Pacjent

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2019
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,90 zł
eBook, mobi, epub
za 23,52 zł
Nasza cena: 27,86 zł 39,80 zł Taniej o: 30%


"Pacjent" to wciągający thriller psychologiczny, który trzyma nas w napięciu od pierwszych stron. Czy zdesperowany ojciec odkryje prawdę o swoim dziecku?

Jak wiele można zrobić w imię prawdy? Czy życie w niepewności nie jest czasem o wiele lepsze? Książka "Pacjent" udowadnia nam, że nie zawsze powinniśmy poszukiwać odpowiedzi.

Rok temu zaginął 6-letni Maks. Porywacz przebywa obecnie na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego, jednak nie ma zamiaru nic powiedzieć. Zdesperowany Till, czyli ojciec chłopca, chce zrobić wszystko, aby go odnaleźć. Z pomocą policji postanawia zgłosić się na oddział, w którym jest leczony podejrzany, i zmusić go do zeznań. Till do tej pory myślał, że życie w niewiedzy jest najgorszym, co go spotkało. Szybko jednak okazuje się, że wolałby nigdy nie poznać prawdy. "Pacjent" to thriller mrożący krew w żyłach, z prawdziwie zaskakującym zakończeniem!

Sebastian Fitzek jest niemieckim pisarzem. To autor bestsellerowych thrillerów psychologicznych. Zadebiutował w 2006 roku powieścią "Terapia". Dotychczasowe powieści autora to m.in.: "Odprysk", "Noc ósma", "Pasażer 23" i "Łamacz Dusz".
Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Do czego jest w stanie posunąć się ojciec, by odkryć co stało się z jego zaginionym dzieckiem?

  Gdy 6-letni Maks znika bez śladu wszystko wskazuje, że został kolejną ofiarą brutalnego mordercy. Niewiele małżeństw jest w stanie przejść razem przez taką tragedię, najczęściej zamykają się w sobie, odcinają od świata i siebie nawzajem, a wzajemne obwinianie prowadzi do rozpadu związku. Wraz ze stratą dziecka najczęściej traci się wszystko inne, rodzinę, miłość, i samego siebie. Kto jest w stanie to unieść? Co pozostaje rodzicom oprócz pożegnania dziecka na zawsze? A gdy nawet to zostaje im odebrane? Gdy zostają z zżerającą ich niepewnością i ciągłymi pytaniami bez odpowiedzi?

  Udaje się ująć mordercę. Bestia jednak milczy, a ojciec chłopca, Till, jest gotów na wiele by wydobyć z niego prawdę. Nawet udać się do najsilniej strzeżonego zakładu zamkniętego, w którym przebywa Guido Tramnitz. Pod fałszywym nazwiskiem i przy pomocy szwagra policjanta, trafia do kliniki psychiatrycznej jako pacjent. Czy zdoła odkryć prawdę o Maksie i przede wszystkim czy uda mu się przetrwać?

  Bo mimo, że zakład jest strzeżony, to on, pacjent, wręcz przeciwnie. Komuś ewidentnie zależy, by nie wyszedł stąd żywy.

  Autor znakomicie buduje klimat i napięcie wokół bohaterów, dodając nieco tajemniczych i dziwnych zdarzeń. Pisze realistycznie, konkretnie choć dosadnie ukazując zarówno rozpacz rodzica, jak i satysfakcję psychopaty z zadawanego ofiarom bólu. Każdy z bohaterów stanowi swoistą historię, ubarwiając powieść i dodając jej realizmu.

  Książka oprócz mistrzowsko poprowadzonego wątku psychologicznego, aż kipi od brutalnych opisów i zaskakujących zwrotów akcji. Napięcie nie opuszcza nas nawet na chwilę, a wrażenie, że historia ma drugie dno jest nieodparte. Choć nie spodziewałam się, że pod drugim kryje się kolejne i kolejne...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Pacjent" - Sebastian Fitzek

  Piwnica cuchnąca krwią, moczem, strachem i śmiercią.

  Wszędzie wilgoć, pleśń i wszechogarniający ziąb.

  Tak właśnie ( mimo niskiej temperatury) wygląda przedsionek piekła.

  Wewnętrzny głos podpowiadał Miriam, żeby nie iść dalej. Żeby nie patrzeć.

  Instynkt matki jednak zwyciężył.

  To, co zobaczyła było obrazem grozy w najgorszej postaci, a za dążenie do odkrycia prawdy, przyjdzie jej zapłacić najwyższą cenę.

  GuidoTramnitz jest psychopatą i seryjnym mordercą.

  Przyznał się do dwóch brutalnych morderstw dokonanych na dzieciach i doprowadził berlińską policję do miejsca ukrycia zwłok.

  Dziesięć miesięcy po swoim aresztowaniu zostaje przeniesiony na oddział intensywnej terapii szpitala psychiatrycznego.

  Sąd uznaje go bowiem za osobę niepoczytalną z powodu zaburzeń schizofrenicznych najcięższego stopnia.

  Till Berkhof to starszy strażak z przeszkoleniem sanitariusza pogotowia ratunkowego; ojciec sześcioletniego Maksa.

  Pewnego dnia na krótko przed zapadnięciem zmroku chłopiec postanowił odwiedzić swoją przyjaciółkę Annę.

  Nigdy jednak do niej nie dotarł, do domu również nie wrócił.

  Jedyna rzecz, która po nim została, to rozbity model statku kosmicznego.

  Czy wcześniejsze dwa morderstwa i zaginięcie Maksa mają ze sobą coś wspólnego?

  Lekarze sądowi i śledczy są pewni, że tak. Niestety nie mają żadnych dowodów na poparcie swoich wniosków.

  Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że morderca ( za radą swojej pani adwokat) - uparcie milczy.

  A przecież tylko ON zna los chłopca.

  Czy Maks okaże się trzecią ofiarą

  "bestii od inkubatora"?

  Kiedy od zaginięcia Maksa mija rok, a prowadzone dochodzenie nie przynosi żadnych rozstrzygnięć, policja postanawia ostatecznie wstrzymać dalsze poszukiwania.

  Wobec takiej decyzji zrozpaczony ojciec nie może pozostać obojętny.

  Postanawia zacząć realizować swój własny plan.

  Jakkolwiek bolesna miałaby być ta droga - przetrzyma.

  Pomaga mu w tym szwagier - komisarz policji kryminalnej Oliver Skania, sfałszowana historia choroby oraz przybrana tożsamość innejosoby.

  Staje się pacjentem T kliniki Stein.

  T jak tajny - pracujący pod przykrywką.

  Czy uda mu się osiągnąć zamierzony cel?

  Czy zdoła uzyskać odpowiedzi na dręczące go pytania?

  I czy znajdzie pamiętnik, w którym ( jak głosi plotka) morderca opisuje swoje czyny?

  Podobno wszystko w życiu jest kwestią właściwej motywacji , kto zatem mógł mieć interes w tym, aby Maks zniknął i nigdy się nie odnalazł? Czy sprawca działał sam?

  Czy można sobie wyobrazić jakiś powód, jakieś choćby najmniejsze uzasadnienie dla takiej potworności?

  Kiedy Till staje w końcu twarzą w twarz z człowiekiem, którego w myślach torturował i zabijał setki razy, staje się rzecz niesłychana... Postanawia udawać jego...Nic z tego... Przecież nie mogę zdradzić wszystkiego...

  Co czuje rodzic, kiedy jego dziecko znika bez śladu? Potrafisz to sobie wyobrazić?

  Co Ty byś zrobił z mordercą swojego dziecka, gdyby ten trafił w Twoje ręce?

  Till zrobi wszystko, aby dowiedzieć się prawdy o losie swego syna.

  Bowiem każda prawda - nawet ta najgorsza jest lepsza niż ciągła niepewność i życie w poczuciu zawieszenia.

  Tak myślał. Przynajmniej do momentu, kiedy nie poznał całej prawdy.

  Czy prawda, której szuka przyniesie mu ulgę?

  Witamy w obcym i strasznym świecie kliniki Stein.

  Fitzek kolejny raz dociera w najgłębsze zakamarki ludzkiego umysłu, a o bohaterach tej książki z pewnością jeszcze długo nie zapomnę.

  Jak działa umysł psychopaty? Czy można zrozumieć tok myślenia chorego mordercy? Jaki będzie finał ostatecznej rozgrywki pomiędzy zdecydowanym na wszystko ojcem, a perwersyjnym sadystą o dobrotliwym uśmiechu?

  Książka przeczytana - misja wykonana📖❤️😍☕

  Zaskakujące zwroty akcji, inteligentnie i pokrętnie.

  Jestem porażona i niezwykle zachwycona.

  Top of the top na mojej liście - oczywiście 🥇🥇🥇

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Wszystko w życiu jest kwestią motywacji."

  Gdy sześcioletni Max znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a znany z takich zagrywek morderca nie chce się przyznać, Till wie, że musi wziąć sprawy w swoje ręce. To jedyny sposób, by ON sam odzyskał ojcowski spokój, ale żeby tego dokonać musi poczynić ostateczne kroki i dostać się do szpitala psychiatrycznego, który okazuję się nie tylko jego zgubą, ale także rozwiązaniem. Ale co jeśli nawet prawda nie będzie w stanie przynieść ulgi?

  Chciałam łamać swoje granice, a "Pacjent" miał być kolejnym krokiem wprzód ku temu i czym więcej uwagi poświęcam tej książce, tym bardziej uświadamiam sobie, że był to naprawdę dobrze wykorzystany czas. Thriller (nawet i psychologiczny) zawsze był dla mnie takim typem gatunku, który przede wszystkim opierać się musi na krwawych i naprawdę koszmarnych, wręcz obrzydliwych scenach. A tymczasem Fitzek skupia się na portretach psychologicznych, oszczędzając nam większości podobnych szczegółów, dzięki czemu przez całą historię płynie się z prędkością światła. Skupiamy się na wydarzeniach, wraz z głównym bohaterem próbujemy rozwikłać zagadkę i chociaż rozwiązanie wydaje się łatwe, zakończenie wywraca nasze skrupulatnie ułożone teorie do góry nogami.

  Od samego początku obawiałam się, że książka w zbyt mocny sposób ugodzi w moją wrażliwość, choćby ze względu na poruszany przez nią temat porwań i zabójstw kilkuletnich dzieci. Ostatecznie jednak okazało się, że historia ta napisana jest w odpowiednio wyważony sposób, którym, owszem, dociera do człowieka i porusza go, jednak jest na tyle łagodny, że ten człowiek jest w stanie dotrwać do końca. A i nawet nie jest w stanie zbyt przedwcześnie się od tej historii oderwać.

  Docierając do zakończenia "Pacjenta" byłam przekonana, że moja końcowa ocena tej historii będzie znacznie niższa od obecnej, gdyż nadciągający wielki finał wcale nie wydawał mi się tak wielki. Jednak w momencie, gdy wydawało mi się, że nic mnie już nie zaskoczy, Fitzek podsunął mi pod nos kolejne poszlaki, które na nowo rozbudziły we mnie zamiłowanie do tej historii. I niestety, albo stety, moje rozwiązanie nie okazało się prawidłowe.

  Historia Maxa i jego poszukującym wciąż go ojcu będzie w stanie poruszyć niejednego, nawet i bardzo wymagającego czytelnika. Krótkie, ale trafione opisy, w większości zachowane realia i odpowiednio wplątana w to wszystko skomplikowana zagadka – to tylko ułamki tego, co możecie znaleźć w "Pacjencie"!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Trzymający w napięciu świetny thriller psychologiczny. A zakończenie.... zaskakuje ale w pewnym sensie pozytywnie.

  Czy ta recenzja była przydatna? nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo lubię twórczość tego autora, więc z chęcią zapoznałam się z jego najnowszym thrillerem medycznym, który ukazał się w Polsce.

  Osoba, przebrana za roznosiciela paczek, nie budziła niczyich podejrzeń. W ten sposób mężczyzna mógł porywać, a następnie zabijać małe dzieci. Policja i rodzice podejrzewają, że odpowiada da porwanie jednego chłopca. Ojciec postanawia zastosowań nietuzinkowe metody, by dowiedzieć się, czy ich syn żyje.

  Jeśli czytaliście poprzednie książki autora to na pewno macie świadomość, że nic nie jest w nich takie, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Niemiecki autor umiejętnie wodzi czytelnika za nos, tak naprawdę nawet w efekcie końcowym nie wyjaśniając wszystkich zawiłości fabularnych.

  Jeśli mam ochotę na dobrą lekturę ze środowiska medycznego to wiem, że Sebastian Fitzek mnie nie zawiedzie. Z jego twórczością zaczęłam zapoznawać się już kilka lat temu i z pewnością należy do grona moich ulubionych twórców.

  ,,Pacjent" Sebastiana Fitzka to powieść, od której naprawdę trudno się oderwać. Warto przygotować się na to, że to lektura do przeczytania na raz.

  Czy ta recenzja była przydatna? nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Pacjenci doktora Garcii 0/5 Nasza cena:
38,17 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pacjenci doktora Garcii

Trzymająca w napięciu powieść o wartkiej akcji rozgrywającej się w kilku krajach. Mało znane fakty z okresu II wojny światowej splatają się tu z realiami frankistowskiego reżimu, a burzliwa historia Hiszpanii i Argentyny odciska piętno na losach zwykłych ludzi. Po zwycięstwie generała Franco doktor...
Odprysk 5/5 Nasza cena:
19,90 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odprysk

Marc Lucas w wypadku samochodowym stracił żonę i ich nienarodzone dziecko. Sam przeżył i obwinia się o ich śmierć… Jest na granicy szaleństwa i dlatego zgodziłby się usunąć ze swojej pamięci wszystkie wspomnienia. Jeszcze nie wie, że cierpienie zamieni się wtedy w koszmar. I nie wie, że ten koszmar...
Pasażer 23 0/5 Nasza cena:
30,82 zł 42,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pasażer 23

Zekranizowany w 2018 roku bestseller „Der Spiegel” ? przez rok w czołówce niemieckich list. Martin Schwartz, policyjny detektyw i psycholog, żyje na dnie rozpaczy. Jego żona i synek popłynęli statkiem na wakacje i na pełnym morzu zaginęli… Teraz Martin podejmie się każdego, nawet najbardziej...
Odcięci 5/5 Nasza cena:
34,69 zł 41,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odcięci

Międzynarodowy bestseller sprzedany w Niemczech 650 000 egzemplarzy Już po pierwszych stronach tej powieści zwątpisz, czy kiedykolwiek czytałeś prawdziwy thriller psychologiczny... Najwybitniejszy niemiecki autor thrillerów psychologicznych i najwybitniejszy ekspert medycyny sądowej połączyli siły,...
Lot 7a 5/5 Nasza cena:
19,90 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lot 7a

 "Lot 7A" tuż po starcie wyprzedził Dana Browna i wzbił się na pierwsze miejsca list bestsellerów "Der Spiegel" i niemieckiego Amazonu! NAJNOWSZA POWIEŚĆ MISTRZA THRILLERA PSYCHOLOGICZNEGO.   Jest jedyna, śmiercionośna broń, której nie wykryje żadna kontrola. Każdy może ją wnieść na pokład. Każdy!...
Noc ósma 5/5 Nasza cena:
28,66 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Noc ósma

Nowy bestseller numer 1 mistrza thrillera psychologicznego.Fitzek poraża i przeraża...Uważaj: to może zdarzyć się naprawdę.Każdemu... Tobie też! Jest ósmy dzień ósmego miesiąca roku. Ósma wieczór. Masz cały kraj wrogów. Czy przeżyjesz Noc Ósmą? Wyobraź sobie internetową loterię, w której każdy może...
Łamacz Dusz 5/5 Nasza cena:
33,03 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łamacz Dusz

"MISTRZ PSYCHOLOGICZNEJ GRY” "The Times” Nie gwałcił. Nie zabijał ich. Nie torturował. Jego zbrodnia była o wiele, wiele bardziej wyrafinowana... "Thrillery Fitzka są przerażające.” HARLAN COBEN Trzy kobiety: wszystkie młode, piękne i pełne życia, giną bez śladu. Odnalezione są jak martwe, chociaż...
Terapia 4/5 Nasza cena:
33,03 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Terapia

Najbardziej przerażająca podróż w głąb ludzkiego umysłu …i jeszcze dalej „Kiedy minęło pół godziny, wiedział, że już nigdy nie zobaczy córki.Otworzyła drzwi, jeszcze raz na chwilę odwróciła się do niego i weszłado gabinetu. Josephine, jego mała dwunastoletnia córka, już nigdystamtąd nie wyjdzie....
Odprysk 0/5 Nasza cena:
32,26 zł 44,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odprysk

Co jest gorsze od koszmaru, który chciałbyś wymazać z pamięci? To, co się stanie, kiedy to zrobisz… Odprysk metalu tkwi w karku Marca Lucasa i w każdej chwili może go sparaliżować. Ale dla niego to bez znaczenia. W wypadku samochodowym stracił żonę i nienarodzone dziecko. Sam przeżył i obwinia się...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula