Inteligentne spojrzenie na temat pisarstwa jednej z najbardziej cenionych współczesnych autorek. Przyjrzyj się portretowi artysty w zbiorze osobistych przemyśleń.
"O pisaniu" to zbiór mów, które autorka wygłosiła podczas serii wykładów na Uniwersytecie Cambridge w 2000 roku. Eseje poruszają rozległą tematykę związaną z pracą pisarza, procesem twórczym, jak i prozą życia. Zastanawia się nad tym, co czyni z autora dobrego twórcę i jakie obowiązki przed tym zawodem stawia współczesny świat. Nawiązuje do relacji literatury z innymi dziedzinami sztuki oraz poszukiwania odbiorcy dla swojej twórczości. Nie zabrakło także przemyśleń na temat przemijania i wielu osobowości pisarzy, a wszystko w błyskotliwej formie z dużą dawką humoru.
O autorce
Margaret Atwood (ur. 1939) to kanadyjska pisarka, poetka i eseistka, jak również feministka oraz działaczka społeczna i ekologiczna. Jest twórcą powieści poruszających ważne problemy społeczne, a także książek literatury faktu, opowieści dla dzieci oraz powieści graficznych. Do najbardziej znanych powieści autorki należą: "Ślepy zabójca", "Pani Wyrocznia", "Czarci pomiot", jak również dylogia "Opowieść podręcznej" i jej swoiste zamknięcie, czyli "Testamenty". Ostatnie dwa tytuły zostały zekranizowane w formie popularnego serialu HBO. To właśnie ta seria od wielu lat inspiruje kobiety w walce o swoje prawa i stała się stałym elementem popkultury. Atwood jest zdobywczynią wielu nagród literackich, m.in. Nagrody Bookera, była także kandydatką do Nagrody Nobla.