Ostatnia misja Gwendy. Cykl Castle Rock

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2022
Wydawnictwo
Ilość stron
288
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 34,00 zł
Nasza cena: 28,31 zł 43,90 zł Taniej o: 36%

"Ostatnia misja Gwendy" to dalszy ciąg opowieści o Gwendy Peterson i jej magicznym pudełku z guzikami.

Gwendy Peterson miała dwanaście lat, gdy jej życie zmieniło się raz na zawsze. To właśnie wtedy tajemniczy nieznajomy, Richard Farris, powierzył jej na przechowanie niezwykłe pudełko. Można w nim było znaleźć pieniążki i słodycze, ale również guziki, których naciśnięcie powodowało niesamowite, bardzo niebezpieczne skutki.

Gwendy nauczyła się korzystać z pudełka. Jako początkująca pisarka i wschodząca gwiazda polityki nie raz sięgała do jego wnętrza i to bynajmniej nie w poszukiwaniu łakoci. Teraz złe siły pragną na powrót przejąć nad nim kontrolę. Senator Gwendy Peterson musi ukryć pudełko w miejscu, gdzie nie dostaną go ani Richard Farris, ani żaden inny ze sług Karmazynowego Króla. Na szczęście zna takie miejsce...

"Ostatnia misja Gwendy" to kolejna wyprawa do tajemniczego Castle Rock, miasteczka zagubionego pośród rozległych obszarów stanu Maine. Nie tylko jednak! W swej tytułowej ostatniej misji Gwendy będzie musiała udać się również w przestrzeń pozaziemską. Jedynie tam będzie mogła spróbować ocalić nasz świat przed zagładą. Nasz i być może wiele innych światów również...

Oto trzecia część pasjonującego cyklu, którego autorami są Stephen King i Richard Chizmar. Niewtajemniczonym wyjaśnijmy pokrótce, jak sprawa wygląda. W 2017 roku dwaj znakomici amerykańscy twórcy horroru, których zapewne nie trzeba przedstawiać, napisali wspólnie opowiadanie, a w zasadzie minipowieść "Pudełko z guzikami Gwendy". Dwa lata później Richard Chizmar wydał pod własnym nazwiskiem jej kontynuację, czyli "Magiczne piórko Gwendy". Przed Wami natomiast premierowa "Ostatnia misja Gwendy", pod którą znów podpisali się obaj panowie.

Zresztą współpraca obu pisarzy, i to na wielu płaszczyznach, nie jest dla fanów żadną tajemnicą. Chizmar, poza swą szeroko zakrojoną działalnością redaktorską i wydawniczą, jest również autorem strony internetowej Stephen King Revisited. Wizyta na tej stronie może okazać się bardzo przydatna dla wszystkich, którzy szukają powiązań między niniejszą powieścią a innymi książkami Stephena Kinga. Oczywiście można też sięgnąć do źródeł i zagłębić się choćby w monumentalny cykl "Mrocznej Wieży", który sam mistrz horroru uznaje za swoje opus magnum.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Ostatnia misja Gwendy" to trzeci i zarazem ostatni tom serii, w którym pojawia się magiczne pudełko. Czy będzie nadal czyniło zło?

  Gwendy mogła być z siebie zadowolona. Była już dorosłą kobietą, która zasiadała w Senacie. Niestety, mało kto uznawał ją na tym stanowisku. Kobieta także w tej części miała do czynienia z magicznym pudełkiem. Czy to właśnie ono było odpowiedzialne za wszelkie zło naszego świata, czy to może ludzie także mieli w sobie pierwiastek zła?

  Jeśli chodzi o ten tom jest to już ten poziom zaawansowania, w którym koniecznie należy wcześniej zapoznać się z poprzednimi tomami serii. Sięgnięcie od razu po ten tytuł nie przyniesie spodziewanej satysfakcji czytelniczej, gdyż wejdzie się w fabułę już przy końcówce zdarzeń.

  Stephen King i Richard Chizmar stworzyli trzytomową serię, której tomy nie są szczególnie obszerne, jednak pomysł na fabułę jest bardzo udany. Dzięki temu, że na rynku dostępny jest już cały cykl bez przeszkód będzie można się z nim zapoznać w dwa wieczory.

  ,,Ostatnia misja Gwendy" Stephena Kinga i Richarda Chizmara to wciągający trzytomowy cykl dla miłośników powieści z dreszczykiem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ⭐RECENZJA⭐

  Są książki,
  po które sięga się w ciemno, bo znane nazwisko, bo wypada, bo tak i już. Cykl "Pudełko z guzikami" został zwieńczony ostatnim tomem "Ostatnia misja Gwendy" i właśnie na nim skupię swoją uwagę. Stephen King i Richard Chizmar stworzyli dość ciekawy duet. Nie jest to typowa powieść, jakimi zajmuje się Mistrz grozy - King, jednak muszę Wam przyznać, że taka forma i poznanie pisarza od tej strony, to coś fajnego, intrygującego i ciekawego. Nie ma tutaj typowej fabuły oraz typowych bohaterów. Nie jest to taka historia, jak dotąd czytałam od Kinga, ale jednak zabrakło mi tego czegoś w niej, tej nutki grozy oraz strachu. Historia w ów lekturze jest ciągiem dalszym i zarazem końcem przygód naszej postaci Gwendy. Ciekawy zabieg, który zrobili autorzy z bohaterką, jest intrygujący i rzadko z czymś takim się spotykałam w książkach. Najpierw poznajemy Gwendy jako dziecko/nastolatkę, potem jako prawie 40-letnią kobietę, a na końcu około 70-latkę. Pierwsze lata osadzone są w pierwszej książce, kolejne w drugiej, a ostatnie w wspominanej, trzeciej. Bohaterkę Gwendy polubiłam od samego początku i uważam, że jej kreacja była dość dobra i na poziomie. To, z czym się mierzyła od samego początku i co robiła, nie jest proste. Historia z jej udziałem niby jest normalna, ale jednak coś jest w niej magicznego i zarazem interesującego. Magiczne pudełko, szczęśliwe piórko brzmi fajnie, nie? Jednak nie do końca tak jest, ale nie powiem Wam nic więcej, żeby nie spoilerować 😜🤪 Język oraz styl lektury jest wyważony, przyjemny i stonowany. Kompletnie nie czuć, że ta książka napisana jest przez dwóch pisarzy, co za tym idzie? Dobrze się ją czyta, dość szybko i z ciekawością. Akcja nie goni w tej powieści na łeb na szyję i nie ma szokujących, spektakularnych zwrotów akcji, ale właśnie potrzebowałam takiej odskoczni, takiego czegoś. Decyzję o tym, czy sięgnięcie po tę lekturę, jak i poprzednie części, zostawiam Wam, moi Kochani. Nie będę namawiać, ani zniechęcać. Dla mnie osobiście była to przeciętna książka, przy której dość dobrze się bawiłam, jednak zabrakło mi tego efektu "wow", tej petardy!

  😵

  Współpraca z @wydawnictwoalbatros 💚

  😵

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  PUDEŁKO W KOSMOSIE

  To, co swego czasu zdawało się jednorazową przygodą dwóch autorów, właśnie znalazło swój finał jako trylogia. Trylogia udana i warta poznania, może nie zawsze trzymająca ten sam poziom, ale jako całość będąca całkiem satysfakcjonującym doświadczeniem. A przy tym ostatnim tomie, godnie wieńczącym całości, zabawa jest lepsza niż w poprzedniej części i chyba nikomu nie pozwoli się nudzić.

  Gwendy powraca. I powraca też pudełko! Czy ostatecznie wyjawi swoje tajemnice?

  Jest rok 2026. Gwendy ma już sześćdziesiąt cztery lata, kłopoty ze zdrowiem, które ukrywa i misję do wykonania. Misję, jakiej jeszcze nie miała. Na pokładzie statku leci w kosmos, oficjalnie zająć się sprawami klimatycznymi. Nieoficjalnie zabiera ze sobą pudełko z guzikami. Od tej misji zależeć będą losy świata, a kto wie czy i nie czegoś o wiele więcej. Ale istnieje ryzyko nie tylko, że Gwendy może mu nie podołać, ale także, że może zapomnieć wykonać to, co do niej należy…

  Trylogię o Gwendy rozpoczął Stephen King, pisząc „Pudełko z guzikami”, ale nie mając pojęcia, jak całość zakończyć. W tym pomógł mu Richard Chizmar, który potem przejął pałeczkę już samodzielnie pisząc kontynuację powieści, która okazała się mocno nierozstrzygająca i zostawiająca wiele uchylonych furtek. A teraz, znów wraz z Kingiem, który poprzednim razem ograniczył się jedynie do napisania występu – wraca do świata Gwendy – będącego przecież światem fikcyjnego Castle Rock z powieści Kinga – by dopisać zakończenie. I robi to w dobrym stylu, jednocześnie jeszcze mocniej wiążąc serię z innymi kingowymi dziełami.

  Jak każda z poprzednich części, tak i ta pokazuje Gwen w innym etapie jej życia i stanowi zamkniętą całość. Czy bardziej zamkniętą, niż poprzednie tomy? Nie chcę Wam zdradzać tak tego, jak i faktu czy zakończenie ostatniego tomu, a zatem i całej trylogii, jest naciągane, jak dotychczasowe, ale mogę rzec, że wszystko zadowoli tych, którym dotychczasowe części się podobały. A jednocześnie eksploruje nieco dalsze rejony fantastyki, a rozmach całości jest tym razem większy. Cierpi na tym małomiasteczkowy klimat dotychczasowych części, choć nie do końca, bo znajome miejsca są obecne, ale taki już urok ewolucji serii. I to ewolucji w kierunku SF z elementami kosmicznymi, której trudno nie zestawić z klasyką pokroju „Hellraisera IV”, pierwszej horrorowej serii, która z ziemskich realiów rzuciła bohaterów w kosmos, co potem powielono choćby w „Jasonie X”, mordercę znad jeziora Crystal Lake z cyklu „Piątek 13-ego” wysyłając tak w przyszłość, jak i przestrzeń kosmiczną. Może tu, w „Gwendy”, wątek ten wydaje się przekombinowany, ale chyba niejeden fan horroru spojrzy na niego z sentymentem, przez pryzmat wspomnianych przeze mnie dzieł.

  Cała reszta jest tu na swoim miejscu. Gwendy nadal jest postacią bardzo prosto skrojoną, chociaż dzięki udziałowi Kinga wypada nieco lepiej, niż w poprzednim tomie. Prosty jest też styl, styl stricte rozrywkowy, niewymagający zbyt wiele od czytelnika, ale i nierozczarowujący. A wydarzenia jak zwykle oscylują wokół podobnej tematyki. Powieść jest dynamiczna przede wszystkim nie dzięki akcji, a krótkim, podawanym iście na szybko rozdziałom.

  Po prostu jeszcze jedna dobra książka, przy której pracował Stephen King. Ile tu jego, a ile Chizmara, każdy chyba już oceni sam, tak czy inaczej „Ostatnia misja Gwendy” jest zdecydowanie bardziej kingowa od „Magicznego piórka” i jeszcze bardziej godna polecenia fanom Króla Horroru.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy po raz pierwszy sięgnąłem po pierwszy tom z cyklu opowiadającego o przygodach Gwendy Peterson, to nie spodziewałem się, że ta krótka powieść tak mnie wciągnie i sprawi, że wprost pokocham całą serię, a w szczególności ten ostatni tom, który ma wszystko, za co uwielbiam twórczość Kinga, czyli: klimat, bohaterowie oraz oczywiście genialnie napisane dialogi. W książce, która wieńczy całą trylogię Stephen King i Richard Chizmar moim zdaniem stanęli na wysokości zadania i godnie zakończyli całą serię. Jeśli lubicie twórczość Kinga, to zdecydowanie warto sięgnąć po cykl opowiadający o przygodach Gwendy, a w szczególności po ten trzeci tom.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Stephen King i Richard Chizmar w "Castle Rock. Ostatnia misja Gwendy" kolejny raz dowodzą, że doskonale wiedzą, co chcą opisać i ile mroku oraz grozy w to wlać. Postać Gwendy polubiłam przy poprzednich spotkaniach, ta część utwierdziła mnie w tym, że jest przykładem bohaterki, o której lubię czytać. Cieszę się, że mogłam przeczytać tę powieść przedpremierową i ponownie wejść do świata, który budzi we mnie niepokój, a jednocześnie zdaje się w pewien sposób przemawiać. Dla fanów gatunku, autorów i serii - raczej się nie zawiedziecie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Najczęściej kupowane razem
 • -36%
  Magiczne piórko Gwendy. Castle Rock

  Magiczne piórko Gwendy. Castle Rock

  Kontynuacja historii opisanej w „,Pudełku z guzikami Gwendy“,, opatrzona przedmową Stephena Kinga. Akcja książki toczy się w 1999 roku. Tytułowa Gwendy ma już ponad trzydzieści lat. Znów jesteśmy w Castle Rock, gdzie spotykamy dawnych znajomych i kilku zupełnie nowych, intrygujących przyjaciół. Po...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 27,01 zł 41,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -41%
  Obrazy z przeszłości

  Obrazy z przeszłości

  Dwadzieścia lat temu w Żeromicach zaginęła jedna z mieszkanek – prowadzący postępowanie policjanci nigdy nie ustalili, co stało się z dziewczyną, a śledczy nie odnaleźli żadnego tropu, który pozwoliłby wyjaśnić zagadkę. Pierwsze ślady pojawiły się dopiero dwie dekady później, kiedy w okolicznych...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,42 zł 47,90 zł
  w magazynie
 • -40%
  Niezbędnik każdej dziewczyny jak ogarnąć dojrzewanie

  Niezbędnik każdej dziewczyny jak ogarnąć dojrzewanie

  Niezbędnik każdej dziewczyny jak ogarnąć dojrzewanie: Jak dobrać pierwszy stanik? Jak się rozprawić z pryszczami? Jak podbudować pewność siebie? Jak przygotować się do miesiączek? Dorastanie i dojrzewanie jest super, czasem potrafi jednak dać w kość. Lepiej się w porę dowiedzieć, jak zmienią się...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 14,94 zł 24,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -38%
  Niezbędnik każdego chłopaka jak ogarnąć dojrzewanie

  Niezbędnik każdego chłopaka jak ogarnąć dojrzewanie

  • Myć się czy nie myć? • Co z tymi z pryszczami?! • Nastroje – czy można je zrozumieć? • Golić się… okej, ale jak? Dorastanie i dojrzewanie jest super, czasem potrafi jednak dać w kość. Lepiej się w porę dowiedzieć, jak zmienią się twoje ciało i nastroje. Ta książka w prosty i pełen wyczucia sposób...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 15,40 zł 24,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -39%
  Żadanica. Lipowo. Tom 14

  Żadanica. Lipowo. Tom 14

  Daniel Podgórski stara się ułożyć życie od nowa. Otwiera małą firmę agroturystyczną i oczekuje pierwszych gości. Ci przyjeżdżają z nieoczekiwaną propozycją. Chcą, żeby Daniel wziął udział we wspólnym wywoływaniu duchów. Księżyc w pełni i szalejąca wichura tworzą doskonałą atmosferę, by spróbować....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,48 zł 45,00 zł
  w magazynie
 • -43%
  Zimna sprawa. Hubert Meyer. Tom 7

  Zimna sprawa. Hubert Meyer. Tom 7

  To najdziwniejsze i najbardziej przerażające śledztwo, w jakim Hubert Meyer brał udział W podziemiach zabytkowej willi na poznańskim Sołaczu policja odkrywa zwłoki kobiety i trójki dzieci. Osobliwy sposób pochówku wskazuje na mord rytualny. Mieszkańcy tego domu od lat uznawani byli za zaginionych...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,24 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -41%
  Piekło. Komisarz Eryk Deryło. Tom 10

  Piekło. Komisarz Eryk Deryło. Tom 10

  Tym razem będzie to podróż do samego piekła... Śmierć czeka mnie bez względu na rozwój wydarzeń. Jak zresztą każdego z nas. W Lublinie ktoś morduje w bestialski sposób pozornie przypadkowe osoby. Zapisy tortur są transmitowane do sieci. Co lub kto łączy te zbrodnie? Czy to możliwe by łączyła je...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,63 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -33%
  Czas zdrajców

  Czas zdrajców

  Spacer po linie. Rok 1935. Do polskiego konsulatu we Wrocławiu zgłasza się młoda rozwódka z ofertą sprzedaży tajnych dokumentów, które mogą wstrząsnąć nie tylko polską, ale nawet europejską polityką. Cena, jakiej za nie żąda, jest jednak zdecydowanie wygórowana. Kapitan Jan Henryk Żychoń, do...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 33,57 zł 49,99 zł
  w magazynie
 • -44%
  Mortalista

  Mortalista

  Od śmierci nie można uciec. Nigdzie. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,09 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -37%
  Niewidzialne życie Addie LaRue

  Niewidzialne życie Addie LaRue

  „Nigdy nie módl się do bogów, którzy odpowiadają po zmroku”. Francja, rok 1714. Uciekająca sprzed ołtarza młoda dziewczyna imieniem Adeline popełnia niewyobrażalny błąd. Zawiera umowę z diabłem. Faustowski pakt nakłada na nią ograniczenie – możliwość wiecznego życia bez szansy na bycie zapamiętaną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 31,56 zł 49,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Magiczne piórko Gwendy. Castle Rock 4/5 Nasza cena:
27,01 zł 41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magiczne piórko Gwendy. Castle Rock

Kontynuacja historii opisanej w „,Pudełku z guzikami Gwendy“,, opatrzona przedmową Stephena Kinga. Akcja książki toczy się w 1999 roku. Tytułowa Gwendy ma już ponad trzydzieści lat. Znów jesteśmy w Castle Rock, gdzie spotykamy dawnych znajomych i kilku zupełnie nowych, intrygujących przyjaciół. Po...
Pudełko z guzikami Gwendy. Castle Rock 4/5 Nasza cena:
26,33 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pudełko z guzikami Gwendy. Castle Rock

Istnieją trzy drogi prowadzące do Castle View z miasteczka Castle Rock: Trasa 117, Pleasant Road i Schody samobójców. Każdego dnia latem 1974 roku dwunastoletnia Gwendy Peterson wybierała schody podtrzymywane na mocnych, żelaznych śrubach nad klifem. Na szczycie schodów Gwendy łapała oddech,...
Cujo. Castle Rock 4/5 Nasza cena:
28,67 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cujo. Castle Rock

Witajcie w Castle Rock W pobliżu Castle Rock – spokojnego miasteczka w stanie Maine – czai się potwór... Cujo, olbrzymi pies, jest przyjaznym stworzeniem... do czasu, aż w pogoni za królikiem wpada do kryjówki zarażonych wścieklizną nietoperzy. Walcząc z niezrozumiałymi zmianami, które w nim...
Outsider 5/5 Nasza cena:
31,86 zł 48,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Outsider

Bestialska zbrodnia. Śledztwo pełne znaków zapytania. Stephen King, znajdujący się w szczególnie owocnym okresie twórczości, przedstawia jedną ze swoich najbardziej niepokojących i wciągających opowieści. W parku miejskim znalezione zostaje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Naoczni...
Podpalaczka 5/5 Nasza cena:
33,88 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podpalaczka

Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień. Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w tajemniczym eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową,...
Worek kości 3/5 Nasza cena:
34,57 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Worek kości

Jedna z najbardziej poruszających książek Stephena Kinga, zainspirowana słynną Rebeką Daphne du Maurier. Doskonała powieść obyczajowa, która strona po stronie przeistacza się w jeden z najbardziej przerażających horrorów Króla Grozy. Najwięksi fani Mistrza wracają do tej lektury po wielekroć i za...
Instytut 5/5 Nasza cena:
39,85 zł 52,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Instytut

Mocny jak To, przerażający jak Podpalaczka! Stephen King powraca do motywów znanych z jego najlepszych książek. Zjawiają się w nocy. W ciągu dwóch minut eliminują wszystkie przeszkody. I uprowadzają obiekt. Interesują ich dzieci. Wyjątkowe dzieci... Luke Ellis budzi się w pokoju do złudzenia...
Mroczna połowa. Castle Rock 5/5 Nasza cena:
33,88 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mroczna połowa. Castle Rock

Autor kryminałów staje się zakładnikiem mrocznej połowy swojej duszy. Thad Beaumont, przykładny mąż i ojciec, jest autorem krwawych kryminałów publikowanych pod pseudonimem George Stark. Pod własnym nazwiskiem wydał tylko jedną powieść, nominowaną do National Book Award.Za sprawą dociekliwego...
Dolores Claiborne 5/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dolores Claiborne

Błyskotliwe studium charakteru i ciemnych stron kobiecej psychiki. Czasem, żeby żyć, trzeba zabić…   Wysepką Little Tall wstrząsa wiadomość o zabójstwie bogatej Very Donovan. Podejrzenie natychmiast pada na jej wieloletnią opiekunkę, Dolores Claiborne. Wszyscy w okolicy wiedzą, że praca u pani...
Wiatr przez dziurkę od klucza. Mroczna Wieża. Tom 4.5 4/5 Nasza cena:
25,58 zł 33,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiatr przez dziurkę od klucza. Mroczna Wieża. Tom 4.5

Roland z Gilead jest rewolwerowcem, jednym z nielicznych usiłujących utrzymać porządek w świecie rosnącego bezprawia, połączeniem błędnego rycerza i szeryfa z Dzikiego Zachodu. Wraz z grupą towarzyszy przemierza złowrogi, wyludniony świat, zniszczony przez wojny, zamieszkały przez mutanty i demony,...
Uniesienie. Castle Rock 0/5 Nasza cena:
27,09 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uniesienie. Castle Rock

Tajemnicza przypadłość i zwykły człowiek, który w upiornym miasteczku Castle Rock wywoła rewolucję – zjednoczy ludzi, których dzieli wszystko. Witajcie w Castle Rock! Scott Carey wciąż traci na wadze. Świetna wiadomość dla kogoś, kto zawsze miał lekki problem z otyłością! Tylko że ON wygląda wciąż...
Gra Geralda 3/5 Nasza cena:
33,03 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra Geralda

Perwersyjna gra erotyczna zmienia się w wielogodzinny koszmar. Niektórzy zarzucają Stephenowi Kingowi, że nie potrafi pisać o kobietach. W Grze Geralda nie po raz pierwszy Mistrz Horroru udowadnia, że się mylą. Pisze o kobiecie postawionej w sytuacji ekstremalnej. I jak ON to robi! Gerald...
Wybrane bestsellery
Hopeless 5/5 Nasza cena:
29,36 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hopeless

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację,...
Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
48,85 zł 51,73 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wiedza o społeczeństwie 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Wiedza o społeczeństwie 2. Zakres podstawowy" został przygotowany dla uczniów drugiej klasy liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja w zakresie podstawowym zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom. Znany już zespól...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,78 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9 0/5 Nasza cena:
28,90 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9

Nie przegapcie kolejnej części bestsellerowej serii Skrzydła Ognia! Wojna dobiegła końca. Spełniło się fałszywe proroctwo. Jednak smoczęta nadal mają wrogów. Mroczne zło, pogrzebane przed wiekami, zaczyna się budzić. A młoda Nocoskrzydła mogła wygłosić pierwszą od pokoleń prawdziwą przepowiednię....
Barbie Kabriolet Mattel 0/5 Nasza cena:
85,24 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Kabriolet Mattel

Udaj się w podróż kabrioletem Barbie(R) i przeżyj bezkresne przygody! Ten charakterystyczny dla stylu Barbie(R) dwumiejscowy samochód zaprojektowano w różowym kolorze, a jego maskę ozdobiono dodatkowo symbolem Barbie(R). To słodkie sportowe autko posiada dodatkowo tylny spojler i koła z...
Cryptonomicon 0/5 Nasza cena:
51,14 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cryptonomicon

W roku 1942 Lawrence Pritchard Waterhouse - geniusz matematyczny i młody kapitan Marynarki Wojennej USA - zostaje przydzielony do Jednostki 2702. Ta formacja jest tak tajna, że o jej istnieniu wie zaledwie garstka ludzi; niektórzy z nich noszą nazwiska w rodzaju Roosevelt czy Churchill. Misja...
Ukryci 5/5 Nasza cena:
24,18 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryci

Marcie Sygit wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje uprowadzony. Okazuje się, że Piotrek nie jest jedyny, a porywacz działa już od roku. Zniechęcona brakiem postępów w śledztwie samotna matka znajduje nieoczekiwanie sprzymierzeńca w osobie Marka Bielawskiego, lokalnego przedsiębiorcy...
Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole 5/5 Nasza cena:
25,79 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole

Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?  Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego...
Łazik księżycowy 60348 0/5 Nasza cena:
103,99 zł 129,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łazik księżycowy 60348

Badanie kosmosu dla dzieci Młodym wielbicielom podróży kosmicznych spodoba się inspirowany pracą NASA zestaw LEGO® City Łazik księżycowy (60348). Łazik ma 12 kół i można nim kierować w każdą stronę. Ma też dwa wysięgniki badawcze, a w jego środku zmieszczą się trzy minifigurki astronautów. Zabawę...
Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel 0/5 Nasza cena:
105,90 zł 121,03 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel

Z obracającą się betoniarką Cat® możesz zbudować własny świat zabawy! Mali budowniczowie mogą zabrać się do pracy, obracając bęben oraz wrzucając, wyrzucając i układając klocki – ta żółta betoniarka jest idealna do zabawy dla małych rączek. Przewoź klocki na plac budowy pojazdem z żółtą kabiną i...
To właśnie my 0/5 Nasza cena:
26,64 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To właśnie my

Becky Albertalli i Adam Silvera ponownie łączą siły, aby kontynuować historię Arthura i Bena! Chłopaków, w których czytelnicy po raz pierwszy zakochali się w bestsellerowej komedii romantycznej „A jeśli to my”! Ben po pierwszym roku studiów czuje, że utknął: zajęcia są męczące, praca na pół etatu z...
Checkpoint. Podręcznik. Język angielski. Poziom B1+ 5/5 Nasza cena:
86,33 zł 89,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Checkpoint. Podręcznik. Język angielski. Poziom B1+

Czteropoziomowa seria podręczników Checkpoint, której współautorką jest dr Monika Cichmińska, jest dostosowana do nowej, trudniejszej podstawy programowej. Uczniowie krok po kroku rozwijają nowe umiejętności i regularnie powtarzają poznany materiał, rozwiązując zadania w formacie egzaminacyjnym....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula