Ostatni żywy świadek. Prawdziwa historia największego seryjnego mordercy w historii Teda Bundy`ego

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
Produkt chwilowo niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
402
Rok wydania
2019
Nasza cena: 23,91 zł 44,90 zł Taniej o: 47%

Chwilowo niedostępny

“Ostatni żywy świadek. Prawdziwa historia największego seryjnego mordercy w historii Teda Bundy`ego” to książka, która mrozi krew w żyłach.

Okrutne zbrodnie i świadomość, że morderca tak długo przebywał wśród zwykłych ludzi. Sprawdź, co motywowało Teda Bundy’ego do wykonania takich czynów.

Stracono go 24 stycznia 1989 r. Wcześniej przez wiele lat ciągnął się jego proces, który rozgrzewał całą Amerykę. Został oskarżony o odrażające zbrodnie wobec młodych kobiet, które gwałcił (często także po śmierci), okrutnie okaleczał i mordował. Przyznał się do 30 zabójstw, ale przypuszcza się, że było ich dużo więcej. Raczej 100 niż 30. Nic dziwnego, że Ted Bundy - bo właśnie o nim mowa - zyskał miano jednego z najbardziej krwawych seryjnych morderców w historii USA. A przy tym wielką sławę.

Wcale nie przypominał diabolicznego mordercy. Był czarujący, inteligentny, dobrze wykształcony. Skończył psychologię, studiował prawo. Świetnie mówił, znakomicie wyglądał. Bardzo podobał się kobietom, a zwłaszcza wtedy, gdy już wiedziały o jego czynach. Ściągały tłumnie na jego proces, próbowały go prowokować i podrywać, a jedna z nich wyszła nawet za niego za mąż. Wygląda więc na to, że czyste zło budzi w nas fascynację, nawet jeśli zarazem odpycha. Nieustannie zadajemy sobie pytanie: dlaczego? Co nakręca ludzi takich jak Bundy? Dlaczego zamieniają się w dzikie bestie? Jaki głód ich napędza? I czy normalny człowiek może to zrozumieć?

Te pytania postawiło sobie dwóch amerykańskich dziennikarzy: Stephen G. Michaud i Hugh Aynesworth. Efektem jest książka “Ostatni żywy świadek. Prawdziwa historia największego seryjnego mordercy w historii, Teda Bundy’ego”. Jej lektura nie pozostawi nikogo obojętnym. To wyczerpujące, znakomicie udokumentowane studium życia seryjnego mordercy, drobiazgowy zapis szaleństwa, które trudno pojąć. Śledzimy losy Bundy'ego od jego pierwszego morderstwa w stanie Waszyngton, poprzez kolejne, aż po aresztowanie i sensacyjną ucieczkę, kiedy to zaryzykował skok z drugiego piętra budynku sądu. Efektem są kolejne zabójstwa coraz młodszych dziewczyn, nawet 12-latek, przerwane dopiero kolejnym aresztowaniem.

Jak przyznają autorzy książki, bardzo trudno wytropić, co tak straszliwie wykrzywiło psychikę Bundy’ego. Owszem, miał trudne dzieciństwo, wychowując się w domu samotnej matki, a jego matka najwyraźniej się o niego troszczyła. Owszem, nie znał swego ojca, ale podobne doświadczenia miały tysiące innych chłopców, których nigdy nie popchnęło to do zbrodni. Co w takim razie stworzyło Teda Bundy’ego? Skąd się biorą takie wynaturzone jednostki? Warto sięgnąć po książkę, która próbuje odnaleźć klucz do odpowiedzi na te trudne pytania.


O autorze

Stephen G. Michaud urodził się w 1948 roku, to dziennikarz, współautor 18 książek. Hugh Aynesworth urodził się w 1931 roku, jest amerykańskim dziennikarzem śledczym, pisarzem i nauczycielem.

Recenzje (2)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ted Bundy to pierwszy amerykański seryjny morderca - celebryta i jedna z najbardziej przerażających zagadek w dziejach kryminalistyki.

  Był przystojnym, elokwentnym studentem prawa o chłopięcym uroku. Miał szanse na błyskotliwą karierę polityczną. Był jednak też drapieżnikiem i zboczeńcem, który mordował i okaleczył przynajmniej trzydzieści młodych kobiet. Wiele z nich było studentkami, lecz dwie miały zaledwie dwanaście lat.

  Był sadystycznym mordercą.

  Był mistrzem manipulacji.

  Osoby, które interesują się tematyką zbrodni oraz wszystkim, co jest powiązane ze zbrodniami zapewne kojarzy nazwisko Bundy. Któż by nie kojarzył najsłynniejszego seryjnego mordercy? Jak to jest być seryjnym mordercą? Czy to uwarunkowanie genetyczne, nabyte czy zależne od okazji?

  Obie książki ukazują jak istota ludzka może manipulować, być osobą infantylną, a jednakże być uznawaną za szarmancką, obytą w towarzystwie oraz inteligentną osobą.

  Czytając obie książki wchodzimy w świat Teda "króliczka", który miał swoje własne podejście do świata i do ludzi. Nigdy nie był towarzyski, bardziej się izolował od rówieśników.

  Klasycznie biorąc był impulsywny, skłonny do przemocy, niezdolny do odczuwania winy i wyrzutów sumienia. Dużo osób mówiło, że jest geniuszem, ale wcale tak nie było. Jego IQ 124 udowodniło, że w college'u był bardzo dobrym studentem, ale na studiach prawniczych już tak dobrze mu nie poszło. Uważano, że jego niedojrzałość emocjonalna i siła kompartmentalizacji* pozwoliła pogodzić myśl o dokonanych morderstwach z wypieraniem się ich. Mordował zwykle przy użyciu tępego narzędzia, czasami przez uduszenie. Kilka ciał kobiet zostało zdekapitowanych(oddzielenie głowy od reszty ciała). Wykorzystywał także seksualnie swoje ofiary, przed morderstwem oraz po dokonaniu, dopuszczając się nekrofilii.

  Z wyglądu zewnętrznego był przystojnym mężczyzną. Kobiety momentalnie same "ciągły" do Teda. Kto by tego nie chciał? Tedowi bardzo imponowało to, że kobiety postrzegały go jako atrakcyjnego mężczyznę. Udało mu się stworzyć "normalny" związek partnerski z Carole Ann Boone, która właśnie nazywała go "króliczkiem".

  Czytanie obu książek nie było łatwe. Czytanie o tym, jak policja w tamtym okresie była bezradna. Czytając o tym, jak ofiarny nieświadome zagrożenia same wchodziły do garbusa napastnika. Jaka wtedy była mentalność ludzi? Jaka wtedy była procedura łapania przestępców?

  Dochodzę do wniosku, że gdyby stany, w których Tedy siał zamieszanie i mordował, były bardziej ze sobą zgrane (rozumiejąc przez to wymianę informacji) mogliby oni szybciej go złapać. Tedowi udało się dwa razu uciec i przez dłuższy czas przebywać na wolności, jednakże później i tak zostaje złapany i postawiony przed Sąd.

  Ted zostaje skazany za zabójstwo Kim Leach, a jego wyrokiem było stracenie na krześle elektrycznym.

  Książka "Ted Bundy. Rozmowy z mordercą" są przepisanymi rozmowami Stephena i Hugha z Tedem. Czytając widzimy dokładnie jaki był tok myślenia, tok wypowiadania się, manipulacji słuchaczami. Jego "przyznawanie się" nie jest jego przyznawaniem się. Ted opowiada o osobie jako w trzeciej osobie. Składa hipotetyczne założenia jaki mógłby być oprawca. Co go mogło kierować. Jak sam może się przyczynić do schwytania zbrodniarza.

  To nie są książki dla osoby, która by chciała spędzić z nimi jeden wieczór. Z nimi trzeba na spokojnie. Czytać w ulubionym miejscu, z kieliszkiem wina. Tak, tak to jest to. Dokładnie przeanalizować to, co zostało zapisane na kartkach spowiedzi Króliczka.

  Pozwoliło mi to samej spojrzeć inaczej na osoby, które są wokół mnie. Czy sama jest w stanie zgadnąć kto może patrząc prosto mi w oczy kłamać?

  "Ludzie myślą, że przestępcy to garbate, zezowate potwory, prześlizgujące się gdzieś w mroku i pozostawiające za sobą śluzowate ślady. A jednak są oni istotami ludzkimi".

  Dokładnie dwa miesiące po czterdziestych drugich urodzinach Teda zostaje wykonany wyrok - stracenie na krześle elektrycznym 24 stycznia 1989.

  *Kompartmentalizacja to zaburzenie osobowości polegające na rozdzieleniu części jaźni, które zachowują się, jakby posiadały odrębne i różne systemy wartości.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  O Tedzie Bundym słyszał chyba każdy. Jak dotąd wyobrażałam go sobie jako niezwykle przebiegłego mordercę, który dzięki swej nieprzeciętnej inteligencji i opanowaniu potrafił długo zwodzić organy ścigania, świetnie planować i zacierać ślady. Wtapiał się w tło niczym kameleon i z łatwością diametralnie zmieniał swój wygląd dzięki „twarzy zmiennokształtnego”, czyli takiej bez żadnych znaków szczególnych. Na co dzień zaś zakładał „maskę normalności”, dzięki której udało mu się oszukiwać nawet tych najbliższych i zwodzić ich niemalże do samego końca.

  Dzięki reportażowi możemy lepiej zgłębić osobowość Teda i dostrzec w nim wiele sprzeczności. Z jednej strony faktycznie cechował się dużym sprytem, z drugiej zaś nie sposób nie zauważyć, że wielokrotnie sprzyjał mu niezwykły wręcz fart. Niby potrafił zacierać ślady i znał sposób działania policji, a jednocześnie zaliczał głupie wpadki i został złapany z powodu absurdalnego zachowania na drodze, które z daleka rzuciło się w oczy patrolowi policji. Podczas czytania wielokrotnie przecierałam oczy ze zdumienia, że autorom udało się pokazać go z zupełnie innej strony i wyciągnąć z niego tak wiele informacji, również z okresu dorastania. Jednak najbardziej zaciekawiła mnie część, w której Bundy już został złapany, a jednocześnie wciąż próbował pogrywać sobie z systemem. Wydawało mu się, że do skazania go nie ma solidnych dowodów i bez większych problemów wykiwa wszystkich wokół. Był do tego stopnia arogancki, że rezygnował z adwokatów i bronił się samodzielnie, zamieniając swój proces w teatr jednego aktora. Mizdrzył się i popisywał, a nawet wzywał na świadków swe niedoszłe ofiary i je przesłuchiwał, rozdrapując na nowo ich rany.

  Bardzo dobra i mocno szokująca lektura, w sam raz dla miłośników zgłębiania najmroczniejszych zakamarków ludzkiej psychiki. Wielokrotnie wprowadzała mnie w osłupienie i nie mogłam się od niej oderwać. Z każdym kolejnym rozdziałem mój apetyt rósł, więc już nie mogę się doczekać aż sięgnę po kolejną książkę autorów - „Ted Bundy. Rozmowy z mordercą”, która zawiera wywiad przeprowadzony przed egzekucją. Coś czuję, że może być jeszcze bardziej wstrząsająca!

  -Sabcia100

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
eBook Ostatni żywy świadek. Prawdziwa historia największego seryjnego mordercy w historii Teda Bundy'ego mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,67 zł 30,75 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Ostatni żywy świadek. Prawdziwa historia największego seryjnego mordercy w historii Teda Bundy'ego mobi epub

Mistrzowski reportaż dwóch znanych i cenionych amerykańskich dziennikarzy.Ted Bundy to pierwszy amerykański seryjny morderca-celebryta i jedna z najbardziej przerażających zagadek w dziejach kryminalistyki. Był przystojnym, elokwentnym studentem prawa o chłopięcym uroku. Miał szanse na błyskotliwą...
Lekomani. Jak koncerny farmaceutyczne i lekarze potrafią uzależnić pacjentów od leków 5/5 Nasza cena:
34,71 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lekomani. Jak koncerny farmaceutyczne i lekarze potrafią uzależnić pacjentów od leków

Książka, która błyskawicznie stała się bestsellerem „New York Timesa”! Autorka po mistrzowsku przeplata dramaty zwykłych rodzin z mrocznym obrazem korporacyjnej chciwości oraz obojętności ze strony organów prawnych. „New York Times” Książka, która szokuje, wprowadza w konsternację, wywołuje...
Dzieci Sendlerowej 5/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci Sendlerowej

Ta książka opisuje niezwykłe losy Ireny Sendlerowej. To opowieść o kobiecie, która dzięki niewiarygodnej odwadze, determinacji i nadziei, podejmując ogromne ryzyko, uratowała przed śmiercią lub deportacją do obozów zagłady 2500 żydowskich dzieci. Irena Sendlerowa ukryła ich nazwiska w butelce i...
Wszystko za życie. Niewiarygodna historia polskiej Żydówki, która przeżyła Zagładę 5/5 Nasza cena:
37,51 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko za życie. Niewiarygodna historia polskiej Żydówki, która przeżyła Zagładę

Wszystko za życie. Niewiarygodna historia polskiej Żydówki, która przeżyła Zagładę Film dokumentalny na podstawie książki otrzymał w 1995 roku Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny. "Wszystko za życie" to niezapomniana historia sześcioletniej gehenny Gerdy Weissmann Klein,...
Smartfonowe dzieciaki. Dla rodziców, których dzieci wychowuja się w świecie smartfonów 5/5 Nasza cena:
36,57 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Smartfonowe dzieciaki. Dla rodziców, których dzieci wychowuja się w świecie smartfonów

,,Wierzcie mi, dzieciaki wiedzą o internecie więcej niż ich rodzice kiedykolwiek się dowiedzą. Jeśli chcecie sprawić, aby wasze dzieci były bezpieczniejsze, a równocześnie być po tej samej stronie co one, przeczytajcie tę książkę".John Walsh, współzałożyciel Narodowego Centrum do Spraw Dzieci...
Wyrzuć z głowy słonia. Ukryte motywy, które nami kierują, są jak słoń, który wszystko zasłania. Sprawdź, jak je rozpoznać 4/5 Nasza cena:
27,47 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyrzuć z głowy słonia. Ukryte motywy, które nami kierują, są jak słoń, który wszystko zasłania. Sprawdź, jak je rozpoznać

Jak oszukujemy siebie, żeby oszukać innych? Jesteśmy ssakami, a ssaki są istotami społecznymi. Nasze mózgi zostały zaprogramowane w taki sposób, aby nie tylko polować i gromadzić pożywienie, lecz także dominować, również społecznie. Często odbywa się to za pomocą oszukiwania innych lub… siebie....
Nie myśl za dużo! 3/5 Nasza cena:
36,57 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie myśl za dużo!

Wszyscy przez to przechodzimy zapętleni w ciągłych wątpliwościach co, jeśli?. Niezdolni do podjęcia decyzji, sparaliżowani przez strach, że dokonamy złego wyboru. Nikt nie chce żyć, bez przerwy się zamartwiając i nie mogąc zdecydować na konkretne działanie w obawie przed konsekwencjami. Jednak...
Ścigając Księżyc 0/5 Nasza cena:
42,21 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ścigając Księżyc

JFK podjął historyczne zadanie lądowania na Księżycu. Oto opowieść o wizjonerach, którzy pół wieku temu pomogli urzeczywistnić jego wizję. Książka towarzyszy filmowi stacji PBS "American Experience". Pisarz i producent Robert Stone (wg Entertainment Weekly "jeden z naszych najważniejszych...
Upadek olbrzymów. Historia wspinaczek himalajskich od epoki imperiów do epoki skrajności 0/5 Nasza cena:
38,34 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Upadek olbrzymów. Historia wspinaczek himalajskich od epoki imperiów do epoki skrajności

Obowiązkowa pozycja dla wielbicieli literatury górskiej! Pierwsze udane wejście na Mount Everest sir Edmunda Hillary’ego i jego szerpijskiego towarzysza Tenzinga Norgaya w 1953 roku jest dobrze znanym faktem. Natomiast wiele osób nie zna niesamowitych historii innych śmiałków, którzy próbowali...
eBook Plantageneci. Tom I. Ród zdobywców mobi epub 0/5 Nasza cena:
31,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Plantageneci. Tom I. Ród zdobywców mobi epub

Książka, która zainspirowała George'a R. R. Martina!!!Historia dynastii Plantagenetów autorstwa Thomasa B. Costaina obejmuje cztery tomy. Pierwszy z nich, Ród zdobywców, rozpoczyna się od podboju Anglii przez Wilhelma Zdobywcę w 1066 roku, a kończy w 1216 roku wraz z rządami Jana bez Ziemi. W tym...
eBook Lekomani. Jak koncerny farmaceutyczne i lekarze potrafią uzależnić pacjentów od leków mobi epub 0/5 Nasza cena:
32,14 zł 35,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Lekomani. Jak koncerny farmaceutyczne i lekarze potrafią uzależnić pacjentów od leków mobi epub

Książka, która błyskawicznie stała się bestsellerem "New York Timesa"! Autorka po mistrzowsku przeplata dramaty zwykłych rodzin z mrocznym obrazem korporacyjnej chciwości oraz obojętności ze strony organów prawnych. "New York Times" Książka, która szokuje, wprowadza w konsternację, wywołuje...
eBook Wszystko za życie. Niewiarygodna historia polskiej Żydówki, która przeżyła Zagładę mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,67 zł 30,75 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Wszystko za życie. Niewiarygodna historia polskiej Żydówki, która przeżyła Zagładę mobi epub

Film dokumentalny na podstawie książki otrzymał  w 1995 roku Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny. "Wszystko za życie" to niezapomniana historia sześcioletniej gehenny Gerdy Weissmann Klein, ofiary nazistowskiego okrucieństwa - od dzieciństwa w rodzinnym domu w polskim...
Wybrane bestsellery
Święto ognia 4/5 Nasza cena:
30,68 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Święto ognia

Tata tańczy  za szybą. Podnosi rozmazane  przez deszcz ręce  i kołysze  rozmazaną przez deszcz głową, ma zamknięte oczy i ja w końcu też zamykam swoje, i śpię, i budzę się rano, i znowu jesteśmy razem. Łucja  wierzy,  że  przed  wspomnieniami  uratuje  ją  balet.  Nastka  obserwuje  świat  przez ...
Zadanie domowe 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zadanie domowe

"Zadanie domowe" to wyjątkowa powieść dla młodych dorosłych, poruszająca temat eksterminacji Żydów. Niezwykła historia uczniów, których zadaniem jest wcielenie się w rolę nazistów, ukazująca obawy, uczucia i wewnętrzny bunt przed złem oraz dyskryminacją. Pan Bartley jest jednym z najbardziej...
CzaroMarownik 2022 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CzaroMarownik 2022

To będzie rok pełen uroku! CzaroMarownik 2022 – solidna dawka magicznych inspiracji Magiczny kalendarz księżycowy CzaroMarownik to zupełnie wyjątkowe na polskim rynku połączenie wygodnego organizera z poradnikiem. Oprócz mnóstwa informacji i ciekawostek znajdziesz w nim miejsce na własne notatki,...
Samotni 0/5 Nasza cena:
27,37 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Samotni

W 1969 roku sześcioro młodych ludzi przyjeżdża do Uppsali. Tu krzyżują się ich drogi i zawiązuje się między nimi swego rodzaju przyjaźń. Jednak pewne wydarzenie zmienia wszystko. Koniec pobytu w Uppsali oznaczać będzie koniec czegoś jeszcze… Kilkadziesiąt lat później naukowiec z uniwersytetu w Lund...
Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller 0/5 Nasza cena:
41,00 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller

Rok z Katarzyną Miller - rok radości i rozwoju. Każdy nowy rok to symboliczny nowy początek. Jeśli otworzysz się na zmiany może być ON lepszy. A któż może być lepszą przewodniczką po roku 2022 niż zachwycająca mądrością i humorem Katarzyna Miller. Dzięki jej poradom przypomnisz sobie jak zająć się...
Diabeł stróż 0/5 Nasza cena:
30,63 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabeł stróż

Wrocławska ruletka Wrocław, rok 1934. Podczas perwersyjnej orgii zostaje porwany, a następnie zamordowany urzędnik pocztowy Sepp Frömel. Kilkanaście dni później z rąk oprawców ginie jego kochanka. Ich syn z nieprawego łoża, niemy, niepełnosprawny Rolf dziwnym zrządzeniem losu trafia pod opiekę...
O psie, który uratował święta 0/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O psie, który uratował święta

O psie, który uratował święta to nowa świąteczna opowieść W. Bruce’a Camerona, autora bestsellerowych książek z cyklu Był sobie pies! Kiedy rodzinne święta stają pod znakiem zapytania, czy jeden szczeniak może zmienić bieg wydarzeń? Julianna Goss, żona wiecznie zapracowanego Huntera i mama...
Arabska kochanka. Arabska saga. Tom 12 0/5 Nasza cena:
25,59 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arabska kochanka. Arabska saga. Tom 12

Jak świat światem, podczas wojny, czy zarazy, ludzie zakochiwali się w sobie i czerpali z życia pełnymi garściami. Kiedy nie wiadomo, czy za chwilę będziemy zdrowi i żywi, oddajemy się uczuciom, dzięki którym zapominamy o otaczającym nas złu. Tak też robią bohaterowie "Arabskiej kochanki",...
Wsiąść do Pociągu. Europa 5/5 Nasza cena:
126,90 zł 199,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wsiąść do Pociągu. Europa

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia. Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na...
Rzeźniczka z Małej Birmy 0/5 Nasza cena:
27,37 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeźniczka z Małej Birmy

Piąta część serii z policjantem Gunnarem Barbarottim z miasta Kymlinge. Inspektor Gunnar Barbarotti po dłuższej przerwie wraca do pracy w policji. Dostaje do zbadania dawno zakończone śledztwo. Sprawa okazuje się dużo bardziej zawikłana, niż sądził z początku. Jeśli Ellen Bjarnebo jest niewinna i...
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
38,98 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
To, co najcenniejsze 5/5 Nasza cena:
29,37 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To, co najcenniejsze

Samantha Young, mistrzyni miłosnych historii, porywa pełnym pasji, namiętności i napięcia nowym tomem swojej bestsellerowej serii. Dziewięć lat temu Emery Saunders porzuciła wygodne, ale puste i samotne życie miliarderki i przeniosła się do Hartwell, uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula