Niewinna żona

Autor:

Lloyd Amy

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,19 zł
Nasza cena: 27,85 zł 36,99 zł Taniej o: 25%

Jak wiele musi się zdarzyć, byśmy uwierzyli, że ktoś, kogo darzymy uczuciem, może być okrutnym mordercą?

“Niewinna żona” to historia, w której tak naprawdę nic nie jest do końca jasne.

Czy warto walczyć o coś, co stanowi wielką niewiadomą? I czy warto igrać z ogniem?

“Niewinna żona” to trzymający w napięciu thriller psychologiczny, który nie dąży do niczego innego poza stopniowym odkrywaniem prawdy, jakkolwiek mroczna ostatecznie by się nie okazała. Całość akcji skupia się na Dennisie Dansonie, który dwadzieścia lat wcześniej został skazany za okrutne morderstwo. Cała sprawa została opisana wnikliwie w głośnym filmie dokumentalnym, a to, co zobaczyli w nim internauci, doprowadziło do prawdziwego medialnego chaosu.

Jest wiele osób, które usiłują dowiedzieć się prawdy na temat tego, co tak naprawdę wydarzyło się dwadzieścia lat temu, a także odpowiedzieć na pytanie, czy Dennis rzeczywiście jest winny. Mężczyzna ma wielu fanów, którzy chcą go bronić i uwolnić, ponieważ - jak wiele na to wskazuje - został niesłusznie oskarżony. Wśród zwolenników teorii o niewinności Dennisa znajduje się także Samantha, mająca obsesję na jego punkcie. Kobieta nawiązuje ze skazanym kontakt listowny, a wreszcie zauroczona rzuca wszystko, by trwać przy jego boku. Uprzejmy, czarujący mężczyzna nie wydaje jej się zdolny do potworności, o jakie go oskarżono. Samantha zostaje w końcu żoną Dansona, a następnie pomaga mu w odzyskaniu wolności. Wkrótce jasne staje się, że prawdziwy Dennis skrywa wiele tajemnic, które wywołają w kobiecie prawdziwy strach. Czy rzeczywiście ma się czego bać, skoro tak bardzo kocha swojego wybranka?


Opinie o książce

Z wielką przyjemnością przeczytałam tę książkę! Mroczna, frapująca i pełna zwrotów akcji fabuła wciągnęła mnie totalnie i nieustannie zaskakiwała! Daję pięć gwiazdek.

C. J. Tudor, autorka Kredziarza


O autorce

Amy Lloyd jest pisarką, studiowała język angielski i kreatywne pisanie na Cardiff Metropolitan University. Sławę zdobyła dzięki swojemu debiutowi literackiemu “Niewinna żona” - książka została również nagrodzona pierwszym miejscem w konkursie Daily Mail Bestseller Competition. Aktualnie wraz z mężem, również pisarzem, mieszkają w Cardiff.

Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ciało Holly Michaels porzucono w ciemnych wodach rzeki w północnej części hrabstwa Red River na Florydzie, piętnaście kilometrów od jej domu."

  Ciekawy pomysł na fabułę, wypełniony licznymi zwrotami akcji i mocnymi uderzeniami, jednak obarczony dużym stopniem schematyczności i przewidywalności. Zastanawiające, że kobieta może dać się tak zwieść mrocznej historii partnera, tak jakby właśnie długie cienie stały się jej przewodnikiem na życiowej drodze. Całkowite zatracenie siebie w imię zbawienia drugiej osoby, poddanie i podporządkowanie. Przyznam, że trudno było mi uwierzyć w mega naiwność i łatwowierność kluczowej postaci, lecz wbrew pozorom nie jest to odrealniona postać, w mediach słyszy się nieraz, że słabe osobowościowo, pozbawione własnej wartości, zaginione w emocjonalnej sferze kobiety nawiązują korespondencyjną znajomość z więźniami skazanymi za ciężkie przestępstwa, bezrefleksyjnie przyjmują ich tłumaczenia i intensywnie fantazjują o życiu spędzonym z ukochanym. To ciekawe zjawisko społeczne i psychologiczne, któremu warto bliżej się przyjrzeć, jak różnorodne są motywy i źródła skrajnych zachowań. Książkę czyta się szybko, wiele się dzieje, napięcie jest umiejętnie podsycane, ale kilka elementów nie zabrzmiało przekonująco, nawet uwzględniając to, że obsesja rządzi się swoimi prawami. Duży plus za zakończenie, zaproponowana wersja nosi elementy miłego zaskoczenia i pożądanej pokrętności. Powieść sprawdzi się jako lekki wypełniacz wolnego popołudnia, nie prowadzi czytelnika w ambitne rejony, nie nakłania do złożonych interpretacji, ale w pewnym stopniu dostarcza wciągającej i intrygującej rozrywki.

  Fabuła doskonale obrazuje, jak duża jest siła środków masowego przekazu, jak perfekcyjnie potrafią sterować opinią publiczną, jak z niewielkiej sprawy uczynić wydarzenie roku. Nie ma znaczenia, kto tak naprawdę jest ofiarą, a kto oprawcą, liczy się rozgłos i nośność informacji. W takim właśnie medialnym spektaklu znalazła się Samantha, choć trzeba przyznać, że w dużym stopniu na własne życzenie daje się perfidnie manipulować. Nawiązując bardzo bliskie relacje z Dennisem, siedzącym w więzieniu za brutalne morderstwo, wywołuje gwałtowną falę niezdrowego zainteresowania. Wciąga się w pułapkę osobliwych zależności służących uwolnieniu partnera, według niej i części internautów niesłusznie skazanego. W miarę rozwijania się akcji coraz więcej tajemnic Dennisa znajduje drogę ku światłu. Ale czy uda się odkryć całą prawdę? I jak to zmieni sytuację głównej bohaterki?

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książkę „Niewinna żona” Amy Lloyd miałam okazję przeczytać dzięki wydawnictwu Czarna Owca. Owa pozycja premierę miała 3 lipca 2019 roku i jest debiutem! autorki.

  O czym jest „Niewinna żona”? Dennis od ponad dwudziestu lat przebywa w więzieniu za brutalne morderstwo. Na jaw wychodzą coraz to nowe wątki tej sprawy sugerujące jakoby chłopak został niesłusznie skazany. Do uwolnienia Dennisa dążą jego fani domagający się prawdy, został zrealizowany również film dokumentalny z historią chłopaka. W kontakt listowny z Dennisem wchodzi Samantha, mająca na jego punkcie wręcz obsesję. Z czasem ich relacja staje się coraz bliższa, Samantha zaczyna go odwiedzać w więzieniu, a wkrótce decyduje się za niego wyjść i gorliwie walczy wraz z innymi o jego uwolnienie. Okazuje się jednak, że Dennis wcale nie jest taki jak go sobie wyobrażała, a jego zachowanie zaczyna budzić w niej niepokój i lęk.

  Patrząc na opis fabuły można byłoby wyprowadzić śmiałe stwierdzenie, że wiadomo jak ta historia się skończy. I faktycznie coś w tym jest ale czy aby na pewno? Mnie zakończenie zaskoczyło, totalnie inaczej je sobie wyobrażałam, choć faktycznie jest trochę przewidywalne to jednak nie do końca. Rzekłabym, że jest odrobinę chaotyczne, niejasne, zagmatwane, wielowątkowe. Przynajmniej ja miałam takie odczucia jak się z nim zetknęłam i nadal mam mnóstwo pytań.

  Książkę czyta się bardzo dobrze. Tak dobrze, że niemal się ją pochłania. Dlatego w tym miejscu pragnę przypomnieć i podkreślić , że to jest debiut, a ja wcale tego nie zauważyłam. Mało tego! Książkę czytało mi się tak samo dobrze jak inne kryminały znanych autorów, co też świadczy o tym, że naprawdę autorka stanęła na wysokości zadania.

  Ten thriller psychologiczny moim zdaniem bardzo dobrze zarysowuje portrety dwójki głównych bohaterów. Z jednej strony mamy prawie czterdziestoletniego mężczyznę, który całą swoją młodość przesiedział w więzieniu. Po dwudziestu latach wychodzi na wolność i musi nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości. Internet, telefony komórkowe i wszelkie social media oraz nowinki technologiczne są mu kompletnie obce. Na każdym kroku musi borykać się z nienawiścią i podejrzliwością ludzi wciąż uważających go za na winnego. Dennis po takim czasie w zamknięciu potrzebuje czasu i przestrzeni by na nowo w tym wszystkim się odnaleźć. W toku rozwoju akcji poznajemy też szczegóły dotyczące jego dzieciństwa. Jednak nadal Dennis skrywa w sobie tajemnice, niepewność i mrok.

  Zdecydowanie dla mnie ciekawszą postacią jest Samantha i czytając tę książkę, chyba głównie na niej się skupiłam. Jak bardzo samotną i wyalienowaną osobą trzeba być, by tak pochopnie podjąć decyzję o byciu z więźniem? Czy nie wydaje się Wam to szalone? Czy to jest normalne? Samantha wpada w obsesję na punkcie Dennisa. Nie ma zbyt wielu przyjaciół czy znajomych, zostawia całe swoje dotychczasowe życie, rodzinę i pracę, świadomie izoluje się od ludzi i żyje w swoim wewnętrznym świecie, a wszystko to robi w imię miłości do człowieka, którego wydaje jej się, że zna. Tak naprawdę wszystko stawia na jedną kartę i budzi we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony jestem w stanie się w nią wczuć i ją zrozumieć. Pisząc z kimś można wejść w zażyłą relację i czuć bliskość, która może doprowadzić do zauroczenia i miłości. Jednak z drugiej strony to, co robi ta kobieta jest niepokojące, dziwne. Jej zachowanie budzi we mnie poniekąd coś na kształt odrazy i lęku, wydaje się być na granicy wariactwa.

  Życie z Dennisem szybko okazuje się być zgoła inne niż dziewczyna sobie wyobrażała. Przede wszystkim ON okazuje się być inny – obojętny, odpychający. Wszystko go irytuje, swoją żonę traktuje obcesowo. Być może to odpowiedź na to, że nie umie poradzić sobie z tym, co się wokół niego dzieje. Być może nie potrafi okazywać uczuć, tak jakby chciał, bo przez tyle lat nie miał takiej możliwości.

  Książkę możecie interpretować na wiele sposobów. Każdy z Was może tu znaleźć coś dla siebie. Opowieść wciąga i intryguje. Daje dużo do myślenia i angażuje. Kompleksy, niska samoocena, niepewność, szukanie aprobaty w oczach innych - to tylko kilka z podjętych tu tematów. Pod względem wątków psychologicznych – nie mam jej nic do zarzucenia. Jedyne do czego mogę odnieść się na minus - to zakończenie, w którym panował zamęt i chaos i mam wrażenie, że autorka sama już nie wiedziała jak chce tę historię zakończyć. Trochę się w tym pogubiła. Jednak dużo wyjaśniła w epilogu. Mimo wszystko – ja wciąż czuję niedosyt.

  Zdecydowanie tę pozycję uważam za godną polecenia. Od ponad miesiąca, kiedy jestem w ciągu czytelniczym, nie przeczytałam nic tak dobrego! Jeśli jesteście fanami tajemniczych i zagadkowych morderstw i do tego lubujecie się w psychologii - ta pozycja jest zdecydowanie dla Was.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Lloyd Amy
 • Wydawnictwo Czarna Owca
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 400
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380158252
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Innocent Wife
 • Tłumacz: Golik-Skitał Joanna
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788380158252
 • EAN: 9788380158252
 • Wymiary: 13.5x21.0x3 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Żona między nami 4/5 Nasza cena:
31,46 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żona między nami

Niczego nie zakładaj. Podczas lektury pomyślisz, że to książka o zazdrosnej byłej żonie. I że ma obsesje na punkcie swojej następczyni - pięknej i młodej kobiety. Nic nie jest takie, jakie się wydaje. Czytaj między kłamstwami... Vanessa Thompson zrezygnowała ze wszystkiego - pracy i...
Żona mordercy 4/5 Nasza cena:
27,50 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żona mordercy

Czuły mężczyzna, kochający tata, seryjny morderca. Mąż Giny Royall okazał się potworem. Czy mogła o tym nie wiedzieć? Wyszłam za mąż za potwora, spałam w jego łóżku. Jakim cudem mogłam tego nie wiedzieć? Świat Giny Royal legł w gruzach w chwili wypadku – nieznajomy samochód przypadkowo uderzył w...
Żona bankiera 5/5 Nasza cena:
27,41 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żona bankiera

Istnieje cały ukryty przed nami, odrębny świat, toczący się według własnych reguł. Świat brudnych pieniędzy, umieszczonych na podejrzanych kontach bankowych, świat należący do potężnych i niebezpiecznych ludzi.Kiedy Matthew Werner, bankier pracujący dla największego szwajcarskiego banku, ginie w...
Niewinna krew. Zakon Sangwinistów. Tom 2 0/5 Nasza cena:
36,81 zł 40,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewinna krew. Zakon Sangwinistów. Tom 2

Druga, po „Ewangelii krwi”, część cyklu Zakon Sangwinistów, pisanego wspólnie z Rebeccą Cantrell. Fabuła serii łączy elementy nauki, mitologii i religii z wartką akcją. Słowo "cud" zyskuje tu nowe znaczenie, a walka dobra ze złem jest znacznie bardziej skomplikowanym przedsięwzięciem, niż...
Żona doskonała 0/5 Nasza cena:
31,54 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żona doskonała

Rzym 2001 roku. Dwie pary, amerykański profesor włoskiego pochodzenia Victor Bonocore i jego żona Nicole Steele, prokurator Bianca Begnini i jej mąż Nanni Annibaldi. Dwa małżeństwa jak wiele innych, czasem szczęśliwe, czasem mniej. Między nimi niebezpieczna dwudziestolatka, Scarlett Steele. Wokół...
Żona rzeźnika 0/5 Nasza cena:
16,45 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żona rzeźnika

Munsterberg, 21 grudnia 1924r. Na posterunek policji trafia przerażony włóczęga. Broczy krwią. I opowiada nieprawdopodobne rzeczy: ponoć pogryzł go człowiek. Oskarża Karla Denkego, szanowanego obywatela lokalnej społeczności. Czy to możliwe, aby Denke był kanibalem? Sprawę bada śledczy Reimann....
Niewinna pomyłka 5/5 Nasza cena:
22,87 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewinna pomyłka

On - bogaty, przystojny i elegancki. Właściciel dużej firmy. Ona… stanowi dla niego zagadkę. Kim tak naprawdę jest dziewczyna, którą ściga bezwzględny morderca? Może coś ukrywa?Na kartach Niewinnej pomyłki, w scenerii jak z filmu sensacyjnego spotykają się dwie niezwykłe osobowości, które wydaje...
Żona doskonała audiobook CD 0/5 Nasza cena:
30,52 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żona doskonała audiobook CD

Po międzynarodowym sukcesie Trylogii Zła komisarz Balistreri powraca w thrillerze wciągającym czytelnika w zapierający dech w piersiach wir suspensu. Rzym 2001 roku. Dwie pary, amerykański profesor włoskiego pochodzenia Victor Bonocore i jego żona Nicole Steele, prokurator Bianca Begnini i jej mąż...
KOT Żona dyplomaty 0/5 Nasza cena:
16,16 zł 19,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

KOT Żona dyplomaty

Żona dyplomaty – pierwszy zeszyt milicyjno - kryminalnej serii KOT. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak naprawdę wygląda praca Milicji Obywatelskiej? Za radiowymi i telewizyjnymi doniesieniami o schwytaniu groźnych przestępców czy rozbiciu bandyckich szajek kryje się trud anonimowych oficerów,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula