Nasza cena: 14,04 zł 15,80 zł Taniej o: 11%

W podręcznikach "Nowi Tropiciele" do klasy 2 są zawarte treści z dziedziny edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, społecznej, a także muzycznej i plastycznej.

 • Naukę czytania dzieci mogą doskonalić przez poznawanie tekstów literackich, są tu zarówno utwory zaliczane do klasyki literatury dziecięcej, jak i napisane przez współczesnych poetów i pisarzy.
 • Teksty do czytania zostały podzielone na trzy poziomy.
 • W podręcznikach uwzględniono fragmenty wybranych lektur zaproponowanych w podstawie programowej.
 • W każdej części podręcznika znajdują się wyróżnione fragmenty, zawierające treści ortograficzne; marginesy z wyrazami prezentującymi wybrane trudności ortograficzne, opowiadania ortograficzne w kąciku "Bawimy się z Noni" oraz rozkładówka ze słowniczkiem ortograficznym w kąciku "Piszemy poprawnie".
 • Rozkładówki z treściami gramatycznymi pod hasłem "Tropimy gramatykę", na których w formie infografik przedstawiono najistotniejsze informacje dotyczące części mowy (rzeczownika, czasownika i przymiotnika), rodzajów zdań, rodziny wyrazów oraz znaków przestankowych.
 • Odrębne miejsce przeznaczono w podręcznikach na prezentację form wypowiedzi, takich jak: zaproszenie, list, ogłoszenie, życzenia, notatka kronikarska.
 • Specjalnie napisana seria opowiadań "Listy od Hani i Henia" (do czytania przez osobę dorosłą) na temat emocji i problemów wieku wczesnoszkolnego ma pomóc dziecku w rozumieniu własnych emocji, poznawaniu nowych wzorów myślenia i działania.
 • W podręcznikach wskazano tematy przeznaczone do pracy metodą projektu. Obok tych tematów umieszczono specjalny piktogram.

 
Treści nauczania zostały ujęte w sposób modułowy. Mają formę kącików tematycznych:

 1. "Gimnastyka oka i języka": celem kącika jest przygotowanie dziecka do sprawnego czytania.
 2. "Tropiciele wiedzy": kącik związany z treściami społecznymi i środowiskowymi, którego celem jest rozbudzenie zainteresowania dzieci światem i szeroko pojętą nauką.
 3. "Rondelkolandia": kącik poświęcony tworzeniu kompozycji kulinarnych.
 4. "Warto ich znać!": kącik, w którym jest prezentowana sylwetka znanej osoby związanej z tematem dnia.
 5. "Bawimy się z Noni": celem kącika jest rozwijanie wyobraźni dziecka.
 6. "Piórkiem, dźwiękiem i pędzelkiem": kącik poświęcony treściom artystycznym, rozwijaniu wrażliwości artystycznej oraz wyobraźni dziecka przez wskazywanie powiązań między muzyką a malarstwem.

Nr dopuszczenia MEN: 815/2/2018

Czytaj całość

Recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula