Ogród Zuzanny. Tom 1. Miłość zostaje na zawsze

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 15
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 26,99 zł
Audiobooki mp3
za 26,92 zł
Nasza cena: 31,44 zł 36,99 zł Taniej o: 15%

"Miłość zostaje na zawsze" to pierwszy tom cyklu "Ogród Zuzanny", w którym poznajemy losy bohaterów, którzy spotykają się po latach milczenia, jednak wciąż z gorącymi sercami.

Jeżeli wciąż nie możemy o kimś zapomnieć, jest duża szansa na to, że uczucie między nami nie wygasło całkowicie. Lata rozłąki, oddzielne życie i brak kontaktu nie wpływają pozytywnie na siłę miłości, ale nadzieja umiera ostatnia. "Miłość zostaje na zawsze" to powieść obyczajowa polskiej autorki Justyny Bednarek i psycholog Jagny Kaczanowskiej.

Zuzanna i Adam poznali się na studiach i od razu, bezwarunkowo pokochali. Spędzili wspólnie wspaniałe i niezapomniane chwile, niestety szczęście nie mogło trwać w ich przypadku wiecznie. Adam wyjechał za granicę, po czasie ożenił się i przejął firmę po teściach. Zuzanna studia porzuciła, wyszła za mąż, rozstała się i obecnie samotnie wychowuje dziecko. Rzadko wracają myślami do wspólnych wspomnień. Ich obecne życie różni się diametralnie od tego, co zaplanowali i obiecali sobie. Nie mają ze sobą kontaktu, jednak kiedy po trzynastu latach ponownie się spotykają, coś zaczyna między nimi iskrzyć. Adam zamawia projekt ogrodu, nad którego realizacją ma czuwać właśnie Zuzanna. Ona natomiast postanawia przekazać mu ukrytą w kwiatach wiadomość, mając nadzieję, że będzie on w stanie ją odczytać. Powoli, stopniowo, coś między nimi zaczyna się dziać, trudno jednak mówić od razu o powrocie uczuć. Tylko czy Zuzanna i Adam na pewno chcą tak drastycznie zmieniać swojego obecne życie?

"Miłość zostaje na zawsze" to pełna ciepła i gorących uczuć powieść, która wciągnie niejedną Czytelniczkę i sprawi, że nie raz jeszcze uwierzy w miłość. Nawet w najgorszych sytuacjach, najbardziej nieprzewidywalnych i niechcianych możemy znaleźć promyk nadziei. Wystarczy jedynie dobrze to rozegrać i tak jak Zuzanna wierzyć, że wszystko może się jeszcze zdarzyć!

Justyna Bednarek jest polską romanistką, dziennikarką, tłumaczką i autorką książek dla dzieci. W roku 2004 wydała trzy wierszowane bajeczki o skrzacie Lenku: "Lenek i podróż", "Lenek i gwiazdka", "Lenek i polowanie". Jagna Kaczanowska jest polskim psychologiem i szefem działu "Psychologia" w miesięczniku "Twój STYL".
Recenzje (15)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ogród Zuzanny" to dzieło duetu; Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej. Stanowi pierwszą część cyklu.

  Stara Leśna to miejscowość niedaleko Warszawy. W tej miejscowości jest domek zwany Kurzą Stopką. W domku tym mieszkają trzy panie Czaplicz; dziewięćdziesiątletnia Cecylia, jej córka, Krystyna oraz wnuczka Zuzanna z synem Wojtkiem. Każda z mieszkanek jest indywidualnością, zdecydowanie najbarwniejszą jest seniorka rodu. Ale jak tytuł wskazuje, opowieść jest o Zuzannie, więc na niej się teraz skupmy. Otóż to prawie czterdziestoletnia kobieta zajmuje się projektowaniem ogrodów. Daje się wyzyskiwać swojemu szefowi, Robertowi Kozakowi, gdyż ma kompleks, że nie ukończyła studiów. Pracuje więc ponad siły, żeby utrzymać syna i pomóc rodzinie. Gdy dostaje kolejne zlecenie, dotyczące zaplanowania wielkiego ogrodu dla pewnego milionera, jej życie się zmienia. Okazuje się, że milionerem owym jest jej kolega z dawnych lat, Adam Przygodzki, z którym łączył ją epizod na tle romansowym.Bynajmniej nie zachwycona tym faktem projektuje mu ogród zgodnie z mową kwiatów, którą się pasjonuje. Za pomocą roślin chce przekazać Adamowi jak mocno ją zranił, jak bardzo go nienawidzi.

  W miarę prac w ogrodzie mężczyzny sytuacja się zaczyna zmieniać. Przy bliższym poznaniu Adam znacznie zyskuje, Zuzanna widzi w nim nie tamtego, nieodpowiedzialnego młodzieńca, którego niegdyś znała, a mężczyznę dojrzałego, zdecydowanego i bardzo atrakcyjnego.

  Gdy już ich łączy coś poważniejszego, na scenę powieści wkracza prawie była żona Adama, Karolina. Namiesza ta kobieta w ich uczuciach, oj namiesza. Wystawi je na prawdziwą próbę. Okaże się czy to uczucie to miłość czy tylko wzajemna fascynacja. I czy na pewno Adam jest tym mężczyzną, który może dać Zuzannie szczęście.

  Można powiedzieć sądząc po powyższej części tej recenzji, że "Ogród Zuzanny" to powieść jakich wiele, podobna do większości obyczajówek na rynku wydawniczym. Nic bardziej mylnego. Od zwyczajnych, przeciętnych powieści tego gatunku odróżnia ją niesamowite poczucie humoru, zarówno sytuacyjne jak i związane z samymi postaciami, które są wykreowane niezwykle przejrzyście i w sposób przemyślany.

  Praktycznie każdy mieszkaniec Starej Leśnej, począwszy od proboszcza Fąfary, skączywszy na szalonym ekologu Jacku Wtorku zyskuje naszą sympatię.

  Polecam tę książkę każdej czytelniczce bez względu na wiek. Każda z Was będzie tak samo oczarowana. Gwarantuję.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy zastanawialiście się czasami – zwracam się tutaj do osób uwielbiających prowadzenie przydomowych ogródków – co oznacza fakt, iż zasadziliście swoje kwiaty czy krzewy w takich a nie innych kombinacjach? Dla roślin ważne jest podłoże i nasłonecznienie, ale za pomocą odpowiedniego układu, my ludzie możemy przekazać sobie nawzajem wiadomości! Naprawdę! Jeśli wiemy, że nie jesteśmy w stanie powiedzieć komuś czego ważnego prosto w oczy, posłużmy się sekretnym językiem roślin, będzie zdecydowanie łatwiej.

  W położonej w Starej Leśnej, przy ulicy Jeża willi Kurza Stopka, mieszka nietypowa rodzina Czaplicz: trzy pokolenia kobiet – babcia Cecylia, jej córka Krystyna i wnuczka Zuzanna oraz najmłodszy – dwunastoletni syn Zuzy – Wojtek. Z różnych przyczyn kobiety musiały radzić sobie z samotnym macierzyństwem i demonami przeszłości. Niestety każda z nich ma swoje i zamiast otwarcie o tym porozmawiać, zamykają się w sobie, sprzeczając się i nie potrafiąc okazać matczynych uczuć.

  Zuzanna, bowiem to ona jest tutaj postacią pierwszego planu, jest projektantką ogrodów w firmie Kozak Gardens. Haruje za trzech, ale jej szef jest gburem oraz sknerą i nie płaci jej godnego wynagrodzenia. Żadne z nich nie wie, jak bardzo ich losy odmienią się w chwili, gdy przyjmą zlecenie od bogatego klienta, który kupił willę Jolancin – Adama Przygodzkiego. To właśnie ogród przy ulicy Czeremchy ma być jej popisowym miejscem wykorzystania wiktoriańskiego języka mowy roślin. Jakie wiadomości i dlaczego będzie chciała przekazać Zuza Adamowi? Jak mężczyzna poradzi sobie z odczytaniem kodu? Czy zrozumie? I jaki będzie finał spotkania po latach tej pary?

  Powieść nowego duetu pisarskiego jest niezwykle oryginalna pod wieloma względami – postacie ludzi i zwierząt są wyraziste, obdarzone rozmaitymi wadami i zaletami oraz zdolnościami do ironizowania czy też zarażania humorem. Jeśli szukalibyście lektury, w której domowymi pupilami są nie tylko kot czy pies będzie to pozycja idealna.

  Krystyna jest oziębła i markotna, wciąż doszukująca się w życiu problemów. Nie potrafi odnaleźć się w aktualnej rzeczywistości a drażni ją zrozumienie i komitywa własnej matki z jej córką.

  Moje serce skradła nestorka rodu Czaplicz – Cecylia – pochodząca zza granicy w Dorohusku – zresztą do Dziatkiewiczów uda się w sentymentalną podróż… Jaki będzie miała ona wpływ na staruszkę? Czy rozpozna rodzinne strony? Prawie dziewięćdziesięcioletnia kobieta ma w sobie pokłady energii i nietypowe podejście do życia – w każdy piątek organizuje brydża, ubiera się dość oryginalnie a paznokcie maluje na wściekłe kolory. Zajmuje się robieniem naparów oraz motanek a cieszą ją błahostki.

  Plejada postaci, które zapamiętam na długo obejmuje również ekologa Jacka Wtorka, cukiernika Stanisława Grzybka, proboszcza Fąfarę i jego drużynę motocyklową, Kazię i Wiolę, czyli przyjaciółki Zuzy i jeszcze kilkoro innych ‘barwnych ptaków’. Nudzić się z nimi nie da, choć początek lektury nie był dla mnie porywający. Na szczęście później autorki nadrobiły to po wielokroć.

  Po raz pierwszy spotkałam się w powieści z mową roślin i z niezwykłym zainteresowaniem obserwowałam jak Zuzanna tworzy ogród Adamowi. Dlaczego zmieniała koncepcję na kompozycje nasadzeń? Czy mężczyźnie uda się odczytać to, co kobieta próbuje mu przekazać? Jak wielkie znaczenie w wyborze partnera dla samotnej matki odgrywa relacja kandydata z dzieckiem? Jaką bolesną tajemnicę skrywa proboszcz? Czy Krystyna otworzy się przed córką? Kim są Anioły proboszcza czy moralne bezkręgowce? Jaką rolę w relacjach pewnego małżeństwa odegra mikroświnka? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie już sami – w powieści.

  Podsumowując - „Ogród Zuzanny” to powieść o wybaczeniu, powrocie do korzeni, miłości i trudnej przeszłości. Poprzez kolejne stronice przewijają się również utracona przyjaźń, niedopowiedzenia, poczucie winy, liczne sekrety oraz przesłanie, iż o wielkie szczęście trzeba walczyć. Polecam Wam tę piękną, oryginalną i wzruszającą historię z zaskakującym finałem w sylwestrową noc.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska „Miłość zostaje na zawsze. Ogród Zuzanny tom.1”

  Zuzanna zajmuje się projektowaniem ogrodów. Z Adamem poznała się jeszcze na studiach, niestety przeciwności losu rozdzieliły ich, szybciej niżby się tego spodziewali. Gdy po latach mężczyzna przeprowadza się w okolice Kurzej Stopki, postanawia ona tak zaprojektować mu ogród aby przekazać ukrytą wiadomość w roślinach.

  Oprócz tej dwójki jest wielu bohaterów drugoplanowych, równie ciekawych. Trzy pokolenia kobiet, trzy różne podejścia życiowe. Do tego przyjaźń, miłość, samotność oraz poszukiwanie siebie.

  Jest to bardzo przyjemna lektura (taka na „odmóżdżenie się”). Tak zżyłam się z bohaterkami powieści, że na pewno sięgnę po kolejne tomy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sięgając po nią nie spodziewałam, że będzie ona tak genialną i lekką pozycją.

  Szczerze nie nastawiałam się na zbyt wiele, a tu proszę kolejna pozycja, która chwyciła mnie za serduszko.

  Jest w niej dosłownie wszystko począwszy od krzywdy po miłość, która jest w stanie przetrwać wiele.

  Jest niezwykle ciepłą i kojącą lekturą, czytanie jej to prawdziwa przyjemność, czułam się przy niej jak bym była wokół swoich najbliższych w ciepłym i przytulnym domku na wsi. Gdzie zawsze dużo się dzieje i nigdy nie można powiedzieć, że chce się wracać do domowej i zabieganej rzeczywistości.

  Głównymi bohaterkami są Panie z rodu Czaplicz. Najstarsza Cecylia, Krystyna oraz Zuzanna, a także syn najmłodszej z nich Wojtek, który swoją obecnością niejednokrotnie sprawiał, że za każdym razem uwielbiałam go jeszcze bardziej za jego pozytywną energię.

  Kurza Stopka - domek, który znajduje się w Starej Leśnej, gdzie mieszka ta urocza rodzina skrywa wiele tajemnic i niezwykłości.

  Zuzanna zajmuje się projektowaniem ogrodów.

  Któregoś razu klientem okazuje się niejaki Tomasz Przygodzki, który jak się potem okazuje był jej dawną miłością z czasów studiów wiele zmieni i wpłynie na jej życie, a także jej najbliższych.

  Nie zabraknie wielu śmiesznych sytuacji. Język autorek nie raz wywołał u mnie uśmiech, którego się bym nie spodziewała w tej pozycji.

  Świetnie wykreowały bohaterów, dobroduszną prababkę Cecylię o złotym sercu i niecodziennym podejściem do ubioru :), Krystynę - zrzędliwą i kapryśną babkę oraz cierpliwą i ułożoną matkę - Zuzannę.

  Wojtek to energiczny i młodziutki chłopiec o wielu pasjach i wygórowanych dziecięcych marzeniach.

  Tomasz - troskliwy i zagubiony w życiu mężczyzna, który pragnie założyć pełną rodzinę.

  A także wścibscy i wszechwiedzący sąsiedzi oraz przyłóż do rany dobroduszne przyjaciółki Zuzanny.

  Piękny obraz ogrodu również łapie za serce, a także tajemnica i sekretna wiadomość zaszyfrowana w języku roślin przedstawiona z dobrą precyzją, pierwszy raz się z czymś takim spotkałam.

  Lekka i idealna na lato, nie jest to wymagająca powieść, ale zapewne taka która dostarczy masy wrażeń i przeżyć o których trudno będzie tak szybko zapomnieć. Piękna i wzruszająca historia o rodzącym się uczuciu, miłości, przyjaźni, akceptacji i dobroci. ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 1/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ogród Zuzanny" -opowieść ,która miała być lekka,urokliwa,przyjemna ..i to ja chyba w moich oczach zgubiło.Zbyt jest dla mnie cukierkowata,zbyt chaotyczna i komediowa a ja tego w książkach nie szukam.Brakowało mi tu elementu,który by mnie porwał,który sprawiłby ,że siadam w fotelu nie nie mam ochoty wstać ani na minutę.Może i miała być to książka ,która sprawi ,że się zrelaksuje ale ja przy takich zasypiam.Szkoda,myślałam,że jak dwie autorki piszą jedną książkę to wyjdzie coś niesamowitego a tu klapa jak dla mnie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 10 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Dysleksja 5-6 lat 0/5 Nasza cena:
38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dysleksja 5-6 lat

"Dysleksja" to zestaw ćwiczeń funkcji poznawczych dla dzieci zagrożonych dysleksją w wieku 5-6 lat. Zestaw zawiera ćwiczenia: spostrzegania wzrokowego, mechanizmów lewopółkulowych, słuchowe i językowe, grafopercepcji.
A ja wole moją mamę CD 0/5 Nasza cena:
18,02 zł 24,60 zł
Do koszyka dodaj do schowka

A ja wole moją mamę CD

W 1984 Majka Jeżowska wykorzystała tekst Agnieszki Osieckiej, A ja wolę moją mamę, do którego skomponowała muzykę i nagrała piosenkę pod tym samym tytułem dla III Programu Polskiego Radia. Piosenka ta uzyskała dużą popularność, która skłoniła ją do wydania całej płyty pod tym samym tytułem. Płyta...
Hitchcock przedstawia 20 0/5 Nasza cena:
8,70 zł 15,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hitchcock przedstawia 20

Seria Alfred Hitchcock Przedstawia - jest zbiorem ekscytujących nowel kryminalnych prezentowanych osobiście przez autora najlepszych dreszczowców w historii kina. Na serię składają się 64 tomy tworzące jedyną w swoim rodzaju kolekcję - nigdy wcześniej w Polsce nie wydaną. TOM 20: Więźniowie / Ideał...
Homo Romanus 1. Podręcznik do języka łacińskiego i kultury antycznej 0/5 Nasza cena:
32,98 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Homo Romanus 1. Podręcznik do języka łacińskiego i kultury antycznej

Pierwszy od kilkunastu lat, nowy podręcznik do języka łacińskiego i kultury antycznej przeznaczony dla szkół ponadgimnazjalnych. Homo Romanus składa się z dwóch części, co pozwala na korzystanie z niego zarówno na poziomie rozszerzonym (cześć pierwsza i druga), jak i przy mniejszym wymiarze godzin...
Tuan 0/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tuan

Przygoda, sensacja, podróż, awantura, przyjaźń, lojalność, honor - to wszystko znajdziecie właśnie w tej książce! Akcja książki toczy się w Złotym Trójkącie, Laosie, Birmie, Australii, Indonezji. Wszystkie części łączy postać bohatera, Europejczyka noszącego przydomek "Tuan". Autor to wyjątkowo...
Polonsky Writing for Matura 0/5 Nasza cena:
57,23 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polonsky Writing for Matura

Roman Ociepa, autor „United Kingdom at a Glance” oraz „Angielskich wyrazów kłopotliwych”, prezentuje „Polonsky Writing for Matura”; pierwszy podręcznik do nauki wypowiedzi pisemnej na poziomie B1 (matura podstawowa), B2 (matura rozszerzona) i C1 (matura dwujęzyczna).• 30 jednostek w wygodnym...
Puma Pimi i żaba. Część 8. Sylaby ze spółgłoskami SZ 0/5 Nasza cena:
15,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Puma Pimi i żaba. Część 8. Sylaby ze spółgłoskami SZ

Seria książeczek "Puma Pimi" została dostosowana do autorskiejmetody nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej.Opowiadania są zintegrowane z kolejnymi etapami programu tekstyoparte są wyłącznie na sylabach, które dziecko już zna.Dzięki temu młody czytelnik ma możliwość samodzielnej lektury,co sprawi...
Beste Freunde 7. Język niemiecki. Zeszyt ćwiczeń. Szkoła podstawowa 0/5 Nasza cena:
11,64 zł 12,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Beste Freunde 7. Język niemiecki. Zeszyt ćwiczeń. Szkoła podstawowa

Beste Freunde to seria podręczników dla uczniów klas 7 i 8 rozpoczynających naukę języka niemieckiego. Realizuje wszystkie założenia nowej podstawy programowej II.2 dla drugiego języka obcego i jest idealnie dostosowana do liczby godzin określonej w ramowym planie nauczania.Seria w przyjazny sposób...
Chemia 7. Podręcznik dla szkoły podstawowej 0/5 Nasza cena:
39,33 zł 40,55 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chemia 7. Podręcznik dla szkoły podstawowej

Autorki duży nacisk kładą na kształcenie u ucznia umiejętności obserwacji, wyciągania logicznych wniosków, wyrabiania nawyków pracy laboratoryjnej. Zagadnienia poruszane w podręczniku obejmują między innymi bezpieczeństwo w pracowni chemicznej, tematykę substancji chemicznych znajdujących się w...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula