Niezgodna. Trylogia Niezgodna. Tom 1

Autor:

Veronica Roth

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Nasza cena: 29,85 zł 39,80 zł Taniej o: 25%

Produkt niedostępny

Tak jak po "Zmierzchu" przyszedł czas "Pamiętników wampirów", tak po "Igrzyskach śmierci" nadchodzi "Niezgodna".
  Niezgodna wykracza poza Igrzyska śmierci: wartką akcję i niewyczerpaną wyobraźnię dopełnia refleksją nad dojrzewaniem - do samodzielności i do miłości. „New York Times”

Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.
Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest niezgodny ? i musi być wyeliminowany...

Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość.
Ale Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, bo wie, że jej odkrycie oznacza dla niej śmierć.
Recenzje (9)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  19 z 36 osób uznało recenzję za przydatną

  Genialna seria. Po prostu brak mi słów. Przeczytałam w tydzień wszystkie części. Czytałam w każdej wolnej chwili. Nie sposób jest się oderwać. Co chwila wstrzymywałam oddech i piszczałam z podniecenia. Po ostatniej części ,, Wierna '' płakałam przynajmniej przez tydzień. Teraz też potrafię jeszcze płakać po nocach gdy tylko do tego wracam, chociaż przeczytałam wszystko ponad rok temu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka Veronici Roth pod tytułem „Niezgodna” można powiedzieć, że na chwilę przeniosła mnie do innego świata. Świata, w którym raczej nie chciałabym żyć, ale chciałabym o nim jak najwięcej czytać. Życie Tris zawsze było poukładane, mieszkała wraz z rodziną w frakcji Altruistów, jednak w końcu nadszedł jej dzień wyboru. Nikt nie spodziewał się tego, że ona i jej brat zdecydują się opuścić swoją rodzimą frakcję, jednak oboje odchodzą. Tris decyduje się na przejście do Nieustraszonych- frakcji dla osób cechujących się nie tylko siłą fizyczną, ale też psychiczną. Na początku dziewczyna nie jest przekonana, co do tego czy dokonała właściwego wyboru, lecz kiedy poznaje Cztery jej serce zaczyna bić mocniej i wie, że się nie pomyliła. Między Cztery a Tris zaczyna rozkwitać romans, który jest tak wyważony, że nie razi czytelnika w oczy, ale pochłania go i nim się spostrzeżemy nie możemy zapomnieć o tej parze. Nic nie dzieje się na „siłę” tak jak to w niektórych książkach bywa, ale nie możemy zapomnieć też o wątku przygodowym tej książki. Myślę, że sama nie miałabym odwagi wdrapywać się na diabelski młyn, ani wyskakiwać z pociągu, ale osobiście chyba właśnie trochę przez mój strach uwielbiam o tym czytać. Dziewczyna podczas swojego pobytu w Nieustraszoności uczy się wielu rzeczy, nie tylko sztuk walk, ale odkrywa też siebie na nowo. Czytając te książkę nie można się nudzić. Akcja w niej biegnie jak szalona i wydaje się nie chcieć zatrzymać, kiedy skończyłam „Niezgodną” od razu chciałam sięgnąć po „Zbuntowaną”, aby dowiedzieć się co będzie dalej z bohaterami. Styl pisania pani Roth, również był bardzo pozytywny. Przez książkę przebrnęłam niczym nóż przez miękkie masło. Jak zaczęłam jednego wieczora, tej samej nocy ją skończyłam. „Niezgodną” polecam głównie osobą, które lubią połączenie romansu z dystopią i przygodą, która wydaje się nie mieć końca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niezgodna - Veronica Roth - recenzja

  "Niezgodna" to książka, która ponad rok temu trafiła do mojej domowej biblioteczki. Długo zastanawiałam się, czy ją kupić i w końcu się zdecydowałam, zachęcona okładką, na której widnieje napis „Niezgodna wykracza poza IGRZYSKA ŚMIERCI”.

  Istnieje pięć frakcji: Altruizm - gdzie króluje bezinteresowność, Nieustraszoność - gdzie dominującą cechą jest odwaga, Erudycja - frakcja wykazująca się niebywałą inteligencją, Prawość - tu wiedzie prym uczciwość oraz Serdeczność - gdzie można spotkać tylko życzliwych. W takich podziałach żyje ludzkość na terenach dawnego Chicago. System do tej pory się sprawdza. Każdy szesnastolatek przechodzi test, który przydziela go do odpowiedniej frakcji. Jednak dopiero podczas oficjalnej uroczystości, wybiera się to, co najbardziej danej osobie pasuje. W ten właśnie sposób Beatrice opuszcza swój rodzinny Altruizm na rzecz Nieustraszonych. Przechodzi skomplikowane, niebezpieczne szkolenie, które ma wykazać, czy dziewczyna faktycznie nadaje się do frakcji. Niedługo później system zaczyna szwankować. Dochodzi do krwawej walki na śmierć i życie…

  Moim zdaniem porównanie „Niezgodnej” do słynnych „Igrzysk Śmierci” nie jest do końca trafione. Owszem, znajdziemy kilka wspólnych elementów, jak podzielenie społeczeństwa na poszczególne grupy czy krwawa walka, ale myślę, że to za mało, żeby obie książki przyrównać do siebie.

  Co do fabuły. Pomysł niezły, wykonanie nie najgorsze, aczkolwiek spodziewałam się czegoś lepszego. Trochę nie pasuje mi ceremonia przydziału do frakcji. Najpierw testy, a później człowiek i tak ma sam wybrać. Może nawet odejść do tej części społeczeństwa, do której na sto procent się nie nadaje. Patrząc z tego punktu widzenia, testy okazują się bezsensowne. Jednak z drugiej strony może mają na celu pokazać uczestnikom, do czego się najbardziej nadają i wskazać najlepszą dalszą drogę, z której osoba może skorzystać, a nie musi.

  Jeżeli chodzi o Niezgodnych. To ludzie, którzy w testach wykazali się takimi cechami, które wskazują na więcej niż jedną frakcję. Jak można się domyślić, główna bohaterka jest Niezgodną, ale nie zdradzę, z czym to się będzie wiązało. Jeżeli chcecie wiedzieć, zapraszam do lektury.

  W książce został opisany styl życia Nieustraszonych. Niektóre fragmenty były przerażające. Może nie tak drastyczne, jak w Igrzyskach, ale na pewno nie należące do przyjemnych. Bohaterka musiała się zmierzyć z wieloma swoimi lękami. Nie raz musiała udowodnić swoją siłę i pokonać mrożący krew w żyłach strach. Oprócz tego znajdziemy też i wątek miłosny, który nadaje nieco radośniejszy wygląd historii. Czasami jest romantycznie, czasami smutno.

  Książkę polecam fanom historii antyutopijnych oraz fantastyki.

  Merry, lat 20

  źródło:[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niezgodna - Veronika Roth - recenzja

  Debiutująca Veronika Roth, zwykła studentka, która tworzy kolejny książkowy bestseller. Powieść fantastyczna porównywana do „Igrzysk Śmierci”, ale niestety, moim zdaniem Suzanne Collins musi ustąpić miejsca młodej pisarce.

  Świat zostaje podzielony na frakcje - Altruizm, Nieustraszoność, Serdeczność, Eurydycja i Prawość. Główna bohaterka - Beatrice Prior, po teście predyspozycji okazuje się Niezgodną i trafia do Nieustraszoności.

  Książka o skrywaniu uczuć i ukrywania własnej osobowości, tylko po to by zostać w społeczeństwie i nie zostać wykluczonym. Przy tym towarzyszy jej miłość, która musi zostać tajemnicą dla bezpieczeństwa ich obojga.

  Książka bardzo lekka i prosta. Przy przeczytaniu książki, chce się sięgnąć po kolejną część „Zbuntowaną” . Niespodziewane wyzwania, pełne emocji przygody to tylko niektóre atuty książki.

  Sięgnęłam po książkę przez porównywanie jej do „Igrzysk Śmierci” Suzanne Collins. Jednak odkryłam zupełnie inny świat, wspaniałych i wartościowych bohaterów. Właśnie oni odzwierciedlają najważniejsze cechy człowieka: odwaga, lojalność i bezinteresowność. Szczerze polecam każdemu czytelnikowi książek Suzanne Collins, jak i tym, którzy poszukują książek dzięki którym będą mogli zaznać nowych wrażeń.

  Basia, lat 18

  źródło:[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Moja przygoda z „Niezgodną” nie zaczęła się w jakiś fantazyjny sposób. Książka trafiła całkiem przypadkiem w moje ręce podczas jednej z wizyt w bibliotece miejskiej. Moją uwagę przykuł tytuł – „Niezgodna”. Biorąc ją do ręki, spodziewałam się przeczytać opis kontrowersyjnego romansu, który mógł być symbolizowany przez płonący na okładce ogień. Tak i w tym przypadku przysłowie „nie oceniaj książki po okładce” pokazało swój permanentny charakter.

  Bliżej nieokreślona przyszłość. Społeczeństwo podzielone na frakcje. Każdy nastolatek poddawany testowi predyspozycji, po którym dołącza do którejś z frakcji. Szesnastoletnia Beatrice dokonująca zaskakujących wyborów i sekret, który wart jest jej życia.

  Zaintrygowana wypożyczyłam książkę, aby dowiedzieć się jak wygląda społeczeństwo, w którym każdy człowiek podporządkowuje swoje myśli i czyny do cechy należytej frakcji. Od pierwszej strony książki zastanawiałam nad powodem w obliczu, którego ludzie zostali zmuszeni do utworzenia frakcji.

  Choć książka nie zawiera w sobie jasnej i logicznej odpowiedzi, to patrząc przez pryzmat dwóch następnych części, oskarżanie o bezsensowność tej kwestii jest bezpodstawne, jak również wypowiadanie się, mówiąc delikatnie, sceptycznie na ten temat, znając tylko „Niezgodną” jest lekkomyślne. Autorka kreowała fabułę powieść tak, aby opowiedzieć ją w trzech częściach, dlatego nie powinniśmy oczekiwać wyjaśnienia wszystkiego w jednej książce.

  Kolejnym obszernym zagadnieniem jest narratorka książki – Tris. Od osoby, która wychowała się w środowisku ludzi cichych i skromnych, spodziewałam się, że będzie postacią nudną i przewidywalną a jej decyzja o dołączeniu do Nieustraszoności to pomyłka. Już w pierwszych rozdziałach przekonałam się, że Tris nie była nigdy szablonową altruistką i miała w sobie ikrę. Podczas treningów, przygotowujących do wstąpienia do frakcji, z Tris stopniowo wychodziło jej prawdziwe „ja”. Przemiana bohaterki nie dzieje się w sposób gwałtowny, a czytelnicy wraz z nią mogą przeżywać jej metamorfozę. Narracja pierwszoosobowa sprawia, że łatwo można się nią utożsamić. Przyszła Nieustraszona od samego początku musi walczyć z wrogością innych i przełamywać stereotypy. Nie jest ucharakteryzowana na nieposkromionego boga, tylko przeżywa wzloty i upadki, po których musi się podnieść. Nie zawsze zachowuje się odpowiednie do sytuacji, ale któż jest nieomylny?

  Choć przez całe życie nie miała okazji do rozbudowywania kontaktów miedzy ludzkich, kiedy nadarza się taka sposobność Tris nawiązuje znajomości, które przeradzają się w nierozerwalne więzy przyjaźni.

  „Niezgodna” należy do tej grupy książek, od których nie można się oderwać, do czasu aż się ich nie skończy. Powieść Veroniki Roth czyta się szybko i przyjemnie. Pozwala przenieść się z dala od codzienności do tajemniczego świata Nieustraszonych.

  Na okładce książki, jak również w wielu artykułach można zobaczyć porównania „Niezgodnej” do „Igrzysk Śmierci” Suzanne Collins. Jestem sceptycznie nastawiona do takich porównań, ponieważ moim zdaniem zestawianie ze sobą tych dwóch rewelacyjnych książek, obierając za cechę wspólną czas akcji, to jak porównywać do siebie niedźwiedzia i żyrafy, na podstawie tego, że obydwa gatunki żyją na lądzie.

  Każdy może napisać, że książka uczy walki z własnymi lękami, wiary w siebie i przyjaźni.

  Lecz zastanawiając się, czy ktokolwiek podczas sprawdzianu z matematyki pomyśli „Tris potrafiła dostać się do Nieustraszonych, to ja dam rade pokonać ten sprawdzian”?

  Różnice miedzy naszym życiem codziennym a życiem Tris sprawiają, że jeszcze chętniej zagłębiałam się w świat Nieustraszonych, mogąc odpocząć od szarej rzeczywistości.

  I ten element czyni książkę wyjątkową.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324153763
Wybrane bestsellery
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Hufflepuff 0/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Hufflepuff

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Puchonów. Pamiętasz rozsadzanie mandragory z profesor Sprout? A przeprosiny Erniego Macmillana? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy...
Terapeutka 5/5 Nasza cena:
27,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Terapeutka

Nowa powieść autorki bestsellera Za zamkniętymi drzwiami. B.A. Paris w wielkim stylu powraca do gatunku thrillera psychologicznego! Budząca dreszcz grozy opowieść o wymarzonym domu, który skrywa mroczną tajemnicę… Alice i Leo wprowadzają się do świeżo wyremontowanego domu na ekskluzywnym zamkniętym...
Sprawa Rity 5/5 Nasza cena:
24,51 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sprawa Rity

Romans mafijny autorki bestsellerowych „Gangsterów” z akcją rozgrywającą się w Polsce! Jakub Wrocki (pseudonim Czarny) z pozoru jest przykładnym obywatelem, który rozkręcił intratny biznes, sprowadzając na specjalne życzenie klientów luksusowe auta z zagranicy. To jednak tylko przykrywka, bo...
Lilka i spółka. Lilka. Tom 1 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lilka i spółka. Lilka. Tom 1

Lilka i spółka w nowej odsłonie! Wakacyjne przygody, które zaskoczą każdego z was! Lilka, Wika i Matewka spędzają wakacje w Jastarni u ciotki Jadźki. A ciotka, jak to ciotka, oprócz pypcia na nosie ma swoje surowe zasady, które głównie opierają się na… sprzątaniu, sprzątaniu, sprzątaniu… Które...
Zakochane Zakopane latem 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakochane Zakopane latem

Siedem letnich historii o miłości w Zakopanem! Bo jeśli zakochać się latem, to tylko tam! Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Turyści masowo zjeżdżają do najsłynniejszego polskiego kurortu. Część z nich chce odpocząć, inni planują wysokogórską wspinaczkę, ale są i tacy, którzy chcą się po...
Nie dla mnie 0/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie dla mnie

Dwa lata po rozwodzie Valentine na portalu randkowym poznaje Forda. Jest mądry, przystojny, bogaty i… młody. Zdaniem Val, zdecydowanie za młody. Ale przecież pożądanie nie zna się na matematyce i nie liczy lat. Rozśmieszał ją i był cudowny, ale z powodu jego wieku była nieugięta – mogli być co...
Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę

Kot Dzbanek tak naprawdę ma na imię zupełnie inaczej, to jedynie jego pseudonim artystyczny (z angielska „ Jug”, z francuska „la Cruche”, z niemiecka „die Kanne” – jak widać Dzbanek jest przygotowany na międzynarodową karierę). Pan Grzegorz to naprawdę pan Grzegorz. Niektóre osoby występujące w...
Ring 5/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ring

Carter Daring jest zawodowym bokserem. Przygotowuje się do walki, która może okazać się przepustką do pojedynku o tytuł mistrza świata w wadze półciężkiej. Któregoś dnia, wracając z treningu natyka się na przewrócony samochód. Wzywa pogotowie i jedzie do domu, ale widok, który ujrzał na miejscu...
Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie 5/5 Nasza cena:
25,19 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy?Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną...
Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2 5/5 Nasza cena:
26,44 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2

Byłem bardzo zazdrosny. Nawet o głupi deszcz czy wiatr, o cokolwiek, co było przy tobie bliżej, niż ja mógłbym być.Minęły cztery lata od wypadku, a Sophia Cole wciąż zmaga się z jego skutkami. Lucas, jej nowy partner, brnie w nieustanne kłamstwa, czuwając nad tym, by niczego sobie nie przypomniała....
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor 0/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Gryfonów. Pamiętasz misję ratunkową Weasleyów? A przyjęcie w rocznicę śmierci? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy opis godła domu....
eBook Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7 mobi epub 0/5 Nasza cena:
35,62 zł 41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7 mobi epub

Bajeczna i pełna przygód podróż dookoła świata w poszukiwaniu Merope, zaginionej siódmej siostry D’Aplièse! Niecierpliwie wyczekiwane zamknięcie sagi Siedem Sióstr, jednej z najpopularniejszych serii obyczajowych na świecie. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula