Nowe Zrozumieć tekst zrozumieć człowieka 2.1. Podręcznik, część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony

Wysyłka w:
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2014
MEN
703/3/2014
Wydawnictwo
Nasza cena: 35,80 zł 42,00 zł Taniej o: 15%

"Nowe Zrozumieć tekst zrozumieć człowieka 2.1" to podręcznik zarówno dla uczniów zdających podstawową maturę z języka polskiego, jak i rozszerzenie. Książka przeznaczona jest dla uczniów klas drugich liceów ogólnokształcących i techników i stworzona zgodnie z najnowszą podstawą programową.

Materiał zawarty w książce jest przerabiany chronologicznie, podzielony na epoki historycznoliterackie. W obrębie jednej epoki zostaną przeprowadzone lekcje zarówno z zakresu literacko-kulturowego, jak i nauki o języku. Brak rozgraniczenia tych dwóch zagadnień pomaga w stosowaniu poprawnej polszczyzny w codziennych zagadnieniach i oswojeniem się z nią.

Niezależnie od epoki, uczniowie mają okazję spotkać się zarówno z wierszami, prozą, jak i tekstami popularnonaukowymi i publicystyką. Podręcznik porusza także inne dziedziny kultury, przystosowując w ten sposób uczniów do wypowiedzi na ustnych egzaminach maturalnych, gdzie oprócz tekstu można dostać do omówienia także rzeźbę czy obraz. Dodatkowo, materiał podręcznika jest zsynchronizowany z omawianymi w szkole lekturami.

Po każdej lekcji znajduje się ciąg zadań utrwalających poznane zagadnienia a także budujących umiejętności tworzenia wypowiedzi pisemnych oraz ustnych. Pośród tematów, pojawiają się "przewodniki po epokach", zawierające najważniejsze pojęcia, wydarzenia historyczne a także założenia filozoficzne epoki. Przy każdym temacie mamy krótką notatkę biograficzną na temat autora czytanego dzieła. Po dziale są lekcje powtórzeniowe. W książce znajdziemy też lekcje "Umiem więcej" pokazujące przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami oraz zawierające praktyczne wskazówki tworzenia różnych form wypowiedzi.

Do podręcznika został dołączony kod dostępu do elektronicznych zadań na stronie WSiPnet, dodatkowo utrwalających wiedzę.

Podręcznik należy do sprawdzonej i dobrze znanej wśród grona pedagogicznego serii "Zrozumieć tekst zrozumieć człowieka", w skład której wchodzą również książki do klasy pierwszej i trzeciej. Za treści zawarte w podręczniku odpowiada najstarsze w Polsce wydawnictwo WSiP uchodzące za jedno z najbardziej wymagających i rzetelnie przygotowujących do egzaminów.
 

Czytaj całość

Recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula