Pamiętnik Christophera.Tajemnica Foxworth Hall

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2015
Format
19,8x12,5 cm
Ilość stron
360
Nasza cena: 26,25 zł 35,00 zł Taniej o: 25%

Kontynuacja bestsellerowego cyklu o rodzinie Dollangangerów.

Duch „Kwiatów na poddaszu” prześladuje nowe pokolenia!

Siedemnastoletnia Kristin Masterwood w ruinach rezydencji Foxworth Hall przypadkiem odkrywa pamiętnik Christophera Dollangangera. Wkrótce się przekona, że jej matkę, która zmarła, gdy Kristin była mała, łączyły z niesławną rodziną Foxworthów więzi pokrewieństwa, a imponująca i tętniąca niegdyś życiem rezydencja była sceną tragicznych losów nieszczęsnej rodzeństwa Dollangangerów, przez lata więzionych na strychu. Duch kwiatów z poddasza jest tutaj wciąż żywy…

Christopher miał czternaście lat, kiedy on i jego młodsza siostra Kathy oraz bliźniaki Cory i Carrie stali się więźniami Foxworth Hall w wyniku podłych knowań chciwej matki, żądnej spadku i pieniędzy. Chłopak przez wiele miesięcy podtrzymywał rodzeństwo na duchu, ale nikt nie zdawał sobie sprawy, jak bardzo ta tragedia wpłynęła na jego psychikę.

Kristin z rosnącą fascynacją śledzi opisaną w pamiętniku zakazaną miłość brata do siostry, a mroczne tajemnice rodu Dollangangerów, w których zazdrość, zawiść i zemsta odegrały niemałą rolę, stają się jej obsesją, coraz bardziej niebezpieczną. Przeszłość zmienia jej życie…

Fenomen popularności V.C. Andrews trwa nieustannie od czasu wydania Kwiatów na poddaszu. Książki autorki, tworzące prawie dwadzieścia bestsellerowych serii, osiągnęły łączny nakład ponad 106 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na dwadzieścia dwa języki. „Pamiętnik Christophera: Tajemnica Foxworth Hall” to pierwsza część nowej trylogii, która opowiada o dalszych losach rodziny Dollangangerów (znanych czytelnikom m.in. z „Kwiatów na poddaszu”). Kolejne powieści autorki ukażą się wkrótce nakładem Prószyński i S-ka.

Recenzje (6)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Kto zakochał się w "Kwiatach na poddaszu" musi przeczytać "Pamiętnik Christophera". Dwie historie w jednej książce... Poznajemy losy 17 latki oraz wracamy na poddasze za pomocą pamiętnika, który przypadkowo wpadł w ręce dziewczyny.

  Gorąco polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  KWIATY Z PODDASZA NIE ZWIĘDŁY

  Virginii C. Andrews już od dawna nie ma pośród nas, ale duch jej twórczości jest wiecznie żywy. Choć od śmierci autorki minęło już trzydzieści lat, a opus magnum jej twórczości jakim była saga o rodzinie Dollangangerów zamknęło się na pięciu tomach, oto właśnie pojawia się jego kontynuacja, raz jeszcze zabierając czytelników w świat „Kwiatów na poddaszu”.

  Kristin Masterwood, siedemnastoletnia dziewczyna, trafia do ruin Foxworth Hall, miejsca, które przed laty stało się więzieniem dla czwórki dzieci. To tutaj w jej ręce wpada tytułowy pamiętnik Christophera – wspomnienia jednego z owych dzieci. Christopher miał czternaście lat, kiedy wraz z siostrą i bliźniętami w wyniku spisku rządnej pieniędzy matki został zamknięty na strychu. Żadnemu z dzieci nie wolno było opuszczać tego miejsca, a Christopher starał się być dla rodzeństwa podporą i pomocą. Nikt nie wiedział jednak jak wiele go to kosztowało i co tak naprawdę działo się w jego głowie. Nikt, aż do teraz. Niewyobrażalnie ciężka sytuacja, zakazane uczucie do siostry… Kristin z każdą stroną wspomnień nastolatka zagłębia się w przeszłość rodziny Dollangangerów, z którą także ją łączą pewne więzy…

  Po swojej śmierci w 1986 roku Virginia C. Andrews pozostawiła po sobie olbrzymi niedosyt. Napisała wiele bestsellerów, a jej „Kwiaty na poddaszu” zyskały już kultowy status, ale czytelnikom było mało. Spadkobiercy autorki zatrudnili więc pisarza Andrew Neidermana by dokończył niezamknięte przez nią serię i w ten oto sposób na rynku pojawiła się trylogia „Pamiętnik Christophera”, która zabiera nas raz jeszcze w czasy, kiedy czwórka dzieci więziona była na strychu, by ukazać te wydarzenia z perspektywy tytułowego bohatera. Zabieg ten sprawił, że fani cyklu otrzymali swoiste domknięcie historii, epilog, uzupełnienie i sentymentalny bilet w podróż do tego, czym zachwycili się przed laty. Nowi czytelnicy natomiast otrzymali możliwość sięgnięcia po książkę bez konieczności czytania poprzednich części i bez trudu odnajdą się w świecie kwiatów na poddaszu.

  A odnaleźć się jest w czym. Kultowa historia, klasyczna opowieść o dzieciach walczących z okrutnym krewnym, przejmująca i wzruszająca, rozsławiona przez bardzo udany film, nabiera tu nieco innych barw. Przyjemnie napisana, oddana z szacunkiem do oryginału… Trylogia „Pamiętnik Christpohera” to pozycja dla każdego, kto lubi taką właśnie literaturę, bądź dał się urzec „Kwiatom na poddaszu”. Kwiatom, które nigdy nie zwiędły w pamięci czytelników/widzów. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  I znowu cień Dollangangerów kładzie się na kolejnych pokoleniach. Historia zatacza koło.... Czy ta rodzina naprawdę jest przeklęta???

  Od opowieści o dzieciach więzionych na poddaszu minęło wiele lat. Jednak pamięć o Foxworth Hall i jego mieszkańcach wciąż wzbudza ciekawość. Kolejne pokolenia tej rodziny są oceniane przez pryzmat swoich przodków. Starają się odciąć od niechlubnej historii swej rodziny, ale to na nic.

  Siedemnastolenia Kristin Masterwood mieszka niedaleko spalonej rezydencji Foxworth Hall i jest daleko spokrewniona z rodziną Dollangangerów ze strony swej matki. Matka umarła, a dziewczynę wychowuje ojciec i nie lubi wracać do historii tej rodziny. Kristin mało wie o swych przodkach, lecz stanowi lokalną atrakcję jako ich krewna.

  Pewnego dnia, jej ojciec dostaje pracę związaną z rezydencją. Najpierw uczestniczy w jej sprzedaży, a później nadzoruje budowę domu dla nowego właściciela. Kristin wybiera się z nim i jego wspólnikiem na teren Foxworth Hall. Zarośnięte jezioro wywołuje u niej dreszcze, ale spalona rezydencja nie robi wielkiego wrażenia. W ruinach znajdują metalową skrzynkę, wewnątrz której jest pamiętnik Christophera Dollangangera. Kristin zabiera go do domu i czyta. Historia uwięzionych dzieci i ich relacji wzajemnych wciąga ją jak bagno, wzbudzając niepokój i niechęć ojca. Pamiętnik jest ich tajemnicą, którą nie chcą się dzielić z obcymi. Kristin nie mówi o tym nawet swoim przyjaciółkom. Pamiętnik odmienia jej życie, jest jej tajemnicą. Dziewczyna zaczyna spóźniać się do szkoły, jest zamyślona i nie ma dla nikogo czasu. Próbuje to zmienić Kane, kolega ze szkoły, któremu bardzo zależy na Kristin. Jest ON synem bogatego prominenta. Zabiega o dziewczynę, zyskując jej sympatię. Spędzają razem wiele czasu, ich związek zacieśnia się. Pewnego dnia Kane przypadkiem znajduje pod poduszką Kristin pamiętnik. Tajemnica wychodzi na jaw. Postanawiają czytać go razem. Kane staje się Christopherem, a Kristin czuje się jak Cathy....

  Co z tego wyniknie? Sama chciałabym wiedzieć i z niecierpliwością czekam na drugi tom.

  Kurczę, myślałam, że będzie to kolejna naciągnięta na siłę historia bazująca na bestsellerze. Okazało się jednak, że Autorce udało się mnie zaciekawić i wciągnąć w wir wydarzeń. To jakby przeniesienie dawnej opowieści na przodków Dollangangerów do współczesności. Jak się okazuje, dawne dzieje odciskają swoje piętno na kolejnym pokoleniu. I chyba nic dobrego z tego wyjść nie może. Bardzo jestem, ciekawa, co wymyśli Autorka w kolejnych tomach i czym nas zaskoczy.

  "Pamiętnik Christophera" jest bowiem swoistym przypomnieniem historii rodzeństwa uwięzionego na poddaszu oraz wprowadzeniem do dalszych, współczesnych losów rodziny. Pierwszy tom kończy się w takim miejscu, że miałam ochotę rzucić czytnikiem o ścianę - co będzie dalej ??????

  Nie cierpię takiego stanu zawieszenia.... Ale cóż - poczekam :) :) :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kristin Masterwood wraz z ojcem jedzie na miejsce rozbiórki Foxworth Hall - miejsca owianego złą sławą rodzeństwa trzymanego w zamknięciu na poddaszu. W trakcie sprawdzania stanu ruin posiadłości znajdują starą kasetkę, a w niej notatnik. Okazuje się, że nie jest to zwykły zeszyt, a pamiętnik. Pamiętnik jednego z uwięzionych dzieci - Pamiętnik Christophera. Kristin zafascynowana znaleziskiem postanawia poznać prawdziwą historię Dollangangerów. Wkrótce nastolatka wciąga się w historię z takim zapałem, że przeżywa wszystko tak, jakby sama była częścią tragedii rozegranej na poddaszu. Duch kwiatów z poddasza ożywa z każdą przeczytaną stroną pamiętnika.

  Muszę przyznać, że przed rozpoczęciem lektury "Pamiętnika Christophera" miałam mętlik w głowie. Z jednej strony nie mogłam się doczekać powrotu do Foxworth Hall. Z drugiej strony miałam obawy, że książka okaże się porażką. W końcu powrót do historii (w dodatku w takiej formie), która została zakończona w osobnej serii. nie jest łatwym zadaniem (lub raczej powrót do historii bez ponoszenia porażki). Na całe szczęście Pani V.C. Andrews udźwignęła temat.

  Historia opowiedziana z perspektywy Christophera jest zdecydowanie bardziej dojrzała od tego, co poznaliśmy dzięki jego siostrze Cathy. Sam Christopher poddaje wszystko dokładnej analizie. Zwraca uwagę na więcej rzeczy, dostrzega szczegóły. Ocenia ludzi i sytuacje. W tym całym "szaleństwie" stara się być spokojną podporą dla reszty rodzeństwa.

  Christopher jest zupełnym przeciwieństwem Cathy i dzięki temu historia, którą "poznajemy" po raz kolejny nie jest nudna.

  "Pamiętnik Christophera" porusza równie mocno, jak historia opisana w "Kwiatach na poddaszu". Pozycja dla wszystkich fanów historii Dollangangerów, którzy chcieliby bliżej poznać starszego brata Cathy.

  Recenzja pochodzi z bloga: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  No cóż czytając książkę odniosłam wrażenie ,ze skierowana jest do nastolatków.Tym razem śledzimy losy 17-letniej Kristin która opisuję swoje życie i odczucia po przeczytaniu pamiętnika Christophera Dollangangera jednego z dzieci uwiezionych na poddaszu.Nie znalazłam w tej książce niczego co by mnie porwało tak jak cała saga ''Kwiatów......" to o czym czyta dziewczyna jest powtórką opisaną w pierwszej części sagi tylko oczami najstarszego syna Christophera .Książkę czyta się bardzo szybko ale jak dla mnie bez emocji ...mimo to skuszę się na część druga bo nie lubię porzucać nieskończonych historii...być może ,że w drugiej części historia nabierze rozpędu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Pamiętnik Christophera
 • Autor: Virginia C Andrews
 • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2015
 • Ilość stron: 360
 • Format: 19,8x12,5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380691704
 • Język: polski
 • Podtytuł: Tajemnica Foxworth Hall
 • Oryginalny tytuł: Christopher's Diary
 • Tłumacz: Fabianowska Małgorzata
 • ISBN: 9788380691704
 • EAN: 9788380691704
 • Wymiary: 12.5x19.8x2 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Rodzina Casteel 5/5 Nasza cena:
27,00 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzina Casteel

Po raz pierwszy w Polsce! Nowa saga autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”. Ze wszystkich rodzin zamieszkujących niegościnne dzikie wzgórza Casteelowie są najbiedniejsi i najbardziej pogardzani. Heaven Leigh Casteel jest w swojej rodzinie wyjątkiem. Jakimś cudem ta bystra, ładna dziewczyna,...
W matni marzeń 0/5 Nasza cena:
27,00 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W matni marzeń

Ostatni tom bestsellerowej serii o rodzinie Casteel. Dramatyczna historia rodu Casteel wraca do początków! W ostatnim tomie sagi Annie Casteel Stonewall przybywa do Farthinggale Manor na pogrzeb swojego ojca, Troya Tattertona, i znajduje pamiętnik babci Leigh. Zapominając o całym świecie, pogrąża...
Pamiętnik Christophera. Duchy Dollangagerów 5/5 Nasza cena:
26,25 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pamiętnik Christophera. Duchy Dollangagerów

Kwiaty na poddaszu nie ujawniły wszystkich sekretów Foxworth Hall... Kontynuacja bestsellerowego cyklu o rodzinie Dollangangerów.Odnaleziony w ruinach posiadłości Foxworth Hall dziennik Christophera Dollangangera ma dziwny wpływ na rzeczywistość -jak gdyby duch uwięzionych tam niegdyś dzieci...
Bramy raju 4/5 Nasza cena:
26,25 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bramy raju

W IV tomie bestselerowej sagi „Rodzina Casteel” autorstwa Virginii C. Andrews znów spotykamy się z piękną, ale nieszczęśliwie urodzoną Heaven Leigh Casteel. Skomplikowana przeszłość, wieczne pogardzanie, głodzenie i bicie w dzieciństwie niewątpliwe negatywnie odbiło się na życiu Heaven oraz jej...
Upadłe serca 4/5 Nasza cena:
26,25 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Upadłe serca

Trzeci tom nowej sagi autorki bestsellerowych "Kwiatów na poddaszu". Piękna i dumna Heaven Leigh Casteel rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Uwolniwszy się od wpływu ojca i zdradliwego uroku Farthinggale Manor, wraca na Wzgórza Strachu, aby - tak jak zawsze marzyła - uczyć w szkole w Winnerow....
Audiobook Upadłe serca mp3 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Upadłe serca mp3

Piękna i dumna Heaven Leigh Casteel rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Uwolniwszy się od wpływu ojca i zdradliwego uroku Farthinggale Manor, wraca na Wzgórza Strachu, aby - tak jak zawsze marzyła - uczyć w szkole w Winnerow. Poślubia swoją dawną miłość, Logana Stonewalla i z nadzieją patrzy w...
eBook Pamiętnik Christophera. Duchy Dollangagerów mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,80 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Pamiętnik Christophera. Duchy Dollangagerów mobi epub

Kwiaty na poddaszu nie ujawniły wszystkich sekretów Foxworth Hall… Kontynuacja bestsellerowego cyklu o rodzinie Dollangangerów.Odnaleziony w ruinach posiadłości Foxworth Hall dziennik Christophera Dollangangera ma dziwny wpływ na rzeczywistość –jak gdyby duch uwięzionych tam niegdyś dzieci...
eBook Upadłe serca mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,80 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Upadłe serca mobi epub

Trzeci tom nowej sagi autorki bestsellerowych "Kwiatów na poddaszu".Piękna i dumna Heaven Leigh Casteel rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Uwolniwszy się od wpływu ojca i zdradliwego uroku Farthinggale Manor, wraca na Wzgórza Strachu, aby - tak jak zawsze marzyła - uczyć w szkole w Winnerow....
eBook Mroczny anioł mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,80 zł 28,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Mroczny anioł mobi epub

Drugi tom nowej sagi autorki bestsellerowych "Kwiatów na poddaszu".Siedemnastoletnia Heaven Leigh Casteel otwiera kolejny rozdział swego życia, przenosząc się do babci Gillian i jej znacznie młodszego męża, Tony`ego Tattertona. Tony, właściciel zabawkowego imperium Tatterton Toys, jest człowiekiem...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula