Obserwuję cię

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 15
Wysyłka w:
5-7 dni + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 36,99 zł
Nasza cena: 24,78 zł 36,99 zł Taniej o: 33%

Kiedy Elle Longfield spotyka w pociągu dwóch młodych mężczyzn rozmawiających z nastoletnimi dziewczynami, nie widzi w tym nic niepokojącego, dopóki nie dowiaduje się, że właśnie opuścili więzienie. Natychmiast odzywa się w niej instynkt macierzyński, ma syna w podobnym wieku. Ostatecznie przenosi się do innego wagonu, nie chcąc się wtrącać. Nazajutrz okazuje się jednak, że jedna z dziewczyn, Anna, zaginęła. Elle zgłasza się na policję.

Po roku Anna ciągle jest uznana za zaginioną, a Elle zaczyna dostawać anonimowe pogróżki. Tropy prowadzą do matki zaginionej dziewczyny, jednak podejrzenia wynajętego detektywa skupiają się na innych członkach rodziny i przyjaciołach, którzy najwyraźniej mają coś do ukrycia. Za to wszyscy bacznie obserwują Elle.

Świetnie skonstruowana intryga i znakomicie zarysowani bohaterowie, którym mamy okazję zajrzeć na samo dno duszy. Wydarzenia pokazane są z punktu widzenia różnych osób, relacje z toku myślenia powodują, że czytelnik zaczyna się zastanawiać, jak sam postąpiłby w tej sytuacji.

Czytaj całość

Recenzje (15)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-10-19
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Obserwuję cię" to wciągający thriller psychologiczny warty przeczytania.

  O ile nie gustuję w gatunku thrillerów, o tyle ta książka przypadła mi do gustu. Spodziewałam się rozlewu krwi, wielu ofiar oraz skomplikowanych i chaotycznych opisów. Jak się jednak okazało krwi w książce brak, a tylko jedna ofiara sprawia, że powieść jest autentyczniejsza i bardziej dopracowana w podłożu psychologicznym.

  Książka opowiada o Elle Longfield, która wsiadając do pociągu nie spodziewała się historii, która będzie dręczyć ją przez lata. Jedna z dziewczynek, którą widziała w pociągu zaginęła. Kobieta nie może wybaczyć sobie tego, iż mogła ocalić dziecko, a wyrzuty sumienia bohaterki, sprawiają, iż historia jest autentyczniejsza i rzeczywistsza dla czytelnika.

  Opis z tyłu książki zachęcił mnie do czytania, jednak to co się w niej znajduję przewyższyło moje wszelkie oczekiwania. Thriller wciąga czytelnika w świat, w którym przeprowadzane jest śledztwo nad zaginionym dzieckiem. Czytając powieść, czułam się jakbym w niej występowała oczekując na jej spektakularne zakończenie. Bohaterowie zostali prawidłowo sportretowani, utożsamiałam się z nimi oraz kibicowałam w ich śledztwie. Kulminacyjne zakończenie zakończyło moje spotkanie z tą książką z impetem, dzięki czemu mogę polecić tę powieść fanom thrillerów ale także ludziom gustujących w innych gatunkach książkowych.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-10-08
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pierwszy raz od długiego czasu nie udało mi się odgadnąć zakonczenia! Zazwyczaj w połowie książki stawiałam tezę, która pod koniec okazała się trafna. Tu nie było tak łatwo.

  Obserwuję Cię jest napisane w sposób bardzo przyjemny, pochłania czytelnika na długie godziny. Dialogi wartkie, sensowne- nie nudzą, nie wydają się sztuczne.

  Nie trzyma może cały czas w napięciu- to nie jest tak, że przerzucamy kartki w wypiekami na twarzy i nie możemy się doczekać rozwiązania sprawy. Tutaj wszystko dzieje się stopniowo, a nagłe zwroty akcji nie pozwalają się nudzić.

  "Henry wciąga zimne powietrze, kiedy przypomina sobie Annę w otoczeniu przyjaciół. Zamyka oczy. 'Brzydzę się tobą...'

  Podejrzewał, że policja nie będzie chciała tych zdjęć'

  'Okej. Jeśli nie poprosisz tych ludzi, aby wyszli, zamierzam wszystko powiedzieć przy nich. O tacie, Lily.'

  Opisy miejsc i sytuacji są na tyle wyczerpujące, że bez problemu nasza wyobraźnia może pracować.

  Bohaterzy są zbudowani ciekawnie, jednak trochę denerwuje mnie Elle- obwinia się o całą sprawę. Ok, była wtedy w pociągu, ale to zmusza jej by brać odpowiedzialność. W sumie, chyba się czepiam- bez tego nie byłoby tej historii.

  "Nie wolno ci tak myśleć. Nie możesz brać sobie na barki ciężaru całego świata. Nie zrobiłaś nic złego. Nic, Ello. To ci mężczyźni. Nie ty. Nie możesz winą obarczać siebie"

  Książka jest debiutem i jakże udanym. Serdecznie polecam i czekam na kolejne pozycje autorki!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-10-07
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Inspiracją do napisania tej książki była prawdziwa scena jakiej autorka była świadkiem gdy podróżowała do Londynu. Do pociągu weszło dwóch młodych mężczyzn z czarnymi workami i kiedy dowiedziała się jaki jest powód podróży z takim bagażem zaniepokoiło ją to i jednocześnie zaintrygowało, wtedy podczas tej podróży zaczęła snuć różne wyobrażenia co za skutkowało powstaniem właśnie tej książki.

  Faktycznie początek był najbardziej fascynujący. Bardzo podobało mi się, że autorka zwraca się do nas czytelników bezpośrednio jakby próbowała nawiązać z nami kontakt tłumacząc swoje postępowanie i wywierając na czytelniku właśnie odczucie pełnego zrozumienia dla jej czynu.

  Thriller poznajemy z perspektywy 4 osób. Świadka wydarzenia, ojca zaginionej, przyjaciółki która byłą z nią w noc zaginięcia oraz prywatnego detektywa. Jedynym minusem w tej całej historii była zdecydowanie ostatnia postać. Postać detektywa jak dla mnie kompletnie nic nie wnosząca do powieści , rozdziały np o przewijaniu dziecka użyte nie wiem w jakim celu. Rozdziałów z tym bohaterem mogłoby nie być i myślę że nie odczułabym żadnej straty.

  Zakończenie okazało się zaskakujące i na duży plus!

  Ogólnie oceniam książkę na dobrą i wartą przeczytania.

  polecam :)

  mamakamaczyta

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-10-04
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tytuł tej powieści od samego początku bardzo mnie zaintrygował, a w związku z tym, że ostatnio jestem ogromną fanką thrillerów i wszelkiego rodzaju kryminałów, nie mogłam ominąć tej historii. Mój zmysł wyszukiwania "dobrych książek" po raz kolejny mnie nie zawiódł, a powieść "Obserwuję cię" porwała mnie całą na długie, aczkolwiek niezwykle szybko mijające godziny spędzone w drodze na uczelnię. To była ogromna przyjemność.

  Cała opowieść rozpoczyna się właśnie w pociągu, w którym swój początek ma tragiczna w skutkach historia. Bohaterzy nie są świadomi czyhającego niebezpieczeństwa, a jedna z głównych bohaterek - Ella, nie ma pojęcia że przez zupełny przypadek będzie zamieszana w niepokojącą sprawę. Wszystko przez to, że jechała właśnie w tym wagonie i mijała owych pasażerów. Autorka rozpoczęła swoją powieść zaginięciem pewnej młodej dziewczyny, co od razu zaciekawia czytelnika i pozwala wczuć się w atmosferę tajemniczości i niepewności panującą w tej książce.

  Bohaterowie są świetnie skonstruowani, różnorodni, z wszelakimi domowymi i zawodowymi problemami. Praktycznie każdy z nich jest inny, ma zupełnie inne spojrzenie na świat oraz przede wszystkim całkowicie inaczej przeżywa zaginięcie Anny. Autorka ciekawie opisuje przeżycia postaci, ich myśli, targające nimi emocje, a także ich podejrzenia co do całej sytuacji. Chwilami mamy wręcz do czynienia ze swego rodzaju analizą psychiki danych bohaterów, jednak uważam, że jest to świetny zabieg i idealnie sprawdził się właśnie w tej powieści - dodaje smaku i dodatkowych emocji.

  Akcja powieści prowadzona jest z kilku narracji: świadek, ojciec, przyjaciółka oraz prywatny detektyw. Każda z tych osób znajduje się innym miejscu, jednak opisywana przez nich całość tworzy jedną wielką, zazębiającą się historię i idealnie do siebie pasującą. Czytelnik ma szansę poznać bieg wydarzeń z kilku perspektyw oraz miejsc, które niejednokrotnie przypadkowo ułatwiają śledztwo. Oprócz podstawowych rozdziałów w powieści znaleźć możemy także strony zatytułowane Obserwacja, w których to poznajemy myśli pewnej obserwującej osoby, nieznanej nam do końca powieści. Dopiero w ostatnich rozdziałach, gdy prawda wychodzi na jaw, dowiadujemy się, kto to był i kto dzielił się z czytelnikiem tak skrajnymi myślami i emocjami.

  "Obserwuję cię" to książka pełna intryg, które nie pozwalają domyśleć się, kto stoi za zaginięciem młodej dziewczyny. Cała opowieść to dążenie do prawdy, szukanie motywów oraz dokładniejsze poznawanie życiorysów bohaterów i typowanie winnych. Autorka zaserwowała w niej pełno emocji oraz niespokojnego, chwilami przerażającego klimatu, który tworzy niesamowitą całość, wciągając czytelnika na długie godziny. Jest to świetnie skonstruowały thriller, który nie pozwala się odłożyć. Miesza w głowie, podsyca napięcie i tajemniczą atmosferę oraz zaskakuje w najmniej oczekiwanych momentach. Jak dla mnie, thriller na czwórkę z plusem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-10-03
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dwie nastolatki wyruszające w pierwszą samodzielną, „dorosłą” podróż do Londynu spotykają w pociągu mężczyzn, którzy dopiero co opuścili więzienie. Zafascynowane dziewczyny nawiązują z nimi znajomość. Ich rozmowom przysłuchuje się kobieta, Ella, która w pierwszym odruchu chce ostrzec nastolatki, lub ich rodziców przed, jej zdaniem, niebezpieczną znajomością. Ostatecznie rezygnuje, tłumacząc sobie, że to nie jej sprawa. Znacie to skądś? Nie mieliście nigdy takich dylematów, czy zareagować, czy może przejść obojętnie?

  W tej sytuacji decyzja kobiety mści się na niej, ponieważ jedna z dziewczyn znika w Londynie i istnieje podejrzenie, że została porwana, lub nie żyje. Ella spotyka się z hejtem ze strony społeczeństwa, a do tego sama ma ogromne poczucie winy, że nie zareagowała. Zaczyna nękać ją stalker, który sprawia, że czuje się obserwowana i rodzi się w niej strach.

  Wydawać by się mogło, że to prosta fabuła, jednak z czasem okazuje się, że pojawia się wiele nowych wątków. Mamy próbę samobójczą, niechcianą ciążę, molestowanie seksualne i zdradę. Z drugiej strony ukazaną mocną więź pomiędzy małżonkami, pasję florystyczną i radość z narodzin dziecka. Wszystkie te wątki wiążą się ze sobą i sugerują, że nie tylko mężczyźni z pociągu mogli mieć motyw do porwania, czy zabicia dziewczyny. I czy ona na pewno nie żyje?

  Książkę czyta się lekko, ponieważ napisana jest prostym językiem bez głębokiego wnikania w odczucia bohaterów, skupiając się bardziej na przedstawianiu bieżących wydarzeń. Cała intryga skonstruowana jest tak, że ciężko się oderwać od lektury, czując, że rozwiązanie zagadki jest tuż tuż. Zakończenie zaskakuje i jest jak najbardziej satysfakcjonujące.

  Jeżeli zdecydujecie się sięgnąć po tą książkę oczekując dobrego thrillera, nie zawiedziecie się.

  czytanie.na.platanie

  www.czytampierwszy.pl

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 10 recenzji

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula