Odporny

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
448
Rok wydania
2017
Nasza cena: 33,90 zł

Produkt niedostępny

Walczą bez wyrzutów sumienia. Ich jedyny cel – zabić.Są najbardziej bezlitosnym wrogiem, z jakim kiedykolwiek przyszło nam się mierzyć.
Przygotujcie się na naprawdę przerażającą historię w najnowszym thrillerze medycznym mistrza gatunku!

Doktor Lou Welcome zabiera swojego największego przyjaciela, Capa Duncana, na konferencję w Atlancie. Podczas biegania po górach dochodzi do tragicznego wypadku: Cap doznaje otwartego złamania kości udowej. Lou udziela mu pierwszej pomocy, a w szpitalu chirurdzy ratują nogę, ale rana pooperacyjna zostaje zainfekowana przez mięsożerne bakterie nazwane przez media Mikrobem Sądnego Dnia. Drobnoustroje są oporne na wszystkie znane antybiotyki.

W tym samym czasie w miejscowości położonej setki kilometrów od Atlanty nastoletnia dziewczyna walczy o życie z powodu zakażenia tymi samymi bakteriami. W mgnieniu oka chorych zaczyna przybywać, a lekarz, który miał za zadanie znaleźć sposób na zwalczenie bakterii, zostaje uprowadzony przez Stowarzyszenie Stu Bliźnich, które z premedytacją doprowadza do zakażania pacjentów szpitali, żeby w ten sposób szantażować rząd i zmusić go do zamknięcia wszystkich programów pomocowych. Lou musi zrobić wszystko, by na własną rękę powstrzymać rozprzestrzeniającą się epidemię. Brakuje mu jednak czasu, sprzymierzeńców i, co gorsza, musi uważać, by samemu nie paść ofiarą śmiercionośnych mikrobów.

„Odporny“ to thriller autora międzynarodowych bestsellerów, który sprawi, że inaczej zaczniecie patrzeć na świat, w którym żyjecie.
Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Broń biologiczna przestała być fikcją, stała się realnym zagrożeniem, które w każdej chwili może się wymknąć spod kontroli. Zawsze fascynuje mnie fakt, że bakterie i wirusy to takie banalne formy życia, przez wielu ludzi lekceważone, uznawane za tak mało rozwinięte, na tak niskim poziomie ewolucji… A wiecie, że to właśnie one mogłyby wykończyć cały nasz gatunek? W dobie tak zaawansowanych technologii związanych z biotechnologią i manipulacjami genetycznymi wystarczy zaledwie moment, aby rozpowszechnić w świecie śmiertelny mikroorganizm, który wybije nas wszystkich. Będziemy konać w męczarniach, a antidotum będzie jedynie marzeniem bądź niesamowicie drogim towarem.

  W powieści Odporny Michaela Palmera zostaje poruszony właśnie ten motyw. Mikroby Sądnego Dnia, jak to nazwała je prasa, czy też bakterie Janus, zwane tak przez mikrobiologów, zostały zmodyfikowane na zlecenie tajnego stowarzyszenia Stu Bliźnich. Ich celem było wywarcie presji na amerykański rząd, aby poważnie zastanowił się, a właściwie natychmiast wprowadził ustawy ograniczające programy socjalne. Jednak „życie zawsze znajdzie sposób”, mikrob także. Bakteria wymknęła się spod kontroli i nawet jej twórcy mają problem z tym, aby nad nią zapanować. Coraz więcej pacjentów z otwartymi ranami staje się ofiarą, której mikrob zaczyna wręcz pożerać ciało. Lekarze są bezsilni, rząd również. Jednak pojawia się człowiek, który być może będzie w stanie zapobiec ogólnoświatowej katastrofie.

  W książkach tego typu doceniam przede wszystkim realizm, a w tym przypadku go nie brakuje. Michael Palmer poruszył naprawdę trudny i nieco kontrowersyjny temat. Nie dał pomysłu tym, którzy chcieliby nas wykończyć, bowiem o broni biologicznej słyszymy już od dawna. Autor znakomicie wykorzystał samą ideę, stworzył powieść dającą do myślenia i będącą na swój sposób przestrogą. Czy naprawdę jesteśmy w stanie zapanować nad naturą? A zwłaszcza nad mikroorganizmami? Mikrobiologia to bardzo złożona i rozległa dziedzina nauki, z pewnością wiele jeszcze do odkrycia, a zabawy w boga mogą się skończyć tragicznie. Pewnych rzeczy po prostu nie da się odpowiednio kontrolować, a bakterie są zbyt zmienne i nieprzewidywalne. Dlatego scenariusz przedstawiony w tej książce jest nad wyraz realistyczny.

  Podoba mi się kwestia tego, że pojawia się tutaj wielu różnych bohaterów, a każdy z nich jest inaczej zaangażowany w sprawę zagrażających nam bakterii. Pojawiają się członkowie organizacji Stu Bliźnich, pojawiają się lekarze i naukowcy, genialne umysły, FBI… A każdy idealnie odgrywa swoją rolę, choć zachowanie poszczególnych postaci potrafi być mylące. Czytelnik zaczyna się zastanawiać nad tym, po której stronie konfliktu dany bohater stoi, czy przypadkiem nie zamierza przeniknąć do strefy wroga, czy też stać się jednym z tych „złych”. Wysuwającym się na przód bohaterem jest Lou Welcome, którego przyjaciel stał się ofiarą bakterii Janus. Welcome zrobi wszystko, aby przyjaciel powrócił do zdrowia i dzięki temu natrafia na pewne informacje, które mogą mu pomóc. Informacje, które większość medyków zlekceważyła, bowiem nie traktowała poważnie tego, kto je rozpowszechniał. Choć wydaje mi się to nieco naciągane, bowiem każda osoba z wykształceniem medycznym, czy po prostu mikrobiologicznych, dostrzegłaby w tej wiedzy sens i ogromne znaczenie.

  Tempo akcji należy raczej do tych umiarkowanych, ale wydaje mi się, że czytelnik i tak nie będzie się tutaj nudził. Tak, wiele wydarzeń poznajemy stopniowo, z każdą kolejną stroną lepiej poznajemy poruszoną tematykę, ale i tak sporo się tutaj dzieje. Każda sytuacja ma powiązanie z poprzednimi i nieubłaganie zmierzamy do punktu kulminacyjnego, po bardzo wyboistej drodze, w którym dojdzie do rozwikłania zagadki, czy hipotetyczna terapia może zapobiec światowej epidemii. Nie brakuje tutaj medycznej i naukowej terminologii, ale w moim odczuciu jest ona tak subtelna, że nawet dla zwykłego Kowalskiego nie będzie to stanowiło problemu. To jest taki element, który nadaje tej powieści realizmu, bez niego thriller medyczny zdecydowanie nie byłby dobrym thrillerem medycznym. Taka terminologia jest wymagana, a musi też zostać odpowiednio wprowadzona, aby każdy był w stanie zrozumieć zaprezentowaną problematykę. Michael Palmer robi to na naprawdę dobrym poziomie.

  Odporny to moim zdaniem bardzo dobry thriller medyczny, który przeczytałam z ogromną przyjemnością. Jest dopracowany, zawiera w sobie te elementy, które powinien, a styl autora jest naprawdę bardzo poprawny. Uwielbiam motyw broni biologicznej i choć nie jest ON tutaj przedstawiony na skalę światową, a jedynie dopiero jako potencjalne zagrożenie, jednak niezwykle poważne, to mimo wszystko powieść ta naprawdę przypadła mi do gustu. Ukazuje ważny problem, choć to teoretycznie tylko fikcja literacka. Mimo wszystko jest to ten typ literatury, który gdzieś tam zasiewa w człowieku niepokój i daje do myślenia. Wygrywa realizmem, czytelnik zdaje sobie sprawę z tego, że to może się wydarzyć naprawdę, dlatego warto się z nią zapoznać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Michael Palmer to nieżyjący już popularny autor amerykański. Z zawodu był lekarzem. Napisał kilkanaście thrillerów medycznych, które przetłumaczono na ponad 30 języków i wydano w ponad 40 krajach m.in.: „Krytyczną terapię", „Szczepionkę”, „Polityczne samobójstwo". „Odporny” to trzeci tom z cyklu „Lou Welcome” i równocześnie ostatnia powieść tego pisarza wydana pośmiertnie.

  Grupa fanatyków Stu Bliźnich celowo zaraża ludzi odkrytym i zmodyfikowanym przez siebie mikrobem, zwanym przez prasę Mikrobem Sądnego Dnia. Niestety sytuacja wymyka się im spod kontroli. Coraz więcej ludzi choruje i umiera w męczarniach. Zamiast wywrzeć nacisk na amerykański rząd i dopiąć swoich celów, zagrażają pandemią, jakiej jeszcze świat nie widział. Doktor Lou Welcome nie spocznie, dopóki nie znajdzie sposobu, by uratować przyjaciela, który z jego winy trafił do szpitala, gdzie został zarażony...

  Nie jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Jego twórczość przyrównuje się do Robina Cooka czy Tess Gerritsen dlatego z chęcią sięgnęłam po tę pozycję. Ciekawa intryga medyczna, szybka akcja to atuty tych powieści. Podobnie było i w przypadku „Odpornego". Książkę mogę polecić osobom lubiącym tego typu powieści. To na pewno ciekawy sposób na spędzenie coraz dłuższych wieczorów. Szkoda, że nie powstanie więcej powieści z lekarzem Lou Welcomem...

  MJ

  źródło: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ameryka już nie będzie zakładnikiem własnego rządu i kraj zacznie rozkwitać, w końcu wyzwolony z finansowych oków świadczeń. Opieka społeczna, ubezpieczenia zdrowotne dla ludzi w podeszłym wieku i tych o niskich dochodach staną się anachronicznymi symbolami pasożytniczej, destrukcyjnej polityki programów pomocowych."

  Książka nie wbija mocno w fotel przebiegiem akcji, jednak trzyma w przyjemnie dozowanym napięciu, wciąga w ciekawie rozgrywaną rozrywkę między dobrem a złem. Po jednej stronie przedstawiciele rządu amerykańskiego, lekarze prawdziwie oddani misji niesienia pomocy i naukowcy zaangażowani w badania z dziedziny mikrobiologii. A po drugiej stronie tajna ekstremistyczna organizacja, terrorystyczne ugrupowanie, starające się za wszelką cenę zlikwidować dławiące naród amerykański rządowe programy pomocowe.

  Thriller, w którym stosunkowo wiele się dzieje, sporo postaci wprowadzono do fabuły, często zmienia się sceneria zdarzeń, jednak łatwo się w tym wszystkim połapać, dostosować do zaproponowanego przez autora dość wartkiego rytmu przygody czytelniczej. Lekki i sugestywny styl narracji, spora porcja żargonu medycznego, która nadaje thrillerowi szczególnego kolorytu, jednocześnie nie przytłacza niezrozumiałymi nazwami. Zastrzeżenia mam do małej realności finalnej odsłony powieści, ale w tym gatunku literackim spokojnie można na to przymknąć oko. Pierwsze spotkanie z tą serią uważam za udane. I choć liczyłam na większy poziom czytelniczej adrenaliny, zwłaszcza w kontekście groźby wybuchu epidemii, to i tak dobrze się bawiłam.

  Frapująca postać głównego bohatera, z pogmatwaną przeszłością zawodową i życiowymi problemami. Lou Welcome wikła się w złożoną sieć politycznego szantażu, społecznego wymuszenia, medycznego zagrożenia. Stowarzyszenie Stu Bliźnich celowo zaraża pacjentów szpitali skrajnie niebezpiecznym mikrobem. Niestety wymyka się ON spod kontroli, nie reaguje na antybiotyki, błyskawicznie adaptuje, modyfikuje i rozpowszechnia się. Pomimo zastosowania nadzwyczajnych środków zabezpieczających systematycznie wzrasta liczba ofiar śmiertelnych. Jeśli te informacje wydostaną się do mediów spowodują wybuch paniki na niespotykaną skalę, oraz utratę publicznego zaufania wobec służby zdrowia. Czy uda się powstrzymać Mikrob Sądnego Dnia i ideologicznych fanatyków odpowiedzialnych za jego pojawienie się?

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Palmer Michael
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 448
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365781604
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Resistant
 • Tłumacz: Gębicka-Frąc Maria
 • ISBN: 9788365781604
 • EAN: 9788365781604
 • Wymiary: 12.5x19.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Efekty uboczne 4/5 Nasza cena:
28,41 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Efekty uboczne

Kate Bennet jest doświadczoną patolog. Prowadzi szczęśliwe życie u boku kochającego męża, jednak to może się wkrótce zmienić… W mgnieniu oka i całkowicie niespodziewanie jej życie zamienia się w koszmar – dwie pacjentki Kate umierają z powodu tajemniczej choroby, na którą zapada również jej...
Ostry dyżur 5/5 Nasza cena:
28,41 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostry dyżur

Doktor Abby Dolan przenosi się do maleńkiego urokliwego miasteczka Patience w Kaliforni, gdzie rozpoczyna pracę w miejscowym szpitalu. Tam styka się z tajemniczą chorobą, która objawia się silnymi zawrotami głowy i atakami szaleństwa. Podczas prób zdiagnozowania choroby, Abby Dolan dostaje sygnały...
Rodzina prezydencka 5/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzina prezydencka

Trzymający w napięciu thriller medyczny, doskonale oddający intensywną atmosferę panującą w Białym Domu! Prezydent Geoffrey Hilliard i jego rodzina żyją w ciągłym blasku politycznego świata. Biały Dom nie jest łatwym miejscem do dorastania, kiedy więc syn prezydenta, Cam, szesnastoletni mistrz...
Siostrzyczki 4/5 Nasza cena:
28,41 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siostrzyczki

Po tym, jak jedna z jego pacjentek umiera po operacji, David Shelton, chirurg z bostońskiego szpitala, zostaje oskarżony o zabójstwo z premedytacją. Wkrótce okazuje się, że to nie jedyny tajemniczy zgon w szpitalu. Inni pacjenci również umierają krótko po pomyślnie przeprowadzonych zabiegach....
eBook Ostry dyżur mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,27 zł 30,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Ostry dyżur mobi epub

Doktor Abby Dolan przenosi się do maleńkiego urokliwego miasteczka Patience w Kaliforni, gdzie rozpoczyna pracę w miejscowym szpitalu. Tam styka się z tajemniczą chorobą, która objawia się silnymi zawrotami głowy i atakami szaleństwa. Podczas prób zdiagnozowania choroby, Abby Dolan dostaje sygnały...
eBook Efekty uboczne mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,27 zł 30,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Efekty uboczne mobi epub

Kate Bennet jest doświadczoną patolog. Prowadzi szczęśliwe życie u boku kochającego męża, jednak to może się wkrótce zmienić… W mgnieniu oka i całkowicie niespodziewanie jej życie zamienia się w koszmar – dwie pacjentki Kate umierają z powodu tajemniczej choroby, na którą zapada również jej...
eBook Siostrzyczki mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,27 zł 30,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Siostrzyczki mobi epub

Po tym, jak jedna z jego pacjentek umiera po operacji, David Shelton, chirurg z bostońskiego szpitala, zostaje oskarżony o zabójstwo z premedytacją. Wkrótce okazuje się, że to nie jedyny tajemniczy zgon w szpitalu. Inni pacjenci również umierają krótko po pomyślnie przeprowadzonych zabiegach....
Przysięga pocket 0/5 Nasza cena:
11,24 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przysięga pocket

Siedemnasty z kolei thriller medyczno-polityczny i jednocześnie pierwszy z cyklu, którego bohaterem jest doktor Lou Welcome. Doktor John Meacham wpada w szał, chwyta za broń i z zimną krwią morduje swojego wspólnika, personel medyczny przychodni i dwóch pacjentów. Na końcu popełnia samobójstwo....
eBook Rodzina prezydencka mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Rodzina prezydencka mobi epub

Trzymający w napięciu thriller medyczny, doskonale oddający intensywną atmosferę panującą w Białym Domu! Prezydent Geoffrey Hilliard i jego rodzina żyją w ciągłym blasku politycznego świata. Biały Dom nie jest łatwym miejscem do dorastania, kiedy więc syn prezydenta, Cam, szesnastoletni mistrz...
Bezsenność 3/5 Nasza cena:
33,54 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bezsenność

Ralph Roberts cierpi na bezsenność. Im krócej sypia, tym dziwniej postrzega świat i ludzi – wydaje mu się, że zaczyna widzieć ich „aury”, a także tajemnicze istoty towarzyszące zgonom jego znajomych i przyjaciół. Derry (miasteczko, w którym mieszka) jest podzielone w związku z powstaniem szpitala,...
Pan mercedes 5/5 Nasza cena:
29,82 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan mercedes

Światła mercedesa wyłaniają się przed świtem z mgły i suną wprost w tłum bezrobotnych kobiet i mężczyzn oczekujących w kolejce do wejścia na targi pracy…Brady Hartsfield poczuł się wspaniale, kiedy pod kołami prowadzonego przez niego samochodu ginęli ludzie. Zabił osiem osób, ranił piętnaście, po...
Dolores Claiborne 4/5 Nasza cena:
22,80 zł 30,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dolores Claiborne

Mieszkańcy Little Tall Island czekali blisko 30 lat, by dowiedzieć się, co przydarzyło się mężowi Dolores Claiborne pewnego dnia latem 1963 roku podczas całkowitego zaćmienia Słońca. Podejrzana o zamordowanie swojej pracodawczyni, bogatej Very Donovan, Dolores niespodziewanie przyznaje się do...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula