Nikita. Tom 3. Diabelski młyn

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2018
Seria
Ilość stron
400
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 18,50 zł
Nasza cena: 30,70 zł 36,99 zł Taniej o: 17%

Diabelski młyn (wydawnictwo Sine Qua Non) Anety Jadowskiej to trzeci tom cyklu Nikita. Książka zawiera kolejną dawkę zaskakujących i szalonych przygód bohaterów serii. Wszystkie ścieżki prowadzą do Archiwum. Nie wiadomo jednak, czy któraś z nich wiedzie z powrotem do domu.

Chociaż Robin nie pamięta swojej przeszłości, to Nikita znalazła sposób, żeby to zmienić. Oczywiście nie będzie to proste... Nikita i Robin wyruszają w niebezpieczną podróż przez Bezdroża. Pragną dotrzeć do źródła tajemnicy - miejsca, w którym skrywane są wszystkie sekrety Zakonu Cieni. W swojej misji potrzebna jest im pomoc Cygańskiego Księcia i jego taboru, jednak w zamian za ich ochronę Nikita i Robin muszą uruchomić Lunapark i ożywić niesamowity Diabelski Młyn.

Jeśli jeszcze tego byłoby mało, to w życiu bohaterów postanowili pojawić się nordyccy bogowie, berserk i młodociany smok. Szykuje się mieszanka wybuchowa! Jeśli szukasz świetnej fabuły i wartkiej akcji, to w powieści Jadowskiej z pewnością można je znaleźć. Autorka zabiera nas w podróż po rubieżach wyobraźni, gdzie droga do prawdy może wieść tylko... przez śmierć. Jednak Nikity i Robina przed dotarciem do Archiwum Zakonu Cieni nie powstrzyma nawet 0,67 trupa na godzinę.

Aneta Jadowska to polska pisarka fantasy i doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa UMK w Toruniu, która znana jest m.in. ze stworzenia postaci Dory Wilk (toruńskiej wiedźmy-policjantki).

Recenzje (8)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Diabelski młyn” to trzeci tom wchodzący w skład niezwykłej serii o Nikicie. Dwie pierwsze części bardzo mi się podobały, dlatego ogromnie nie mogłem doczekać się kontynuacji.

  Byłem bardzo ciekawy, jak potoczą się dalsze losy Nikity i Robina. Pokochałem tę dwójkę bohaterów od samego początku.

  Nikita jest bardzo silna, lojalna, odważna i honorowa. To niesamowicie wierna przyjaciółka i dobra osoba, ale nie warto z nią zadzierać, bo w środku jest niebezpieczną i wielce tajemniczą kobietą o silnej osobowości.

  Robin jest z pozoru spokojnym i neutralnym bohaterem. Wykazuje się wielką determinacją i niesamowicie silną wolą.

  Wspólnie tworzą bardzo zgrany i silny duet przyjaciół.

  Razem stali się partnerami, którzy nawzajem wspierają się i pomagają sobie w osiągnięciu wyznaczonego celu.

  Fabuła książki skupia się głównie na wspólnej podróży bohaterów przez groźne Bezdroża, aby dotrzeć do Archiwum. Miejsce to pozwoli Robinowi poznać całą prawdę o sobie. Ostatecznie, każde z nich musi samodzielnie zmierzyć się z własnymi lękami, przeszkodami i demonami.

  "Podszedłem bliżej. Uklęknąłem na jedno kolano i czekałem.

  Wyłonił się zza pnia drzewa. Cudaczek. Nie pamiętam, bym widział kiedykolwiek coś tak pociesznego.

  Stwór był rozmiarów dużego szczeniaka, labradora, czy wilczarza. Miał krępe, pokryte złotawą łuską ciało, długie masywne łapy - znak, że jeszcze sporo urośnie - i wężowy ogon, którym uderzał nerwowo o ziemię. Pyszczek z wielkimi uszami przywodził na myśl nietoperza - podobnie jak błoniaste skrzydła. Wielkie szczenięce ślepka, które patrzyły na mnie smutno. Wypełniłyby się łzami, gdyby stworzenie umiało płakać.

  - Co się stało, głuptasie? - zapytałem.

  Ta część pokazuje dodatkową perspektywę Robina. W końcu możemy poznać jego skrywane myśli, przeczucia i dotrzeć do głęboko skrywanych tajemnic.

  Jego niesamowita droga, która ostatecznie pozwoli mu poznać swoją przeszłość. Musi ON przekroczyć ścieżkę, by w pełni poznać siebie i odważyć się na zmiany w swoim życiu."

  Bardzo mnie urzekło nawiązanie do mitologii skandynawskiej.

  Autorka pod wieloma względami wykazała się ogromną pomysłowością, a świat, który nam przedstawiła, tworzy spójną, sensowną całość. Kraina ta jest pełna pozytywnej energii i zabawy.

  Bohaterowie perfekcyjnie pasują do tej niezwykłej historii.

  Ten tom jest bardzo spokojny i stonowany, w porównaniu z poprzednimi częściami.

  Długie i szczegółowe opisy pozwalają bliżej poznać nam Nikitę i Robina, a zarazem kreują magiczne tło fabuły.

  „Diabelski młyn” to niezwykła książka z perfekcyjnie rozbudowaną historia. Wartka akcja, doskonałe, nowatorskie pomysły i wielka przyjemność płynąca z czytania.

  Odważni bohaterowie, szczypta mitologii skandynawskiej, ogromna ilość magii i nieprzeciętnej fantastyki.

  Autorka utrzymała poziom dwóch wcześniejszych odsłon i stworzyła jeszcze bardziej intrygująca historię.

  Bez żadnych wątpliwości mogę wam polecić tę książkę.

  Ocena: 🌟🌟🌟🌟🌟/6

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W pierwszym tomie trylogii o Nikicie Aneta Jadowska pokazała nam magiczną alternatywną Warszawę. W drugim tomie zabrała bohaterów do równie magicznej Norwegii. W trzecim tomie rzuciła bohaterów na pastwę Bezdroży.

  Cieszę się, że autorka nie boi się zabrać bohaterów w nowy świat, budując go od podstaw. Miejsce akcji w każdym tomie trylogii było najlepszą częścią całej historii.

  Nikita i Robin mają cel. Chcą się dowiedzieć, kim tak naprawdę jest Robin i dlaczego wymazano z jego pamięci wspomnienia i tożsamość. Jedynym miejscem, gdzie mogą znaleźć te informacje, jest Archiwum. Szkopuł w tym, że można się do niego dostać tylko przez Bezdroża. A Bezdroża są niezwykle niebezpiecznym miejscem.

  Bohaterowie dołączają więc do taboru Cygańskiego Księcia, który okazuje się bardzo barwną postacią. Magia taboru ma ochronić Nikitę i Robina przed złą magią Rubieży i Bezdroży. Droga do celu nie jest jednak całkiem prosta. Bohaterów czeka bowiem zadanie, które wiąże się z Lunaparkiem i Diabelskim Młynem.

  W drugim tomie brakowało mi Robina. W Diabelskim Młynie nareszcie autorka pozwoliła poznać go trochę lepiej, pozwalając mu nawet dominować w narracji. Jego punkt widzenia okazał się doskonale uzupełniać fabułę historii, szczególnie, że Nikita przez część podróży znajdowała się w całkiem innym miejscu.

  Samo dążenie do celu, podróż bohaterów przyniosła im mnóstwo możliwości do rozwoju charakteru. Nic tak nie kształtuje nas, jak trudne sytuacje i bycie narażonym na różne niecodzienne czynniki. Aneta Jadowska wykorzystała każdą sposobność, by popchnąć postaci do przodu.

  Mimo, że zakończenie pozostawia wiele do życzenia, uważam Diabelski Młyn za doskonałe zakończenie trylogii.

  Trzeci tom to książka o akceptacji siebie, ale też o przyjaźni i poznaniu swojej prawdziwej tożsamości. Myślę, że ten tom mogę położyć na równi z drugim.

  ---

  Książkę przeczytałam dzięki portalowi [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niezwykle klimatyczna okładka, świat magii, po którym dumnie kroczy wytrawna zabójczyni ze swoim partnerem jest mi dobrze znany, a dzięki uprzejmości Wydawnictwa SQN miałam okazję zakończyć trylogię z niezwykłym żalem, znanym każdemu czytelnikowi, kiedy zdaje sobie sprawę z tego, że to koniec przygód bohaterów, których tak bardzo pokochał. Z jednej strony radość, że poznam więcej szczegółów dotyczących Robina, a z drugiej, eh, no właśnie, smutek, że ta seria dobiega końca. Nie pozostaje mi, więc nic innego, jak podzielić się z Wami moją opinią i sięgnąć po inne dzieła Pani Jadowskiej, które tak ochoczo polecacie.

  „Podszedłem bliżej. Uklęknąłem na jedno kolano i czekałem.

  Wyłonił się zza pnia drzewa. Cudaczek. Nie pamiętam, bym widział kiedykolwiek coś tak pociesznego.

  Stwór był rozmiarów dużego szczeniaka, labradora, czy wilczarza. Miał krępe, pokryte złotawą łuską ciało, długie masywne łapy - znak, że jeszcze sporo urośnie - i wężowy ogon, którym uderzał nerwowo o ziemię. Pyszczek z wielkimi uszami przywodził na myśl nietoperza - podobnie jak błoniaste skrzydła. Wielkie szczenięce ślepka, które patrzyły na mnie smutno. Wypełniłyby się łzami, gdyby stworzenie umiało płakać.

  - Co się stało, głuptasie? - zapytałem.”

  W poprzednim tomie poznaliśmy przeszłość Nikity, tak, więc tym razem nadszedł czas, aby poświęcić więcej uwagi Robinowi, rozwiać wszelkie wątpliwości, potwierdzić lub rozwiać domysły czytelników. Nikita postanawia pomóc swojemu partnerowi odnaleźć przeszłość, odzyskać wspomnienia i poznać sekrety Zakonu Cienia. Wyruszają razem w niebezpieczną podróż na tereny Bezdroży i Rubieży, aby dostać się do Archiwum Zakonu Cieni, gdzie znajdują się odpowiedzi na pytania, które kłębią się w ich umysłach. Droga, jak to zazwyczaj bywa nie należy do prostych, dlatego potrzebna im pomoc Cygańskiego Księcia i jego taboru, tylko magia Niespokojnych pozwoli im przeżyć. W przyrodzie nic nie ginie, nie ma niczego za darmo zwłaszcza w świecie Nikity. W zamian za przysługę bohaterowie będą musieli pomóc uruchomić Lunapark i ożywić Diabelski Młyn, zastanawiacie się, czy im się to uda? Zwłaszcza, że nordyccy bogowie nie zapomnieli o Nikicie, szykuje się kolejne spotkanie, ale nie tylko z nimi, poznamy berserka oraz młodego smoka, czy to nie brzmi ekscytująco?

  Nim wyrusza po wspomnienia zabójczyni trafi pod sąd Norn, zostanie oskarżona o zupełny brak empatii i wychowania swojego berserka, który czuje coś znacznie więcej niż agresję i mord, może da się go ucywilizować? Mimo Stachu nasza bohaterka podejmuje się tej próbu, pan B. doczekał się swojego imienia -Brynjar, musi współpracować z Nikitą, a co z tego wyjdzie?

  Dzięki rozdziałom pisanym z perspektywy Robina mogliśmy go poznać lepiej, rozterki, z którymi się mierzył, czy jakie odczuwał emocje. Postacie poboczne wprowadziły do powieści powiew świeżości, Cygański Książę, czy siostry Verde, czy nowe zwierzątko Robina, które jest urocze.

  Książkę czyta się bardzo dobrze, co nie jest niczym zaskakującym, dla tych, którzy zdołali się już spotkać z twórczością Jadowskiej. Obrazowo opowiada o zasadach panujących na Bezdroży wplatając w to żywiołową akcję. Jeśli chodzi o finał i poznanie historii Robina, ma swój satysfakcjonujący i ciekawy koniec, nie mam mu niczego do zarzucenia, poza tym, że pożegnanie przyszło tak szybko. Jak w poprzednich tomach „Diabelski Młyn” został wzbogacony o ilustracje Magdaleny Babińskiej, nie wyobrażam sobie, aby tym razem miało być inaczej, pozwalają lepiej się wczuć w świat, jaki wykreowała Jadowska.

  Tak, jak pisałam w recenzji poprzedniego tomu nie zawiodłam się na zwieńczeniu serii o Nikicie, mogę polecić ją i podpisać się pod tym rękami i nogami. Seria o Nikicie nie jest analizą mitologii, jest fantastyką, która ma charakter rozrywkowy. „Diabelski Młyn” jest zwieńczeniem przygód Nikity i Robina, chociaż nie wiadomo, czy Jadowska czymś nas nie zaskoczy, czego Wam życzę i sobie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Diabelski Młyn" Aneta Jadowska, ostatnia część trylogii o Nikicie czy wato było na nią tyle czekać?

  Nikita postanawia pomóc Robinowi który nie pamięta swojej przeszłości, znalazła sposób jak poznać jego dawne życie oraz sekret Zakonu Cieni. "Robin to rozumiał, ale został opętany pragnieniem odpowiedzi. I rozumiałam to. Przez większość życia nie znałam prawdy o sobie, o swojej rodzinie, i nic mnie nie uwierało w duszy, nie czułam niepokoju. Aż spotkałam ducha z przeszłości". Razem wyruszają na bardzo niebezpieczną podróż do Archiwum, jedyna droga to ta przez Bezdroża i Rubieże w innej, magicznej części świata. Proszą o pomoc w wyprawie Cygańskiego Księcia i jego tabor ponieważ bez ich magicznych mocy nigdy nie dostaną się do Zakonu Cieni. Niestety nic za darmo oni również muszą pomóc uruchomić Lunapark oraz Diabelski Młyn. Po drodze wmieszają się w niejedną przeszkodę a przygoda którą przeżyją będzie niezapomniana. "Siniaki były warte tego entuzjazmu i spojrzenia wyłupiastych ślepek przesyconego czystą miłością".

  Nie wiem czy to dlatego że trzeci tom jest tym ostatnim czy dlatego że jest najlepszy ale przeczytałam go dość szybko, wszystko było tak spójne że przechodziłam z rozdziału do rozdziału. Nikita bardzo się zmieniła i to widać, bardzo mi się to podoba bo jednak jako kobieta powinna mieć trochę ogłady. Skończyło się moim zdaniem fajnie, wszystko zostało wyjaśnione, wątki się podomykały chociaż polubiłam te postacie i chętnie bym jeszcze o nich poczytała.

  Ostatni tom na pewno Was zaskoczy a jeśli nie czytaliście poprzednich części to szybko to nadróbcie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Eklektyczny styl fantastyczny ;)

  "Diabelski młyn" jest właśnie niczym innym, jak takim trochę "pomieszaniem z poplątaniem", tyle że... sensownym :) I to na gruncie literackim. Z domieszką sporego talentu ze strony autorki, bez talentu bowiem stworzenie sensownej całości ze świata magii, skandynawskiej mitologii i małej domieszki cygańskiej pomocy nie miałoby zdecydowanie miejsca ;)

  Pewne jest jedno - "Diabelskiego młyna" nie ma sensu czytać bez mglistej choćby znajomości dwóch poprzednich części "Cyklu o Nikicie"... Niniejsza książka to zwieńczenie pewnej trylogii - bez znajomości poprzednich tomów lektura naprawdę nie ma większego sensu... Jeśli jednak poprzednie tomy znacie... :)

  Główni bohaterowie to Robin i agentka Nikita. Duet ciekawy, aczkolwiek wcale nie miłosny ;) Jadowska trochę być może zaskakuje, utarło się chyba bowiem, że jeśli bohaterowie to facet i dziewczyna, to raczej iskrzy... Tutaj bynajmniej nie iskrzy, mamy za to partnerstwo, współpracę i pewnego rodzaju przyjaźń. Do tego na tapecie jest samobójcza wręcz misja wspomnianej dwójki na Bezdrożach, utrata pamięci Robina, konieczność uruchomienia pewnego Lunaparku i stojącego w nim, tytułowego, Diabelskiego młyna... We wszystko zaś wmieszany jest tajemniczy Zakon Cieni i pewien cygański tabor, na czele w pewnym Cygańskim Księciem... :)

  Brzmi zawile, ale to naprawdę dobra fabuła. Tak jak i cały zresztą cykl. Fantastyka w rodzimym wydaniu, nawet jeśli czerpiąca z inspiracji innymi np. mitologiami, czy czymkolwiek niezwiązanym z rodzimym nurtem kulturowym - to jest naprawdę cenna rzecz! Im więcej tego rodzaju publikacji i książek powstaje - tym lepiej! :)

  Co tu dużo mówić - polecam! Z małym jednak zastrzeżeniem - polecam jako cały cykl, włącznie z poprzednimi częściami ;)

  Dziękuję Wydawnictwu SQN za egzemplarz recenzencki.

  Recenzja także na:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Tajemnica diabelskiego kręgu. Tom 3. Tajemnica godziny trzynastej 5/5 Nasza cena:
20,00 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica diabelskiego kręgu. Tom 3. Tajemnica godziny trzynastej

Anna Kańtoch, pięciokrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz laureatka Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, powraca z kolejnym tomem zachwycającej serii fantasy. Nina budzi się zziębnięta wśród rozsypanych na posadzce odłamków szkła. Nie wie, gdzie właściwie się znajduje, ani nie pamięta,...
Tajemnica diabelskiego kręgu. Tom 1 5/5 Nasza cena:
26,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica diabelskiego kręgu. Tom 1

Nie każdy zostaje wybrany przez anioły i zaproszony przez nie na tajemnicze wakacje w klasztorze znajdującym się w niewielkiej miejscowości Markoty. Tak się składa, że przydarzyło się to trzynastoletniej Ninie. Nie bardzo wie jednak, dlaczego – jest przecież bardzo zwyczajną dziewczyną. Czy aby na...
Mechaniczny anioł. Diabelskie maszyny. Tom 1 5/5 Nasza cena:
33,15 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mechaniczny anioł. Diabelskie maszyny. Tom 1

W Mechanicznym Aniele dowiesz się co się wydarzyło 100 lat przed historią opisaną w Mieście Kości, Mieście Szkła i Mieście Popiołów. Poznasz rodzinną tajemnicę Clary Fray i genezę buntu Valentine... A to tylko początek... Magia jest niebezpieczna, ale miłość jeszcze bardziej. Kiedy szesnastoletnia...
Tajemnica diabelskiego kręgu Tom 3 Tajemnica godziny trzynastej Anna Kańtoch 0/5 Nasza cena:
20,00 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica diabelskiego kręgu Tom 3 Tajemnica godziny trzynastej Anna Kańtoch

Anna Kańtoch, pięciokrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla oraz laureatka Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, powraca z ostatnim, długo oczekiwanym trzecim tomem „Tajemnicy diabelskiego kręgu” – zachwycającej trylogii fantasyNina budzi się zziębnięta wśród rozsypanych na posadzce odłamków...
Szamańska Seria T.2 Szamańskie tango 5/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szamańska Seria T.2 Szamańskie tango

Być może nie powinien zabierać szesnastoletniej córki na miejsce brutalnej zbrodni, ale czy bez jej wrażliwości na duchy i talentu do wywąchiwania sekretów zdołałby złapać mordercę, zanim ten znów uderzy? Podwójne morderstwo w szczycie sezonu ogórkowego oznaczało dla Witkaca początek trudnego...
Nikita. Tom 2. Akuszer Bogów 5/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nikita. Tom 2. Akuszer Bogów

Wszystko, w co wierzyła, okazało się kłamstwem. Nie wie już, kim jest ani czemu przez większość życia karmiono ją bredniami. Była mistrzynią fałszywych tożsamości, a teraz na niczym nie zależy jej tak mocno, jak na poznaniu tej prawdziwej. Zdradzona przez najbliższych, ścigana przez płatnych...
Idiota skończony. Antologia 5/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idiota skończony. Antologia

Dwunastu autorów, dwanaście światów, dwanaście opowieści. Ocalały z apokalipsy, wiedźma pracująca w małej kawiarni, mechanik na kosmicznym skokowcu, zwykły urzędnik, któremu powierzono bardzo szczególne dziecko. Wszyscy walczą, choć każdy na swój własny sposób i o coś innego - o przetrwanie, o...
Seria o Dorze Wilk T6 Na wojnie nie ma niewinnych 5/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seria o Dorze Wilk T6 Na wojnie nie ma niewinnych

Nucąc "Burn, burn, burn" Dora podpali świat, by przysmażyć tych, którzy zasłużyli na poznanie ciemnej strony panny Wilk Gdy dawni sprzymierzeńcy pokazują prawdziwą twarz, liczyć można tylko na aroganckiego księcia wampirów... Dora Wilk robi co może, by przestrzegać zasad. Jednak kiedy ktoś uderza w...
Trup na plaży i inne sekrety rodzinne 5/5 Nasza cena:
27,79 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trup na plaży i inne sekrety rodzinne

Czerwcowy poranek, pusta plaża i... trup. Kiedy Magda Garstka wraca po studiach do rodzinnej Ustki, nie spodziewa się, że czeka ją najbardziej ekscytujące lato w całym życiu. Zatrzymuje się w pensjonacie, który prowadzi jej babcia, rozpoczyna pracę w kawiarni i niedługo później... znajduje zwłoki....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula