Ogród Zuzanny. Tom 3. Warto walczyć o tę miłość

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Nasza cena: 37,99 zł

“Warto walczyć o tę miłość” to wzruszająca opowieść, w której można odnaleźć wiele cennych porad.

Historia pełna ciepła i dobrego humoru sprawia, że trudno oderwać się od lektury.

Książka “Warto walczyć o tę miłość” to trzeci tom serii “Ogród Zuzanny”. Opowieść dotyczy tym razem Kazi Leszczyńskiej. Sięgnij po powieść, w której nie brakuje wyrazistych i interesujących bohaterów, by spędzić miło wolny czas.

Kazi i Ludwik nieco się od siebie oddalili. Gdy do akcji wkracza jeszcze była narzeczona mężczyzny, małżeństwo zostaje wystawione na próbę. Ponadto Kazia skrywa też pewien sekret. Jego zdradzenie wywoła w życiu rodziny prawdziwe zamieszanie. U pozostałych bohaterek również sporo się dzieje. Wiola właśnie rozwija swój pierwszy poważny związek, a Zuzanna chce mieć dziecko. Zobacz, jak zakończą się ich historie. Czy bohaterki odnajdą szczęście?


Opinie o książce

Książka magnes. Nie sposób się oderwać.

Agata Młynarska

Ciepła, skłaniająca do refleksji opowieść.

Katarzyna Bujakiewicz


O autorkach

Justyna Bednarek urodziła się w 1970 roku w Warszawie. Jest absolwentką romanistyki, dziennikarką i autorką książek, w tym również opowieści dla młodych czytelników. Pisarka przez długi czas pracowała jako redaktorka pism dla kobiet. W 2004 roku wydała trzy wierszowane utwory dla dzieci: bajki o skrzacie “Lenek i podróż”, “Lenek i gwiazdka” oraz “Lenek i polowanie”.

Jagna Kaczanowska przyszła na świat w 1977 roku. Jest psycholożką i szefową działu “Psychologia” miesięcznika “Twój Styl”. Pisarka w wolnych chwilach lubi zajmować się pielęgnacją ogrodu i jeździć konno. Do jej hobby należy również gotowanie i czytanie.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niezmiernie życiowa historia o mieszkańcach małej społeczności, w której nie brakuje problemów zwykłych i niezwykłych. Dzień toczy się za dniem niosąc smutek, radość, ale również sytuacje humorystyczne. Pora na trzeci, finałowy tom serii Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej "Ogród Zuzanny. Warto walczyć o tę miłość", w którym nie zabrakło wiktoriańskiego języka roślin - co przekazywał tym razem?

  Uwaga czytelnika skupia się tym razem na Kazi Leszczyńskiej i jej małżeńskich problemach. Dotychczas jakoś sobie z Ludwikiem radzili - w domu, w pracy, z trzema córkami... Ale od jakiegoś czasu w każdym temacie zgrzyta... Zwłaszcza od kiedy w Starej Leśnej pojawiła się dawna narzeczona Ludwika - Katarzyna Niewiadomska. Jabłonki przed domem Leszczyńskich jakby utożsamiając się z właścicielami, rozchorowały się. Początkowo załamana Kazia znajduje jednak coś, co zmienia jej życie i pomoże spełnić marzenie.

  U pozostałych przyjaciółek - Zuzanny i Wioli - również poważne problemy - jakby los nie chciał żadnej faworyzować... Zuza pogrążyła się w rozpaczy i nie dostrzegając cierpienia Adama wciąż układa nowe bukiety. Nikt nie potrafi do niej dotrzeć i przywrócić nadziei.Czy komuś uda się jej pomóc? Jak przyszłość wynagrodzi jej te chwile traumatycznych przeżyć?

  W związku Wioli dochodzi do pewnych deklaracji, jednak dziewczyna musi podjąć decyzję czy jest w stanie zrezygnować dla Krzyśka ze swojego największego marzenia. Kroki jakie podjęli dla wspólnej przyszłości, poskutkują dość ciekawym finałem.

  W Starej Leśnej czeka na Was więcej ciekawych wydarzeń - zmiana właściciela 'Gwiazdeczki', poszukiwanie sukni ślubnej dla dojrzałej panny młodej, podejrzenie o zdradę, dyniowy zakład, narada sztabu kryzysowego, złamana noga jednego z bohaterów oraz próba zrobienia wariata z innego; jest też ciekawy wątek listów z przeszłości, magicznego domu oraz bezbłędnie umiejscowione w czasie przygotowanie się na śmierć.

  Dużą rolę w tej opowieści odgrywają miłość (która mnoży się przez podział), przyjaźń oraz wsparcie bliskich. Naszą uwagę przyciąga nauka o tym, że należy umieć słuchać drugiej osoby i rozmawiać z nią a małżeństwo nie jest gwarancją uczucia. W tym tomie wreszcie wyjaśnia się, dlaczego panie Czaplicz biorąc pierwszy ślub nie zmieniały nazwiska.

  Jeśli podobał Wam się wątek świni Ryjka, mieszkającej u Kozaków to mam dla Was dobrą wiadomość - fabuła wzbogaciła się o kolejnych zwierzęcych bohaterów, co sprawia że jest jeszcze weselej! Najbardziej podobała mi się papuga, która wciąż wpędzała Ludwika w kłopoty a finał problemów Leszczyńskich - świetny i zaskakujący!

  Autorki Bednarek i Kaczanowska stanęły na wysokości zadania i sprawiły, że ten tom już od pierwszych stron wciągnął mnie w wir wydarzeń - o ile w przypadku poprzednich się zawsze na starcie się nudziłam, to teraz nie miałam kiedy. Wciąż coś się dzieje, bohaterowie mają ciekawe pomysły, muszą rozwiązywać nowe problemy, które jakoś nie chcą im odpuścić. Powieść pełna jest rozmaitych emocji - nie mogłam powstrzymać się zarówno od śmiechu jak i od łez. Wiele opisanych tutaj wydarzeń można określić mianem wyjątkowe, a kiedy dodać do tego barwnych bohaterów mamy lekturę, od której trudno się oderwać.

  Podsumowując - "Ogród Zuzanny. Warto walczyć o tę miłość" to historia o empatii, nadziei, chowaniu uczuć, zrozumieniu oraz skorupie milczenia, w której zamykamy się po utracie bliskiej osoby czy nienarodzonego dziecka - pełni rozpaczy, żalu i smutku. Powieść nie przenosi nas w wymyślony świat, ale pokazuje, że inni mają kłopoty podobne do naszych i naprawdę można je rozwiązać. Jednak dla równowagi historia ta obfituje w chwile radosne, szczęśliwe, tłumacząc, że wszystko ma sens a życie pisze po prostu nieprzewidywalne i niezwykłe scenariusze. Polecam gorąco!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na ,,Ogród Zuzanny" składają się trzy części. I może jednak od razu napiszę ich tytuły, aby było łatwiej. Tom pierwszy -,,Miłość zostaje na zawsze", tom drugi ,,Odważ się kochać", tom trzeci ,,Warto walczyć o miłość".

  Muszę przyznać, że bardzo chciałam przeczytać wszystkie trzy części, ponieważ słyszałam bardzo pozytywne opinie na temat tych książek. I zresztą przeczucie mnie nie myliło, nie zawiodłam się. Od samego początku pokochałam tą cudowne i magiczne miasteczko, w którym to mieszkają bohaterki. Uwielbiam ten klimat, urok tego miejsca, bardzo specyficzne postacie, ich odmienność. To jest coś bardzo oryginalnego i raczej rzadko spotykanego w literaturze. Bez problemu można przyznać, że jest to zdecydowanie dopracowana pod każdymi względami seria. I pod względem fabularnym, pod względem humoru, żarcików, itp. I też na pewno jeżeli chodzi właśnie o bohaterów. Nie dość, że mają oni zazwyczaj rzadko spotykane nazwiska, to jeszcze jak gdyby idealnie się one komponują z imieniem i ich charakterem. A trzeba przyznać, że tutaj każdy charakter ma, zdecydowanie.

  Od razu zauważyłam, że książka jest napisana w bardzo oryginalnym stylu. Właśnie to od razu da się wyczuć, to się kryje w fabule, w bohaterach, w tych żartach. I właśnie humor jest tutaj nie tylko w dialogach czy tych docinkach pomiędzy postaciami, ale przede wszystkim wynika ON bardzo często z zachowań pomiędzy bohaterami. Niby coś dzieje się przypadkowo, ale jednak i tak to wszystko obraca się w dobry humor. Nie da się ukryć, ja przy tej serii bawiłam się doskonale.

  Nie powiem Wam, który tom był moim ulubionym, choć trzeba od razu przyznać, że jest to seria którą trzeba czytać chronologicznie, gdyż wydarzenia są ze sobą ściśle powiązane i nawiązują stale do pierwszego tomu, do fabuły, do bohaterów i do ogólnych wydarzeń.

  Nie da się ukryć, że uwielbiam księdza Auguścika Fąfare! To po prostu genialna postać! Taka ludzka, prawdziwa. Niby ksiądz, ale jak najbardziej człowieczy, który potrafi zapalić papieroska i pograć w karty z ludźmi z parafii. Szkoda, że w życiu realnym nie ma takich księży :(

  Nie da się też zauważyć, że głównie w tej serii chodzi o Zuzannę, bo to ona tak jakby jest główną bohaterką, zaś dalsze perypetie dotyczą raczej jej znajomych, a ma ich całkiem sporo, więc bez problemu możemy wdrążyć się w tej jej zwariowany świat i po woli wszystkich poznać.

  Ważny jest fakt, że 24 kwietnia premierę miał ostatni, trzeci tom serii - ,,Miłość zostaje na zawsze". I choć w sumie po przeczytaniu drugiego, myślałam, że już nic nie da się wymyślić i dopisać, to jednak okazuje się, że przy trzecim tomie ubawiłam się chyba najbardziej.

  Opis fabuły

  Trzeba przyznać, że w tych książkach uroku można doszukiwać się w mowie, języku roślin. W sumie sam tytuł już nam wiele sugeruje ,,Ogród Zuzanny". Nasza bohaterka Zuzanna zajmuje się projektowaniem i tworzeniem ogrodów. Uwielbia to zajęcie, choć ciężko jest jej powiązać koniec z końcem. W starej willi ma do utzymania babkę, matkę, która została wyleczona z raka, oraz syna, którego samotnie wychowuje. To naprawdę twardy orzech do zgryzienia dla takiej dziewczyny. W pierwszej części w sumie cała fabuła kręci się wokół Zuzanny i Adama, starej miłości dziewczyny, który to po latach powraca. Mężczyzna kupuje stary dom i chce go odremontować, dodatkowo zamawia projekt ogrodowy, marzy mu się podwórko pełne kwiatów i drzew. I tym sposobem spotyka się z Zuzanną, która właśnie będzie mu ten ogród tworzyć od podstaw.

  Można powiedzieć, że Zuzanna zna się na tyle na kwiatach, że próbuje przekazać Adamowi pewną wiadomość, która jest zaszyfrowana w tym pełnym miłości i piękna ogrodzie. Czy Adam zrozumie co ma mu do przekazania?

  W drugiej części z kolei zdecydowanie więcej mamy informacji i ogólnej fabuły na temat przyjaciółek Zuzanny, np. Wiolki. To bardzo biedna i pechowa dziewczyna, która od początku miałą bardzo trudne i straszne życie. Nie dość, że w jej domu rodzinnym nie było dobrze ( miała ojca pijaka), to teraz zostaje pechowo wykorzystywana przez mężczyzn, których napotyka na swej drodze. Choć w sumie... a może teraz uda jej się wreszcie znaleźć kogoś wyjątkowego? Jest jeszcze Kazia, która kocha swoją księgarnię Kubuś Puchatek całym swoim sercem. Znajduje się w trudnej sytuacji, bo ktoś chce odebrać jej to miejsce, musi o nie zawalczyć i wykazać się.

  Jakby tego było mało, to w okolicy umiera Jan Sochacki, który ponoć nie umarł z przyczyn naturalnych...

  W trzecim, ostatnim już tomie już bardziej znowu poznajemy dalsze losy Kazi Leszczyńskiej. Kazia bardzo kochała swojego męża Ludwika, jednak ostatnio jest im jakoś nie po drodze, czują, że coś zaczyna się sypać. I jakby tego było mało, na horyzoncie pojawia się była narzeczona Ludwika, która znowu zaczyna mu kręcić w głowie. Wszystko nabiera rozpędu, staje się niebzepieczne i staje pod znakiem zapytania. Kazia jeszcze skrywa pewien sekret, o którym nie chce za bardzo mówić, boi się, bo wie, że jest to bardzo istotne i niebezpieczne dla niej samej i dla jej rodziny.

  Nasza Zuzanna jest szczęśliwa, spełniona, ale gdzieś w głębi serca bardzo pragnie dziecka, cały czas skrycie o nim marzy. No i Wiola wreszcie szczęśliwa, zaczyna tworzyć swój związek i to całkiem poważny!

  Za egzemplarze recenzenckie dziękuję wydawnictwu WAB.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To już moje trzecie spotkanie z mieszkańcami Starej Leśnej i czytając tą ciepłą opowieść, czułam się jakbym powróciła do rodzinnego domu. Dostarczyła mi, podobnie jak wcześniejsze części, wielu emocji.

  Bardzo związałam się z bohaterami i wraz z nimi przeżywałam ich bolesne straty, niepowodzenia i problemy. Wraz z nimi cieszyłam się ich radościami i nadziejami. Śmiałam się z poczynań zabawnej papugi Kleopatry i z rywalizacji między księdzem Fąfarą i aptekarzem Wtorkiem o wyhodowanie największej dyni.

  Bardzo trzymałam kciuki za rozwiązanie problemów małżeńskich Kazi, za odmianę losu Krystyny, za Zuzannę...

  I tak jak w życiu coś się kończy i coś zaczyna, tak i tu musiałam pożegnać niektóre postacie i powitać nowe. Mimo zmian, ta mała społeczność ludzi tak odmiennych, a tak wzajemnie życzliwych, pozostaje miejscem, które pokochałam i w którym mogłabym żyć. Czy takie miejsca istnieją? Wierzę, że tak.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To ostatnia część serii o mieszkańcach małej podwarszawskiej miejscowości Starej Leśnej 💚 Wspaniała atmosfera małego miasteczka, w którym wszyscy się znają, powoduje, że czytelnik ma wrażenie jakby był jednym z mieszkańców. Od pierwszych stron powieści można poczuć ogromną sympatię do głównych bohaterek, choć trzeba przyznać, że nawet postaci drugoplanowe zostały tu świetnie zarysowane.

  Zaręczam, że nawet gdybyście tę część przeczytali jako pierwszą, to autorki bardzo sprawnie wprowadzą Was w całą historię i przybliżą niezbędne elementy fabuły z poprzednich tomów.

  Przyznam, że już dawno nie doświadczyłam tylu wzruszeń i łez, co podczas czytania „Ogrodu Zuzanny”🌸 Ogromnie zżyłam się z bohaterkami, byłam z nimi „na dobre i na złe”, kibicowałam im w pokonywaniu przeciwności losu, rozpaczałam, gdy traciły najbliższych... Poczułam się częścią tej historii.

  Polecam Wam wszystkim tę opowieść - pełną wzruszeń i mądrych porad 👍

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Gorsza siostra 0/5 Nasza cena:
31,35 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gorsza siostra

Nowa książka autorek "Ogrodu Zuzanny" i "Galopem po szczęście"! Ida ma 25 lat, męża Tomka i dwuletnią córeczkę-Dziunię. Przed rokiem wykryto u kobiety białaczkę. Choroba postępuje szybko i jest wyniszczająca. Mama Idy, Urszula, jest przerażona, chce ocalić życie córki za wszelką cenę! Tylko...
Ogród Zuzanny. Tom 2. Odważ się kochać 4/5 Nasza cena:
36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ogród Zuzanny. Tom 2. Odważ się kochać

Poruszająca powieść o miłości, przyjaźni, pokonywaniu własnych słabości i zmienianiu życia na lepsze Kontynuacja ciepło przyjętego przez czytelników Ogrodu Zuzanny Książka opowiada o losach trzech przyjaciółek ze Starej Leśnej oraz ich rodzin: Zuzanna układa sobie życie u boku odzyskanego...
Ogród Zuzanny. Tom 1. Miłość zostaje na zawsze 4/5 Nasza cena:
36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ogród Zuzanny. Tom 1. Miłość zostaje na zawsze

Urzekająca opowieść o uczuciach przekazywanych za pomocą sekretnego języka kwiatów Zuzanna i Adam poznali i pokochali się na studiach, jednak nie dane było im być razem. Adam wyjechał na studia za granicę, po jakimś czasie ożenił się i przejął zarząd nad majątkiem teściów. Zuzanna zaś rzuciła...
Galopem po szczęście. Tom 1 4/5 Nasza cena:
26,44 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Galopem po szczęście. Tom 1

Nowa powieść autorek bestsellerowego Ogrodu Zuzanny! Basia ma 39 lat i 15-letnią córkę Karolę (z którą toczy nieustanne boje, bo obie mają rogate dusze). Poznajemy je obie, gdy jadą lekko rozklekotanym autem Basi do Jędrzejowa Podlaskiego. Basia, która uciekła z rodzinnego miasteczka zaraz po...
Czytam sobie. Poziom 1. Pora na pomidora (w zupie) 5/5 Nasza cena:
9,67 zł 12,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czytam sobie. Poziom 1. Pora na pomidora (w zupie)

Eufrozyna zna się na gotowaniu, jak mało kto. Wie, co warto dodać do zupy pomidorowej, aby ta była najlepsza pod słońcem. Spokojnie, naszym czytelnikom zdradza swoje sposobiki na pyszne danko, które uwielbiają prawie wszystkie dzieci. A więc potrzebna będzie bazylia, odrobina masła, szczypta ostrej...
Akademia Mądrego Dziecka. E jak eklerki 0/5 Nasza cena:
4,29 zł 5,20 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Akademia Mądrego Dziecka. E jak eklerki

Akademia Mądrego Dziecka. Literkowe przedszkole to wspaniała seria, dzięki której najmłodsi poznają litery i nowe słowa. Zabawne historie z życia przedszkola, kolorowanki, zagadki i rebusy pomogą dzieciom w łatwy sposób zapamiętać alfabet i przygotować się do nauki czytania i pisania. Akademia...
Czytam sobie. Poziom 1. Wielki bal Smerfetki 4/5 Nasza cena:
9,62 zł 12,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czytam sobie. Poziom 1. Wielki bal Smerfetki

W wiosce smerfów wszyscy przygotowują się na bal, będą tańce i konkurs na najlepszy kostium. Krawiec szyje suknię dla Smerfetki, a Amant konstruuje niezwykły pojazd dla „Damy Roku”. Zapowiada się wielkie wydarzenie. Tylko czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Wyrusz do wioski Smerfów i rozpocznij...
Czytam sobie. Poziom 1. Historie spod podłogi. Dom 4/5 Nasza cena:
9,63 zł 12,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czytam sobie. Poziom 1. Historie spod podłogi. Dom

Kudełek to bardzo wesoły i rezolutny kłębek kurzu, który mieszka samotnie pod podłogą u pani Cecylii. Jego życie zmienia się, kiedy do jego norki wprowadza się Grubelek. Odtąd nic już nie jest takie samo. „Dom” to pierwsza część „Historii spod podłogi”. To opowieści o przyjaźni i wspólnym...
Akademia Mądrego Dziecka. C jak cesarz 5/5 Nasza cena:
4,35 zł 5,20 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Akademia Mądrego Dziecka. C jak cesarz

Akademia Mądrego Dziecka. Literkowe przedszkole to wspaniała seria, dzięki której najmłodsi poznają litery i nowe słowa. Zabawne historie z życia przedszkola, kolorowanki, zagadki i rebusy pomogą dzieciom w łatwy sposób zapamiętać alfabet i przygotować się do nauki czytania i pisania. Akademia...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula