Outsider

Autor:

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 11
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
640
Rok wydania
2018
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 30,60 zł
Audiobooki mp3
od 32,22 zł
Nasza cena: 32,40 zł 45,00 zł Taniej o: 28%


"Outsider" to kolejny mocny kryminał autorstwa mistrza pióra, Stephena Kinga. Czy ustalenie mordercy musi być tak oczywiste, jak się na pierwszy rzut oka wydaje?

W miejskim parku we Flint City mężczyzna spacerujący z psem znajduje w krzakach zmasakrowane zwłoki jedenastoletniego chłopca. Ślady i odciski palców, które policja znajduje na miejscu zbrodni oraz zeznania naocznych świadków nie pozostawiają wątpliwości, że sprawcą zbrodni jest jeden z najbardziej lubianych i szanowanych obywateli Flint City. Podejrzany Terry Maitland to przykładny mąż i kochający ojciec dwóch córek, trener drużyn młodzieżowych i nauczyciel języka angielskiego.

Prowadzący sprawę detektyw Ralph Anderson, za zgodą prokuratora Samuelsa, dokonuje pokazowego aresztowania oskarżonego w świetle jupiterów, na boisku, podczas meczu, na oczach rodziny i kilku tysięcy widzów. Sprawę traktuje priorytetowo i mocno się w nią angażuje, bo Terry Maitland trenował również jego syna. Niebawem okazuje się, że podejrzany ma żelazne alibi i w chwili popełnienia przestępstwa był w zupełnie innym miejscu, co może potwierdzić nie tylko kilka osób, ale również nagranie z kamery. Jednak badanie DNA jednoznacznie wskazuje Terre'go.

Czy Ralph Anderson odkryje prawdę, kiedy siły z prywatną detektyw Holly Gibney? Czy Terry Maitland jest rzeczywiście winny, czy został umiejętnie wrobiony?

Stephen King to urodzony w 1947 roku amerykański pisarz specjalizujący się głównie w literaturze grozy. Jest autorem wielu horrorów, które przeszły do klasyki gatunku, takich jak: "Lśnienie", "Miasteczko Salem", "Podpalaczka" czy "Smętarz dla zwierzaków". Sławę przyniosły mu również takie tytuły, jak: "Carrie", "To", "Misery", "Zielona mila", "Joyland" czy "Dallas'63". Ma na swoim koncie także cykl powieści fantastycznych "Mroczna wieża".

Czytaj całość

Recenzje (11)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-01
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  • Stephen King po raz kolejny przygląda się społeczności małego miasteczka, pokazując, jak szybko jeden z szanowanych obywateli może się przemienić w winnego straszliwej zbrodni. Jest to zarazem fascynujące, jak i przerażające.

  • "Outsider" to połączenie kryminału i powieści grozy uzupełnione wątkiem nadprzyrodzonym.

  • W miarę czytania bohaterowie nabierają realizmu, są bardzo zręcznie wykreowani. Ci, którzy znają już inne książki tego autora, będą mieli okazję odkryć dalsze losy kilku postaci z kryminalnej trylogii o Billu Hodgesie.

  • Najlepiej najpierw zapoznać się z Panem Mercedesem, a dopiero później czytać Outsidera, chociaż ten drugi jest pełnoprawną, oddzielną powieścią.

  • Wydanie jest estetyczne, szczególnie podoba mi się tył książki!

  • Mam mieszane uczucia co do tytułu, jednak po przeczytaniu powstrzymam się od narzekania - widzę uzasadnienie decyzji wydawcy, a także jego konsekwentność.

  • "Outsider" przypomniał mi pierwsze książki Stephena Kinga, ale ma w sobie też dużo dojrzałości. Skupia się również na idei zła i seryjnych morderców. Nie mogłam się od niego oderwać, więc jestem przekonana, że będziecie zadowoleni. Polecam!

  Więcej: www.onlypretender.pl

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-08-30
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Stephen King ma wiele twarzy, a każda z nich mnie fascynuje. Uwielbiam jego powieści, tak różnorodne i tak doskonale napisane. Jego styl jest unikatowy i zdecydowanie dołączył już za życia do grona klasyków. Każdy, kto czyta, zna Stephena Kinga.

  Outsider to jego najnowsza powieść - mroczny thriller, który sprawia, że ciarki chodzą po plecach. W amerykańskim miasteczku Flint City, w miejskim parku zostają znalezione zwłoki jedenastoletniego chłopca, który został brutalnie zamordowany. Sprawę prowadzi detektyw Ralph Anderson, który wydaje się mieć winnego i dowody na wyciągnięcie ręki. Wszystko jest tak jasne i oczywiste, że aż nieprawdopodobne. Zeznania świadków i znalezione mikroślady wskazują jednoznacznie na sprawcę. Jest nim szkolny trener sportowy, nauczyciel języka angielskiego, Terry Maitland, który zostaje aresztowany przez detektywa Andersona, którego również kiedyś trenował. Aż trudno uwierzyć, że to ON jest sprawcą - to osoba powszechnie szanowana i bardzo lubiana, mąż i ojciec. Jednak ślady DNA jednoznacznie wskazują na jego udział w zbrodni, choć Terry ma na czas morderstwa alibi. Czy powszechnie lubiany i szanowany nauczyciel ma drugą bestialską twarz, czy też ktoś usiłuje go wrobić w koncertowy sposób? To musi wyjaśnić detektyw Anderson... Tylko, czy będzie chciał szukać nowych dowodów, skoro ma wyraźne dowody winy Maitlanda? Przeczytajcie, a przekonacie się sami!

  Stephen King to pisarz powszechnie szanowany, choć i ON ma na swoim koncie słabsze powieści. Ja jestem jego wierną fanką i zawsze z niecierpliwością wypatruję nowych powieści, ale również wracam do starszych. Zawsze znajduję w nich coś nowego, coś co mi wcześniej umknęło. Powieści Kinga są bowiem wielopłaszczyznowe i trzeba się wczytać, aby dostrzec to drugie dno.

  Outsider to mroczna i ciężka powieść, gdzie atmosfera tajemnicy i niedopowiedzenia emanuje z każdej strony. Niby zupełnie oczywista i jasna, a jednak zupełnie nieoczywista i skomplikowana. King miesza w głowach czytelników, aby zaskoczyć i zadziwić. To jego standardowe zagranie. Jeśli coś idzie za gładko, to w mojej głowie dźwięczy dzwoneczek - coś jest nie tak... I dokładnie to dzieje się podczas lektury Outsidera.

  Przeczytałam z ciekawością i dałam się wciągnąć Autorowi w jego grę na słowa - polecam!

  https://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2018/08/outsider-stephen-king.html

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-28
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Stephen King w doskonałej formie. W książce tej znajdujemy rzeczywistość doskonale połączoną z fikcją. Brutalne traktowanie bohaterów, co fanom Kinga nie jest obce. Nawiązanie do postaci z poprzednich książek. Ale przede wszystkim wspaniale utkaną historię która ani na chwile nie nudzi aż do ostatnich stron.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-09
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kinga kocham za klimat grozy, jaki panuje w jego książkach i niebanalne pomysły na książki, z których potrafi wyciągać ponad 110%, dodatkowo inspirowane legendami i opowieściami, co jest totalnym hitem wg mnie.

  „Outsider " niestety posiada tylko dwie z tych rzeczy: inspiracje w legendzie i niebanalny pomysł, który jednak nie został wykorzystany w oczekiwany przeze mnie sposób. Jednak nie można o nim powiedzieć, że jest złą książką czy kiepską, bo jest ciekawa i wciągająca. Ma intrygującą fabułę, mimo, że akcja trochę kuleje.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-27
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Wszechświat nie ma końca"

  Sięgam po wielu autorów, których zaliczam do ulubionych, i do ich książek w ogóle nie trzeba mnie zachęcać. Jednak tylko jeden człowiek sprawia, że zawsze z ekscytacją czytam jego książki i zabieram się niemal z marszu za coś nowego, a już czytając jestem autentycznie szczęśliwy. Co by się nie działo, Stephen King zawsze jest dla mnie numerem jeden i receptą na złe, nudne i ciężkie dni. Nie wiem dokładnie, która to już jego książka, chociaż pewne jest że sześćdziesiąta-któraś, ale za każdym razem sięgam z uwielbieniem i czytam też z uwielbieniem. Na koniec może oceniam lepiej lub gorzej, wytykam więcej lub mniej, adekwatnie do całości, ale i tak zawsze jestem szczęśliwy i wdzięczny, że mogłem znowu coś nowego od mistrzunia przeczytać. Zwłaszcza kiedy to kolejna słusznej grubości kniga zajmująca więcej czasu, czyli dokładnie jak lubię. I tak też jest tym razem w przypadku "Outsidera", który to pokaźnej treści miał premierę na początku tego miesiąca i kilka dni temu trafił do moich rąk.

  W parku miejskim w niewielkim miasteczku Flint City zostaje odnalezione bestialsko zmasakrowane ciało nastoletniego chłopca. Dowody i świadkowie jasno wskazują, że sprawcą tej okrutnej zbrodni jest Terry Maitland, trener drużyn młodzieżowych bejsbola, nauczyciel angielskiego, przykładny mąż i ojciec oraz jeden z najbardziej lubianych i szanowanych obywateli miasta. Detektyw Ralph Anderson szybko, zdecydowanie i widowiskowo podejmuje czynności ujęcia mordercy. Trener T uczył i ćwiczył także jego syna, dlatego detektyw bardzo osobiście podchodzi do sprawy i specjalnie ujmuje sprawcę w świetle jupiterów podczas jednego z meczów, żeby dać wyraźny sygnał, że oskarżony o morderstwo jest ze stuprocentową pewnością winny. Niebawem okazuje się, że Maitland ma żelazne alibi jakoby w momencie przestępstwa był w zupełnie innym miejscu, co potwierdza kilka osób i nagranie z kamery. Anderson i prokurator okręgowy zdobywają jednak kolejny i niezbity dowód w postaci DNA, więc sprawa wydaje się być oczywista. Ale czy na pewno wszystko jest takie jasne i oczywiste?

  „Kiedy wyeliminujesz niemożliwe, cała reszta, jakkolwiek nieprawdopodobna, musi być prawdą". Te słynne słowa wypowiedziane przez Sherlocka Holmesa świetnie pasują do tej książki. Bardzo zgrabna i logiczna sentencja, którą można wręcz idealnie przypisać do sprawy kryminalnej prowadzonej od początku przez detektywa Ralpha Andersona, który ma nie lada orzech do zgryzienia. Bo jak wyjaśnić sytuację, kiedy wytypował i ujął sprawcę morderstwa ze stuprocentową pewnością i jasnymi dowodami, a mimo to ten ma żelazne alibi i świadków, że był w zupełnie w innym daleko oddalonym miejscu, w tym samym czasie, gdy dokonano tej okrutnej zbrodni? Jak jednocześnie mógł ON popełnić morderstwo i być w inny miejscu? Detektyw Anderson zaczyna prowadzić śledztwo. Jednocześnie przybywa mu niemal tyle samo dowodów na to, że oskarżony jest winny, jak i tych, że jest niewinny. Przyjdzie moment, że będzie musiał niczym słynny Holmes pewne rzeczy odrzucić, a w pozostałe uwierzyć, że są prawdą, i przyjąć je za pewne.

  (...)

  Całość na: https://swiat-bibliofila.blogspot.com/2018/06/outsider-stephen-king-recenzja.html

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula