Nigdy nie pozwolę ci odejść

Autor:

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 15
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 28,45 zł
Nasza cena: 32,30 zł 42,90 zł Taniej o: 25%

“Nigdy nie pozwolę ci odejść” to wzruszająca powieść mówiąca o trudnej przeszłości, niemocy i żalu wobec przeszłości.

Trudno jest nieraz pogodzić się z przeszłością, szczególnie, kiedy była tak traumatyczna jak w tym przypadku. “Nigdy nie pozwolę ci odejść” to historia dająca do myślenia i pokazująca, co tak naprawdę liczy się w naszym życiu.

Rodzeństwo, Griselda i Holden mieli trzynaście lat, kiedy podjęli się ciężkiej i niepewnej próby ucieczki. Po trzech latach niewoli uciekają od porywacza. Wszystko idzie im świetnie, aż do chwili, kiedy muszą przejść przez rzekę Shenandoah. Niestety, w tym miejscu tylko jedno da radę przekroczyć granicę i dotrzeć do bezpiecznego miejsca. Drugie zostanie w tyle, a jego los na długo pozostanie nieznany.

Dziesięć lat później chłopak Griseldy zabierają ją do podziemnego klubu, gdzie toczą się niebezpieczne walki. Kobieta nie jest zbytnio chętna, jednak w jednej chwili jej świat wywraca się do góry nogami. Nagle na ringu dostrzega Holdena! Skąd się tam wziął, co się z nim działo i jak się z nim porozumieć? Od tego pory gorzki żal i narastająca od lat złość biorą górę. Fizyczne i psychiczne blizny okazują się być trudne do zapomnienia i wciąż dają o sobie znać. Rodzeństwo stara się wybaczyć sobie błędy, zacząć wszystko od nowa, jednak to trudne zadanie. Walka o przetrwanie Holdena zmieniła go już na zawsze i nawet Griselda nie wie, czy będzie w stanie powrócić do normalności.

“Nigdy nie pozwolę ci odejść” to powieść wzruszająca i ukazująca, jak wiele można stracić w zaledwie jednej chwili. Ponowne próby bohaterów aby odzyskać równowagę życiową niestety nie będą tak piękne, jakby tego chcieli...

Katy Regnery jest amerykańską pisarką, bestsellerową według "New York Timesa". Do tej pory w Polsce ukazały się jej powieści “Weteran” i “Nigdy nie pozwolę ci odejść”.

O książce


Sceny miłosne są namiętne i wyśmienicie intensywne. Z każdą stroną więź głównych bohaterów staje się mocniejsza i sprawia, że czytelnik wpada w sidła tej książki. - RT Book Reviews

Czytaj całość

Recenzje (15)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-11
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dawno, dawno temu, chłopiec i dziewczynka zaufali niewłaściwemu człowiekowi. Ta pomyłka kosztowała ich trzy lata niewoli, ciemności i okrucieństwa. Choć mężczyzna próbował złamać w nich ducha, nie poddali się, bo mieli siebie nawzajem. Pewnego dnia udaje im się wymknąć oprawcy, lecz gdy tylko wzburzony nurt rzeki dzieli ich od upragnionej wolności, mężczyzna ich dogania. Dziewczynce udaje się uciec, ale chłopiec zostaje w tyle… Mija dziesięć długich lat, wypełnionych samotnością i brakiem nadziei. Paradoksalnie wolność okazała się o wiele gorsza od niewoli, bo nie mogąc odnaleźć siebie nawzajem, czuli się złamani i niekompletni. Lecz kiedy oboje niemal tracą nadzieję, przypadek sprawia, że ich ścieżki ponownie się przecinają. W tym momencie powinno nastąpić wyczekiwane „i żyli długo i szczęśliwie”, ale to jeszcze nie koniec ich baśni. Tak naprawdę dopiero się rozpoczyna, a ich droga do szczęśliwego zakończenia okaże się o wiele bardziej kręta i wyboista niż przypuszczali.

  Holden i Griselda, to współcześni Jaś i Małgosia. Jako dzieci przeżyli koszmar, który naznaczył ich na całe życie, ale także połączył więzią tak silną, że przetrwała lata rozłąki i tęsknoty. Nie zostali zwabieni przez Babę Jagę i zamknięci w chatce z piernika. Trafili do domu chorego i okrutnego człowieka, byli więzieni, bici i trzymani w ciemnej piwnicy. Nikt nie zasługuje na tak okrutny los, a zwłaszcza dwójka niewinnych sierot, które doświadczyły już w swoim życiu ogromu bólu i smutku. Ich historia rozdziera serce i na wskroś przesiąknięta jest cierpieniem. Spotkanie po latach miało w ich mniemaniu miało wszystko zmienić. Bo co może pójść nie tak, kiedy już odnajdą siebie? Kiedy wreszcie znów będą cali? Jednak załamaną duszę nie tak łatwo uleczyć. Ciężko wymazać z pamięci smutne dzieciństwo, przeżyty dramat i wreszcie pozbawioną nadziei młodość. Jak uwierzyć, że wreszcie wszystko będzie dobrze, skoro życie co chwilę zadaje nowe ciosy? Ciężko jest pisać szczęśliwe zakończenie, kiedy nie wierzy się, że jest ono możliwe.

  Poprzedni tom serii „Współczesne Baśnie” („Weteran”) miał w sobie coś z disnejowskiej bajki. Był słodki i czarujący. Wzruszający, ale też pełen nadziei. Wręcz odrobinę nieprawdopodobny, w taki uroczy, bajkowy sposób. Ta część jest zupełnie inna. Bardziej przypomina mroczną baśń niż bajkę na dobranoc. Ta książka udowadnia, że historia rodem z baśni może się przydarzyć każdemu. Tu i teraz. Ale przypomina także, że baśnie bywają mroczne, okrutne i pełne zła. A droga do szczęśliwego zakończenia bywa usłana nie pięknymi różami, lecz ostrymi kolcami.

  Autorka już od pierwszej strony zaatakowała mnie bardzo silnymi emocjami i najlepszą rekomendacją jest fakt, że natychmiast dałam się im porwać. To książka okrutna, a za razem słodka. Pełna łez i cierpienia, ale wymieszanych z czułością i nieposkromioną miłością. Szczęście jest tu na wyciągnięcie ręki, ale tak kruche, niepewne i delikatne, że bohaterowie boją się po nie sięgnąć. To jak Katy zaczęła tą książkę, jak manipulowała teraźniejszością i przeszłością, jak budowała napięcie i wreszcie, jak poprowadziła ponowne spotkanie bohaterów, to dla mnie mistrzostwo świata. Postawiła na wyczerpujące opisy i silne emocje. Nie przerywała wątku, kiedy napięcie stawało się nie do zniesienia, wycisnęła mnie emocjonalnie do ostatniej kropelki i zachwyciła tym jak szczegółowo naświetliła każdą pojawiającą się w umysłach bohaterów myśl. Nic nie jest tu przypadkowe, wszystko było dokładnie zaplanowane, rozwinięte i zakończone. Bardzo mi się to spodobało, bo nie lubię kiedy autorzy mnożą wątki (nawet te pozornie małe i niezbyt istotne), a potem zupełnie o nich zapominają. Jeśli jednak nie lubicie wyczerpujących opisów, to, co dla mnie było zaletą, dla Was może okazać się wadą. Skoro już jesteśmy przy minusach, nie do końca spodobało mi się to, w jaki sposób, autorka zdecydowała się poprowadzić dalszą część książki. Moim zdaniem rozwiązania fabularne, które wybrała były zbyt oklepane i oczywiste, zwłaszcza, że zaczęła tą historię oryginalnie i z przytupem.

  O CZYM? „Nigdy nie pozwolę Ci odejść”, to bardzo smutna i wzruszająca historia porwanych dzieci, które połączyła niesamowita więź. Przyjaźń, która przetrwała lata rozłąki i wątpliwości, by wreszcie przerodzić się w głęboką i nieokiełznaną miłość. Opowieść przepełniona nadzieją, ale i wątpliwościami, pięknem i mrokiem. Historia, która udowadnia, że każdy zasługuje na szczęśliwe zakończenie, nawet jeśli w życiu nie doświadczył niczego dobrego. Piękna. Niezapomniana. Wzruszająca. Jedyna w swoim rodzaju. Koniecznie musicie ją poznać!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-04-07
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mianowicie mamy tutaj powiązanie z Jasiem i Małgosią.

  Trzynastoletnie dzieci Griselda i Holden, po 3 latach niewoli uciekają od porywacza. Niestety podczas ucieczki jedno z nich zostaje złapane. 10 lat później chłopak Griseldy zabiera ją do podziemnego klubu na nielegalne walki. Tam kobieta rozpoznaje na ringu Holdena. Dziewczyna tyle lat poszukiwala chłopaka, aż nagle przypadkiem go odnalazła. Jak teraz odbudują swoje życie? I czy im się to uda?

  Jest to opowieść o strachu i nadziei, przetrwaniu. Wspaniała historia. Naprawdę wciągająca. Poruszająca i piękna współczesna wersja Jasia i Małgosi. Cudowne chwile z książką. Polecam serdecznie. 480 stron magii.

  Recenzja pochodzi z mojego instagrama --> zaczytana_paolka

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-06
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „W tej współczesnej wersji Jasia i Małgosi trzynastoletnie sieroty, Griselda i Holden, po trzech latach niewoli uciekają od porywacza i próbują przejść przez rzekę Shenandoah. Niestety, tylko jednemu z nich udaje się dotrzeć do bezpiecznego miejsca, a drugie zostaje w tyle. Dziesięć lat później chłopak Griseldy zabiera ją do podziemnego klubu, by obejrzeć nielegalne walki. Gdy Griselda nagle widzi na ringu Holdena, jej świat zostaje przewrócony do góry nogami.

  Gorzki żal, narastająca przez lata złość oraz fizyczne i psychiczne blizny stają na ich drodze; są niebezpieczne niczym nurt rzeki Shenandoah. Nigdy nie pozwolę ci odejść to opowieść o strachu i nadziei, o porażce i przetrwaniu oraz o dwojgu ludziach – kiedyś głęboko zranionych – którzy dowiadują się, że miłość jest jedyną rzeczą, jaka może sprawić, że znów staną się sobą.”

  „Nigdy nie pozwolę ci odejść” to piękna i absorbująca powieść o losach Gris i Holdena, którzy jako dzieci przeszli piekło na ziemi. Ich życie od najmłodszych lat było pełne bólu i cierpienia, najpierw okropne rodziny zastępcze, którym zależało tylko na pieniądzach za dzieci, którymi się opiekowali, później porwanie, a następnie brutalne rozdzielenie i wcale nie lepsza przyszłość. Przez dziesięć lat żyli w przeświadczeniu, że tylko jednemu z nich udało się przeżyć ucieczkę, choć Gris i tak nie traciła nadziei i wszystkie zarobione pieniądze przeznaczała na poszukiwania swojego najlepszego przyjaciela. Jednak przeznaczenie kazało im na siebie czekać, aż dziesięć lat… i dopiero wtedy zaczęła się ich prawdziwa walka o wspólną przyszłość.

  „Nigdy nie pozwolę ci odejść” to kolejna książka Katy Regnery, która zostawiła w moich serduchu ślad. To przepiękna, niezwykle emocjonująca historia, która porusza do głębi, a czytanie jej w pewnych momentach staje się wręcz bolesne. Najokrutniejsza jest przeszłość bohaterów, choć i teraźniejszość nie maluje się wcale w lepszych kolorach. Oboje są dla siebie okrutni i uważają, że nie zasługują na jakiekolwiek szczęście. Gris tkwi w toksycznym związku, pozwala na upokarzanie siebie i uważa, że jest to coś, na co sobie zasłużyła. Życie Holdena nie wygląda wcale lepiej, złość i agresję wyładowuje podczas niebezpiecznych walk, a żadna kobieta nie potrafi wypełnić pustki w jego sercu. Oboje wiedzą, że jako dzieci stracili coś ważnego i nie potrafią pogodzić się z tą stratą…

  Jestem przekonana, że pokochacie bohaterów tej książki. Ja z zapartym tchem śledziłam ich pełną bólu i okrucieństwa historię. Nie raz płakałam nad ich losem i ciężko było mi się pogodzić z tym wszystkim, co przygotowało dla nich życie. Na całe szczęście po latach udało im się siebie odnaleźć, jednak nie liczcie, że od razu będzie różowo, bo przed nimi trudna i pełna bólu droga do upragnionego szczęścia i pełnej stabilizacji.

  Byłam pod dużym wrażeniem zmian, jakie zachodziły w bohaterach, oddzielnie byli wrakami, ale w momencie, gdy się odnaleźli, chcieli być lepsi i chcieli zasługiwać na swoją miłość. Każdy z nich niesamowicie dojrzał i zaczął podejmować decyzje, które miały ogromny wpływ na przyszłość.

  W książce pojawia się także trochę odważnych scen miłosnych, ale autorka opisała je niezwykle prawdziwie i z ogromnym smakiem. Czasami zdarza się, że takie sceny są przerysowane i przekoloryzowane, ale tutaj tego nie znajdziecie. Poza tym styl autorki jest bardzo lekki i przez książkę po prostu się płynie. Czyta się ja szybko, chyba nawet zdecydowanie za szybko, bo ja nawet nie wiedziałam kiedy, znalazłam się na ostatniej stronie.

  „Nigdy nie pozwolę ci odejść” to przepiękna, pełna bólu i cierpienia historia o prawdziwej miłości. To książka, która wywołuje w czytelniku ogrom emocji, która chwyta za serce i nie daje o sobie zapomnieć. To współczesna baśń o Jasiu i Małgosi, którą polecam Wam z całego serca.

  Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-15
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo lubię książki o takiej tematyce i chętnie po nie sięgam. Jest to taka mocna i przerażająca obyczajówka, która zdecydowanie daje nam do myślenia. Zawsze szybko mi się je czyta i jestem bardzo ciekawa jak się skończą. Z tą było podobnie.

  Poznajemy dwójkę dzieci, które zostają porwane i kilka lat spędzają więzione przez psychopatę. W końcu Griseldzie udaje się uciec, niestety tylko jej... Przez wszystkie lata stawia sobie na cel znalezienie Holdena i wynagrodzenie mu tego, że został sam. Jak wszystko się potoczy? Czy to na pewno szczęśliwa historia z happy endem? Mnie książka jak już wspomniałam wciągnęła, ale uważam, że jest za długa! Miała momenty przestoju, zbyt dużo opisów czy przeciągania niektórych sytuacji. Mamy tutaj prawie 500 stron, a jestem pewna, że spokojnie można to było zamknąć w niecałych 400. Jestem fanką długich książek, ale ta po prostu męczyła. Mimo to uważam, że jest wartościowa! Cały czas czekałam na zakończenie i jak najszybciej chciałam wiedzieć jak się potoczy los Griseldy i Holdena. Trzymałam za nich kciuki od samego początku, ale nie zdradzę Wam czy było warto. Musicie przeczytać!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-10
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak wiecie, zresztą wiele razy to powtarzam, uwielbiam książki, w których poruszane są ważniejsze tematy. W tej pozycji pojawia się nie jeden takowy temat. Autorka porusza wątek porwania dzieci, a także życia w rodzinach zastępczych. Bardzo mi się to podoba i jestem zadowolona, że autorzy nie boją się poruszać takich tematów. Jeśli szukacie książek właśnie z ważniejszymi tematami serdecznie Wam polecam tę pozycję!

  Griselda i Holden wiele przeszli. Ich dzieciństwo nie było kolorowe. W życiu przeszli przez wiele rodzin zastępczych i musieli radzić sobie sami. Właściwie mieli tylko siebie. Przeszłość pozostawiła na nich głębokie ślady, takie, które zostaną z nimi już na zawsze. Dzięki temu bohaterowie są naprawdę realni i cudowni. A co najważniejsze nie są sztuczni! Bardzo polubiłam obydwoje bohaterów. Odrobinkę denerwowała mnie Griselda tokiem swojego myślenia, ale patrząc z perspektywy czasu, to jednak odrobinę ją rozumiem.

  „Nigdy nie pozwolę Ci odejść” to pozycja napakowana naprawdę wieloma różnymi emocjami. Przewija się w niej zranienie, żal, przemoc, miłość, ból, cierpienie, a także nadzieja. Autorka idealnie pokazała nam, że mimo całej tej traumy oboje mieli nadzieję na lepsze jutro. Co więcej, abyśmy się nie nudzili, Katy zdecydowała się na wprowadzenie delikatnego zwrotu akcji, który nie do końca mi się podobał, ale mimo wszystko okazał się dość ciekawym urozmaiceniem.

  Pełną opinię znajdziecie na moim blogu! Zapraszam!

  [Adres usunięty]

  ~Zaczytana Anielka~

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 10 recenzji

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula