Nowakowie. Tom 2. Uchylone drzwi

Autor:

Barbara Sęk

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2019
Seria
Ilość stron
368
Nasza cena: 25,46 zł 37,91 zł Taniej o: 33%

Drugi tom sagi o współczesnej rodzinie, która doświadcza rozpadu. Niebanalna historia miłości wystawionej na próbę i rodziny, o którą trzeba zawalczyć. Co kryje się za piękną fasadą pozornie kochających się bliskich? Pełna napięcia, odarta ze stereotypów opowieść o próbach stworzenia patchworkowej więzi.

Gdy romans wychodzi na jaw, Krzysztof wyprowadza się z domu. Pod opieką byłej żony, Małgorzaty, zostawia czwórkę dzieci. Sądzi, że z czasem zaakceptują jego nową partnerkę i córkę, którą mu urodziła. Liczy też, że Małgorzata po rozwodzie zdoła się usamodzielnić i ułożyć sobie na nowo życie. Krzysztof głęboko wierzy, że wszyscy uporządkują wzajemne relacje w taki sposób, by nikt nie czuł się pokrzywdzony.

Emocjonująca historia o odpowiedzialności, o porzucanych i porzucających, zdradzanych i zdradzających. Każdemu z nich przyjdzie stanąć do walki o majątek, wspólne telacje, uczucia i wartości, ktorymi kierowali się dotychczas.

Czy wyjdą cało z pojedynku o więzi rodzinne?


W niecały rok po rozpadzie rodziny Nowakowie snują dalekosiężne plany...

Monika marzy o drugim dziecku. Liczy, że wybudują dom, mimo że na narzeczonym spoczywa obowiązek alimentacyjny wobec byłej  żony i dzeci z pierwszego małżeństwa.

Małgorzata marzy, by Krzysztof przy rozwodzie pozwolił jej zachować ogromną posiadlość, w której wychowali dzieci.

Tomek marzy o wyfrunięciu z gniazda. Nie ułoży już stosunków z bratem, który potępił go za to, że postawił na uczciwość.

Kasia marzy, by znaleźć się jak najdalej od matki. Nie potrafi się z nią porozumieć i obwinia ją za rozłam w klanie. Zdecydowanie większą sympatią obdarza nową partnerkę ojca.

Łukasz marzy, by przywrócić dawny ład i wyeliminować macochę oraz przyrodnią siostrę z życia rodziny.

Kuiba marzy, by mama i Monika się polubiły, rodzeństwo uznało Karolinę za jedną z nich i wszyscy zamieszkali razem.

Krzysztof zaś, będąc w epicentrum sprzecznych interwesów, marzy już wyłącznie o zakończeniu konfliktow. Niezmiennie usiłuje się rozdwoić, gasić pożary i jak najlepiej spelniać oczekiwania bliskich.

Co zrobi, gdy się dowie o groźnej chorobie Małgorzaty? Czy Monika zniesie to, że Nowak znowu nie będzie w stanie poświęcić się w pełni swojej nowej rodzinie?


O autorce

Barbara Sęk (ur. 1985 w Krakowie), autorka powieści społeczno-obyczajowych (m.in. "Miłość na szkle", 2015; "Nowakowie. Tom 1. Kruchy fundament", 2018). Mistrzyni prozy środka: przystępmnej w formie, wymagającej w treści. Największy nacisk kładzie na wiarygodny rys psychologiczny postaci oraz ich zachowania w sytuacjach kryzysowych. W swoich książkach skupia się na problematyce tradycyjnych więzi międzyludzkich i wyzwań, jakie przed nimi stawia współczesność. Wyznaje dewizę: Sęk w tym, aby pisać tak, żeby odbiorca czytał trzy dni, a myślał o lekturze trzy lata.

Rdzenna krakuska, która często z troski, przeklina swoją małą ojczyznę, choć - paradkos smogowy - nie umiałaby gdzie indziej swobodnie oddychać. Żyje w pełnoletnim związku z Grzegorzem. Od trzynastu latich uczucie cementuje syn, Sebastian. Siedem lat temu di ich grona dołączył Bajzel, golden retriever traktowany jak prłnoprawny członek rodziny. Tworzą nierozłączny team, który potrafi bawić się razem bez końca i śmiać do utraty tchu.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rodziny patchworkowe

  W
  2018 roku w Polsce zawarto blisko dwieście tysięcy związków małżeńskich, natomiast liczba rozwodów wyniosła ponad sześćdziesiąt tysięcy. Z czego wynika ta zatrważająca liczba rozwodów? Czy pochopnie podejmujemy decyzję o wstąpieniu w związek, czy też może coraz więcej osób ma odwagę na wprowadzenie zmian? Zamiast tkwić w nieudanym związku, znosić obojętność lub nawet wrogość drugiej strony, wybierają to, co uznają za szczęście, niezależnie od tego czy jest to samotność po rozwodzie czy kolejny, lepszy – w ich mniemaniu – związek. Tak zwane rodziny patchworkowe już na stałe zagościły w świadomości Polaków, bowiem coraz częściej w tych nowych związkach wychowywane są również dzieci z poprzedniego małżeństwa, trzeba też zaakceptować w tym nowym życiu stałą obecność poprzedniego partnera.

  To, w jaki sposób stworzenie takiej rodziny się odbywa, a także stosunek poszczególnych elementów tej układanki – byłego i obecnego małżonka i dzieci – do kwestii rozwodu i nowego etapu w życiu, decyduje w dużej mierze o powodzeniu i jakości życia tej nowej, powiększonej rodziny. Niestety, czasami bywa tak, że poczucie krzywdy jest tak wielkie, że nie udaje się ułożenie tej układanki i w efekcie cierpi każda ze stron.

  Tak właśnie stało się w przypadku Nowaków – rodziny, którą mogliśmy poznać dzięki powieści „Kruchy Fundament”, pierwszej części fenomenalnej sagi autorstwa Barbary Sęk. Tym razem, dzięki „Uchylonym drzwiom”, opublikowanym nakładem Wydawnictwa Jaguar, śledzić możemy dalsze losy rodziny, rozpad małżeństwa, wchodzenie w kolejny związek i trudy z tym związane. Sama fabuła, można śmiało powiedzieć, że pisana przez życie, jak i kunszt pisarki sprawiają, że po książkę mogą sięgnąć wszyscy czytelnicy, ceniący sobie powieści obyczajowe, w których łzy przeplatają się z chwilami radości, w których trudno jest doszukać się łatwych rozwiązań, bowiem zwykle życie takich nie dostarcza.

  Kiedy romans Krzysztofa z Moniką wychodzi na jaw, mężczyzna wyprowadza się z domu, choć tak naprawdę jego odejście jest tylko umowne. Wciąż bowiem łączą go z Małgorzatą dzieci, a niezależnie od ich wieku wszystkie one potrzebują wsparcia i ojcowskiej uwagi. Szczególnie, że na nowy związek ojca i jego kolejne dziecko cieniem kładzie się poważna choroba Małgorzaty, której konsekwencje poniesie każdy z domowników. Można odnieść wrażenie, że mimo rozwodu, w nowym układzie nie ma wygranych – Tomek miota się pomiędzy pragnieniami a obowiązkiem, z trudem zaliczając kolejne egzaminy na prawie, w skrytości pragnąc dla siebie innego życia, w górach, prowadząc pensjonat w Bukowinie. Kaśka, mimo iż dzięki chorobie, zbliżyła się nieco do matki, sama będzie musiała zmierzyć się z nie lada wyzwaniem. Łukasz marzy tylko o tym, by zniszczyć nowa partnerkę ojca i jej córkę, łudząc się, że powrót do dawnego życia jest możliwy, a mały Kubuś chce po prostu mieć tatę przy sobie i nie potrafi pojąć, dlaczego wieczorami Krzysztof wychodzi z domu.

  Z drugiej strony jest Monika z małym dzieckiem, która już i tak wiele poświeciła dla związku z Krzysztofem, a wydaje się, że przyjdzie jej poświecić się jeszcze bardziej. Ze statusem tej, która rozbiła rodzinę, mimo obrączki na palcu, wciąż jest traktowana jako gorsza, mniej ważna, a przynajmniej takie odnosi wrażenie. Krzysztof zresztą wcale nie ukrywa, że jej zaborczość, a także niegospodarność i brak zacięcia do stworzenia domowego ogniska mu przeszkadzają, coraz więcej czasu spędza też w swoim poprzednim domu. Szczególnie, że jego rodzinę dotyka kolejna tragedia…

  Jak wobec niej zachowają się poszczególni członkowie rodziny? Czy będą potrafili właściwie ustalić priorytety? Czy Krzysztof podoła wyzwaniu, jakie przed nim stoi? Czy zdoła utrzymać swój nowy związek? Przekonamy się o tym dzięki lekturze tej wspaniałej sagi, w której imponuje nie tylko fabuła i fenomenalnie prowadzona – mimo wielu wątków i licznych retrospekcji – akcja, a także doskonale wykreowani bohaterowie, pełni słabości, dalecy od ideałów, a przez to, tak bardzo nam bliscy. Kończąc lekturę zastanawiamy się, czy autorka planuje dalszy ciąg sagi i – przyznam szczerze, że osobiście na to liczę.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rodziny patchworkowe w dzisiejszych czasach nie dziwią już nikogo. Ludzie się rozwodzą i wchodzą w nowe związki, stając się macochami i ojczymami. Mówi się, że w tym wszystkim najgorzej mają dzieci - bo ciężko się im odnaleźć przy przyrodnim rodzeństwie czy przy nowym "rodzicu". Ale prawda jest taka, że ciężko jest wszystkim. I to świetnie ilustruje książka Barbary Sęk "Nowakowie II. Uchylone drzwi."

  ⠀⠀

  Krzysztof i Małgorzata doczekali się czwórki dzieci. Mieli piękny dom, pieniądze, byli szczęśliwi a dzieci nie sprawiały większych kłopotów. Ot, rodzinna sielanka. Która skończyła się w momencie, gdy w kancelarii Krzyśka zaczęła pracować Monika - młodsza, bardziej seksowna i wyzywająca od jego żony. Zaczął się między nimi typowy romans, kiedy to facet przed 40-stką burzy życie swoich bliskich dla chwili przyjemności. A raczej dla wielu chwil, bo ich związek trwał ponad 6 lat. I zakończył się ciążą kochanki. Kiedy prawda wyszła na jaw, Małgorzata zarządzała rozwodu. Po kilku miesiącach wszyscy jakoś przyzwyczaili się do nowej sytuacji - nie było łatwo, ale nawet dawni małżonkowie byli w na tyle dobrych stosunkach, że spędzili razem wigilię, dla dobra dzieci. ⠀⠀

  Jednak los nie skończył im jeszcze rzucać kłód pod nogi. Na nowo zaczął stwarzać im problemy i zaogniać sytuację pomiędzy ... Cóż, wszystkimi. ⠀⠀

  Autorce należy się wielkie uznanie, za największy książkowy paradoks, jaki dzięki niej przeżyłam. Fabuła podobała mi się niesamowicie, ale nie polubiłam żadnego bohatera. Każdy czymś mnie irytował, w każdym była "drzazga", która mnie uwierała. Małgorzata była trochę jak "ciepłe kluchy", Monika wiecznie o wszystko się obrażała, dzieci Krzysztofa miały jedynie oczekiwania a sam główny bohater... jemu należałby się ogromny kop w tyłek. Albo w inną, bardziej delikatną część ciała. Ale to, że każdy z bohaterów miał jakieś wady, tylko pokazuje jak ogromną robotę wykonała autorka, tworząc ich rysy psychologiczne. W prawdziwym życiu też każdy z nas jest "jakiś" - mamy swoje wady, które niekoniecznie pasują innym. I tak samo jest z Nowakami - mają za uszami co nie co, są prawdziwi, realni. Brak tam jednego złego czy dobrego bohatera.

  Niesamowite studium przypadku. Nowakowie są odbiciem nowoczesnego, frywolnego społeczeństwa. Które nie myśli o tym, jak coś naprawić, tylko kiedy należy zepsutą "rzecz" wymienić. Krzysztof nie poszedł z żoną na terapię, bo brakowało mu czegoś w małżeństwie, tylko rzucił się w ramiona innej. Bo łatwiej jest odpuścić, niż się postarać.

  Niełatwe są i relacje rodziców z dziećmi - wychowanymi bezstresowo, w dostatku. Na początku byłam zachwycona ich sposobem na wychowanie. Dostawali spore kieszonkowe i musieli uczyć się pieniędzmi dysponować. Ale z każdym kolejnym rozdziałem dostrzegałam, jak bardzo te dzieci są roszczeniowe. Bo im się należy - i to nie chodziło im o ojcowski czas, który należałby się jak najbardziej, ale o ojcowskie majątki.

  Polecam. Bardzo. Naprawdę. Barbara Sęk miała na celu sprawić, że o tych bohaterach będzie się myślało jeszcze długo po odłożeniu lektury. I w moim przypadku udało jej się to znakomicie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nowakowie, tom II. Bardzo szybko nadrobiłam część pierwszą, która zresztą bardzo przypadła mi do gustu. W tej części już nasz tytułowy pan Nowak pomieszkuje ze swoją kochanką i nowym dzieckiem. Sprawa jednak nie jest taka prosta jakby się to mogło wydawać. Na drodze pojawia się wątek śmierci, który naprawdę wiele miesza w fabule i relacjach bohaterów. Bardzo istotne jest to, że książka niemal na każdym kroku przepełniona jest uczuciami i emocjami bohaterów. Ja sobie bardzo cenię takiego rodzaju obrazy psychologiczne w literaturze. Zachwycił mnie rownież sposób w jaki Autorka ukazała ciąg wydarzeń. Niby akcja toczy się w przeciągu trzech dni, ale prawda jest taka, że historia jest na każdym kroku usłana wspomnieniami, retrospekcjami i powrotami do przeszłości. Książka jest napisana w bardzo przyjemny i ciekawy sposób. Styl jakim Autorka się posłużyła, jest taki sam jak w pierwszym tomie. Lekkie pióro i przyjemne kreatywne wstawki. To nie tylko zwykła, przeciętna historia, zawiera wiele elementów, które zaskoczą czytelnika, jest przepełniona emocjami, niemal na każdym kroku. Przede wszystkim miejscami wzrusza! O czym więc jest dokładnie ta historia? Rodzina Nowaków rozpada się, małżeństwo przezywa kryzys, a Krzysztof znajduje sobie kochankę i odchodzi od żony. Nie chcę zdradzać więcej, bo po tę książkę trzeba po prostu sięgnąć i przeczytać. Wspomnę jeszcze, że nie jest to zwykła obyczajówka, zawiera wiele elementów i wątków o charakterze psychologicznym

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzisiaj przychodzę do Was z bardzo ważną dla mnie recenzją. Od momentu, w którym skończyłam lekturę pierwszego tomu "Nowaków" Barbary Sęk z niecierpliwością oczekiwałam na tom drugi. "Nowakowie" po małych perypetiach wydawniczych otrzymali nowy dom w wydawnictwie Jaguar, dzięki determinacji autorki. Warto było czekać!

  Drugi tom sagi jest znacznie lepszy niż pierwszy. O tym, że Barbara Sęk jest specjalistką od psychologicznych portretów postaci, wiedziałam już po lekturze pierwszego tomu. W "Uchylonych drzwiach" poznajemy pełną gamę emocji towarzyszących bohaterom kluczowych momentach życia. Skupiamy się głównie na trzech dniach z życia rodziny. Każdemu z tych dni poświęcony został osobny rozdział. Jednak linia czasowa tomu opiera się głównie na retrospekcjach, które zostały bardzo umiejętnie wplecione w całość.

  Styl nadal jest lekki, język żywy i współczesny. To uwiarygadnia całą historię. Czytając, miałam wrażenie, że przenoszę się z głowy jednego członka rodziny do myśli kłębiących się w głowie innego Nowaka. Całość jest naturalna i płynna. Trudno tę powieść choć na moment odłożyć. Emocji przy lekturze z pewnością Wam nie zabraknie. Natraficie na kilka naprawdę przepięknych, wzruszających scen. Zakończenie zaskakuje i sprawia, że ja już czekam na kolejny tom. Która rodzina Krzysztofa Nowaka przetrwa próbę czasu? I co oznaczają słowa Moniki, że "rozwody nie istnieją"? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w "Uchylonych drzwiach". Tutaj jeszcze bardziej widoczne jest motto autorki: "Sęk w tym, aby pisać tak, żeby odbiorca czytał trzy dni, a myślał o lekturze trzy lata." To ci się, Basiu, bez wątpienia udało! Niektóre sceny nadal analizuję. Serdecznie polecam Wam tę sagę.

  Przy okazji ogromne podziękowania należą się wydawnictwu Jaguar, które przygarnęło "Nowaków" pod swoje skrzydła. Powieść została ładnie wydana, a pracownicy dopieszczają promocję tego tytułu. Saga ma nawet własną stronę internetową: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

Warto zwrócić uwagę na...
Nowakowie. Tom 1. Kruchy fundament 5/5 Nasza cena:
18,50 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowakowie. Tom 1. Kruchy fundament

Małżeństwo Małgorzaty i Krzysztofa Nowaków mogłoby uchodzić za idealne. On – wzięty adwokat prowadzący rodzinną kancelarię, czuły i opiekuńczy, spełniający się jako ojciec. Ona – piękna, błyskotliwa, oddana całkowicie roli żony, matki i gospodyni. Do tego duży dom na obrzeżach Krakowa i czwórka...
eBook Nowakowie. Tom 1. Kruchy fundament mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,19 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Nowakowie. Tom 1. Kruchy fundament mobi epub

Czasem wystarczyłoby wykreślić z kalendarza jeden dzień, jedną godzinę, jedno spotkanie, a życie potoczyłoby się zupełnie inaczej... Wydawałoby się, że Małgorzata i Krzysztof tworzą parę idealną: ona - zadbana, energiczna i wyrozumiała domatorka, on - elegancki mecenas, czuły mąż i doskonały...
Everless 4/5 Nasza cena:
31,46 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Everless

PREMIERA 12.06.2019Everless to pałac jednego z pięciu największych rodów Sempery, królestwa rządzonego przez Królową, która przed wiekami stanęła na czele armii i wypędziła z kraju najeźdźców pragnących zdobyć tajemnicę krwawego żelaza. Tę tajemnicę odkryła legendarna para - Czarodziejka i...
Głowa do góry, Sunny 5/5 Nasza cena:
24,82 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głowa do góry, Sunny

PREMIERA 12.06.2019Sunny Lewin zostaje wysłana na lato do mieszkającego na Florydzie dziadka. Początkowo ma nadzieję, że będzie się dobrze bawić – ostatecznie właśnie na Florydzie mieści się Disney World. Jednakże miejsce, w którym mieszka dziadek, nie przypomina wesołego miasteczka. Jest pełne…...
Strzeżcie się, smoki! 5/5 Nasza cena:
27,31 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Strzeżcie się, smoki!

Claudette powraca - i pakuje się w jeszcze większe kłopoty! Mont Petit Pierre atakuje horda gargulców złego czarownika Grombacha. Claudette wraz z bratem i przyjaciółką (w ślad za którą podąża siedmiu zakochanych książąt) musi jak najszybciej uratować swojego ojca, zabić smoka i odzyskać miecz,...
Trinkets 4/5 Nasza cena:
28,97 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trinkets

Spotkania grupy anonimowych kleptomanów to nie miejsce dla porządnych nastolatek. A jednak tam właśnie trafiają dwie dziewczyny, którym niczego w życiu nie powinno brakować. Tabitha Foster ma wszystko, czego można pragnąć: pieniędzy jak lodu, tłum przyjaciół, popularność, najprzystojniejszego...
Niepowszedni T.2 W potrzasku 4/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niepowszedni T.2 W potrzasku

Dalsze losy Niepowszednich. Weles zjawia się w Ferretum jako poseł i rzucając fałszywe oskarżenia, żąda ich wydania. Z pomocą zdrajcy z Kamiennych Kości zrobi wszystko, by nie dowiedli swej niewinności. Czas ubywa, a nowi sojusznicy Niepowszednich mają własne niepokojące tajemnice.Od...
Skradzione morderstwo 0/5 Nasza cena:
18,95 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skradzione morderstwo

Przebywający od dziesięciu lat w zakładzie karnym seryjny morderca Donald Anderson zostaje zabity przez współwięźnia. Na pozór to koniec "Gwiazdkowego mordercy", jednak niemal natychmiast po jego nagłym zgonie policja natrafia na kolejne ofiary zabójstw dokonanych w dokładnie taki sam sposób....
Arena 13. Tom 1 0/5 Nasza cena:
31,47 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arena 13. Tom 1

Pierwszy tom trylogii autora bestsellerowej serii Kronik Wardstone.Witajcie na Arenie 13. To tutaj zmagają się ze sobą najlepsi wojownicy, których nigdy nie opuszcza widmo śmierci.Leif pragnie tylko jednego: stać się najlepszym wojownikiem na osławionej Arenie 13. To tutaj bowiem odbywają się...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula