Nieodnaleziona

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 20
Wysyłka w:
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Inne wersje (3)
Pocket, op. miękka
za 8,42 zł
eBook, mobi, epub
za 26,01 zł
Audiobooki mp3
za 31,92 zł
Nasza cena: 25,94 zł 39,90 zł Taniej o: 35%

"Nieodnaleziona" to thriller psychologiczny jednego z najbardziej znanych polskich autorów. Narzeczona, która w tajemniczych okolicznościach znika, to dopiero początek problemów.

Jedna chwila zmienia wszystko. Źle podjęta decyzja, zbyt późna reakcja, wahanie. Gdyby tylko można było cofnąć czas, sprawdzić, co by było gdyby? "Nieodnaleziona" to thriller psychologiczny znanego polskiego pisarza Remigiusza Mroza.

Damian Werner wie, że po dziesięciu latach od zaginięcia narzeczonej nie ma szans, aby kiedykolwiek jeszcze ją zobaczył. Nie raz wraca myślami do pamiętnych wydarzeń i zastanawia się, co mogłoby się stać, gdyby tylko oświadczył się wcześniej. Pewnie nie napadniętoby wtedy na nich, ON nie trafiłby do więzienia, a ona nie zniknęła na zawsze. Nikt nic nie widział. Żadnych poszlak. Żadnych wskazówek. Po prostu w jedną chwilę jego ukochana wyparowała i nie ma już praktycznie po co marzyć, że kiedykolwiek wróci.

Tak więc Daniel spędza życie samotnie, a kiedy pewnego dnia trafia na zdjęcie zamieszczone na jednym z profili spotted, nie może uwierzyć własnym oczom. To zdjęcie jego narzeczonej, jest tego pewien. Ktoś jej szuka, ale kto? Rozum jednak wygrywa trudną walkę i bohater postanawia uznać, że to duże, ale bardzo przypadkowe podobieństwo. Kiedy kilka dni później na tym samym profilu ktoś wrzuca drugie zdjęcie, Daniel nie ma wątpliwości. To zdjęcie wykonał ON sam, kilka dni przed zaginięciem i nie pokazywał go nikomu. Jak więc to w ogóle możliwe? Czy kobieta żyje? Kto jej szuka i po co? Mężczyzna był przekonany, że znając swoją ukochaną od dzieciństwa wiedział o niej wszystko. Rozpoczyna własne śledztwo, które jednak pokazuje mu, jak bardzo się mylił. Osoba, której się oświadczył, to ktoś zupełnie inny?

"Nieodnaleziona" to wciągający thriller psychologiczny z wartką akcją i wydarzeniami, które mrożą krew w żyłach. Daniel Werner nie wie jeszcze, czego może się spodziewać, ale to dopiero początek jego licznych problemów. Może się okazać, że wcale nie widział swojej narzeczonej ostatni raz dziesięć lat temu!

Remigiusz Mróz jest polskim pisarzem, jednym z najbardziej popularnych w ostatnich czasach. Autor powieści historycznych, kryminałów, thrillerów oraz science-fiction. Często porusza w swoich dziełach kwestie i problemy społeczne. Laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku za książkę "Kasacja".

Czytaj całość

Recenzje (20)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-01-28
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

  Nieodnaleziona to thriller, który wbija czytelnika w siedzenie od pierwszych stron i nie odpuszcza aż do zaskakującego finału. Remigiusz Mróz stworzył bardzo realny obraz psychologiczny kobiety maltretowanej, bardzo sugestywny i prawdziwy. Kasandra żyje jakby z dwoma mężczyznami, w dzień ma kochającego i czułego męża, który nocą zmienia się w potwora. Kobieta stwarza pozory i ukrywa ślady bicia chcąc chronić syna. Jak wiele jest takich sytuacji wokół nas. Kobiety dają się poniżać i bić chcąc ochronić bliskich. Ale zwykle to nie jest rozwiązaniem problemu - trzeba walczyć o sobie! I ona zawalczyła, ale decyzje które podjęła zaważyły na losach innych ludzi...

  Damian nie traci nadziei na odzyskanie swej Ewy i pozornie mu się udało. jednak okazuje się, że ludzkie pragnienia czasem są tak silne, że nie weryfikują realiów. Czy spotkana po dziesięciu latach kobieta to Ewa? Damian bardzo tego pragnie, a jego pragnienia zmieniają się w popiół....

  Nieodnaleziona to fascynująca powieść, tajemnicza i nieoczywista. Mocno zarysowane sylwetki bohaterów sprawiają, że opowiedziana historia jest niezwykle realna, aż ciarki chodzą po skórze. Nieodnaleziona to znakomity thriller psychologiczny - kolejna świetna książka w dorobku Remigiusz Mroza - polecam !!!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-02-06
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Nieodnaleziona" to pierwsza taka pozycja w dorobku Remigiusza Mroza. Tym razem autor debiutuje w gatunku thrillera psychologicznego.

  To co zdarzyło się dziesięć lat wcześniej w życiu głównego bohatera miało pozostać z nim już na zawsze. Tak naprawdę nigdy nie podniósł się po tragedii, która spotkała jego oraz dziewczynę, której się oświadczył. Zostali pobici, Ewa zgwałcona, a następnie uznana za zaginioną. Po dziesięciu latach jednak coś zaczyna się w tej sprawie zmieniać...

  Po thrillery psychologiczne sięgam raczej rzadko, jednak za bardzo nie stronię od tego gatunku. Po prostu nie trafiam na jakieś rewelacyjne pozycje tego rodzaju. Byłam bardzo ciekawa, czy polskiemu autorowi uda się stworzyć coś naprawdę wartego uwagi w tym typie.

  Książkę zaczęłam czytać w wolny dzień i wiedziałam, że skończę ją przed nastaniem nocy. Narracja prowadzona jest z dwóch punktów widzenia - pokrzywdzonego oraz kobiety, którą dopiero ma poznać. Bardzo ciekawą postacią jest także przyjaciel bohatera. Z pewnością został wykreowany w dość nietuzinkowy sposób.

  Najnowsza powieść Remigiusza Mroza oprócz tematu osób zaginionych porusza także problem przemocy domowej. Pojawiają się także ciemne charaktery i zaskakujące zwroty akcji. Zakończenie okazało się być także zdumiewające.

  ,,Nieodnaleziona" to jedna z nowości na polskim rynku. Jeśli znacie twórczość autora, nie muszę Was przekonywać do tej lektury. Sięgnijcie także wtedy, jeśli chcecie spróbować czegoś nowego. Thriller psychologiczny napisany przez polskiego autora na pewno się do tej kategorii kwalifikuje.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-02-21
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Książki Remigiusza Mroza kupuję w ciemno ,bo wiem,że przy nich nie będę w stanie sę nudzić.I tym razem się nie zawiodłam.Tym razem "Nieodnaleziona" to thriller psychologiczny w najlepszym wydaniu.Chylę czoła przed autorem ,że podjął tak trudny temat jakim jest przemoc domowa wobec kobiet.Opisy znęcania się nad kobietą są tak doskonale i szczegółowo opisane,że miałam ciarki czytając.

  Przedstawiona historia jest bardzo interesująca,niesamowite zwroty akcji,tajemnice sprawiają,że żal było mi się żegnać z książką.Wielkie brawa za zakończenie,zupełnie jestem zaskoczona.Dałam się podejść podobnie jak sam bohater Werner i zostałam oszukana:-)Polecam jak najbardziej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-12-29
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  „ Mrozomania „ z tego, co mi wiadomo jak na razie ma się bardzo dobrze. Gdzie nie spojrzę to Pan Mróz i nieustająca promocja jego twórczości. Czy jest jeszcze ktoś, kto nie słyszał o tym autorze, albo nie czytał jego książek? Mnie akurat Mrozomania ominęła i jak dotąd nie przeczytałam ani jednej jego książki, bo z natury jestem osobą przekorną, więc dość długo omijałam jego powieści szerokim łukiem.

  Ostatnio jednak moja ciekawość wzięła górę nad postanowieniem, by nie czytać czegoś, co jest szeroko promowane i podparte stwierdzeniami,że jest to dzieło na światowym poziomie. Za lekturę " Nieodnalezionej „,zabrałam się pewnie dlatego, że chciałam się w końcu przekonać, na czym polega fenomen Mroza, tym bardziej,że ta powieść wywołała tyle skrajnych opinii wśród czytelników.

  Od samego początku prześladowało mnie wrażenie dejavu, że już gdzieś to widziałam. Dziewczyna, która znika w tragicznych okolicznościach i wszelki ślad po niej ginie. Chłopak, który szuka jej bezskutecznie od lat nie mogąc o niej zapomnieć, nie potrafi nawiązać bliższych relacji z żadną kobietą. Pewnego dnia niespodziewanie trafia na jej ślad znajdując zdjęcie na jednym z profili.

  Czy umysł płata mu figle, czy ukochana faktycznie szuka z nim kontaktu, czy może ktoś sprytnie nim manipuluje dostarczając wskazówek by szukać informacji w darknecie?

  Zaczynają się piętrzyć tajemnice, podrzucane tropy, w których gubi się bohater jak i sam czytelnik. Jak dla mnie brzmi znajomo i pewnie także dla tych, którzy czytali „ Zajdź mnie „ J.S.Monroe. Nie mogłam o tym nie wspomnieć, bo niestety skojarzenia nasunęły mi się same podczas czytania książki.

  „ Nieodnaleziona „ jest w sumie niesamowicie dynamiczną powieścią sensacyjną, która zaskakuje mnóstwem zwrotów akcji, co powoduje, że czyta się ją błyskawicznie, ale niestety jest parę niedociągnięć, które zepsuły mi satysfakcję z lektury. Autor za wszelką cenę chciał zaskoczyć czytelnika, ale nie zadbał, aby ta historia miała faktycznie ręce i nogi, gdyż jest mnóstwo nieścisłości i dziur fabularnych. Ten pewien brak logiki, który momentami, aż zgrzyta umknąłby pewnie w filmie sensacyjnym, gdzie akcja toczy się w zawrotnym tempie, ale w książce, gdy czytelnik ma czas na przemyślenia i analizy, niestety nie. Autor prawdopodobnie sam się pogubił i stąd brak dokończenia niektórych wątków oraz pojawianie się sprzecznych faktów. Odniosłam wrażenie, że Mróz pisze w tak zawrotnym tempie, iż zapewne nie ma czasu, aby przeczytać to, co sam napisał, bo inaczej nie przepuściłby takich niedociągnięć, tym bardziej, że tą książką mamy promować polską literaturę na świecie.

  Pomysł na powieść bardzo dobry, ale realizacja niestety nie wyszła, ponieważ historia jest mocno przekombinowana i niedopracowana. Być może Mróz inspirował się amerykańskimi powieściami typu „ zabili go i uciekł „, które są aktualnie na topie, ale to tak do końca nie jest wadą. Natomiast temat przemocy wobec kobiet to już inna historia. Pisanie na ten temat chwalebne, bo trzeba o tym problemie mówić i mówić głośno. Jest to szalenie szlachetne ze strony autora, że postanowił poruszyć wątek przemocy domowej, ale moim zdaniem otarł się o granice dobrego smaku, a momentami ją nawet przekroczył. Zastanawia mnie, bowiem fakt, jaką kobietą trzeba być, aby wytrzymać takie katowanie, myśleć logicznie i knuć intrygi, zalewając się przy tym nieustannie mnóstwem prosecco?

  Rozumiem teraz te sprzeczne opinie czytelników. Większości wielbiciele twórczości Mroza nadal są nią zachwyceni, chociaż coraz częściej i wśród nich pojawiają się głosy, że ich ulubiony autor zaczyna pisać na ilość, co nie przekłada się na jakość.

  Nie spodziewałam się jakiś wyżyn literackich, ale nie mniej jednak pewne oczekiwania wobec tej książki miałam. I z przykrością muszę stwierdzić, że jest przereklamowana i z thrillerem psychologicznym ma niewiele wspólnego. Takie stwierdzenie nie spodoba się zapewne fanom, a szczególnie fankom Mroza, ale niestety muszę wypowiedzieć się zgodnie z moim sumieniem i odczuciami, jakie miałam podczas lektury „ Nieodnalezionej „. Nie mogę wychwalać po niebiosa czegoś, co wybitnym dziełem nie jest, a raczej produktem czysto komercyjnym i tylko, gdy podejdzie się do czytania bezrefleksyjnie i nie będzie zbytnio analizować, to nawet w jakimś stopniu może się ta powieść podobać i w efekcie pozwoliła miło spędzić czas na lekturze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-11-06
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  ŚWIETNA KSIĄŻKA!

  Trzyma
  w napięciu do ostatniej strony - jej po prostu nie można przestać czytać!

  Jestem pod ogromnym wrażeniem twórczości PANA REMIGIUSZA.

  Cała książka jest świetna i POLECAM wszystkim!

  TO ZAKOŃCZENIE!!!! WOW!!! JEST NIESAMOWITE!!!


  Gratuluję!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 15 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula