Oczy wilka

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 10
Wysyłka w:
Produkt chwilowo niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
444
Rok wydania
2017
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,60 zł
Nasza cena: 30,40 zł 38,00 zł Taniej o: 20%

Chwilowo niedostępny


Powieść, która nie pozwoli Ci spać spokojnie. "Oczy wilka" wciąż patrzą i sama nie wiesz, co w nich dominuje - piękno czy mrok?

Główną bohaterką powieści Alicji Sinickiej jest Lena Kajzer, świeżo upieczona absolwentka studiów licencjackich. Dotychczas pracowała jako ekspedientka w sklepie z używaną odzieżą w Katowicach, teraz otrzymała propozycję podjęcia stażu w wielkiej firmie produkcyjnej na Dolnym Śląsku. Lena postanawia przyjąć ofertę i przenieść się do niewielkiej miejscowości o nazwie Głębia, gdzie ma możliwość wynajęcia pokoju w mieszkaniu przyjaciółki, Joli oraz jej partnera, Krzyśka. Będąc u kresu podróży, Lena wjeżdża w tył zaparkowanego przy krawężniku luksusowego terenowego BMW. W ten sposób poznaje jego właściciela, Artura Mangano, mężczyznę przystojnego, bogatego, tajemniczego i uważanego za niebezpiecznego, a wyróżniającego się przenikliwym spojrzeniem błękitnych oczu, nasuwającym skojarzenie ze ślepiami wilka. Od pierwszego spotkania iskrzy między nimi. Dokąd może zaprowadzić ich wspólna fascynacja? Zwłaszcza, że każde z nich dźwiga na swoich barkach bagaż doświadczeń z przeszłości.

W powieści zastosowana została narracja pierwszoosobowa z perspektywy Leny, dzięki czemu Czytelnik doskonale poznaje jej emocje, przemyślenia i sposób postrzegania świata. Język i styl są proste w odbiorze, opisy nad wyraz plastyczne, liczne dialogi pełne humoru, wszystko to sprawia, że książkę dobrze się czyta. Na dodatek akcja toczy się dynamicznie, a autorka nie tylko z niezwykłym znawstwem kreuje swoich bohaterów, ale też zmyślnie konstruuje intrygę. Zakończenie może być zaskakujące, a na pewno nie jest banalne. Jest to wymarzony debiut literacki.

Jeśli jesteś wielbicielką nietypowych połączeń i zaskakujących fascynacji, "Oczy wilka" są jak najbardziej dla Ciebie. Zbliż się do bohaterów, by lepiej poznać ich relacje, które wcale nie okazują się tak oczywiste, jak Ci się zdaje.

Czytaj całość

Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-07-03
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Pierwszym co zrobiłam po przeczytaniu tej książki, było sprawdzenie, jakim cudem nazwisko tej autorki umknęło mi do tej pory. Czuję się jednak rozgrzeszona, wychodzi na to, że „Oczy wilka” są debiutancką powieścią Alicji Sinickiej. A jeśli debiutuje się w taki sposób, to już na starcie ma się pod górkę – oczekiwania Czytelników będą duże. Nie bez powodu zresztą.

  Lena, po kilku latach spędzonych w Katowicach, gdzie pracowała w miejscowym lumpeksie (w tym momencie dziewczyna skradła już moje serce), postanawia zmienić otoczenie i zacząć pierwszą poważną pracę, którą załatwiła jej koleżanka ze studiów. Przeprowadza się mniejszego miasta, gdzie ma zamieszkać z przyjaciółką i jej chłopakiem. Lena spodziewa się spokojnego życia, które dobrze wpłynie na jej rozstrojone pod wpływem przeszłości nerwy. Cóż, najwyraźniej jednak nie takie życie jest jej pisane. Już pierwszego dnia poznaje tajemniczego mężczyznę o wątpliwej reputacji i…oczach wilka. Jasnoniebieskie spojrzenie zapada dziewczynie w pamięć do tego stopnia, że marzy ona o kolejnym spotkaniu. Mimo wszystkich podejrzanych rzeczy, które słyszy na temat nowopoznanego Artura.

  Tym, co najbardziej podobało mi się w książce, jest element zaskoczenia. Autorka w zasadzie zaskakuje nas od pierwszej do ostatniej strony. Sądziłam, że wiem, czego mam się spodziewać. Myślałam, że spotkam tu mafijne porachunki rodem z „Ojca chrzestnego”, ciemne interesy, wielką miłość i trudną decyzję – albo zaakceptujesz moją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, albo ten związek nie ma szans na przetrwanie. I miałam rację, spotkałam to wszystko, a jednak była to tylko racja częściowa. „Oczy wilka” oferują Czytelnikowi o wiele więcej. Moje przypuszczenia dotyczące przebiegu fabuły stanowiły jedynie punkt wyjścia dla autorki, której fantazja brnęła tak krętą ścieżką, że nie sposób było przewidzieć następnego kroku głównych bohaterów. Nie mówiąc już nawet o zakończeniu.

  Wbrew temu, co sądziłam na początku lektury, najciekawszą postacią nie okazał się dla mnie niebieskooki i nieprzenikniony mężczyzna, którego większą część życia spowijała jakaś mroczna tajemnica. Tą postacią, której losy zaintrygowały mnie w końcowym rozrachunku najbardziej, była cicha, zwyczajna i niepozorna Lena. To ze swoją przeszłością i jej demonami dziewczyna musiała się uporać, chcąc zacząć wżyciu nowy rozdział w życiu. Kiedy Czytelnik stopniowo zagłębi się w jej położenie, niczego już nie będzie pewien. Nawet tego, jak sam by w takiej sytuacji postąpił.

  To książka inna od wszystkiego, co do tej pory wpadało w moje ręce. A wpadło w nie już naprawdę wiele powieści, także (a może przede wszystkim) tych z gatunku literatury kobiecej. Łatwo zatem zrozumieć, że „Oczy wilka” musiały zrobić na mnie wrażenie. Zazwyczaj czytając książki tego rodzaju, łapiemy się na tym, że już kiedyś coś podobnego czytaliśmy. Nie takiego samego, ale jednak fabuła już coś nam przypomina. W tym przypadku było inaczej. I chociaż przyznaję, że czasem zachowania głównych bohaterów działały mi na nerwy, to szybko im to wybaczałam. Bo byli inni, zaskakujący, autentyczni.

  Książkę polecam przede wszystkim żeńskiej części czytelniczej populacji, ale nie jest to warunek konieczny. Rozbudowany wątek kryminalny będzie stanowił gratkę także dla wielu mężczyzn, bo miłość, choć ważna, nie wysuwa się tutaj nachalnie na pierwszy plan. W tej powieści wiele wątków jest tak istotnych, że trudno wskazać ten najważniejszy. Ze swojej strony gratuluję Alicji Sinickiej debiutu w takim stylu. Stworzyć coś tak oryginalnego w początkach twórczości, wypracować od razu swój własny i niepowtarzalny styl to naprawdę duże osiągnięcie. Z pewnością sięgnę po następne książki tej autorki z nadzieją, że będą one dla Czytelnika kolejną dawką emocji i trzymającego w napięciu zaskoczenia.

  Ulubione cytaty:

  „Dopóki nie pogodzisz się z przeszłością, nie zrobisz kroku naprzód”

  „Był chorobą i lekarstwem w jednym. Czy tak właśnie wygląda prawdziwa miłość?”

  „To, skąd pochodzimy, to, jaka jest nasza przeszłość, ma większą siłę niż miłosne wzloty”

  „Żeby uwierzyć w siebie, potrzebuję też twojej wiary”.

  zaczytana.com.pl

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-08-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "W tym tajemniczym spojrzeniu dostrzegam lekkość i… bezbronność. Teraz to ja patrzę za jego piękne oczy. Nie widzę już idealnych rysów twarzy, białych zębów i umięśnionej sylwetki, ale dziwną jasność bijącą od zaciekawionych źrenic. Czuję, że wchodzi mi do umysłu, jest coraz głębiej, głębiej."

  Od jakiegoś czasu miałam ochotę na przeczytanie książki Alicji Sinickiej- "Oczy wilka". Okładka i te piękne oczy zapadają w pamięć. Przed rozpoczęciem przygody z tą powieścią, miałam pewne obawy. Czy książka będzie dobra? Czy Polska autorka mnie nie zawiedzie? I wiecie co? Nie zawiodła. Historia zawarta w powieści jest niepowtarzalna. Okładka jest po prostu piękna! Ma w sobie coś tajemniczego, nieuchwytnego. Opis na odwrocie zdradza jedynie malutki kawałek tego, co możecie oczekiwać po dziele autorki.

  "Dzisiejsze słowa nie wymażą wczorajszych uczuć."

  Lena Kajzer ma dość trudne życie. Nie ma rodziców, ciotka która się nie opiekowała, wylądowała w zakładzie psychiatrycznym. Po skończonych studiach przyjeżdża do Głębi, gdzie wynajmuje pokój u swojej przyjaciółki. Już na starcie jej pobyt w mieście jest utrudniony. Pierwsza stłuczka, pierwszego dnia. Właścicielem uszkodzonego samochodu jest Artur, przystojniak z hipnotyzującym i przenikającym spojrzeniem. Życie Leny zostaje wywrócone o 180 stopni. Nic już nie będzie takie samo.

  Artur Mangano to ciekawa postać. Może nie tyle ciekawa co tajemnicza. Biznesmen, produkuje kosmetyki w swojej fabryce. Kupił również fabrykę, w której będzie pracować Lena. Owiany tajemnicą mężczyzna, za wszelką cenę chce zdobyć Lenę. Dlaczego? Musicie koniecznie przeczytać "Oczy wilka".

  "To, skąd pochodzimy, to, jaka jest nasza przeszłość, ma większą siłę niż miłosne wzloty."

  Autorka nie poskąpiła akcji. Książka to jedna wielka kupa emocji i napięcia. Od pierwszych stron mamy akcję, napięcie, których nikt się nie spodziewa! Tajemnice, które jeszcze długo nie ujrzą światła dziennego. Nie tego spodziewałam się sięgając po tę powieść. Jestem mile zaskoczona. Coraz częściej sięgam po Polskich autorów, jak na razie nie żałuję. Pióro autorki przypadło mi do gustu. Pozycja obowiązkowa, dla kobiet, które lubią tajemniczość, romans z wątkiem paranormalnym, i wiele emocji, ale nie tylko. Jednym minusem jest zakończenie. Książka tak wciąga, że kiedy przeczytałam napis KONIEC, myślałam, że to jakieś żarty. Bohaterowie mnie zaintrygowali, przez co jeszcze bardziej chciałam poznać historię, którą zawiera powieść. Jestem bardzo na tak!

  Polecam !

  Moja ocena 9/10!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-02-20
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zamawiając tą książkę nie byłam zbytnio przekonana, że mi się spodoba jednak się myliłam. Godna polecenia!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-01-28
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Oczy wilka najlepsza książka jaka kiedykolwiek czytałam, okładka w pełni oddaje treść zawarta w środku, opowieść jest tak zagadkowa że nie można oderwać się od niej. Jestem smutna ponieważ już ją przeczytałam a chciałam jeszcze trwać w tej pięknej histori. Polecam ją każdemu. 😉

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-10-04
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta książka ma wszystko! Hipnotyzującą okładkę-ja zawsze zwracam na to uwagę. Interesujących bohaterów-Artur jest naprawdę tajemniczy. Ciekawy pomysł i akcja w "naszym małym ogródku". I odpowiednie zakończenie! Polecam polskich autorów. Są super!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula