Nowy początek

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
2 dni + czas dostawy
Rok wydania
2021
Ilość stron
320
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 27,20 zł
Audiobooki mp3
za 32,22 zł
Nasza cena: 23,73 zł 39,99 zł Taniej o: 41%

Lubisz usiąść z dobrze napisaną, ciekawą powieścią? Jeśli interesują Cię ludzkie relacje, a dodatkowo podobają Ci się fabuły z wątkami historycznymi, koniecznie sięgnij po książkę "Nowy początek", który jest kolejnym tomem serii "Lwowska odyseja", napisanej przez Magdalenę Kawkę.

Wojna się kończy, po sześciu długich latach. Jednak mimo to rodzina Lidnerów nie może w pełni cieszyć się wolnością. Choć wyczekana i upragniona okazuje się zupełnie inna niż ta, na którą czekali. Chcieli rozpocząć nowe życie w wyzwolonym Lwowie. Zamiast tego zostali deportowani, razem z tysiącami innych repatriantów z Kresów. Po długiej podróży trafiają do opuszczonego przez Niemców miasteczka, które znajduje się na Pomorzu Zachodnim.

Lilka, Marianna, Michaś i Gustaw tęsknią za Lwowem. Są zmuszeni jednak do zaakceptowania nowej rzeczywistości. Jednak los nadal nie jest dla bohaterów łaskawy. Gustaw nie jest w stanie pogodzić się z tym, że Szura została z matką na Ukrainie. Lilka wręcz obsesyjnie tęskni za ukochanym, o którym nie ma żadnych wieści. A Marianna staje twarzą w twarz z demonem, który w niej mieszkał.


O autorce

Magdalena Kawka jest autorką serii "Lwowska odyseja". Oprócz wspomnianej książki "Nowy początek" w serii znajdują się również takie publikacje, jak "Pora westchnień, pora burz" i "Powrót z piekła". Pisarka stworzyła także inne dzieła, wśród których warto wymienić pozycje, takie jak "Rzeka zimna" oraz "W zakątku cmentarza, czyli koniec wieczności". Twórczość Kawki trafia do czytelników o różnych upodobaniach.

Recenzje (7)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Nowy początek”, czyli trzecim tomem Lwowskiej Odysei. Przyznaję się bez bicia, że nie czytałam poprzednim dwóch tomów. Mimo to, nie miałam problemu z odbiorem książki i zrozumieniem fabuły.

  „Nowy początek” opowiada o rodzinie Lindnerów, a konkretnie o ich losach po wojnie. Przenosimy się do czasów przesiedleń, chorób, samotności, ciągłego lęku, ale i nadziei na lepsze jutro.

  Autorka pokazuje nam, że koniec wojny, wcale nie przynosi ulgi i wytchnienia. Życie nie zmienia się od razu, a straty jakie dotknęły ludzi w czasie wojny, są niewyobrażalne. Bohaterowie tracą dom, tożsamość, chorują i wciąż tęsknią za bliskimi których stracili. Zmagają się ze swoimi lękami, ciągłym strachem i nową rzeczywistością, która okazuje się równie trudna i przerażająca.

  W trakcie czytania czułam ogromną więź z bohaterami, staliśmy się jednością, połączyłam się z nimi emocjonalnie. Od zawsze ogromnie porusza mnie tematyka wojenna, a przy takich książkach jak ta, nie jestem w stanie się nie rozkleić…Autorka nie upiększa wydarzeń, opowiada historię taką jaka jest, co momentami boli jeszcze bardziej.

  Książka skończyła się w dość zaskakującym momencie, co daje nadzieję na kolejne tomy, po które bardzo chętnie sięgnę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Lwowska odyseja to w tym momencie już 3-tomowa seria, przedstawiająca losy rodziny Lindnerów - Marianny, Gustawa oraz ich trójki dzieci. Pierwszy i drugi tom to opisy przeżyć lwowskich przed i w czasie wojny, natomiast ,,Nowy początek" to już czas po zakończeniu walk i akcji przesiedleńczej. Rodzina znana z twórczości Magdaleny Kawki decyduje się na zachód Polski i Gryfino.

  Los mocno doświadczył rodzinę Lindnerów w czasie wojny, jednak trafiali na życzliwych ludzi. I to zarówno, gdy okupantem byli Rosjanie, jak i naziści. Nie inaczej jest w nowym miejscu zamieszkania. Dotarli tutaj, ponieważ ich syn Jakub z Lutką twierdzili, że we Lwowie nie jest bezpiecznie i nigdy nie będą tam tak naprawdę u siebie. Ten tom jest stosunkowo mało objętościowy w porównaniu z poprzednimi, jednak nie brak tutaj nieoczekiwanych zwrotów akcji.

  Bliskie lata powojenne przeplatają się z retrospekcjami jednego z bohaterów, który miał duży wpływ na fabułę, a także na losy Lilki. Zakończenie sugeruje, że powstanie kolejna część i bardzo się z tego powodu cieszę, ponieważ zdążyłam już wsiąknąć w lwowski świat i bardzo by mi go brakowało.

  ,,Nowy początek. Lwowska odyseja" to fascynująca nieśpieszna historia dla fanów twórczości Magdaleny Kawski oraz jej lwowskiej sagi. Nie sposób nie zauważyć, że niezwykle zapada w pamieć. Ja osobiście mogłabym wrócić do bohaterów choćby zaraz.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nowy początek" to trzeci tom sagi Lwowska odyseja. Właśnie w tym momencie poznałam rodzinę Lindnerów. Nie miałam jednak problemu, żeby zrozumieć fabułę książki.

  Magdalena Kawka przez losy rodziny bardzo obrazowo pokazuje czytelnikom jak wyglądała rzeczywistość po II wojnie światowej, przede wszystkim wysiedleńców. Przekonywująco opisała długą i ciężką podróż w wagonach bydlęcych i wszystkie przeszkody, z jakimi spotkali się bohaterowie. Zobrazowała tęsknotę i ból bohaterów, próby pogodzenia się z życiem w nowym miejscu.

  Magdalena Kawka pokazuje, że koniec wojny stał się punktem zwrotnym, który nie oznacza spektakularnych zmian na dobre. Ludzie odzwyczaili się od życia w pokoju i bezpieczeństwie. Wciąż jest w nich nienawiść, zasady moralne nie obowiązują. Powieść Nowy początek to obraz strat, jakie ponieśli bohaterowie po wojnie: utrata domu, tożsamości, zdrowia, bliskich.

  Zazdroszczę czytelnikom Magdaleny Kawki, którzy znają wcześniejsze tomy sagi. Ja poznałam bohaterów dopiero podczas lektury części "Nowy początek". Autorka przybliża losy bohaterów tak, że nie sposób nie czuć się z nimi związanym. Swoimi opisami sprawia, że czytelnik odczuwa strach, ból i trudy, z jakimi spotkali się Lindnerowie.

  Jednocześnie Magdalena Kawka nie szokowała na siłę. Jej opisy były bardzo wiarygodne, nie były koloryzowane po to, by przyciągnąć uwagę czytelnika.

  "Nowy początek" to nie jest powieść, która niesie za sobą pozytywny przekaz. Magdalena Kawka nie daje tu żadnego światła w tunelu, by czytelnik mógł poczuć swego rodzaju spokój. Książka budzi trudne i intensywne emocje oraz angażuje czytelnika w losy Lindnerów. Pokazanie czasów po II wojnie światowej z perspektywy przeciętnych ludzi, przesiedleńców i Niemców nie jest przeinaczone na korzyść ubarwienia historii.

  Powieść została przerwana w zaskakującym momencie, gdy część wątków nie została rozwiązana. Liczę więc na kontynuację tej sagi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Doczekałam się kolejnej, 3 części cyklu.

  Jej bohaterowie już nie we Lwowie.

  Ostatnia(?) odsłona trudnych losów wojennych, przypadkowych zdarzeń, nieodwracalnych decyzji. Wojna skończona, powinno być lepiej.

  Czy było?

  Jestem wielką fanką książek opisujących lata 30/40 XX wieku, pokazujących życie ludzi w tragicznych, ciężkich czasach.

  Zaczytuję się w historie dni , które stały się dla niektórych ostatnimi.

  Autorka nie upiększa rzeczywistości. Nazywa rzeczy brutalnie, takimi jakimi były. Bez przypadkowych przerywników dla złagodzenia obrazu życia. Każde słowo rozważnie dozuje ówczesny realizm. Prowadzi czytelnika przez kolejne wydarzenia z doskonałym wyczuciem.

  Bardzo dziękuję Pani Magdalenie za trylogię.

  Nie ukrywam, że chętnie poczytam o dalszych losach bohaterów, może w nowym cyklu. W nowym domu.

  Przecież dom tam gdzie serce.

  Polecam całość.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Seria „Lwowska Odyseja” Magdaleny Kawki to stanowczo jedna z najlepszych serii, jakie miałam okazję i przyjemność przeczytać w ostatnim czasie. Na szczególną uwagę zasługuje tło historyczne. Autorka zadbała, aby wydarzenia w niej przedstawione, były bardzo dobrze i wiarygodnie udokumentowane. I choć odgrywają one kluczową rolę, to książki autorki to przede wszystkim opowieść o ludzkich losach.

  Zdążyłam się zżyć z rodziną Lindnerów. Zakończenie drugiego tomu zostawiło mnie w stanie głodu czytelniczego, dlatego z niecierpliwością oczekiwałam kontynuacji. I tym razem autorka stanęła na wysokości zadania, kreśląc przejmujący obraz życia przesiedleńców. W „Nowym początku” bowiem główni bohaterowie, po tym, jak Lwów znalazł się w granicach ZSRR, podjęli decyzję o wyjeździe. Żal było zostawić wszystko za sobą, ale doskonale zdawali sobie sprawę, że już nigdy nie będą się czuli w tym mieście tak naprawdę u siebie. Trzeci tom serii Magdaleny Kawki to opowieść o drodze w poszukiwaniu nowego domu. Do miejsca, które mogłoby się nim dla nich stać, z dala od strachu i zagrożenia. A jednak los nie szczędzi rodzinie Lindnerów kolejnych ciosów, skazując ich na niebezpieczną podróż, a po przyjeździe na miejsce do poniemieckiego Gryfowa, serwując kolejne, nieoczekiwane i niestety niemiłe niespodzianki. Autorka pokazała, jak trudno jest zbudować wszystko od nowa. Nie tyle dom, jako budynek, ile poczucie przynależności do miejsca, do wspólnoty, którą bohaterowie otrzymali niejako jako dodatek do nowej rzeczywistości.

  Magdalena Kawka nie szczędzi czytelnikowi naturalizmu opisywanych zdarzeń. Jednak to, co sama doceniam, to fakt, że pokazała sytuację bohaterów z punktu widzenia przedstawicieli różnych narodów. Role diametralnie się zmieniły. Kaci stali się ofiarami, a ofiary, które kiedyś nie mogły znieść działań oprawcy, same zaczęły zachowywać się, jakby zatraciły w czasie wojny resztki człowieczeństwa… W nowej powieści autorka pokazuje jednak, że nie nacja decyduje o tym, że dana osoba przynależy do któregoś z takich obozów. Bo niezależnie od tego, czy Polak, czy Niemiec, wszędzie znajdą się ludzie, którzy będą gotowi pomóc, zwłaszcza w trudnej sytuacji.

  Podsumowując:

  Trzeci tom „Lwowskiej Odysei” okazał się dla mnie najbardziej emocjonujący. Drżałam na myśl o tym, co autorka zgotowała swoim bohaterom. Były także momenty czytelniczego buntu, kiedy jedna z bohaterek, która tak wiele przeżyła i zniosła, otrzymała od losu kolejny bagaż bólu i cierpienia. I choć w powieści nie brak smutnego wydźwięku, to gdzieś na samym końcu skrzy się wątły płomień nadziei… Na to, że życie jeszcze przyniesie ze sobą radość, miłość i bezpieczeństwo, które tak brutalnie zostało im odebrane. Że wciąż istnieje szansa na wyczekiwane powroty i spokój w sercu. Magdalena Kawka snuje opowieść o poczuciu bezsilności w obliczu silniejszego wroga, który nie zawsze musi objawiać się pod postacią drugiego człowieka. Nie ocenia. Uświadamia, że wojna nie zważa na pochodzenie, narodowość, ani status społeczny. Po każdej stronie barykady były ofiary i tylko wewnętrzna siła może dać nadzieję na wiatr, który skieruje życie na dobre tory i perspektywę nowego początku.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Nowy początek przy alei Rothschildów 0/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowy początek przy alei Rothschildów

"Z dziećmi powróci nadzieja", mówi Betsy Sternberg, kiedy we wrześniu 1948 roku wraca do starego mieszkania przy alei Rothschildów. Szkody po bombardowaniach zostają krok po kroku usunięte, drzewo wiśni w ogrodzie wciąż stoi, ptaki ćwierkają. Fritz otwiera nową kancelarię, a Erwin dostaje pracę w...
Początek kroniki kolegium Tom 1 5/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Początek kroniki kolegium Tom 1

  Fascynująca powieść fantasy, dziejąca się w pełnym magii świecie Valdemaru Trzynastoletniemu osieroconemu chłopcu o imieniu Mags udaje się wydostać z kopalni kamieni szlachetnych, w której zmuszany był do niewolniczej pracy. Dzieje się tak dzięki temu, iż magiczny koń, Towarzysz, wskazuje go jako...
Strażnik czasu Początek 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Strażnik czasu Początek

"Strażnik czasu. Początek" Krzysztofa Niedziałkowskiego to powieść fantasy osadzona w kręgu kultury i mitologii słowiańskiej. W codzienność ludzką ingerują boskie siły, burząc ziemski ład. Potrzebny jest wybraniec, posłaniec bogów, który miałby odwagę spróbować przeciwstawić się zgubnym siłom.
Stulecie Winnych. Początek 5/5 Nasza cena:
19,62 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stulecie Winnych. Początek

Poznaj początek historii rodu Winnych z podwarszawskiego Brwinowa. W książce Stuleciu Winnych. Początek Ałbena Grabowska ukazuje pierwsze dekady historii rodu Winnych. Zdun Antoni Winny osiedla się w Brwinowie i zakochuje w najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich – Bronisławie. Udaje mu...
Festiwal smoka. Frigiel i Fluffy. Początek. Tom 3 0/5 Nasza cena:
24,59 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Festiwal smoka. Frigiel i Fluffy. Początek. Tom 3

W wiosce Lanniel wielkie święto! Główna ulica zamienia się w tętniące zabawą wesołe miasteczko. Frigiel i jego wierny pies Fluffy wraz z przyjaciółmi – Erikhiem, Ophelią i Jenną – strącają drewniane pająki, kręcą bloczkiem fortuny, objadają się słodkościami i szykują stroje na bal przebierańców....
Na pomoc Fluffy'emu. Frigiel i Fluffy. Początek. Tom 2 0/5 Nasza cena:
23,39 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na pomoc Fluffy'emu. Frigiel i Fluffy. Początek. Tom 2

Odkryj początki niesamowitych przygód Frigiela i Fluffy'ego. Wokół wioski Lanniel – gdzie mieszka Frigiel, jego wierny kompan Fluffy i ich przyjaciele: Jenna, Erikh oraz Hermione – rozciąga się mroczny las, w którym skrywają się bezlitośni wrogowie. Po zapadnięciu nocy dzieciom z wioski pod żadnym...
Na tropie skarbu. Frigiel i Fluffy. Początek. Tom 1 0/5 Nasza cena:
24,59 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na tropie skarbu. Frigiel i Fluffy. Początek. Tom 1

Opowieść dla młodszych dzieci o przygodach bohaterów bestsellerowej serii Frigiel i Fluffy, której akcja toczy się w uniwersum Minecrafta. Młodsi czytelnicy poznają wcześniejsze losy Frigiela i jego wiernego psa Fluffy’ego. Odkryj początki niesamowitych przygód Frigiela i Fluffy’ego!Frigiel, który...
Inny początek adopcja piękno powtórnych narodzin 4/5 Nasza cena:
23,91 zł 25,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Inny początek adopcja piękno powtórnych narodzin

Poruszająca opowieść o tym, że miłość macierzyńska niejedno ma imię.Mówi się, że nie ma miłości silniejszej i piękniejszej niż macierzyńska. Że tylko ona może nadać prawdziwy sens życiu. Ale co zrobić, gdy upragniony moment, w którym dwoje kochających się ludzi zostaje rodzicami, nie nadchodzi, a...
Koniec i początek 5/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Koniec i początek

Jesień 1944. Tuż po upadku Powstania w podwarszawskich Włochach spotykają się trzy młode kobiety: Irenka, przedwojenna tancerka kabaretowa, Zośka, studentka architektury i Helenka, prosta dziewczyna z ubogiej wioski. Żadna z nich nie ma już rodziny; postanawiają trzymać się razem, wspierają się jak...
Porwana przez jokera początek 5/5 Nasza cena:
39,14 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porwana przez jokera początek

Czy życie u boku najniebezpieczniejszego przestępcy może być bezpieczne?Czy to możliwe by pokochać swojego porywacza?18-letnia Caroline zostaje uprowadzona. Rodzina jednak jej nie szuka, gdyż wiedzą, że dziewczyna zginęła w wypadku samochodowym. Ona jednaktrafia w ręce bezwzględnego i nieuchwytnego...
Dług życia Star Wars koniec i początek Tom 2 0/5 Nasza cena:
19,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dług życia Star Wars koniec i początek Tom 2

Drugi tom trylogii Star Wars. Koniec i początek. Pierwsza część ukazała się w Polsce w grudniu 2015 roku. Imperium pogrążyło się w chaosie. Podczas gdy stary porządek wali się w gruzy, raczkująca Nowa Republika robi wszystko, by położyć kres targającym galaktyką konfliktom. Wielu imperialnych...
Początek końca historii. Tradycje polityczne w XIX wieku 0/5 Nasza cena:
51,33 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Początek końca historii. Tradycje polityczne w XIX wieku

Czy można zrozumieć krytyczny stan współczesnej Europy i problem jej zagubionego miejsca w świecie bez znajomości europejskiej historii politycznej w XIX i XX wieku? To temat eseju Marka Cichockiego, polskiego filozofa, politologa, historyka idei politycznych. Autor proponuje spojrzenie na Europę,...
Wybrane bestsellery
CzaroMarownik 2022 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CzaroMarownik 2022

To będzie rok pełen uroku! CzaroMarownik 2022 – solidna dawka magicznych inspiracji Magiczny kalendarz księżycowy CzaroMarownik to zupełnie wyjątkowe na polskim rynku połączenie wygodnego organizera z poradnikiem. Oprócz mnóstwa informacji i ciekawostek znajdziesz w nim miejsce na własne notatki,...
Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele 5/5 Nasza cena:
27,15 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm,...
Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny 4/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny

Silne, odważne, wrażliwe. Kobiety, które zmieniły oblicze polskiej medycyny. Przez dziesięciolecia odważnie zmieniały sztukę medyczną. Większość życia poświęciły leczeniu i pacjentom. Kształcąc się, praktykując i przekazując swoją wiedzę, udowodniły, że medycyna nie jest dziedziną zarezerwowaną...
Znów to zrobiliśmy 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znów to zrobiliśmy

„Znów to zrobiliśmy” – gorąca nowość od królowej pikantnych romansów, Laurelin Paige! Chociaż Jenny Stahl odniosła niekwestionowany sukces w modelingu, jej największym marzeniem wciąż pozostaje kariera aktorska. Dziewczyna jest gotowa na mnóstwo wyrzeczeń, by zdobyć pierwszoplanową rolę w filmie....
To, co za nami 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To, co za nami

„To, co za nami” – kolejna niesamowita historia prosto od bestsellerowej Vi Keeland! Zack od małego dobrze wiedział, jak potoczy się jego przyszłość. Miał wizję szczęśliwego życia u boku swojej najlepszej przyjaciółki. To właśnie ona, Emily, była dla niego wszystkim. Los jednak miał wobec niego...
Związana z mafią. Bracia Vedetti. Tom 4 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Związana z mafią. Bracia Vedetti. Tom 4

Władza, bogactwo, zemsta i... namiętność. Co okaże się najsilniejsze? Marcello jest synem bossa z Sycylii, Enrica. Nie został jednak uznany jako pełnoprawny członek rodziny, co sprawiło, że nosi w sercu nienawiść. Chce przejąć władzę w klanie Vedettich. Jego surowy wygląd, chłodne spojrzenie oraz...
Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim 5/5 Nasza cena:
36,82 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim

Missoula w Montanie tylko z pozoru jest sielskim miasteczkiem uniwersyteckim, zamieszkanym przez zżytą społeczność dumną ze swojej drużyny futbolowej. Tak naprawdę ta przyjemna fasada skrywa poważny problem, jakim są liczne przypadki przemocy, której ofiarami padają studentki tutejszego...
Mursz 5/5 Nasza cena:
23,74 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mursz

Las, który odcisnął krwawe piętno na życiu okolicznych mieszkańców, przypieczętuje także jej los… Pola z trudem usiłuje wrócić do nowego życia bez męża i syna. Po zakończeniu terapii regularnie koresponduje z Kasandrą, z którą zaprzyjaźniła się podczas pobytu w szpitalu. Wkrótce w ręce Poli trafia...
Zło w Cmentarnej Górze 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zło w Cmentarnej Górze

Zniknął, jakby wpadł wprost do samego piekła... Cmentarna Góra – niewielka wieś ukryta pośród lasów – nie cieszy się dobrą opinią. Zagadkowe zaginięcia, seria samobójstw, konflikty sięgające jeszcze czasów Żołnierzy Wyklętych, tajemniczy kult słowiańskiej pramatki… To tylko niektóre z niezwykłych...
Top Trumps. Piotruś. Harry Potter 5/5 Nasza cena:
6,27 zł 6,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Top Trumps. Piotruś. Harry Potter

Gra karciana Top Trumps Piotruś Harry Potter to pozycja obowiązkowa dla każdego fana magicznego świata Harrego Pottera! Piotruś to nieskomplikowana gra karciana dla dzieci, która zaangażuje każdego - nie tylko najmłodszych! Na każdej karcie znajdziesz wizerunek bohaterów książkowej sagi J.K....
Czterdzieści dusz 5/5 Nasza cena:
26,99 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czterdzieści dusz

Czy działanie w imię wyższego dobra może gwarantować bezkarność? Czy wszyscy zasługują na drugą szansę? W klasztorze na odludziu, będącym schronieniem dla czterdziestu duchownych o nadwerężonej reputacji, dochodzi do makabrycznej zbrodni. Zamordowano opiekuna placówki, a jego ciało powieszono na...
Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci. Tom 1 5/5 Nasza cena:
20,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci. Tom 1

Pierwsza książka dla dzieci napisana przez autorkę słowiańskich bestsellerów! "Kwiat paproci" dla młodszych czytelników. Bohaterowie słowiańscy powracają w nowej serii Katarzyny Bereniki Miszczuk, tym razem dla starszych dzieci. Bo będzie się czego bać. Czy słowiańskie demony naprawdę istnieją?...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula