Uzależnienia to wielowymiarowy problem, który coraz mocniej dotyka całe społeczeństwo. Być może ktoś w Twoim otoczeniu zmaga się z tą straszliwą przypadłością. W takich okolicznościach warto na wszystkie sposoby szukać pomocy i wsparcia.
Książka Judith Grisel "Nigdy dość. Mózg a uzależnienia" to konkretna porcja informacji i świadectwo kogoś, kto sam wyszedł z choroby uzależnienia.
Czy po 10 latach alkoholowego i narkotykowego nałogu można wrócić do zdrowego życia bez uzależnień? Czy ktoś, kto w wieku nastoletnim dał się usidlić używkom, może znaleźć siłę, by się uwolnić? Przykład Judith Grisel pokazuje, że tak - to jest wykonalne!
Z pomocą swej rodziny Judith rozpoczyna walkę z nałogami. Mocne postanowienie, silna wola i długi proces leczenia pomagają jej wyjść na prostą. To trudne doświadczenie stało się ważnym etapem jej życia, z którego czerpie, aby pomagać innym. Podjęła studia z dziedziny neuronauki, które ukończyła z tytułem doktora i rozpoczęła badania na temat zmian w mózgu, które są spowodowane uzależnieniem.
W swojej książce "Nigdy dość. Mózg a uzależnienia" Judith opowiada swoją historię - jak doszło do jej uzależnienia i jak z niego wyszła - oraz omawia wszelkie przemiany, jakie dokonują się w mózgu na skutek trwania w nałogu. Jej książka to nie tylko suche przedstawienie faktów, ale konkretne porady, jak walczyć z chorobą naszych czasów - uzależnieniem.
Grisel w niezwykle przemyślany sposób potrafi połączyć własną, pełną emocji i przeżyć historię oraz naukowe fakty. Dzięki temu nie tylko staje się bliższa czytelnikowi jako człowiek, ale również jako ekspert i autorytet naukowy.
Opinie o książce
Judith Grisel, specjalistka od neuronauki, która ma za sobą długą historię wychodzenia z nałogu, przytacza wymowne przykłady ze swojej strasznej przeszłości, metodycznie omawiając je na gruncie neurobiologii uzależnień i sprawiając, że czytelnik wgłębia się najbardziej skomplikowane zagadki charakteryzujące rodzaj ludzki.
Paul H. Earley, prezes American Society of Addiction Medicine
Judith Grisel to była narkomanka i alkoholiczka, która jest także naukowcem i ma talent do pisania. Kto lepiej niż ona może nam pomóc zrozumieć, czym jest uzależnienie? Jej książka uczy i porusza – w sposób zrozumiały nawet dla czytelników niebędących specjalistami od neuronauki tłumaczy kwestie naukowe i jednocześnie przytacza dramatyczną prywatną historię uzależnienia.
Martha J. Farah, dyrektor Center for Neuroscience & Society, University of Pennsylvania
Książki o uzależnieniach, które łączą w sobie podejście emocjonalne z poglądami naukowymi, to rzadkość. W Nigdy dość Judith Grisel pokazuje, jak wychodziła z bagna uzależnienia także dzięki pozytywnym reakcjom ludzi jej bliskich, i pod tym względem jej książka ma w sobie pokłady nadziei.
Christopher J. Evans, dyrektor Hatos Center for Neuropharmacology, UCLA
Relacja Judith Grisel z jej własnych uzależnień jest wstrząsająca. Jej książka - przejrzyście i wszechstronnie ujmująca wiedzę o uzależnieniach - również od tytoniu i kofeiny - dobitnie pokazuje, jak wiele jeszcze tajemnic kryje w sobie ludzki mózg, a także dowodzi, że nasza współczesna kultura faworyzująca unik i ucieczkę od bólu jest w istocie stworzona z narzędzi uzależniania. Znakomita lektura dla czytelników, którzy chcą zrozumieć, czym jest uzależnienie.
"Kirkus Reviews"
O autorce
Judith Grisel to psycholożka i behawiorystka. Ukończyła studia na uniwersytetach w Colorado i Florydzie. W swoich badaniach zajmuje się źródłami uzależnień i ich wpływem na mężczyzn i kobiety.