Ocalałe

Autor:

Riley Sager

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
432
Rok wydania
2017
Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł Taniej o: 28%

"Fenomenalny thriller. Najlepszy, jaki przeczytasz w 2017 roku".
- Stephen King

Kim jestem? Każdego dnia myślę, że jestem szczęściarą. W moim związku układa się doskonale, mój blog kulinarny ciągle zyskuje nowych fanów. Żyję z dnia na dzień, skupiając się na przyjemnych chwilach. Kim byłam? Celem. Ofiarą. Nazwali mnie Ocalałą, bo przeżyłam masakrę. Tamte wydarzenia kładą się cieniem na moim życiu, mimo że od dziesięciu lat robię wszystko, aby wymazać je z pamięci. Co się ze mną stanie? Boję się. Historie z przeszłości powracają, gdy przypominam sobie, że nie jestem jedyną Ocalałą. Takich jak ja było kilka, ale nie wszystkie miały tyle szczęścia. Lisa już nie żyje, a Sam nagle zjawia się u mnie… Przeszłość właśnie mnie dogoniła i muszę stanąć z nią twarzą w twarz. Czy tym razem też ocaleję?
 

Recenzje (10)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dobry thriller. Do końca trzymał w napięciu, kręcił. Naprawdę myślałam że wiem kim jest wróg/zabójca myliłam się aż do ostatniej kropki. Wspaniałe czytać książkę gdzie nie od razu zgadnie się kto zabił tak jak to np. było w dziewczynie z pociągu.

  Ocale bardzo polecam

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  [zapraszam do siebie: [Adres usunięty]]

  To naprawdę jest dobry thriller, który do samego końca będzie trzymał Was w irytującym napięciu, mieszając Wam w głowach i sprawiając, że w pewnym momencie zaczniecie wpadać w swoistą „paranoję” - żonglując podejrzeniami w stosunku do dwóch głównych bohaterek. Autorka tak prowadzi całą akcję, że właściwie każda informacja czy sytuacja? Tylko utwierdza nas w przekonaniu, że to właśnie któraś z tych dwóch postaci maczała palce w zbrodni w Pine Cottage i nie tylko... Tylko czy tak rzeczywiście było? Jeśli chodzi o główne bohaterki książki - tzw. „ocalałe”? Muszę przyznać, że napisane są w bardzo ciekawy i realistyczny sposób, budząc w czytelniku całą gamę uczuć - od sympatii, po niedowierzanie, brak zaufania aż po niechęć, co tylko jeszcze bardziej potęguje chęć przeczytania tej pozycji jak najszybciej, tak by wreszcie dowiedzieć się - co? KTO? jak? I przede wszystkim D L A C Z E G O? Jeśli lubicie krwiste thrillery, które nie pozwalają o sobie zapomnieć na długo w trakcie czytania? To absolutnie POLECAM Wam tę pozycję!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czas studiów wspominam całkiem nieźle. Wszystko, co związane między innymi z wykuwaniem filozoficznych koncepcji usunęłam z pamięci, by móc cieszyć się dobrymi wspomnieniami. Pamiętam, że uwielbiałam weekendowe wypady ze znajomymi, czułam się jak ryba w wodzie w sytuacjach, które skrótowo można określić: „akcja – reakcja”. Teraz, gdy „spontaniczne” wyjazdy nigdy nie są spontaniczne, tęsknię do czasów, w których z dnia na dzień można było zdecydować o noclegu w schronisku, namiocie czy tanim pensjonacie. Za stara już jestem, w głowie mi się trochę poprzewracało. Teraz idealny wyjazdowy pakiet zawiera spa, opiekunkę do dzieci i bardzo ostrożnie dobrane towarzystwo. Niemniej z rozrzewnieniem charakterystycznym dla upływu czasu wspominam momenty, kiedy to wszystko nie było takie istotne. Przyznaję, że gdyby mój syn przyszedł do mnie (kiedyś w przyszłości) i oznajmił, że chce jechać ze znajomymi w jakiś dzikie miejsce w środku lasu, usłyszałby ode mnie stanowcze „nie”, ale w głębi duszy zazdrościłabym mu samej możliwości takiego „spontanu” (mój zakaz miałby zapewne gdzieś). Drewniana chata gdzieś w środku lasu to już w ogóle odlot.

  Quincy Carpenter korzysta z rodzicielskiego przyzwolenia na tego typu przygody i wraz ze swoimi znajomymi postanawia spędzić w takim miejscu weekend, hucznie obchodząc urodziny jednej z koleżanek. Nikt nie spodziewa się jednak, że już niebawem o wycieczce do Pine Cottage będą rozpisywać się dziennikarze, a Quincy stanie się bohaterką artykułów prasowych. Taką historią raczy nas Riley Sager w swojej (bardzo znamiennie zatytułowanej) powieści „Ocalałe”.

  Podczas wspomnianej imprezy urodzinowej dochodzi do masakry, z której nie przeżywa nikt poza samą Carpenter. Wskutek przeżytej traumy dziewczynę dopada swoista amnezja – nie jest w stanie dokładnie odtworzyć zdarzeń, które miały miejsce w leśnej chacie. Co się stało? Kto jest odpowiedzialny za morderstwo grupy przyjaciół? Czy ta sprawa została rozwiązana w momencie, gdy zabójca został zastrzelony? Na te pytania próbujemy znaleźć odpowiedź, poznając życie ocalałej dziewczyny po dziesięciu latach od masakrycznych wydarzeń.

  Quincy wiedzie całkiem przyzwoity żywot u boku oddanego chłopaka, prowadząc poczytnego bloga kulinarnego. Świetnie sprawdza się, piekąc, dekorując i fotografując swoje słodkie wypieki. Jest jedną z trzech „ocalałych” – kobiet, które doświadczyły podobnej tragedii. Gdy jedna z nich popełnia samobójstwo, życie naszej bohaterki staje do góry nogami. Dramat sprzed lat powraca.

  Przyznaję się bez bicia – „Ocalałe” to była kolejna książka, do której podchodziłam z dystansem. Nawet Stephen King, który z wielkim entuzjazmem zachęca do jej przeczytania, nie przekonał mnie wystarczająco. Tymczasem okazało się, że ta historia pochłonęła mnie całkowicie. Im więcej odkrywała w swojej pamięci Quincy, tym szybciej przewracałam kolejne strony, tym większe zainteresowanie wzbudzała, tym częściej oblewały mnie zimne poty. Przyznam, że zdarzyło się również siarczyste przekleństwo, bo ta dziewczyna naprawdę potrafiła być irytująca, ale ja stawiam to po stronie zalet – lubię, gdy bohaterowie wzbudzają moje emocje. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że podczas lektury nie można narzekać na przedłużające się opisy, powolną akcję, galimatias i brak konkretnego planu, jak przeprowadzić całą tę historię od a do z. Zdecydowanie Sager doskonale wiedział, co chce opowiedzieć i w jaki sposób to zrobić, by czytelnicy nie chcieli odłożyć książki do zbioru lektur niedokończonych. Przynajmniej ja nie wyobrażam sobie, bym mogła po przeczytaniu kilkudziesięciu stron zrezygnować z poznania rozwiązania zagadki Pine Cottage oraz niejakiej Samanthy Boyd.

  Abstrahując od samej akcji, należy wspomnieć o pewnym przesłaniu, które – może z premedytacją, a może nie – niesie ta książka. „Ocalałe” to historia kobiety, którą sponiewierała przeżyta trauma. To opowieść o tym, jak radzić sobie z brutalną rzeczywistością, zachowując w tym siebie i nie dając się zwariować. Główna bohaterka, wypierając wspomnienia, spróbowała odnaleźć swoje miejsce w świecie, żyć jak każdy inny człowiek. Jednak jej przykład udowadnia, że nie jesteśmy w stanie oszukiwać sami siebie całe życie, a przeszłość – jeśli solidnie się z nim nią nie rozliczymy – dopadnie nas w najmniej spodziewanym momencie.

  Z tym przesłaniem Was zostawię i zachęcę do lektury „Ocalałych”. To naprawdę bardzo dobry thriller psychologiczny – nieoczywisty, zaskakujący, momentami szokujący. Kompletny.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Trzy masakry,trzy ocalałe dziewczyny

  Thiller ten to opowieść o Ocalałej,dziewczynie,która jako jedyna wyszła cało z masakry w Pine Cottage.Quincy Carpenter Ocalała ( jak ją nazywają media ) wyparła ze swojej pamięci tragiczne wydarzenia. sprzed 10 lat i próbuje dalej żyć.Stara się prowadzić normalne,spokojne życie u boku ukochanego mężczyzny,Jeffersona Richardsona.Dużą satysfakcję przynosi jej prowadzenie bloga kulinarnego.

  Jednak spokojne dotąd życie Quincy diametralnie się zmienia,gdy dowiaduje się o samobójstwie Lisy Milner,ocalałej z masakry w żeńskim akademiku.Splot pewnych zdarzeń doprowadza do tragicznego finału.Powrót do Pine Cottage sprawia,że Quincy odblokowuje się i przypomina sobie tragedię.Przypomina sobie szczegóły masakry.Nie może uwierzyć w to co odkrywa.Jest to zaskoczeniem zarówno dla samej dziewczyny jak i dla czytelnika.Po prostu trudno w to uwierzyć.Thiller tak mnie zaciekawił,wciągnęła mnie ta historia,że nie mogłam od niej się oderwać.Trzyma w napięciu do samego końca

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ocalałe" opowiada o młodych kobietach, które kojarzone są głównie z tego, że jako jedyne przeżyły krwawe masakry. Kim są ocalałe? Co je łączy? I czy uda im się przetrwać, w świecie, który już raz chciał je zgładzić? Losy tych kobiet poznajemy dzięki Quincy Carpenter, ofierze masakry, w której zginęli jej przyjaciele. Kobieta skutecznie wyparła z pamięci wstrząsające wydarzenia, jakie ją spotkały w przeszłości. Teraz wiedzie spokojne życie u boku statecznego mężczyzny i prowadzi cukierkowo słodki, blog kulinarny związany w wypiekami. Wszystko zdaje się zmierzać w dobrym kierunku... do czasu. Życie Quincy wywraca się do góry nogami za sprawą tajemniczej śmierci jednej z Ocalałych, natomiast druga właśnie się u niej zjawia. Jaki ma cel ta wizyta? Czy Quincy może czuć się bezpieczna?

  "Nie chciałam być jedną z dziewcząt naznaczonych piętnem przeżytej tragedii, wiecznie kojarzoną z najgorszym dniem swojego życia."

  W "Ocalałych" wiele się dzieje. Zarówno w sensie namacalnych wydarzeń, jak i w sferze psychicznej. Niemal na naszych oczach, ze strony na stronę główna bohaterka, jej zachowanie, spojrzenie na otaczająca ją rzeczywistość ulegają zmianie. Nic też, nie wydaje się takim, na jakie wstępnie wygląda. Jaka jest prawda? Co przerażającego widziała Quincy? Czy na pewno bezpiecznie jest to sobie przypomnieć?

  Książka Sager Riley trzyma w napięciu od początku, aż po zaskakujący finał. Do końca nie mogłam uwierzyć w zakończenie tej historii. Obracałam w dłoniach swój egzemplarz książki i zastanawiałam się ale jak to??? Nie mogę doczekać się kolejnych pozycji napisanych przez autorkę "Ocalałych". Zdecydowanie polecam. Dla mnie to hit tej jesieni.

  www,[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Riley Sager
 • Wydawnictwo Otwarte
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 432
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788375154283
 • Język: polski
 • Tłumacz: Aleksandra Wolnicka
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788375154283
 • EAN: 9788375154283
 • Wymiary: 20.5x13.6x2.7 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Raz na zawsze 4/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Raz na zawsze

Nieszczęść się nie planuje, one po prostu nadchodzą. Młoda i utalentowana Jenny Aaron robiła karierę w policyjnej jednostce specjalnej. W trakcie nieudanej akcji w Barcelonie straciła wzrok. Myślała, że to najgorszy dzień w jej życiu. Myliła się. Pięć lat po wypadku przeszłość upomina się o nią....
Syreny 4/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Syreny

W zarządzanych przez mafię pubach i knajpach Manchesteru syreny sprzedają bilety do piekła – heroinę i ecstasy. Żyjąc na krawędzi, skutecznie skrywają swoje sekrety. W łaski syren musi się wkupić młody detektyw Aidan Waits, skompromitowany policjant, który nie może uwolnić się od błędów...
Lokatorka 5/5 Nasza cena:
26,57 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lokatorka

Jane przeżyła osobistą tragedię i chce zacząć wszystko od nowa. Poszukując mieszkania, trafia na niepowtarzalną okazję. Choć dom jest nietypowy, Jane czuje, że tu będzie jej dobrze. Wkrótce dowiaduje się, że poprzednia lokatorka Emma miała tragiczny wypadek. Ktoś upamiętnia jej śmierć, zostawiając...
Przepisy na miłość i zbrodnię 4/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przepisy na miłość i zbrodnię

PRZEPIS NA ZBRODNIĘ Składniki: dość duży mężczyzna, który znęca się nad żoną mała krucha żona średniej wielkości żylasta kobieta zakochana w żonie dubeltówka południowoafrykańskie miasteczko kiszące się w sekretach butelka soku z granatów łagodny ogrodnik pogrzebacz pikantna mieszkanka Nowego Jorku...
Ocalić Daringham Hall 4/5 Nasza cena:
33,58 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ocalić Daringham Hall

Ben Sterling po konfrontacji z rodziną Camdenów niechętnie zgadza się pozostać w rezydencji Daringham Hall. Za wszelką cenę chce poznać prawdę o związku swojej matki z Ralphem Camdenem. Nie jest to dla niego łatwe, ponieważ skutecznie rozprasza go obecność Kate i pożądanie, jakie dziewczyna w nim...
Fobos T.1 4/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fobos T.1

Odmów... – szepcze mi do ucha cichy głos. – Wiesz, że nie nadajesz się do tej misji z tym, co masz do ukrycia. Wiesz, że jeśli polecisz, będziesz cierpiała tak, jak jeszcze nikt dotąd nie cierpiał. Odmów w tej chwili... Léonor wchodzi na pokład statku kosmicznego. Doskonale pamięta moment, w którym...
Piąta fala 5/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piąta fala

Czy ludzkość jest w stanie odeprzeć atak obcej cywilizacji, tysiąckrotnie bardziej zaawansowanej niż nasza?Nie.Wystarczyły cztery fale kosmicznej inwazji, by z siedmiu miliardów ludzi ocalała zaledwie garstka. Rozrzuceni w różne miejsca okupowanej planety walczą o przetrwanie. Od wymarłych...
Bez uczuć 5/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez uczuć

Nowa powieść autorki bestsellera „Bez słów” Nieszczęśliwa miłość do Lydii odebrała Broganowi wszystko. Ciężko zraniony staje się wyrachowany i skupia się na swoim biznesie i na zemście. Bo miłość wcale nie jest cierpliwa ani łaskawa. Życie Lydii wyglądało kiedyś zupełnie inaczej – była bogata,...
Pełnia życia 5/5 Nasza cena:
34,93 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pełnia życia

Życie jest wielką podróżą, pełną lepszych i gorszych chwil oraz niespodziewanych „zwrotów akcji”. Historia mojego życia wygląda jak spełnienie marzeń o sukcesie większości współczesnych kobiet. Zostałam top modelką, pracowałam na całym świecie, podróżowałam. Nagrałam płytę, prowadziłam programy...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula