Oblubienica morza

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
413
Rok wydania
2018
Inne wersje (3)
Książka, op. miękka
za 44,90 zł
eBook, mobi, epub
od 23,55 zł
Nasza cena: 30,63 zł 36,99 zł Taniej o: 17%

Długo wyczekiwana powieść autorki bestselleru "Drzewo migdałowe".

Cztery różne osoby. Jedna historia o ojczyźnie i miłości ponad podziałami.

Sara zostaje wypędzona z Rosji z powodu żydowskiego pochodzenia. Próbuje ułożyć sobie nowe życie w Palestynie. Pracując jako pielęgniarka, poznaje lekarza, Yousefa. Na drodze ich miłości stają różnice w pochodzeniu i narastający konflikt palestyńsko-izraelski.

Ameer mieszka w obozie dla uchodźców w Libanie. Udaje mu się wyjechać do USA, gdzie rozpoczyna nowe życie jako naukowiec. Wciąż jednak ścigają go echa przeszłości.

Rebeka, osiemnastoletnia Żydówka, sprzeciwia się złemu traktowaniu arabskich społeczności przez jej rodaków. Zrywa ze swoim despotycznym narzeczonym. Nie spodziewa się jednak, jak straszne mogą być tego konsekwencje.

Ich losy łączą się, tworząc przejmującą opowieść - podróż przez pokolenia i kontynenty, historię o tej samej ziemi po obu stronach konfliktu.

Sara i Yousef, Rebeka i Ameer rozumieją, że na ich oczach tworzy się historia ich narodów, traum i nadziei wspólnoty. Mają jednak wybór. Bezpieczeństwo i szczęście nie pochodzi z grodzenia się, z lęku, ale jedynie z otwarcia się, odwagi rozumienia. Nie ma ziemi niczyjej, ale nikt nie ma też jej na własność. Jedyny sposób, żeby przestać się ranić podziałami społecznymi, to podzielenie się - zarówno ziemią, jak i uczuciem.

Karolina Sulej, pisarka i dziennikarka Wysokich Obcasów

Serdecznie polecam tę pełną nieoczywistych treści książkę wszystkim, którzy jak ja lubią cieszyć się popołudniami spędzonymi na niespiesznej i uważnej lekturze.

Magdalena Kuydowicz, TVN Style

Recenzje (9)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Życie wdepcze cię w ziemię, jeśli mu na to pozwolisz. Ale musisz się nauczyć podnosić po każdym ciosie. Tak właśnie robią zwycięzcy"

  Tytułowa Oblubienica Morza to starożytny port Jafa, leżący obecnie na terytorium Izraela, a należący wcześniej do arabskich osadników. W 1947 roku został on, w czasie trwania wojny domowej, zajęty przez Żydów, a dwa lata później połączony z Tel Awiwem w jedną aglomerację. O niełatwych stosunkach izraelsko-palestyńskich, o dramacie wypędzonych rodzin, ale też i o miłości pomiędzy podziałami opowiada ta piękna historia, stworzona przez Michelle Cohen Corasanti, pisarce pochodzącej z konserwatywnej żydowskiej rodziny mieszkającej w USA oraz Jamala Kanj, inżyniera urodzonego w palestyńskim obozie dla uchodźców w Libanie.

  Cztery różne osoby i cztery historie opowiedziane w różnej przestrzeni czasowej. Sara, Yousef, Ameer i Rebeka - Żydzi i Palestyńczycy, ich los nieustannie się ze sobą splata. Dwa narody, jedna historia o ojczyźnie. Miłość ponad nienawiścią i nienawiść ponad człowieczeństwem. Konflikt i ludzki dramat, ale także nadzieja oraz wiara w ludzi mimo podziałów.

  ZSRR - kwiecień 1932 - Sara z powodu żydowskiego pochodzenia musi wraz ze swoim ojcem uciekać z kraju. Udają się do Palestyny, by tam rozpocząć nowe życie z dala od prześladowania i grożącej im śmierci. Pomocną dłoń wyciąga do nich palestyńska rodzina, z którą ojciec Sary prowadził w przeszłości interesy. Wszystko zaczyna się układać. Sara dostaje pracę, poznaje także syna gospodarza Yousefa, w którym zakochuje się z wzajemnością. Nie przeczuwa jednak, że wyznaniem miłości czystej i ponad podziałami sprowadzi na siebie i swoich najbliższych tragedię.

  Lata 80. - Ameer to młody, zdolny palestyński chłopiec, mieszkający w obozie dla uchodźców w Libanie. Dzięki swojej ogromnej sile i talentowi udaje mu się wyrwać z piekła. Dramat, śmierć, i nienawiść na tle narodowościowym towarzyszyły Ameerowi od dziecka. Nim wreszcie dotarł do bezpiecznej przystani, jaką była uczelnia amerykańska, przeszedł prawdziwe piekło na ziemi.

  Lata 90. - I wreszcie Rebeka, młoda Żydówka, urodzona w Stanach, która sprzeciwia się złemu traktowaniu Arabów przez jej rodaków i często też staje w ich obronie. W miarę jak poznaje historię konfliktu i ludzi, których powinna z racji swego pochodzenia nienawidzić, zrywa ze swoim despotycznym narzeczonym, wyzwalając tym postępowaniem w nim gniew i chęć odwetu.

  "Oblubienica morza" porywa nas swoją historią praktycznie od pierwszej strony. Napisana przez Araba i Żydówkę powieść wzrusza i wzburza, rozdziera serce ale i daje nadzieje na lepsze jutro. Autorzy nie upiększają rzeczywistości, przedstawiają brutalność skonfliktowanego świata takim jakim jest naprawdę, nie stojąc po żadnej stronie konfliktu.

  Czytając te książkę czułam ogromną złość. Nie na ludzi, którzy bardzo często w swoich poglądach i zachowaniu przedstawiali myśli i czyny wpojone im od urodzenia, ale na politykę, która nakazywała nienawidzić jednego narodu przez drugi naród, i która temu konfliktowi biernie się przyglądała. Równość, tolerancja, akceptacja inności - to lekcje, które każdy musi przerobić. Jedni przyswoją je szybko, od razu wcielając w życie, innym zajmie to parę lat, nim zrozumieją, że konflikt nie prowadzi do pokoju, inni natomiast nie zrozumieją tych lekcji nigdy i będą nauczać według swoich własnych prawideł.

  Ta książka na długo pozostanie w mojej pamięci, mimo iż zakończenie na tle całości wydaje mi się odrobinę przesłodzone. Myślę, że mogę ja polecić wszystkim, którzy uwielbiają emocjonujące książki i dla których miłość, przyjaźń i zrozumienie pomiędzy podziałami to nie tylko puste frazesy.

  "Nigdy nie będziemy bezpieczni, czyniąc innym to, co uczyniono nam. Uda się to tylko wtedy, kiedy nauczymy się żyć razem"

  Recenzja pochodzi z mojego bloga [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie wiem jak streścić Wam tę historię, by nie powiedzieć za dużo, ale też by nie umknęło w moim opisie jej piękno...

  Yousef, palestyński lekarz. Sara, żydowska uchodźczyni z Rosji. Ameer, mieszkający w USA Palestyńczyk wychowany w libańskim obozie dla uchodźców. Rebeka, amerykańska Żydówka sprzeciwiająca się izraelskiej przemocy. I Ona, Oblubienica morza, Jafa. Miłość. Walka. Nienawiść. Żal. Historia. Konflikt. Uprzedzenia. Palestyna. Izrael.

  "Oblubienica morza" jest jedną z najpiękniejszych książek, jakie zdarzyło mi się czytać, a było ich niemało. Nosiłam ją przy sobie przez dwa tygodnie, w tempie ekspresowym wychodząc z wszelkich zaległości czytelniczych. To wzruszająca historia o miłości. Lecz miłość stanowi tutaj tło, choć nie tylko, dla opowieści o konflikcie palestyńsko-izraelskim. Nie spodziewajcie się historii rodem z filmów wojennych, o pełnych chwały bohaterach, bo ich tu nie znajdziecie. Znajdziecie za to ludzi, którzy żyjąc po dwóch stronach konfliktu próbują odnaleźć swoje miejsce. Ludzi, którzy przeżyli piekło. Na których oczach ginęli bliscy. Niesprawiedliwość. Znajdziecie też korzenie konfliktu, jego przyczyny. Okrucieństwo, jakie w stanie zadać jest jeden człowiek drugiemu, tylko dlatego, że ktoś ma inne pochodzenie i wyznaje inną religię. Odnajdziecie też nadzieję, na to, że możliwy jest wspólny świat, wspólna egzystencja bez krzywdy dla innych. Wystarczy spojrzeć szerzej, poznać drugą stronę, wykazać empatię i zrozumienie. Świat nie jest, nie był, i nie będzie nigdy czarno - biały. Płakałam nie raz, i wcale nie że wzruszenia. Z żalu, złości, bezsilności. Bo choć wiem, że ta historia nie jest prawdziwa, ci ludzie nigdy nie istnieli, to wydarzenia opisane tutaj, masakry, zabójstwa, nacjonalizm prowadzący do zbrodni, to wszystko jest wokół nas, może nie za naszą ścianą, ale czy te kilka tysiety kilometrów coś zmienia? A czy nie w Polsce prawie codziennie dochodzi do rasistowskich ataków których powodem jest jedynie czyjś kolor skóry?

  Może nie jest to typowa recenzja, ale niewiele mnie to obchodzi na chwilę obecną. Może gdyby w szkołach zamiast gloryfikować żołnierzy wyklętych, lekturami stały się książki podobne do "Oblubienicy morza", może nam wszystkim żyło by się lepiej?...

  Czytajcie! I podawajcie dalej!

  Pełną treść recenzji znajdziecie tutaj:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Michelle Cohen Corasanti, autorka urodzona w konserwatywnej żydowskiej rodzinie, prawniczka specjalizująca się w prawie międzynarodowym i prawach człowieka. Jamal Kanj urodzony w palestyńskim obozie uchodźców w Libanie, autor powieści Children of Catastrophe. Duet pisarzy, którzy połączyli swoje siły w rezultacie czego powstała przejmująca powieść "Oblubienica morza". Powieść, której tłem jest konflikt palestyńsko-izraelski, który toczy się od dziesiątek lat na Bliskim Wschodzie i być może dla wielu z Was książka ta będzie dobrym źródłem na przybliżenie wiedzy na temat tego konfliktu.

  „Długo wyczekiwana powieść autorki bestselleru "Drzewo migdałowe".

  Cztery różne osoby. Jedna historia o ojczyźnie i miłości ponad podziałami.

  Sara zostaje wypędzona z Rosji z powodu żydowskiego pochodzenia. Próbuje ułożyć sobie nowe życie w Palestynie. Pracując jako pielęgniarka, poznaje lekarza, Yousefa. Na drodze ich miłości stają różnice w pochodzeniu i narastający konflikt palestyńsko-izraelski.

  Ameer mieszka w obozie dla uchodźców w Libanie. Udaje mu się wyjechać do USA, gdzie rozpoczyna nowe życie jako naukowiec. Wciąż jednak ścigają go echa przeszłości.

  Rebeka, osiemnastoletnia Żydówka, sprzeciwia się złemu traktowaniu arabskich społeczności przez jej rodaków. Zrywa ze swoim despotycznym narzeczonym. Nie spodziewa się jednak, jak straszne mogą być tego konsekwencje.

  Ich losy łączą się, tworząc przejmującą opowieść - podróż przez pokolenia i kontynenty, historię o tej samej ziemi po obu stronach konfliktu.”

  Konflikt palestyńsko-izraelski dzieli nie tylko kraje, ale również zwykłych ludzi na całym świecie. Trudno opowiedzieć się po którejś stronie, jeśli ma się świadomość, że mocarstwa angażujące się w ten konflikt nie robią tego bezinteresownie, ale każde z nich próbuje wyciągnąć z tego korzyści dla siebie. Rezultat jest taki, że niestety giną tysiące niewinnych ludzi. Autorzy książki z racji swego pochodzenia, ale i wykształcenia są zaangażowani w tę sytuację, mimo to postarali się jak najbardziej obiektywnie stworzyć historię ludzi, dla których te realia decydują o całym ich życiu. Podczas lektury tej powieści odniosłam wrażenie, że jednak szala przechyla się na stronę Palestyńczyków, choćby z tego względu, że autorzy dzieła, brutalnie i bez ubarwień przedstawili martyrologię narodu palestyńskiego, nie omieszkując pokazać, w jaki sposób Izrael łamie wszelkie konwencje wojenne, ale przede wszystkim prawa człowieka.

  "Życie wdepcze cię w ziemię, jeśli mu na to pozwolisz. Ale musisz się nauczyć podnosić po każdym ciosie. Tak właśnie robią zwycięzcy."

  Napisane z perspektywy kilku bohaterów, historie trudnej miłości ponad podziałami. Miłości, która wydaje się wręcz niemożliwa, której na drodze staje polityka, historia, religia, tradycja, rodzina, ale i nienawiść. Emocje wylewają się z każdej strony książki, nieraz łzy wzruszenia ściskały moje gardło i podejrzewam, że z Wami będzie podobnie. Powieść napisana z epickim rozmachem, bohaterowie posługują się przepięknym językiem, który momentami nie przystaje do rzeczywistości, ale na pewno świetnie się go czyta. Książka napisana jest w taki sposób, że trudno jest odgadnąć, który fragment należy, do którego z autorów, co oczywiście nie jest żadnym minusem i nie przeszkadza w odbiorze całej historii.

  Mam wrażenie, że autorzy ze względu na swoje pochodzenie powinni stać po przeciwnej stronie barykady, jednak oni wspólnie stworzyli dzieło, które powinno nam uświadomić, jak ważne jest, aby czasami odrzucić przekonania i uprzedzenia, i że działanie ramię w ramię może przyczynić się do pokazania możnym tego świata, że być może z odrobiną dobre woli, można rozwiązać ten konflikt, a już na pewno ulżyć tym wszystkim ludziom, którzy najbardziej na nim cierpią.

  "Jeśli chcesz coś zmienić, wejdź tak wysoko, jak tylko jesteś w stanie, a potem zapal światło."

  "Oblubienica morza" to książka, w której autorzy, pokazują światu obraz inny od tego, do którego przyzwyczaiły nas niekoniecznie niezależne media i politycy. Jednak to przede wszystkim powieść o sile miłości, nie tylko tej między mężczyzną a kobietą, ale również miłości do rodziny, dla której można poświęcić wszystko, nawet własne życie.

  Polecam Wam ogromnie tę niezwykle piękną, poruszającą, a momentami wstrząsającą książkę, takich książek chciałabym czytać jak najwięcej, czego również i Wam życzę.

  Benia

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Powieść autorki bestsellera "Drzewo migdałowe" - amerykańskiej Żydówki i Palestyńczyka urodzonego w obozie dla uchodźców w Libanie.

  Tytułowa oblubienica morza to miasto portowe Jafa, w 1932 roku należące do Palestyny, a dziś dzielnica izraelskiego Tel Awiwu. To właśnie tutaj przybywa Sara z ojcem, uciekinierzy ze stalinowskiej Rosji. Zamieszkują w obozie dla osadników, żyją w nędzy . Pomocy udziela im Palestyńczyk, dając dach nad głową i pracę. Sara pracuje jako pielęgniarka w szpitalu, zakochuje się z wzajemnością w palestyńskim lekarzu Yousefie. Niestety ta miłość nie ma prawa bytu.

  Rok 1982 - Ameer wraz z rodziną wegetuje w obozie dla palestyńskich uchodźców w Libanie, jego jedynym majątkiem jest genialny umysł, marzy o karierze naukowej. Po masakrze w której ginie większość jego rodziny, na prośbę dziadka wyjeżdża do Stanów, tam się kształci, pracuje naukowo, pomaga finansowo rodzicom nadal żyjącym w obozie. Poznaje Rebekę.

  Rebeka to Żydówka urodzona w Stanach, ale studiowała w Tel Awiwie, przyjaźniła się z palestyńskim studentem, widziała jak źle są traktowani jego rodacy, w jakiej nędzy żyją. Po traumatycznych przeżyciach wraca do Stanów, zakochuje się w Ameerze.

  Różnice w pochodzeniu i trwajacy od lat konflikt palestyńsko-izraelski sprawiają, że rodzice Ameera i Rebeki stanowczo sprzeciwiają się ich związkowi. Rebeka ma oparcie w babci, Ameera wspiera dziadek. Jak los połączy ścieżki życia czworga bohaterów ?

  Książka ukazuje konflikt palestyńsko - izraelskim widziany oczyma zwykłych ludzi, przez co dostrzegamy bezsens i okrucieństwo wciąż trwającej niezgody między narodami. Autorzy nie opowiadają się po żadnej ze stron, wskazują, że konieczny jest dialog i kompromisy, że trzeba się nauczyć żyć na jednej ziemi, która stała się ojczyzną dla dwóch różnych narodów. Miłość ponad podziałami jest możliwa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książki się nie czyta, a wręcz pochłania. Ukazuje trudne życie i konflikty pomiędzy ludźmi. Granice były i są nadal. Często ludzie nie zwracają uwagi na czyjeś zachowanie, charakter, a jedynie narodowość. Nie mogłam oderwać się od tej powieści. Przysparza wielu emocji, a także rozterek. Nie widzę w niej żadnych wad. Dla mnie po prostu genialna.

  To petarda emocjonalna, obok której nie można przejść obok obojętnie.

  więcej na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 8. Przybysz z morza 5/5 Nasza cena:
26,35 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 8. Przybysz z morza

To ósma powieść osadzonej w malowniczej Kornwalii sagi rodu Poldarków. Kornwalia, rok 1810. Rodzina Poldarków oczekuje powrotu Rossa z armii Wellingtona walczącej w Portugalii. Kiedy Jeremy ratuje przybysza z morza, ich uporządkowane życie ogarnia chaos. Przybycie Stephena Carringtona odmieni życie...
Pocałunek morza 5/5 Nasza cena:
28,97 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pocałunek morza

Patrycja w dzieciństwie straciła matkę, a później ojca, który na łożu śmierci wyjawił jej rodzinną tajemnicę. Samotna, bez rodziców i bliskich, jest wystawiona na wielką próbę. Nieszczęśliwa miłość, brak przyjaciół i nieżyczliwi ludzie motywują bohaterkę do opuszczenia nieprzyjaznej wsi. Pragnie...
Wielkie ciężarówki wyjeżdżają z morza 0/5 Nasza cena:
10,95 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielkie ciężarówki wyjeżdżają z morza

Marka i Monikę łączy trudna miłość. Oboje piękni, wykształceni, przebojowi – realizują się zawodowo, lecz wciąż odczuwają pewien niedosyt. Pragną, by ich życie było intensywne emocjonalnie, pełne uniesień i nieuchwytnej głębi. Otaczają się słowami, czerpią inspiracje z literatury i kultury,...
Listy z morza 5/5 Nasza cena:
21,17 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Listy z morza

Po książkę Andrzeja Perepeczki „Listy z morza” zapewne sięgną Czytelnicy, którym bliskie są opowieści o miłości. Jest to zawarta w listach historia uczucia marynarza, który wypłynął w daleki rejs aż do Japonii i na kilka miesięcy pozostawił swoją ukochaną. Historia dzieje się w latach 60., czasach...
Wielkie ciężarówki wyjeżdżają z morza 0/5 Nasza cena:
16,52 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielkie ciężarówki wyjeżdżają z morza

Marka i Monikę łączy trudna miłość. Oboje piękni, wykształceni, przebojowi – realizują się zawodowo, lecz wciąż odczuwają pewien niedosyt. Pragną, by ich życie było intensywne emocjonalnie, pełne uniesień i nieuchwytnej głębi. Otaczają się słowami, czerpią inspiracje z literatury i kultury,...
Sweetland 5/5 Nasza cena:
33,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sweetland

Historia przekornej miłości człowieka do chłodnej i niegościnnej ziemi, na której się urodziłW najnowszej powieści Michaela Crummeya polscy czytelnicy znajdą wszystko to, za co pokochali jego twórczość. Autor genialnego Dostatku znowu odmalowuje pejzaż Nowej Fundlandii zaludniony przedziwnymi...
Twarde światło 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Twarde światło

Poruszająca literacka panorama dawnej Nowej Fundlandii.Odosobnienie na chłodnych wybrzeżach Północnego Atlantyku. Wyprawy rybaków naLabrador. Zapach domowego chleba. Powroty po długich miesiącach spędzonych namorzu. Ognie skrzące się na polanach. Ziemianki wypełnione warzywamipozwalającymi...
Drobne występki w czasach obfitości 0/5 Nasza cena:
33,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drobne występki w czasach obfitości

Dlaczego w czasach obfitości niektórzy nadal cierpią głód? Co więcej, czemu syci są wciąż nienasyceni? W niniejszym zbiorze dwunastu powiązanych tematycznie opowiadań autor głośnych Anglików na pokładzie nie udziela na podobne pytania łatwych odpowiedzi. Nie jest zainteresowany ekonomicznymi czy...
Zapomniany walc 0/5 Nasza cena:
27,19 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapomniany walc

Książka ze „ścieżką dźwiękową”. Zapomniany walc jest powieścią wyjątkową między innymi ze względu na fakt, iż jej rozdziały noszą tytuły popularnych w kulturze anglosaskiej piosenek o miłości. Jest ona więc w pewnym sensie "książką ze ścieżką dźwiękową", a jej lektura ze wspomnianymi piosenkami...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula