizja intymności nie ma nic wspólnego z tym, jak wyglądają prawdziwe relacje z kobietami.

Pełnokrwista, podszyta cierpkim humorem powieść Toma Perrotty to błyskotliwy komentarz do skomplikowanej obyczajowej panoramy naszych czasów.

„Tom Perrotta ma ucho ironisty i serce romantyka”.

Jennifer Egan

Czytaj całość

Recenzje (4)
  1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena: 4/5
    Dodana przez w dniu 2018-08-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Jednym się spodoba,drugim nie.Jeszcze inni będą wręcz oburzeni.

    Niby lekka lektura,a poruszająca trudne,ważne i kontrowersyjne tematy.

    Na początku myślimy,że to tylko opowieść o matce próbującej odnaleźć się w nowej dla niej sytuacji.I syna rozpoczynającego studia,dla którego to też początek czegoś nowego.Dla obojga będzie to czas odkrywania nowej rzeczywistości.

    Jednak autor chce dzięki tej historii zwrócić naszą uwagę na zagadnienia internetowej pornografii,homofobii,gender itp.

    No coż,książka naszych czasów.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. Super Recenzent
    Ocena: 5/5
    Dodana przez w dniu 2018-08-02
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    „Pani Fletcher” Toma Perrotta to powieść z charakterem. Przeczytałam od deski do deski – z wielką przyjemnością. Eve to prawdziwa kobieta z krwi i kości, która czuje, myśli, kocha i stara się uczyć na własnych błędach. Na nowo próbuje odnaleźć się w świecie, który dobrze zna, ale wydaje jej się obcy: jako singielka i matka dorastającego syna. Nie mogę doczekać się ekranizacji. Z pewnością będzie to hit na miarę „Gotowych na wszystko”. Polecam lekturę!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. Super Recenzent
    Ocena: 4/5
    Dodana przez w dniu 2018-07-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    https://oczymszumiakartki.wordpress.com/

    Bardzo fajna
    powieść, szybko się czyta, jest podszyta cierpkim humorem. Eve po rozwodzie i wyprowadzce syna zaczyna czuć się samotnie i troszkę na siłę szuka przyjaciela. Na początku jest przekonana, że zakochała się w Amandzie ale po pewnym incydencie, w którym brał udział również kolega jej syna obie doszły do wniosku, że to nie jest uczucie. Kiedy kobieta zaczyna odkrywać świat internetowej pornografii coraz bardziej zaczyna ją to wciągać. Cały czas bije się z myślami czy nawiązać romans z młodszym chłopakiem. Podoba mi się, że autor w książce porusza temat transpłciowy i jak dobrze jest opisane życie przed oraz po zmianie płci. W naszej społeczności jest to jeszcze dla nas dziwne jak mężczyzna może stać się kobietom, a szczególnie jest to nie do przyjęcia dla starszych osób, którzy uważają że taki człowiek musi być chory. Jednak nie można nikogo oceniać póki się go nie pozna. Autor przedstawia również w powieści uzależnienie od pornografii, która zaburza nasze myślenie i postrzeganie rzeczywistego świata. Eve inteligentna, mądra kobieta musi się odnaleźć w czasach Tindera by uświadomić sobie czego jej brakuje, o czym tak naprawdę marzy i czego potrzebuje. Jest to powieść o problemach, które każdy z nas spotyka na swojej drodze. Podoba mi się, że nie tylko nasza bohaterka jest narratorem ale również jej syn opisujący życie na uczelni w pierwszym roku, jak również Amanda opisująca swoje problemy. Postacie bardzo dobrze wykreowane, proste ale szczegółowe opisy. Jednak do „Gotowych na wszystko” moim zdaniem tej powieści jest daleko.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. Recenzent Wybitny
    Ocena: 5/5
    Dodana przez w dniu 2018-07-29
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    „Pani Fletcher” Toma Perrota to książka o tym jak odnaleźć się w życiu wtedy gdy jedyne dziecko zaczyna samodzielne życie. Rozwiedziona czterdziestokilkulatka odwozi na studia swojego jedynego syna. Wraca do pustego domu, siada na kanapie i ....myśli o tym do czego ma jeszcze prawo a na co sobie do tej pory nie pozwalała. Randki, udane życie seksualne to wszystko jeszcze przed nią. I życie pokazuje, że klęski mogą być zwycięstwami a wszystko w życiu dzieje się po coś. Trzeba dać sobie czas aby życie pokazało nam co jest najważniejsze i aby odnaleźć własną drogę.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula