"Niewidzialne kobiety" napisane przez Caroline Criado Perez to największa jak do tej pory analiza seksistowskiego charakteru świata. Materiał, który został poddany analizie, pochodzi z obszaru od Norwegii po Argentynę i RPA, a także od USA po Japonię. Autorka udowadnia, że domyślnymi odbiorcami większości usług i produktów, nadal pozostają mężczyźni. Mając tego świadomość, można sobie wyobrazić, jaki ma to wpływ na codzienne życie kobiet.
Autorka pokazuje, że nie ma konkretnych informacji i danych dotyczących kobiet - ich zdrowia, potrzeb, korzystania z usług publicznych i infrastruktury. Nie ma nawet danych przybliżające kobiece funkcjonowanie na rynku pracy! Nie wspominając już o systemowej dyskryminacji dotyczącej np. systemu edukacji, ochrony zdrowia czy systemu podatkowego. Problemem jest również pomijanie kobiecego wkładu w historię i rozwój cywilizacji.
Wszystkim, którzy chcą być bardziej świadomi tego, jak wygląda życie osób, o których nie słyszymy na co dzień, polecamy książkę "W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach," opowiadającą o zawodzie pielęgniarki. O ciężkiej pracy, ale też ogromnej satysfakcji.