Nieuchwytny

Autor:

Ellis David

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
384
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,50 zł
Nasza cena: 25,96 zł 35,90 zł Taniej o: 28%

Książka pod tytułem “Nieuchwytny” autorstwa Jamesa Pattersona i Davida Ellisa opowiada o analityczce FBI Emmy Dockery, która mierzy się z wielkoma przeciwnościami.

Przekonanie innych do swoich racji potrafi być czasem bardzo trudne i doświadczyła tego Emmy Dockery, główna bohaterka książki pod tytułem "Nieuchwytny”, którą napisali wspólnie James Patterson oraz David Ellis. Uważasz się za dociekliwą osobę? Sięgnij po tę lekturę i oceń, gdzie faktycznie tkwi prawda! Daj się zaskoczyć zakończeniu i śledź wydarzenia z zapartym tchem, doskonale się przy tym bawiąc.

Niektóre osoby obdarzone są wyjątkową wręcz spostrzegawczością, która potrafi przynosić korzyści zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Dar ten umożliwia szybsze wyciąganie wniosków, łączenie ze sobą z pozoru niezwiązanych faktów oraz rozwiązywanie skomplikowanych zagadek. Nie zawsze spotyka się to z pozytywnym odbiorem otoczenia. Często na słyszane doniesienia konkretne osoby reagują sceptycyzmem i niedowierzaniem, trudno jest bowiem wierzyć w coś, czego jeszcze się nie zauważa...

Emmy z zawodu jest analitykiem w FBI, aktualnie przebywa na bezpłatnym urlopie. Każdą wolną chwilę wykorzystuje nie na wypoczywanie, ale na prowadzenie własnego, prywatnego śledztwa. Dotyczy ono serii pożarów - w różnych miastach i w różnych odstępach czasowych - które przez śledczych zostały uznane za zwyczajne wypadki, jakich wiele na świecie. Nie byli oni w stanie zauważyć tego, co ujrzała kobieta - wzoru łączącego każde z tych zdarzeń. Wszystkie pożary wybuchały w sypialni ofiar, zawsze ginęła jedna osoba, a ułożenie mebli w nieruchomościach było podobne. Niestety, dla innych te argumenty nie brzmiały na tyle przekonująco, by zająć się dochodzeniem.

Emmy zdaje sobie sprawę, że gdzieś tam ukrywa się wyjątkowo przebiegły i inteligentny morderca, którego tylko ona może schwytać. Dla niej sprawa jest o tyle osobista, że w jednym z pożarów zginęła jej siostra. Zdeterminowana kobieta prosi o pomoc swojego byłego narzeczonego, Harisona Bookmana, niegdyś związanego z FBI. Razem kontynuują poszukiwania. Co odkryją?


O książce

Nieprzewidywalne zwroty akcji i napięcie powodujące, że będziesz obgryzać paznokcie… Nieuchwytny to James Patterson w najbardziej mrożącym krew w żyłach wydaniu.

"USA Today”


O autorze

James Patterson i David Ellis to duet popularnych amerykańskich autorów. Patterson specjalizuje się w takich gatunkach literackich jak thriller i kryminał. Wśród opublikowanych przez niego książek znajdują się: "Bikini”, "Cień Hawany” czy "Cross”. David Ellis, z wykształcenia prawnik, zyskał sławę dzięki powieściom kryminalnym takim jak: "Okiem obserwatora” oraz "Na linii wzroku”.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ściana w ogniu

  Prowadzenie śledztwa przypomina nieco układanie układanki – trzeba odnaleźć i dopasować do siebie wiele różnych elementów, po to, by zyskać obraz szerszej całości. Nie każdy jest w tym dobry, dlatego też nie każdy nadaje się do pracy w pionie śledczym, nie każdy odnosi jednakowe sukcesy. Bywa też tak, że to morderca jest na tyle przebiegły, że umiejętnie zaciera ślady, że doskonale wie, w jaki sposób zmylić przeciwnika. Czy jednak istnieje zbrodnia doskonała?

  Być może taka właśnie by była, gdyby nie Emmy Dockery, zatrudniona w FBI na stanowisku analityka researchera. Chociaż w chwili, kiedy ją poznajemy, aktualnie jest bez pracy, został jej bowiem udzielony urlop bezpłatny. Wróciła zatem do domu rodzinnego w Urbannie, w stanie Wirginia, prowadząc w domowym zaciszu własne śledztwo – to, którego nikt inny nie chce podjąć. Osiem miesięcy temu bowiem w pożarze, który wybuchł z niejasnych przyczyn, zginęła jej siostra, Marta. Emmy usilnie stara się przekonać wszystkich, że nie zginęła ona przypadkowo, ale jej śmierć była w istocie morderstwem. Jednak sama zmiana umeblowania pokoju to zbyt mało, by przekonać specjalistów od pożarów, szczególnie iż wszystkie dowody wskazują na to, że nie był to pożar będący wynikiem podpalenia.

  Emmy jest zatem jedyną osobą, która szuka sprawcy. Prowadząc swoje własne śledztwo trafiła w ciągu ostatnich miesięcy na ponad pięćdziesiąt takich przypadków pożarów – wybuchały one w różnych miastach, w różnych stanach, a w każdym z nich znajdowano wiarygodną przyczynę wybuchu pożaru, na przykład zapaloną świecę. Jedynie Emmy dopatrzyła się w tych nieszczęśliwych wypadkach pewnego schematu: zawsze bowiem w pożarze ginie jedna osoba, rozstawienie mebli w pokojach jest podobne, zaś ogień zaczyna rozprzestrzeniać się w sypialni ofiar. Morderca nigdy nie zabija też w niedzielę…

  Czy to wystarczające, by podjąć śledztwo? Jej bezpośredni przełożony jest odmiennego zdania, dlatego Emmy zwraca się o pomoc do swojego byłego narzeczonego, Harisona „Booksa” Bookmana. Choć mężczyzna porzucił FBI na rzecz pracy w księgarni tuż po tym, jak Emmy zerwała z nim kilka miesięcy przed planowanym ślubem, to jednak – po zapoznaniu się z aktami sprawy, dostarczonymi mu przez kobietę – decyduje się jej pomóc. Przekonuje dyrektora FBI o konieczności podjęcia śledztwa i włączeniu Emmy w charakterze pomocy. Czy taka akcja ma jednak sens? Czy rozsiane po tak dużym terenie pożary rzeczywiście mają ze sobą coś wspólnego? Czy to możliwe, by były dziełem jednego człowieka?

  Przekonamy się o tym dzięki niezwykle wciągającej i trzymającej w napięciu do ostatniej strony lekturze, pt. „Nieuchwytny”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Albatros powieść duetu: Jamesa Pattersona oraz Davida Ellisa, to książka nie tylko dla czytelników łaknących sensacji i gwałtownych zwrotów akcji, ale dla tych wszystkich czytelników, którzy lubią obserwować pracę śledczych i cenią sobie dobrze skonstruowaną fabułę. Tu otrzymujemy na dodatek osobę Emmy – desperacko walczącej o prawdę, zmagającej się w własnymi demonami, a także tajemniczego podpalacza, który przemawia do nas za pomocą nagrań.

  Lektura tej historii pozostawia w nas pierwiastek niepokoju, nie tylko związany z tym, jak łatwo jest upozorować zabójstwo, jak łatwo jest zmylić przeciwnika, ale przede wszystkim z osobą samego podpalacza. Tym samym książka jest jednym z najlepszych thrillerów psychologicznych ostatnich miesięcy, a wniknięcie w umysł mordercy pozostawia w nas trwały ślad i … nieufność. Po skończeniu książki nie tylko zostajemy z lękiem duszy, ale i pragnieniem sięgnięcia po kolejną książkę pisarzy.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Uwielbiam powieści, napisane tak, że nie ma się do czego przyczepić. Jak to mówią, „stary, ale jary” tak można powiedzieć o stylu książki Jamesa Pattersona i Davida Ellisa. Idealnie skomponowany watek kryminalny. Genialnie przemyślana i skonstruowana intryga, która powoli odsłania kolejne puzzle. Momentami akcja jest przewidywalna, jednak częściej zaskakuje czytelnika zwrotami akcji.

  Książka już od pierwszych stron jest dla nas zaskoczeniem. Mamy tu bowiem do czynienia ze swego rodzaju pamiętnikiem mordercy. Dowiadujemy się, że czeka nas niełatwe zadanie, będziemy musieli się zmierzyć z seryjnym morderca, który jest szaleńcem i wie jak ukryć, to co robi. Śledztwo w jego sprawie to nie lada wyzwanie. Po pierwsze nikt poza Emmą nie widzi w tym, co ON robi, morderstwa – wygląda to, jak zwykły pożar wypadek, bez udziału osób trzecich. Dlatego nikt nie bada tych spraw, które zostały jednogłośnie zakwalifikowanych do nieumyślnego zaprószenia ognia. Jednak Emma, która- jest zresztą zawieszona w obowiązkach agentki FBI -nie poddaje i się i z uporem maniaka stara się udowodnić, że jej przypuszczenia o seryjnym mordercy są zasadne. Determinacja ta jest prawdopodobnie tak olbrzymia z tego względu, że jedną z ofiar jest jej siostra bliźniaczka. Jednak czy agent FBI może zaufać intuicji, bez należytych dowodów? Jak walczyć, z tym że nikt nam nie wierzy? Jak walczyć z szefem, który rzuca nam tylko kłody pod nogi? Jak pogodzić się z faktem, że seria podpaleń rośnie i giną niewinni ludzi?

  Bohaterowie, czasami kontrastowi, ale przekonujący przypadli mi do gustu. Nie ma tu może jakiś odkrywczych pomysłów, ale mimo wszystko książka szybko wciąga, dynamiczną akcją i zagadkami, które podświadomie staramy się rozwikłać. Mamy tu także delikatnie opisany watek miłosny, który trochę uprzyjemnia nam mroczne i czasami krwawe sceny. Jest dla nas delikatną odskocznią od czasami naprawdę mocnych scen.

  Dawno nie czytałam tak dobrze napisanego thrillera. Dlatego serdecznie polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ludzie są najbardziej szczerzy w chwili narodzin i w chwili śmierci."

  Powieść napisana w starym dobrym stylu sensacji, w której główne skrzypce gra wątek kryminalny. Porządnie umotywowana intryga, z kilkoma warstwami do odsłonięcia, ciekawie poprowadzona, momentami przewidywalna, kiedy indziej zaskakuje zwrotem akcji. Nie zrozumcie mnie źle, ale w takich porządnie umotywowanych detektywistycznych zmaganiach czuję się swobodnie i bezpiecznie, doskonale znam konstrukcję przybliżania historii, wiem, po jakich schematach się poruszam, a moje wyczekiwanie na napięcie zostaje zaspokojone. Odpowiada mi podejście do bohaterów, nieco ironiczne, kontrastowe i przekonujące. Co prawda, kluczowa postać wywołuje sprzeczne odczucia, ale jest to świadome działanie ze strony autorów, więcej niż lekkie koloryzowanie osobowości, postaw moralnych i oczywiście mrocznej przeszłości. Nie ma tu odkrywczych pomysłów, a jednak szybko dajemy się wciągnąć wartkiej akcji, wypełnionej zagadkami morderstw i efektownymi incydentami. Delikatnie wpleciony wątek miłosny przyjemnie ubarwia opowieść, jego zakończenie łatwe do odgadnięcia, ale w końcu po krwawych scenach wyczekujemy ciepłego i wypełnionego nadzieją obrazu.

  Już od pierwszych stron książki dowiadujemy się, że nie będzie prosto zmierzyć się z szalonym seryjnym mordercą, mało tego, nawet wszczęcie śledztwa w jego sprawie okazuje się niełatwe. Poza jedną osobą, Emmy Dockery, nikt nie widzi uzasadnienia do zagłębiania się w prawdziwe przyczyny pięćdziesięciu trzech pożarów, w których zginęły pięćdziesiąt trzy osoby. Dla policji wszystko jest jasne, były to nieszczęśliwe wypadki, bez ingerencji osób trzecich. Jednak zawieszona w obowiązkach agentka FBI nie poddaje się presji bezradności i uśpienia, za wszelką cenę stara się uchwycić najmniejsze dowody potwierdzające jej przypuszczenia i podejrzenia. Determinacja w wyjaśnieniu zabójstw umacnia się, jedną z ofiar jest siostra bliźniaczka Emmy. Ale jak zaufać intuicji, kiedy brak motywów, dowodów, narzędzia zbrodni, świadków, podejrzanych, a miejsca pożarów są perfekcyjnie zaaranżowane? Jak walczyć o sprawiedliwość, jak zapobiec kolejnym zbrodniom, kiedy nawet bezpośredni szef rzuca kłody pod nogi? A seria podpaleń nie ustaje, a nawet nasila się.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Ellis David
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 384
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381255714
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Invisible
 • Tłumacz: Esden-Tempska Anna
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381255714
 • EAN: 9788381255714
 • Wymiary: 12.5x19.5x3 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Kochanka 0/5 Nasza cena:
25,13 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kochanka

Można zamordować tak, by wyglądało to na samobójstwo... Ale można też popełnić samobójstwo tak, by wyglądało na morderstwo... Ben różni się od większości ludzi. Niezdolny, by kontrolować swoje pędzące myśli, z zaangażowaniem oddaje się pasjom i obsesjom, które całkowicie go pochłaniają. Kino,...
eBook Kochanka mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Kochanka mobi epub

Ben różni się od większości ludzi. Niezdolny, by kontrolować swoje pędzące myśli, z zaangażowaniem oddaje się pasjom i obsesjom, które całkowicie go pochłaniają. Kino, motocykle, ciekawostki z życia prezydenta Stanów Zjednoczonych i Diana Hotchkiss, kobieta, której Ben nigdy nie będzie miał. To...
Jack Reacher. Poziom śmierci 4/5 Nasza cena:
28,99 zł 37,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jack Reacher. Poziom śmierci

Pierwsza powieść z Jackiem Reacherem!W Margrave, sennym miasteczku w Georgii, wszystko wygląda idealnie. Tak idealnie, że aż budzi grozę. Zero problemów, zero przemocy. Jack Reacher zamierza spędzić tu leniwy weekend, ale ledwie przekracza granice miasta, zostaje aresztowany. Właśnie popełniono...
Wyznania gejszy 0/5 Nasza cena:
34,12 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyznania gejszy

Tajemnica serca kobiety, która nie miała prawa kochać. Jedna z najważniejszych i najpiękniejszych opowieści o miłości. Opowieść Sayuri, córki prostego rybaka, zaczyna się w 1929 roku, gdy jako dziewięcioletnia dziewczynka zostaje sprzedana przez ojca do renomowanej szkoły gejsz w Kioto. Oczami...
Najdłuższa podróż 5/5 Nasza cena:
35,01 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najdłuższa podróż

"Najdłuższa podróż" to kolejny bestseller napisany przez jednego z najlepszych współczesnych autorów powieści romantycznych - Nicholasa Sparksa. Autor jako jedyny potrafi w tak pięknych słowach opowiadać o miłości. Każdy chciałby kochać i być kochanym jak bohaterowie jego książek. Po przeczytaniu...
Siedem śmierci Evelyn Hardcastle 5/5 Nasza cena:
26,54 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem śmierci Evelyn Hardcastle

O jedenastej wieczorem Evelyn Hardcastle zostanie zamordowana. Masz osiem dni i osiem wcieleń. Pozwolimy ci odejść pod warunkiem, że odkryjesz, kto jest zabójcą. Zrozumiano? W takim razie zaczynamy… Evelyn Hardcastle będzie umierać każdego dnia, aż do momentu, gdy ktoś odkryje, kim jest jej...
Las zna twoje imię 5/5 Nasza cena:
31,02 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Las zna twoje imię

Fascynująca, tajemnicza i mroczna opowieść o sile i determinacji kobiet w świecie rządzonym przez mężczyzn i o pełnej pasji walce o przetrwanie. Sekret ukryty głęboko w lesie. Dwie siostry, które łączy więcej, niż dzieli. Ród kobiet z niezwykłym darem. Pod koniec lat 20. ubiegłego wieku Estrella i...
Dziewięć opowiadań (wydanie jubileuszowe) 0/5 Nasza cena:
31,41 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewięć opowiadań (wydanie jubileuszowe)

Antologia krótkich form prozatorskich autora Buszującego w zbożu, jednego z najważniejszych pisarzy amerykańskich XX wieku.Wydana po raz pierwszy w 1953 roku książka zawiera dwa z jego najsłynniejszych opowiadań – Idealny dzień na ryby (1948) i Opowiadanie dla Esme (1950).W pierwszym Salinger...
Bez śladu 0/5 Nasza cena:
34,20 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez śladu

W życiu liczy się tylko kilka chwil. Dla Franka Mackeya to te, kiedy miał dziewiętnaście lat i jego dziewczyna Rosie nie pojawiła się w umówionym miejscu. I nie chodziło o zwykłe spotkanie zakochanej pary. Zamierzali wspólnie uciec z Dublina do Londynu. Rosie zniknęła, zostawiwszy list, z którego...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula