Nowe Zrozumieć tekst zrozumieć człowieka 1.2. Podręcznik, część 2. Zakres podstawowy i rozszerzony

Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2015
MEN
703/2/2015/z1
Wydawnictwo
Nasza cena: 30,24 zł 34,02 zł Taniej o: 11%

Język polski to jeden z najtrudniejszych języków świata. Nic zresztą dziwnego. Wystarczy tylko spojrzeć na początek słownika, na te wszystkie tabele deklinacji i koniugacji, których w mowie naszej jest bez liku. Wyjątki, ortografia, składnia, której subtelnościami wyrazić można skrajnie różne uczucia. Jakież swoiste szczęście mają Polacy, że jest to dla nich mowa ojczysta i nie muszą uczyć się jej na lekcjach języka obcego.

W miarę dorastania i edukacji coraz lepiej posługujemy się naszym językiem ojczystym. Na lekcjach języka polskiego poznajemy nie tylko zawiłości ortografii, gramatyki i składni. Przekazywana jest nam również szeroka wiedza z zakresu humanistyki w ogóle, światowej i rodzimej literatury pięknej oraz poezji.

Niniejszy podręcznik ma na celu zapoznanie ucznia z najważniejszymi tekstami literackimi, które zawarte są w podstawie programowej dla szkół ponadgimnazjalnych. Zapewnia ON doskonałe przygotowanie do egzaminu maturalnego, który przecież dla każdego ucznia jest obowiązkowym. Autorzy podręcznika postarali się, by zawarta w nim wiedza przekazywana była w sposób jasny i przejrzysty, a przy tym jak najbardziej ciekawy.

Język polski to nie tylko inwokacja do “Pana Tadeusza” i wierszyki Konopnickiej. To ogromne bogactwo literatury na najwyższym, światowym poziomie. Z lektury tego podręcznika pożytek i przyjemność czerpać będą nie tylko uczniowie najzdolniejsi. Także ci, którzy w nauce potrzebują nieco więcej czasu, z pewnością przyswoją sobie niezbędne podczas matury zagadnienia, pojęcia, wiedzę. Nauczą się rozumieć czytane teksty, analizować je, szukać w nich jawnych i ukrytych znaczeń.

W podręczniku położono duży nacisk na uporządkowanie materiału. Poszczególne epoki zostały skrupulatnie i przejrzyście scharakteryzowane. Zwrócono też uwagę na rozmaite aspekty języka polskiego, które przyszły maturzysta powinien mieć w małym palcu. Zawiera ON również kilkadziesiąt stron dodatkowych materiałów maturalnych. Skoncentrowano się w nich na praktycznych wskazówkach dotyczących wypowiedzi ustnej. Dzięki nim ustny egzamin maturalny z języka polskiego nie powinien przysporzyć trudności.

Czytaj całość

Recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula