Otchłań. Księga 1

Autor:

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 5
Wysyłka w:
4 dni + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
704
Nasza cena: 31,43 zł 44,90 zł Taniej o: 30%

"Otchłań. Księga I" to kolejna część fantastycznego "Cyklu Demonicznego". Tym razem bohaterowie podejmują się misji, z której z dużym prawdopodobieństwem nie wrócą.

Świat fantastyczny rządzi się swoimi prawami. Wiadomo jednak, że im bardziej się w niego zagłębiamy, tym częściej przerażają nas jego poszczególne elementy. "Otchłań. Księga I" to kolejna część fantastycznego "Cyklu Demonicznego" Petera V. Bretta, w którym bohaterowie znów muszą zmierzyć się ze złem.

Kiedy nastaje noc, światem zaczynają władać krwiożercze demony, Za ich sprawą liczebność ludzi skurczyła się do niewielkich skupisk. Ci natomiast, którzy przeżyli, liczą głównie na zaklęcia ochronne. Niespodziewanie jednak na arenie pojawiają się dwie postacie. Bardzo do siebie podobne, ale jednocześnie zupełnie odmienne. Jeden z nich to Arlen Bales, który zasłynął jako Naznaczony. Jest ON wojownikiem z wytatuowanymi potężnymi symbolami. Dzięki nim potrafi walczyć z demonami bez żadnej broni i wciąż zwycięża. Drugi to Jardir, posiadający runiczną broń, nazywający się Wybawicielem. Uważa, że to właśnie jemu przyjdzie wyzwolić świat i doprowadzić do ostatniej wojny przeciwko demonom. Oboje niestety walcząc z demonami doprowadzili do bardzo niebezpiecznego wydarzenia, mianowicie wyzwolili rój. Kiedy zbliża się wojna, okazuje się, że Jardir i Arlen wraz z żoną mają niewielkie szanse na wygraną. Aby do niej doprowadzić, muszą zmusić schwytanego księcia demonów do doprowadzenia ich do Otchłani. Właśnie tam znajduje się Matka Demonów, która wciąż rodzi kolejnych wojowników. Trójka bohaterów postanawia wyruszyć w tę misję, zostawiając swoim bliskim polecenie zjednoczenia ludności Wolnych Miast. Wiedzą, że wyprawa w najciemniejsze głębiny świata ma swoje konsekwencje i raczej nie liczą na to, że uda im się wrócić na powierzchnię?

"Otchłań Księga I" to wciągająca powieść science-fiction, która doskonale wpasowała się w klimat całej serii. Mimo że bohaterowie są świadomi swojego losu, wciąż mają nadzieję, że zdołają się przed nim uchronić.

Peter V. Brett jest amerykańskim pisarzem fantasy. Autor znany głównie ze swojego "Cyklu Demonicznego", którego wydawanie rozpoczął w 2008 roku powieścią "Malowany człowiek". Zanim zajął się pisaniem, pracował w przemyśle farmaceutycznym .

Czytaj całość

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-02-06
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy muszę komukolwiek polecać Otchłań? Chyba tylko tym, którzy nie mieli wcześniej styczności z Cyklem Demonicznym. Jeśli jeszcze jest ktoś taki niech natychmiast zasiada do lektury, a następnie wraz ze mną cicho zapłacze, że ta wspólna przygoda już w maju się zakończy.

  Pełna recenzja dostępna w Koszu z Książkami!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-05-08
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Otchłań: Księga I” po raz kolejny zabiera nas do mrocznego świata pełnego wojen i intryg. Autor potrafi dozować napięcie i sprawić, że od lektury wręcz nie można się oderwać. Rozgrywka pomiędzy ludźmi a otchłańcami zbliża się wielkimi krokami. Sharak Ka-ostatnia wojna przeciwko demonom sprawi, że nadejdzie czas roju. Niniejsza książka zawiera wszystko, co rasowa pozycja fantasy zawierać powinna: brawurowe pojedynki, magiczne moce, fantastyczne stworzenia i o wiele więcej!

  Arlen, Jardir i Renna wyruszają na niezwykle niebezpieczną misję do serca samej Otchłani. Muszą jednak zmusić samego księcia demonów, aby ich poprowadził. Nie będzie to łatwe zadanie. Od wieków krwiożercze demony nękają ludzi, którzy zdziesiątkowani truchleją w trwodze o swoje życie. Ludzkość musi stawić im czoła, inaczej czeka ich zagłada. Jedyna szansa spoczywa w rękach Jardira i towarzyszy. Matka Demonów rodzi nieprzerwanie nieprzebraną armię potworów, które łakną ciągle ludzkiej krwi...

  Książka potrafi wciągnąć już od pierwszych stron i sprawić, że od lektury nie można się oderwać. Peter V. Brett po raz kolejny zabiera nas na niebezpieczną wyprawę, gdzie bohaterowie będą musieli stanąć w szranki z całym zastępem złowieszczych demonów. Autor potrafi nie raz zaskoczyć, a wątki fabularne zostały wykreowane ciekawie i z pomysłem. Akcja prowadzona jest szybko, świat przedstawiony jest nadwyraz bogaty, a losy bohaterów potrafią zaciekawić. Z pewnością sięgnę po kolejne tomy spod pióra autora, gdyż jest to lektura jak najbardziej godna uwagi.

  „Otchłań: Księga I” ukazuje, na jak odmienny sposób można przedstawić dobrze już znane historie. Peter V. Brett spisał się znakomicie i oddał w ręce czytelników pozycję dopracowaną, zachęcając do czytania. Historia Arlen, Jardira i Renny potrafi oczarować czytelnika, sprawiając, że po odłożeniu książki mamy ochotę na więcej. Jest to rasowe fantasy, które przyciąga do lektury jak magnes. Jak najbardziej polecam.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-04-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kolejna genialna księga Peter'a V. Bretta z cyklu demonicznego. Książka jak i cały cykl jest bardzo godna polecenia. Czyta się świetnie i w trakcie czytania widać, że 704 strony to zdecydowanie za mało jak na takie arcydzieło. Książka zawiera to do czego przyzwyczaił już nas pisarz, czyli między innymi wciągająca historia, zwroty akcji i brutalność. Fanom serii, chyba nie muszę polecać Otchłani, bo zapewne już ją przeczytali, a tych co nie mieli styczności z twórczością Peter'a Bretta szczerze do niej zachęcam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-01
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Moja przygoda z Cyklem demonicznym Petera V. Bretta powoli dobiega końca. Minęło blisko osiem lat od premiery pierwszej księgi Malowanego człowieka, która wtedy oczarowała mnie bez reszty. Jednam im dalej, tym ten mój zachwyt malał, ale sentyment pozostał i koniecznie musiałem dowiedzieć się jak Brett zakończył swoją historię.

  Arlen odnajdując runy i ucząc ludzi zabijać demony, zaś Jardir próbując zjednoczyć całą Thesę, doprowadzili do wydarzenia, którego nie oczekiwali - wyzwolili rój. Zdają sobie sprawę, że ludzkość nie ma szans, więc pragną zrobić wszystko co w ich mocy, aby temu przeciwdziałać. W tym celu muszą narzucić swoją wolę schwytanemu księciu demonów, by ten zaprowadził ich do Otchłani, gdzie Matka Demonów rodzi nieprzeliczoną armię. Tymczasem Leesha, Inevera, Ragen i Elissa zostali obarczeni własnym zadaniem - muszą zjednoczyć skłóconą ludzkość, zanim będzie za późno...

  Już przy Tronie z czaszek zastanawiałem się jak omawiać książkę Bretta, a w zasadzie jej połowę. Choć myślałem nad tą kwestią kilka dni, to nie doszedłem do żadnych sensownych sformułowań. Nie będę ukrywał mojej dezaprobaty wobec dzielenia Otchłani, jak i każdej książki z cyklu na dwa tomy. Nie przekonują mnie argumenty przemawiające za tym faktem, ponieważ tytuły o często większych gabarytach jakoś można wydawać w jednym tomie i to niekoniecznie zaraz w twardej oprawie. Niestety nie mam na to wpływu, więc nie będę już dłużej się nad tym rozwodził, a niestety nie zanosi się, żeby Fabryka Słów wydała cykl demoniczny w pojedynczych tomach.

  Otchłań czytało mi się nadzwyczaj przyjemnie i miałem wrażenie jakbym powrócił do przerwanej przygody, ale przez jej podział, na rozwinięcie wszystkich wątków muszę poczekać do maja. Jest to o tyle irytujące, że w pierwszej księdze fabuła praktycznie nie przesuwa się ani o milimetr do przodu. Oczywiście bardzo dużo się dzieje, są starcia z demonami, układanie planów, żegnania się z bliskimi, zawiązywania sojuszy i tak dalej. Obserwujemy starania Ragena, Elissy, Inevery, czy Leeshy, żeby zjednoczyć wszystkich ludzi i pomóc im w walce z demonami. Jest to wszystko bardzo ciekawe, ale miałem wrażenie, że autor za bardzo rozwija niektóre wątki, tworzy nowe, zamiast skupić się na zakończeniu całej historii i wprowadza kolejnych bohaterów. Trudno wydać mi jednoznaczny osąd na ten temat, ponieważ nie znam zakończenia historii i być może te nowe wątki i postacie mają do odegrania równie ważną rolę co Arlen i Jardir. O tym jednak przekonam się dopiero po lekturze drugiej księgi Otchłani. Niemniej jednak da się odczuć, że część tych wątków można byłoby wyciąć bez szkody dla całej historii.

  Jednym z moich zarzutów wobec Tronu z czaszek była zmiana tłumacza na Małgorzatę Koczańską, która według mnie nie do końca odnalazła się w powieści Bretta. Nie chodzi o nawet o to, że jej tłumaczenie było złe, czy że pojawiały się mniej pasujące zwroty, co po prostu Marcin Mortka opowiedział tę historię wręcz na nowo i oddał jej klimat niesamowicie dobrze. Dlatego bardzo się ucieszyłem widząc, że Fabryka Słów ponownie powierzyła mu tłumaczenie Cyklu demonicznego. Od pierwszych stron miałem wrażenie, jakbym wracał do opowieści, którą tylko na chwilę przerwałem i ponownie poczułem urok historii Bretta, nawet jeśli nie wszystko mi w niej przypasowało.

  Otchłań, księga pierwsza jest całkiem dobrą kontynuacją Tronu z czaszek i przedstawia w jaki sposób ludzkość zaczyna przygotowywać się do wojny z demonami. Kolejne starcia z otchłańcami, nowi bohaterowie i ich wątki. Niestety, fabuła nie ruszyła się za bardzo do przodu i na rozstrzygnięcie najważniejszych wątków przyjdzie poczekać do drugiej księgi Otchłani.

  Za możliwość przeczytania ebooka serdecznie dziękuję księgarni [Adres usunięty]!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-02-21
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdyby nie fakt, że zamówiłam Otchłań z odbiorem w Ruchu, to mój mąż stałby w oknie i wypatrywał kuriera. Tak nie mógł doczekać się książki. Na szczęście błyskawiczna wysyłka i książka była już do odbioru. A jak już wpadła w jego ręce, to nie wypuścił jej dopóki nie skończył. I co najgorsze... niemalże już stoi w oknie i czeka na księgę 2.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula