Nowa dziewczyna

Autor:

Daniel Silva

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 22,02 zł
Nasza cena: 33,19 zł 39,99 zł Taniej o: 17%

Była ubrana od stóp do głów w drogą wełnę i szkocką kratę, tego rodzaju rzeczy można było zobaczyć w butiku Burberry w Harrods. Nosiła skórzaną teczkę, a nie byle szmacianą torbę. Jej jasne baleriny z lakierowanej skóry błyszczały. Nowa była porządną, skromną dziewczynką. Ale było w niej coś jeszcze… Gabriel Allon, legendarny szef izraelskiego wywiadu, spędził większość życia walcząc z terrorystami, w tym morderczymi dżihadystami finansowanymi przez Arabię Saudyjską. Książę Khalid, którego jedyne dziecko zostaje brutalnie porwane, zwraca się do niego o pomoc, w zamian obiecuje ostatecznie zerwać stosunki między Królestwem a radykalnym islamem. Dlatego Allon zgadza się mu pomóc. Zostają sojusznikami w śmiertelnej, tajnej wojnie o kontrolę nad Bliskim Wschodem. Życie dziecka i tron Arabii Saudyjskiej wiszą na włosku. Obaj mężczyźni ryzykują i obaj mają wszystko do stracenia. Przepełniona zapierającymi dech w piersiach zwrotami akcji i niezapom-nianymi protagonistami, Nowa dziewczyna stanowi wyrafinowane studium politycznych sojuszy i rywalizacji o wielką władzę w niebez-piecznym świecie. I jest kolejnym dowodem na to, że Gabriel Allon jest „jednym z największych szpiegów literackiej fikcji” (Kirkus), a Daniel Silva jest „po prostu najlepszym” (Kansas City Star) autorem piszącym o międzynarodowych intrygach.
Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "- Udało się panu w krótkim czasie zdobyć wielu wrogów.

  - To nas łączy, pana i mnie."

  Tom dziewiętnasty, ale absolutnie nie musicie sięgać po poprzednie, gdyż w serię można wejść w dowolnym momencie, stanowią odrębną opowieść szpiegowską, a to, co działo się w zawodowym i osobistym życiu kluczowej postaci, zawsze jest w zwięzłej formie przybliżone. Sama zaczęłam od piętnastego tomu, i to na tyle efektownie, że teraz pilnuję każdego nowego, a i z początkowymi chętnie spotkam się. Odpowiada mi nasycona spiskami, tajemnicami i morderstwami rozrywka czytelnicza, gdzie mnóstwo atrakcyjnych aspektów dzieje się, zarówno na pierwszym planie, jak i w intrygująco odmalowanym tle. Lubię książki Daniela Silvy, autor w naturalny i swobodny sposób łączy fikcję i fakty, w wykreowany scenariusz zdarzeń wplata silne i znaczące głosy rzeczywistości. Śledzimy akcję wiedząc, że to efekt fantastycznej wyobraźni pisarza, ale też natychmiast przywołujemy incydenty, które rzeczywiście miały miejsce w otaczającej nas sferze medialnej, społecznej, biznesowej i politycznej. Nie inaczej jest w "Nowej dziewczynie", powieści, która potrafi trzymać w napięciu, zaskoczyć kierunkiem akcji, zadowolić portretami bohaterów i jednocześnie dać materiał do przemyśleń.

  Intensywnie wchodzimy w wywiadowcze i operacyjne klimaty, przedzieramy się przez gąszcz zagadek i sekretów, wyrywamy z sideł kłamstw i manipulacji, aby dotrzeć do różnorodnych motywów kryjących się za nieoficjalną i tajną działalnością państw i służb wywiadowczych. Wystarczy uderzyć w jednym miejscu na mapie świata, aby kryzys rozwinął się na skalę międzynarodową, grożąc obaleniem mającego słabe podstawy balansu między interesami a milczeniem. Tu każdy inwigiluje każdego, a nawet wewnętrzne poczynania wystawione są na ryzyko i niebezpieczeństwo. W plątaninie niepewności i podchodów wyśmienicie odnajduje się Gabriel Allon, izraelski agent i dyrektor generalny służb specjalnych. Postać nietuzinkowa, często kontrastowa, łącząca wiele wyjątkowych kwalifikacji, o czym pisałam podczas omawiania wrażeń z poprzednich odsłon serii ("Angielski szpieg", "Czarna wdowa", "Dom szpiegów", "Inna kobieta").

  Tym razem Allon podejmuje się misji odnalezienia porwanej córki wpływowego członka saudyjskiej rodziny królewskiej. Łączą się wątki radykalnego islamu, sprawowania kontroli nad Bliskim Wschodem, amerykańskiego i rosyjskiego przeciągania liny terytorialnych podporządkowań i uzależnień, a także echa sytuacji izraelsko-palestyńskiej. Odpowiadała mi logiczna konstrukcja powieści, swobodny styl narracji, frapujące odnośniki z wymysłów na potrzeby opowieści do spraw ze współczesnych realiów. Tytuł warto uwzględnić w planach czytelniczych, zwłaszcza jeśli ktoś, tak jak ja, uwielbia przebywać przez kilka godzin w literackim świecie szpiegów, tajniaków, wtyczek i zdrajców, w żeńskim i męskim wydaniu, aby poprzez analizę behawiorystyczną poznać najgłębsze i najciemniejsze mechanizmy sterowania układami, organizacjami, regionami, państwami i kontynentami, oraz wyczekuje zastanawiającego zakończenia książki.

  B[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Okładka oraz informacje zawarte na niej wskazują, że „Nowa dziewczyna” to kolejna bardzo dobra powieść sensacyjna tego autora. Początkowe strony nie zapowiadają nic takiego. Akcja rozpoczyna się nie za ciekawie, a bohaterką okazuje się drogo ubrana nastolatka przybywająca do szkoły w Szwajcarii. Dziewczyna jest podobno córką jakiegoś bogatego biznesmena, pilnuje ją jakaś obstawa, nie jest zbyt skora do kontaktów z rówieśnikami, a nawet sprawia wrażenie tzw. kujona.

  Kiedy już pojawia się wątpliwość, że tym razem autor napisał coś o trudnych nastolatkach, akcja rozkręca się, gdyż nieznani ludzie porywają Dżihan (pod takim imieniem piękna panna jest znana w szkole). Wtedy okazuje się, że jest ona córką arabskiego księcia. Przyszły (prawdopodobnie) król nie ma pojęcia, kto stoi za tak zuchwałym aktem, sięga więc po środek ostateczny: agenta wywiadu stojącego zwykle po przeciwnej stronie.

  Dalej mamy już klasyczną powieść z sensacyjną akcją, zmaganiami z czasem, drżeniem o los dziewczyny, skrywanymi tajemnicami możnych tego świata, szpiegowskimi refleksjami i zakończeniem, które nie ucieszy części czytelników.

  Najciekawszy i nawet wciągający okazuje się pomysł intrygi łączącej fikcję z fragmentami autentycznych wydarzeń, dzięki czemu historia sprawia wrażenie prawdziwej. I chociaż miłośnicy tzw. starej, dobrej szkoły powieści szpiegowskich mogą być nieco rozczarowani, warto sięgnąć po tę książkę, a czytanie jej nie będzie zajęciem męczącym.

  Z.J.

  źródło: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  O co toczy się gra?

  Najtrudniejszymi do rozwiązania konfliktami są te, gdzie racjonalne argumenty nie są w stanie zmienić czyjegoś zdania, przekonać do swoich racji. Konflikty te dotyczą zwykle religii, władzy i pieniędzy, a niekiedy wszystkich tych spraw jednocześnie. Jeśli nie działają zwykłe środki, sięga się po agresję. Stąd biorą się konflikty zbrojne, stąd próby przejęcia mienia drugiej osoby, uderzenia tam, gdzie zaboli najbardziej. Dlatego też często przeciwnicy posuwają się do takich działań, jak porwania – by wymusić zmianę decyzji, określony sposób postępowania lub po prostu zemścić się na kimś i pokazać przewagę.

  Z którym z tych motywów mamy do czynienia w książce pt. „Nowa dziewczyna”, autorstwa Daniela Silvy? Opublikowana nakładem Wydawnictwa HarperCollins powieść, to już kolejny tom serii z Gabrielem Allonem, choć nieco inny niż poprzednie części. Tym razem akcent został mocno położony na kwestie polityczno-gospodarcze, co nie każdemu czytelnikowi może w pełni odpowiadać. Jednak miłośnicy twórczości autora z pewnością zachwycą się książką, bowiem mamy tu wszystko, czym autor może się poszczycić, czyli doskonale skonstruowanych bohaterów oraz szczegółowo opisane tło wydarzeń dowodzące, jak drobiazgowy jest autor i jak wiele energii musiał włożyć w research. Zresztą informację na tema tego, co jest prawdą, a co fikcją znajdziemy na końcu książki, chociaż w trakcie tej niezwykle sugestywnej lektury odnosimy wrażenie, że autor pisze o rzeczywistych wydarzeniach i portretuje zastany stan rzeczy. Dlatego właśnie książka wywołuje tak wielkie emocje, dlatego czujemy się tak, jakbyśmy bezpośrednio uczestniczyli w dramacie – zarówno tym osobistym, księcia Chalida, jak i tym, który przeżywają jego poddani i przeciwnicy.

  Stwierdzenie, że książę Chalid nie jest lubiany, jest nad wyraz dyplomatyczne. To skuteczny reformator, a zarazem brutalny człowiek, który dla utrzymania władzy i korzyści majątkowych jest w stanie posunąć się do najbardziej krwawych czynów. Przykładem tego może być brutalne zamordowanie wybitnego saudyjskiego dziennikarza i dysydenta, który krytykował otwarcie zarówno dynastię Saudów, jak i samego Chalid. Prywatnie książę jest wielkim miłośnikiem sztuki, a gromadzone przez niego zbiory są bezcenne. Kto jednak mógłby zagrozić księciu? A raczej, kto byłby w stanie zrobić to skutecznie?

  Tego właśnie musimy się dowiedzieć, bowiem porwana zostaje ukochana córka księcia, a jej odnalezienie warunkowane jest poznaniem tożsamości sprawców. Zastanawiające jest to, że ktoś poznał tożsamość dziewczynki, mimo iż była ściśle strzeżona – księżniczka uczęszczała do ekskluzywnej prywatnej szkoły w Szwajcarii jako Dżihan, córka biznesmena działającego w branży budowlanej. Nawet nauczyciele nie znali jej prawdziwej tożsamości, nie było bezpośredniej możliwości kontaktu z jej rodzicami, codziennie była ona eskortowana przez ochroniarzy, zaś w szkole trzymała się na uboczu, z nikim się nie przyjaźniąc i skupiając wyłącznie na nauce.

  W tej sytuacji ratunkiem dla księcia jest skorzystanie z pomocy Gabriela Allona. By ratować życie swojej córki, Chalid jest w stanie poświęcić wszystko, nawet zerwać wszelkie więzi łączące Królestwo z radykalnym islamem. O co tak naprawdę toczy się tu gra i, przede wszystkim, kim są gracze? Jak zakończy się współpraca tych dwóch, szalenie ambitnych, ale dość osobliwych w swoich decyzjach mężczyzn? Przekonamy się o tym dzięki lekturze „Nowej dziewczyny”, która wciąga nie tylko dzięki frapującej fabule i lawinowo toczącym się wydarzeniom, a także świadomości, że wydarzenia opisane w książce oscylują na granicy prawdopodobieństwa. Zresztą, tam gdzie gra toczy się o władze i pieniądze, zawsze pojawiają się wielkie emocje!

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „– Co teraz zrobisz? [...] – Dowiem się, kto ukradł Arabię Saudyjską. – A potem? [...] – Ukradnę ją z powrotem”, czyli Gabriel Allon ponownie w akcji.

  Daniel Silva jest autorem najlepiej sprzedających się powieści szpiegowskich na świecie. Nowa dziewczyna to nie jest moje pierwsze spotkanie z tym autorem, więc już wiedziałam mniej więcej, czego mogę się spodziewać. Lubię książki z wątkiem szpiegowskim, więc nie miałam oporów przez przeczytaniem Nowej dziewczyny.

  W ekskluzywnej prywatnej szkole w Szwajcarii pojawia się śliczna dziewczynka o kruczoczarnych włosach. Codziennie eskortuje ją ochrona, a jej tożsamość spowija tajemnica. Oficjalnie to córka bogatego międzynarodowego biznesmena. W rzeczywistości jej ojcem jest książę Chalid, koronowany następca tronu Arabii Saudyjskiej. Kiedyś uznawany za śmiałego reformatora, okrył się złą sławą po zamordowaniu dziennikarza dysydenta. Gdy jego ukochane dziecko zostaje brutalnie porwane, książę Chalid zwraca się do jedynego człowieka, któremu może zaufać, by odnaleźć córkę, zanim będzie za późno. W zamian obiecuje ostateczne zerwanie więzi łączącej Królestwo z radykalnym islamem. Allon i książę Chalid zostają sojusznikami w śmiertelnej, tajnej wojnie o kontrolę nad Bliskim Wschodem.

  Życie dziecka i tron Arabii Saudyjskiej wiszą na włosku. Obaj mężczyźni ryzykują i obaj mogą stracić wszystko.

  Historia ta jest pełna intryg i jak w większości powieści szpiegowskiej mamy także bomby, tajemnice, spiski i morderstwa, a także terrorystów, zabójców oraz porywaczy. Ta książka idealnie wpasowuje się w definicję powieści szpiegowskiej. Nowa dziewczyna to już dziewiętnasty tom cyklu z Gabrielem Allonem, ale spokojnie można czytać ją bez znajomości poprzednich części.

  Daniel Silva w swoich powieściach często czerpie natchnienie z wydarzeń, które wydarzyły się naprawdę. Na końcu książki możemy znaleźć notatkę autora, w której wyjaśnia, co było fikcją, a co prawdą. Dzieli się także z czytelnikami swoimi przemyśleniami na temat polityki [Adres usunięty]. relacje Arabii Saudyjskiej z Ameryką oraz z Rosją. Największym atutem książek Silvy jest dobry research. Autor świetnie odnajduje się w tematyce Bliskiego Wschodu, dzięki czemu jego powieści zyskują na autentyczności.

  Całość prezentuję się naprawdę dobrze i miło siedziałam czas z tą książką. Jest akcja, krew i intrygi. Misternie zaplanowana i trzymająca w napięciu historia, którą czyta się dosyć szybko. Dostarcza rozrywki i wciąga.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tam, gdzie jest władza, zawsze znają się osoby, które pragną ją przejąć i zrobią wszystko, aby tego dokonać.

  Książka "Nowa dziewczyna" to dla mnie trudna lektura, przez którą ciężko było mi przejść.

  Mamy tu następcę tronu Arabii Saudyjskiej, który nie cieszy się dobrą reputacją, uchodzi za rozpieszczonego, szastającego pieniędzmi księcia, który ma na sumieniu dziennikarza.

  Chalid bin Mohammed lubi kolekcjonować sztukę z najwyższej półki, dzięki temu poznał Sarah, kobietę, która prócz znajomości sztuki, w przeszłości była tajną agentką, a teraz książę potrzebuje jej pomocy. Kontaktu do tajnego agenta, jednego z najniebezpieczniejszych i najlepszych w swoim fachu.

  Gabriel Allon, tak nazywa się ostatnia deska ratunku Chalida. Mężczyzna, który ma wiele tożsamości, postanawia pomóc księciu w odnalezieniu córki.

  W tej niebezpiecznej grze bierze udział wielu ludzi, każdy został dobrze wyszkolony do tego, co robi, a teraz muszą uratować księżniczkę Rimę. Nie wiadomo kto porwał dziewczynę, jednak wiadomo, czego chcą.

  Książę Chalid ma zrezygnować z korony, to jest jedyna szansa, aby odzyskać dziecko. Mężczyzna jet gotów to zrobić.

  Tajni agenci próbują znaleźć porywaczy i uwolnić dziewczynkę, zanim nadejdzie czas, na ostateczność.

  Jest kilku podejrzanych, kilka tropów, jednak porywacze są o krok przed ekipą Allona.

  Jak się okazuje, rodzina królewska, nie jest idealna, właśnie w jej szeregach znajduje się osoba, odpowiedzialna za tę tragedię.

  Kochani, czytając tę książkę, będziecie mieli okazje poznać wiele opisów różnych sytuacji. Ja nie mogłam się odnaleźć, ciekawe były dla mnie dialogi, bo coś się działo, jednak ilość opisów i długość, przemyśleń takich szpiegowskich była nie dla mnie. Przez część książki, agenci/szpiedzy próbują odnaleźć księżniczkę , co nie kończy się dobrze, to był dla mnie duży szok, jak zakończyła się ta akcja. Cały pomysł fajny i ciekawy, naprawdę chciałam poznać zakończenie i dowiedzieć się, kto stoi za wszystkim, ale nie będę wspominać dobrze tej książki.

  Teraz wiem, że szpiegowskie klimaty to nie mój konik i raczej nie będę po nie sięgać .

  Jednak mam nadzieję, że komuś z was spodoba się historia, pełna intryg, bomb ukrytych w walizkach i rozerwanych ludzkich kawałków ciała..

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Daniel Silva
 • Wydawnictwo HarperCollins
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 400
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788327646873
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The new girl
 • Tłumacz: Patkowska Alina
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788327646873
 • EAN: 9788327646873
 • Wymiary: 14.5x21.5x2.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Dziewczyny do boju! Poradnik młodej aktywistki 4/5 Nasza cena:
31,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyny do boju! Poradnik młodej aktywistki

Jeżeli naprawdę denerwuje Cię niesprawiedliwość społeczna, politycy, którzy zmieniają kraj, myśląc jedynie o swoich pieniądzach i interesie partyjnym czy publiczne naznaczanie kolejnych grup społecznych w imię zaspokojenia najgorszych instynktów ludzi czerpiących energię z nienawiści - ta książka...
Anastazja. Tom 8. Nowa Cywilizacja 5/5 Nasza cena:
27,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anastazja. Tom 8. Nowa Cywilizacja

W ósmej książce Nowa cywilizacja - jak i w wielu poprzednich - autor przekazuje nam, słowami Anastazji, jej dziadka oraz młodego Wołodi, jak odwrócić ten stan rzeczy, o którym mowa w tomie siódmym i poprzednich. Wołodia pokazuje ojcu swoje kontakty z przyrodą, zwierzętami, jak odciążyć ludzi...
Dziewczyna bez makijażu audiobook CD 0/5 Nasza cena:
25,46 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna bez makijażu audiobook CD

W niewielkim mieście matka w skrajnej biedzie wychowuje cztery córki. Pewnego dnia najstarsza oznajmia, że wychodzi za mąż. I to już w najbliższą sobotę. Kim okaże się mąż Angeliki? Dlaczego oferuje krocie za nazwisko młodej żony? Historia o kobietach, które jak lwice walczą o każdy dzień, aby...
Swoimi słowami 3 jęz.polski ćw.2.ksz.jezykowego gimn.NOWA ERA 0/5 Nasza cena:
10,50 zł 14,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Swoimi słowami 3 jęz.polski ćw.2.ksz.jezykowego gimn.NOWA ERA

„Swoimi słowami” to unikalny podręcznik, który łączy zalety układu problemowego z uporządkowaniem charakterystycznym dla układu chronologicznego. Każdy z zawartych w nim uniwersalnych motywów, takich jak „dom”, „miłość”, „praca”, został powiązany z określoną epoką. Tego typu powiązanie jest...
Ściąga - liceum, technikum - cz. 1 - PO REFORMIE zgodna z nową podstawą programową (od 2019/2020) 0/5 Nasza cena:
11,54 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ściąga - liceum, technikum - cz. 1 - PO REFORMIE zgodna z nową podstawą programową (od 2019/2020)

Książka zgodna z nową podstawą programową (od 2019/2020)!Nowa Ściąga jest przeznaczona dla wszystkich uczniów, którzy rozpoczynają naukę w szkole średniej po najnowszej reformie systemu edukacji.Obejmuje wszystkie lektury obowiązujące z zakresu podstawowego, które będą wymagane na sprawdzianach...
Ściąga - liceum, technikum - cz. 2 - PO REFORMIE zgodna z nową podstawą programową (od 2019/2020) 0/5 Nasza cena:
11,54 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ściąga - liceum, technikum - cz. 2 - PO REFORMIE zgodna z nową podstawą programową (od 2019/2020)

Książka zgodna z nową podstawą programową (od 2019/2020)!Nowa Ściąga jest przeznaczona dla wszystkich uczniów, którzy rozpoczynają naukę w szkole średniej po najnowszej reformie systemu edukacji.Obejmuje wszystkie lektury obowiązujące z zakresu podstawowego, które będą wymagane na sprawdzianach...
Czarna Wdowa 5/5 Nasza cena:
31,53 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarna Wdowa

Potężna siła eksplozji wyrwała na paryskiej rue de Rosiers krater głębokości sześciu metrów. W całej dzielnicy pękły gazociągi, wagony rozpędzonego metra wykoleiły się tuż przed stacją. Zamach był wymierzony w uczestników międzynarodowej konferencji, ale zginęli też przypadkowi przechodnie. Życie w...
Dom szpiegów 4/5 Nasza cena:
33,19 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom szpiegów

Było ich dwunastu. Wszyscy spędzili jakiś czas w ośrodku szkoleniowym ISIS. Dotarli do Wielkiej Brytanii pojedynczo, większość przywitano z otwartymi ramionami. Mieli zabić tylu niewiernych, ilu zdołają. Mężczyzn, kobiet, dzieci ? bez różnicy. Zaatakowali w sercu Londynu. Następnego dnia większość...
Angielski szpieg 4/5 Nasza cena:
30,70 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Angielski szpieg

Na dziobie jachtu, z drinkiem w dłoni, ułożyła się topless najsłynniejsza kobieta świata, wystawiając do słońca nieskazitelną skórę. Zaś pokład niżej, przygotowując tatara z tuńczyka, krzątał się mężczyzna, który miał ją zabić.Podziwiana za urodę, kochana za zaangażowanie w akcje dobroczynne....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula