Oddam ci słońce

Autor:

Nelson Jandy

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Seria
Rok wydania
2015
Wydawnictwo
Ilość stron
376
Nasza cena: 29,15 zł 36,90 zł Taniej o: 21%

Produkt niedostępny

JUDE Czasem nawet najpiękniejszy świat, w którym wschody słońca trwają cały czas, nie może wynagrodzić doznanych krzywd. Pełna energii buntowniczka zabiegająca o uwagę matki. Samotna i skrycie romantyczna. Podjęła wiele złych decyzji, których skutki musi ponieść. Kiedyś brat bliźniak był jej najlepszym przyjacielem...

NOAH Czasem pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotów oddać za to cały świat. Nawet słońce. Noah jest nieśmiały i delikatny. Skonfliktowany z ojcem, silnie związany z matką. Zakochany w sztuce. Marzy o tym, żeby zostać artystą. Jednak staje się kimś, kim nigdy nie chciał być. Kiedyś ON i Jude, jego siostra bliźniaczka, byli nierozłączni…

Siostra i brat, tak diametralnie różni, a jednak znakomicie zgrani do czasu, gdy coś się wydarzyło i rozdzieliło ich.

Zapierająca dech w piersiach historia, która wzrusza i bawi - również jednocześnie.


Kiedy przychodzi nam pisać o książce, która dopiero za jakiś czas pojawi się na polskich półkach, natomiast ma już zagraniczne wydanie, swoją opinię o niej opieramy na opiniach zaganicznych Czytelników. Być może ich gust różni się od gustów Polaków, jednak książki to coś, co łączy pomimo dzielących nas granic, czy różnic kulturowych. Na tytuł "I'll give You the sun" oddało swe głosy ponad 37 tys. osób największego portalu zagranicznego zrzeszającego miłośników czytania - Goodreads.com.

Książka na początku lipca 2015 roku miała ponad 5,6 tys. recenzji, osiągając imponujące 4.1 / 5 punktów w skali ocen Czytelników.
 

Ta książka występuje w recenzji, obejrzyj:


 

Czytaj całość

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Recenzentka K. w dniu 2015-08-13
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 13 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak najlepiej określić tę książkę? Z pewnością jest ona skomplikowana, oryginalna i bardzo odważna. Niech nie zmyli Was młodzieżowa okładka, czy opis, który sugeruje, że będzie to lektura dla młodszych czytelników. Nie. To książka dojrzała, poruszająca kwestie rodziny, własnej tożsamości, poczucia winy i tym, jak sobie z nim radzić. Jest pełna emocji. Dzieli się na dwie osoby – Jude i Noaha, a więc są one bardziej zwielokrotnione, dwa skrajnie odmienne punkty widzenia i równie podobne… Wcale nie przesadzę, gdy napiszę, że jest to moje odkrycie tego roku.

  Jude to popularna, odważna i wygadana dziewczyna. Również bardzo ładna, jest duszą towarzystwa, ale mimo to wciąż kłoci się ze swoją mamą. Zazdrości swojemu bratu bliskich relacji z matką. Noah jest jej całkowitym przeciwieństwem – cichy, zamknięty w sobie, wycofany, pochłonięty malarstwem. Bliźnięta, a jednak tak różni – oboje popełniają wiele błędów, Jude musi żyć ze świadomością tego, co zrobiła bratu, a Noah nagle udaje kogoś, kim nie nigdy nie chciał się stać. Oboje się pogubili i nagle muszą zacząć walczyć o swoje marzenia, miłość i rodzinę.

  "Rzeczywistość miażdży. Świat jest jak ciasny but. Jak to można wytrzymać?"

  Jandy Nelson stworzyła powieść tak różnorodną, tak bliską sercu i emocjonalną, że nie sposób się od niej oderwać. Plastyczne opisy, można powiedzieć, że tak samo, jak Noah, autorka maluje nam w głowie obrazy. Piękne refleksje na temat sztuki i jej odczuwania. Nigdy nie czytałam książki, gdzie z taką pasją pisze się o twórczości artystycznej. I nie są to nudne rozprawki o metodach malowania – miłość do sztuki wylewa się z tej pozycji, inspirując czytelnika do spojrzenia na świat nieco inaczej, bardziej kolorowo, uważniej. Ujęło mnie to, że bohaterowie zwracają uwagę na wnętrze, analizują ludzkie myśli, rzeczywiście patrzą – szczegóły są tutaj bardzo ważne.

  Autorka podejmuje się wielu trudnych tematów, tym bardziej biorąc sobie za bohaterów nastolatków. I chyba po raz pierwszy nie poczułam, że pisarz przesadził – zwykle czytając nieco bardziej dramatyczne książki, szczególnie w klimacie młodzieżowym, mam serdecznie dosyć wylewającego się z nich patosu i melodramatów. Czasami jest tego zbyt dużo. A tutaj naprawdę się przejęłam, wczułam w sytuację postaci i przeżyłam ich historię. Przede wszystkim wielkie brawa dla Nelson za tak otwarte poruszenie wątku homoseksualizmu i to, jako jednego z głównych. Trafnie, mądrze, bez infantylności i uprzedzeń.

  Książka podzielona jest na dwie różne narracje, zaczynamy od Jude, która jest naszą teraźniejszością, a w kolejnym rozdziale cofamy się o kilka lat w tył – wówczas narratorem jest Noah.

  W „Oddam ci słońce” podoba mi się wszystko, od pięknej, barwnej okładki, po poetycki tytuł, który cały czas mnie w jakiś sposób rozwala, tym bardziej że teraz wiem, do czego konkretnie się odnosi. Trafił do mnie zabieg ukazania dwóch perspektyw, choć przyznam się, że lepiej czytało mi się o Jude, może przez kobiecą solidarność. Jednakże jest to bardzo ciekawe, jak autorka snuje historię, nie jako jedną całość, ale fragmentami, tak, że musimy złożyć ją niczym puzzle – nie jest to jednak rozpraszające, książkę czyta się bardzo płynnie, a części układanki same wpadają na swoje miejsce.

  Metafory, przysłowia, przesądy – piękny język, dawno nie zachwycałam się po prostu stylem, użytym słownictwem przez pisarza, tym jak poetycko można napisać książkę, a zarazem czytanie jej jest przyjemnością. Ujął mnie watek miłosny, nieco zwariowany, ale również bardzo romantyczny, skomplikowany i szczery.

  Jude i Noah są niesamowici, pełni sprzeczności, mający w sobie wiele dobra, ale też popełniający błędy – przez co stają się bardzo ludzcy, jeszcze mocniej można się z nimi identyfikować. Duży plus za kreację postaci, także tych mniej znaczących – jestem pod ogromnym wrażeniem.

  „Oddam ci słońce” jest powieścią uniwersalną, która ma w sobie tyle różnych wątków, że trafi ona do każdego, nawet najbardziej wybrednego czytelnika. Czasami się czyta i od razu wie, że ta powieść jest właśnie jedną, wielką perełką i będzie się ją jeszcze długo przeżywać, że nie da się ot, tak odłożyć jej na półkę i zapomnieć. Cały czas jestem pod wrażeniem tej historii, obrazowości opisów, tym, że do ostatniej chwili trwałam w napięciu i martwiłam się, jakie Nelson wymyśliła zakończenie. Postaci nagle ożywają – nie są tylko papierowymi bohaterami, pełnymi schematów — stają się bliscy, swoją oryginalnością i charyzmą wychodzą poza książkę i nie zdziwię się, gdy usłyszę, że ktoś będzie chciał tę powieść przenieść na wielki ekran. Dzięki tej pozycji na chwilę oderwałam się od mojej rzeczywistości i poczułam prawdziwą magię literatury.

  „Oddam ci słońce” to trochę szalona, niewiarygodnie oryginalna i autentyczna książka. Pełna przeróżnych emocji, od szczęścia, miłości, po żal, gorycz, niezrozumienie i samotność. Rozśmiesza, ale także wzrusza. Szczerze polecam każdemu!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Monika S. w dniu 2015-10-19
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  On - delikatny, wrażliwy intowertyk. Ona - szalona, odważna ekstrawertyczka. Kiedyś byli blisko, ale coś ich podzieliło. I o tym czymś przeczytacie w GENIALNEJ książce "Oddam Ci słońce" Jandy Nelson.

  Opowieść przeplata się - narratorem jest raz Jude, raz Noah. On mówi o tym, co zdarzyło się kiedyś, ona o tym, co jest teraz. Niewiarygodne, ale całkiem realne zdarzenia czyta się, jakby się było częścią ich świata. Noah cudownie maluje świat - zamiast używać słów, przemawia barwami, odcieniami światła. Od Jude poznacie mnóstwo porad - m.in. tłumaczących jakich owoców nie można brać od innych ludzi czy co warto nosić w kieszeni (niebanalne).

  Dałam się porwać tej, w gruncie rzeczy nastoletniej historii. Mimo tego, że nie jestem nastolatką. Dużo emocji, fantastyczny język, garść zwykło - niezwykłych zdarzeń + szczypta tego, czego brakuje niesamowicie często: trudnej sztuki komunikacji werbalnej tyczącej się uczuć. Mądra, ciepła opowieść, po którą powinien sięgnąć i młody człowiek i istota starsza ciałem, lecz ciągle młoda duchem. Polecam i oceniam nie na 5, lecz na 10 punktów w tej 5-stopniowej skali!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Martyna M. w dniu 2017-08-03
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wspaniała książka! Bardzo przyjemnie się czytało :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez Anna T. w dniu 2016-09-19
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jude i Noah są bliźniakami. Od zawsze mieli wrażenie, że są jedną duszą w dwóch ciałach. Uzupełniali się we wszystkich aspektach, jednak czasami potrafili być od siebie bardzo różni. Jude jest buntownicza i pełna energii, usilnie stara się zdobyć uwagę innych, natomiast Noah jest delikatny, wrażliwy i spokojny. Oboje mają artystyczne dusze: Noah widzi cały świat jako obrazy, natomiast Jude potrafi tworzyć niesamowite rzeźby. Jednak w pewnym momencie w ich życiu niektóre rzeczy zaczynają iść nie tak, jak powinny. Kiedyś byli nierozłączni, a teraz ledwo ze sobą rozmawiają.

  Przyznam szczerze, że słyszałam niesamowicie dużo dobrych opinii na temat tej książki. Wiele osób twierdziło, że jest bardzo wzruszająca i chwytająca za serce, więc też nastawiłam się na powieść, przy której mogłabym sobie trochę popłakać i jednocześnie zachwycić się jej głębokim przesłaniem. Niestety muszę powiedzieć, że bardzo się na niej zawiodłam i opinie, które o niej słyszałam kompletnie nie pokryły się z moimi odczuciami.

  Zacznę od tego, że Jandy Nelson naprawdę bardzo sprawnie operuje językiem i chyba to jest największym atutem książki. Autorka potrafi ująć ważne wartości w proste słowa, które od razu docierają do serca człowieka. Mój egzemplarz tej powieści jest wypełniony małymi samoprzylepnymi karteczkami, gdyż było tu naprawdę wiele świetnych cytatów, które z pewnością zostaną ze mną na dłużej. Pod względem językowym i warsztatu pisarskiego autorki Oddam ci słońce podobało mi się i Jandy Nelson zaskoczyła mnie tym, że tak dobrze potrafiła wykreować świat w tej książce.

  Niestety jeśli chodzi o głównych bohaterów to kompletnie ich nie polubiłam. Zarówno Jude, jak i Noah mieli w sobie coś takiego, co nie pozwalało mi utożsamić się z nimi i polubić ich. Ciągle denerwowały mnie zachowania Jude względem brata albo Noaha względem swojej siostry. Potrafili być naprawdę zgranym zespołem, ale między nich wskoczyła rywalizacja, zazdrość i zawiść, przez co ich wzajemne relacje się bardzo zniszczyły. Już dawno nie miałam takich problemów ze sposobem narracji, ale to jedynie kwestia tego, że zarówno Jude, jak i Noah nie podobali mi się jako narratorzy. Ich przemyślenia i zachowania w niektórych sytuacjach były naprawdę nie na miejscu i irytowało mnie, że było między nimi tyle niedopowiedzeń i nie potrafili sobie wszystkiego wytłumaczyć.

  Liczyłam, że będzie to książka, na której sobie popłaczę, a jednak nie było tutaj ani jednego momentu, który chwyciłby mnie za serce. Przez całą książkę przebrnęłam z neutralnym stosunkiem i żadna z opisywanych sytuacji nie poruszyła mnie. Jandy Nelson miała dobry pomysł, ale miałam wrażenie, jakby sama pogubiła się nieco w fabule, co zaowocowało zdecydowanie za długimi rozdziałami, w których czasami po prostu nic się nie działo. Nie sądziłam, że to powiem o Oddam ci słońce, ale były momenty, w których po prostu się nudziłam i miałam wielką ochotę nie czytać tej książki do końca, gdyż naprawdę ciężko było przez nią przebrnąć. Najbardziej boli mnie chyba to, że pomysł na książkę nie jest zły, ale autorka tak się zagmatwała w tym, co chciała pokazać czytelnikowi, że wyszło z tego coś bardzo chaotycznego. Akcja w niektórych momentach po prostu zamierała i gdyby nie to, że autorka pisze w naprawdę bardzo ciekawy sposób to pewnie miałabym problem ze skończeniem tej książki.

  Nie przekreślam kompletnie Oddam ci słońce tylko ze względu na język autorki i na sam pomysł, który chciała przedstawić czytelnikowi. Liczyłam, że ta książka naprawdę bardzo mnie poruszy i sprawi, że będę inaczej patrzeć na świat, a jednak nie odczułam żadnych głębszych emocji z nią związanych. Dla mnie to książka młodzieżowa taka jak wszystkie inne z jednym wyjątkiem w postaci dobrego warsztatu pisarskiego autorki. Jeśli lubicie powieści młodzieżowe to sięgnijcie po Oddam ci słońce, jednak przyznam szczerze, że istnieje o wiele więcej ciekawszych książek, które mogą coś w was zmienić.

  Abigail Jailette, [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Pyśka X. w dniu 2016-08-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "- Dasz mi ten rysunek? (...)

  - Jak dasz mi słońce, gwiazdy, oceany i wszystkie drzewa, może się zastanowię - mówię, wiedząc, że się nie zgodzi. Wie, jak strasznie chciałbym mieć słońce i drzewa. Dzielimy świat między siebie, od kiedy skończyliśmy pięć lat. Idę na całość: po raz pierwszy władza nad światem jest w moim zasięgu.

  - Noah, żartujesz chyba - mówi, prostując się. Wkurza mnie to, jaka jest wysoka. Jakby ją ktoś rozciągnął przez noc. - Wtedy zostałyby mi tylko kwiaty. (...)

  - Okej - ciągnie. - Drzewa, gwiazdy, oceany. Dobra.

  - I słońce, Jude.

  - No dobra - mówi, co mnie kompletnie zdumiewa. - Dam ci słońce."

  Noah to cichy, nieśmiały nastolatek, urodzony malarz. Lubi przebywać w samotności. Wszystko co widzi potrafi namalować z nadzwyczajną lekkością i wyobraźnią. Cały świat traktuje jak płótno. We wszystkim widzi obrazy. Pragnie pójść do szkoły artystycznej CSA. Jude to jego siostra bliźniaczka. Jest zupełnie inna. Buntowniczka, każdą wolną chwilę spędza z przyjaciółmi. Nadzwyczaj odważna. Jest bardzo przesądna, korzysta z biblii swojej babci. Stosuje się do niej w każdej sytuacji. Kiedyś to rodzeństwo było nierozłączne. Było jednością. Kiedyś... Czy jeszcze się połączą i będzie tak jak kiedyś?

  Książka mówi o miłości, zaufaniu i o tym, jak kłamstwo może wywrócić życie do góry nogami. Jest poruszony temat homoseksualizmu oraz tolerancji. Pani Nelson świetnie przedstawiła dorastanie nastolatków i problemy z jakimi muszą żyć.

  "Czasem człowiekowi wydaje się, że coś wie, wie na pewno, a potem się okazuje, że nie wie nic."

  Na początku zastanawiałam się "co ludzie w niej widzą". Spotykałam się również z tematami, które mnie mniej interesują. Ale im dalej ją czytałam, tym bardziej byłam pewna, że naprawdę jest świetna. Pani Jandy tak potrafiła wykreować świat, że chwilami chciało się płakać, chwilami śmiać. Ona nie pisała tej książki, ona malowała słowami...

  Jeśli chodzi o postacie, są bardzo dobrze wykreowane. Można zobaczyć postacie Noaha i Jude, jak i świat wokół rodzeństwa. Czy polubiłam głównych bohaterów? U mnie było to bardzo zawiłe. Raz pokochałam postać a zaraz jej nienawidziłam. Wydawali mi się dość dziwni, Noah wszystko widział jak obraz, a jego siostra tak przesądna, wszędzie nosiła ze sobą cebulę. Powiem szczerze, że chwilami trochę mnie to denerwowało. Dopiero na koniec miałam pewne refleksje i pokochałam bohaterów.

  "Musisz dostrzec cuda, żeby zdarzały się cuda."

  Okładka jest śliczna, barwna i wakacyjna. Cieszę się, że nie mamy tej zagranicznej. Jest pisana w pierwszej osobie, na przemian przez Noaha i Jude. Jest jedna różnica, Noah mówi historię sprzed dwóch i trzech lat, a Jude o teraźniejszości, czyli kiedy mieli po szesnaście lat. Oboje mówią w czasie teraźniejszym.

  "Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci."

  Reasumując. Książka mi się bardzo podobała. Nie brak tam miłości, jak i zaskoczenia z biegu akcji. Ta książka uczy. Polecam każdemu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Słońce też jest gwiazdą 5/5 Nasza cena:
28,00 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słońce też jest gwiazdą

Urodzona na Jamajce Natasha od ósmego roku życia mieszka w Stanach. Jej rodzice przebywają w USA nielegalnie i zostają deportowani na Jamajkę. Natasha jest załamana i wściekła na ojca - to przez niego rodzina musi wracać tam, skąd przyjechała. Wierzy w naukę, a nie w miłość. Zwłaszcza po tym, jak...
Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie 4/5 Nasza cena:
34,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie

- kolejna po Trzy metry nad niebem i Tylko ciebie chcę bestsellerowa powieść idola włoskich nastolatek- książka natychmiast stała się powieścią kultową- afirmacja młodości w romansie nastolatki ze starszym o dwadzieścia lat mężczyznąNiki i jej przyjaciółki są w ostatniej klasie liceum. Mimo...
Słońce Arizony 4/5 Nasza cena:
21,59 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słońce Arizony

Karol Gordon i doktor Jan stają przed kolejnym wyzwaniem – na ich pomoc czekają Indianie z plemienia Nawaho, nękani przez bandę złoczyńców o tajemniczej nazwie „Słońce Arizony”.Arizona, rok 1883. Potworny upał. Czerwona, spękana z gorąca ziemia, potężne, zwaliste skały, olbrzymie kaktusy saguaro....
Rybka i słońce 0/5 Nasza cena:
16,00 zł 20,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rybka i słońce

Przepiękna, wzruszająca bajka o rybce mieszkającej w głębinie ciemnej i cichej. Aż któregoś dnia (nocy?) postanawia odbyć podróż do słońca. Ale czy rybka może w ogóle żyć poza wodą, czy słońce jest dla niej - skrytej w głębinach. Wzruszająca opowieść o poszukiwaniu ciepła przezwyciężającego...
Dobrze ci tak 5/5 Nasza cena:
25,13 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dobrze ci tak

Reid Alexander jest śledzonym przez paparazzi celebrytą. Każda informacja o nowym związku, każde potknięcie natychmiast trafiają do mediów – nic nie pozostaje tajemnicą. Za swój ostatni błąd Reid zapłacił wysoką cenę – zniszczony samochód, zdemolowany dom oraz długi pobyt w szpitalu. Wszyscy agenci...
Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie 0/5 Nasza cena:
20,00 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie

Niki i jej przyjaciółki są w ostatniej klasie liceum. Mimo zbliżającej się matury nie ma dnia, żeby nie zrobiły czegoś szalonego. Pokazy mody, imprezy, rave i wszelkie możliwe atrakcje, także poza Rzymem. Alex to prawie trzydziestosiedmioletni 'chłopak'. Niedawno i bez żadnego konkretnego...
Zielone słońce 0/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zielone słońce

Nawet w życiu największych, szkolnych łobuzów nadchodzi taki moment, kiedy dotychczasowe psikusy przestają wystarczać, a w ich miejsce przychodzi znudzenie i rutyna. Na wszystko jednak znajdzie się sposób! Grupka przyjaciół z internatu dla niedowidzących i niewidomych zakłada specjalną,tajną grupę...
Never Never 4/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Never Never

Nie kocham cię. Nic a nic. I nie pokocham. Nigdy, przenigdy. Czasem wspomnienia mogą być gorsze niż zapomnienie. Charlie i Silas są jak czyste karty. Nie wiedzą, kim są, co do siebie czują, skąd pochodzą ani co wydarzyło się wcześniej w ich życiu. Nie znają swojej przeszłości. Pomięte kartki,...
Czerwona królowa. Tom 3. Królewska klatka 4/5 Nasza cena:
27,79 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwona królowa. Tom 3. Królewska klatka

Trzeci tom bestsellerowej serii „Czerwona Królowa”. Mare jest pilnie strzeżonym więźniem zdanym na łaskę i niełaskę Mavena. Dręczą ją wspomnienia własnych błędów, a działanie Cichego Kamienia pozbawia ją mocy. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic. Jednak i Maven otoczony jest wrogami. Z...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula