Niebezpieczne kłamstwa

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 16
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2016
Wydawnictwo
Ilość stron
424
Nasza cena: 31,37 zł 36,90 zł Taniej o: 15%

"Niebezpieczne kłamstwa" to obowiązkowa pozycja autorstwa Becci Fitzpatrick, która powinna znaleźć się na półce każdego młodego czytelnika. Jest to książka tej samej autorki, spod pióra której wyszła bestsellerowa saga "Szeptem".

Tym razem mamy do czynienia z historią Stelli, dziewczyny, która została objęta programem ochrony świadków. Ma już nowe życie, przed sobą nowe miasto i inne nazwisko. Jest już kimś zupełnie innym, kimś całkowicie odmienionym, nowym. Niestety - jej codzienne życie zmieniło się na zawsze, od kiedy jej oczy ujrzały brutalne morderstwo. W jej nowym życiu nie ma już matki i ukochanego chłopaka.

Tutaj, w Nebrasce, poznaje Cheta i to właśnie do niego zbliża się coraz bardziej. Wydawać by się mogło, że Nebraska, która teraz jest dla niej domem, da jej bezpieczeństwo, ukojenie i nową miłość, lecz z czasem okazuje się, że niebezpieczeństwo wciąż czai się tuż za rogiem. Co więcej, czyha na nią i przyjdzie się jej o tym przekonać szybciej niż myśli. Dynamika, zaskakujące zwroty akcji, szczególna atmosfera i historia, która wciąga - te cechy sprawiają, że tę książkę po prostu trzeba mieć!
Recenzje (16)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  12 z 13 osób uznało recenzję za przydatną

  Becca Fitzpatrick ma na swoim koncie znaną szerszemu gronu odbiorców sagę Szeptem, z którą nie miałam wielkiej ochoty się zapoznawać. Kilka miesięcy wcześniej skusiłam się na ,,Black Ice", a kilka dni temu nadeszła pora na lekturę ,,Niebezpiecznych kłamstw".

  Estella musiała się ukrywać, była bowiem świadkiem koronnym. Na własne oczy widziała morderstwo, które popełnił groźny przestępca narkotykowy. Od tej pory musiała zerwać ze swoim dawnym życiem, zapomnieć o przyjaciołach i przyjąć nowe dane - od tamtej chwili stała się Stellą. W dawnym życiu miała chłopaka i przyjaciół, w nowym - matkę na odwyku, ojca, który nie chciał porzucić dawnego życia, więc nigdy więcej go nie zobaczy i nowego sąsiada, w którym może się zakochać.

  Szczerze mówiąc, ,,Black Ice" było dla mnie lekturą przeciętną, ale korzystając z okazji, że zauważyłam w bibliotece ,,Niebezpieczne kłamstwa", postanowiłam się na nie skusić. Książkę czyta się bardzo szybko, jest dość wciągająca, ale i tak podczas jej czytania nie poczułam efektu wow. Zakończenie jest bardzo podobne do ,,Black Ice". Choć moment kulminacyjny następuje dość późno, to cały czas mamy wrażenie, że coś wisi nad bohaterami i czeka na swój moment.

  Becca Fitzpatrick pisze książki typowo młodzieżowe i do tego grona odbiorców są one skierowane. W powieści nie ma odważniejszych scen, tak naprawdę maksymalnie trzy momenty nawiązują do stosunków intymnych, więc nie ma się czym martwić, jeśli ktoś nie lubi takich scen w powieściach.

  Książka opowiada o dziewczynie, która z dnia na dzień musi porzucić wszystko - rodzinę, dom, przyjaciół. Nie wolno jej się z nikim kontaktować, ściga ją wysoko postawiony człowiek od karcerów narkotykowych. Mimo tego, że mieszka bardzo daleko i tak ktoś może ją rozpoznać.

  ,,Niebezpieczne kłamstwa" pokazują, że jedna nieprawda może pociągnąć za sobą kolejne kłamstwa. Z czasem coraz trudniej będzie nam się wyplątać z sieci intryg, a to nie koniec problemów Stelli...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  9 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

  Estella, niespełna osiemnastoletnia dziewczyna, została objęta programem ochrony świadków, a to oznaczało, że musiała zerwać ze swoim poprzednim życiem. Została przeniesiona z Filadelfii do niewielkiego miasta Thunder Basin w Nebrasce, już nie nazywała się Estella, a Stella, niby niewielka różnica, ale dziewczyna zdawała się nienawidzić tego imienia. W nowym miejscu trafiła pod opiekę Carminy, emerytowanej policjantki, gdzie miała trzymać się wersji, że została sierotą, dla której Carmina stała się rodziną zastępczą. Stella tęskni za swoim chłopakiem, który również został objęty programem, ale nie mógł być przeniesiony w to samo miejsce co ona, buntuje się i nie ma ochoty ułatwiać zadania swojej opiekunce. W Thunder Basin poznaje Cheta, chłopaka, z którym szybko się zaprzyjaźnia, który też ma swoje za uszami, ale od dłuższego czasu stara się postępować właściwie. Czy będzie ich łączyła tylko przyjaźń? Czy Stella jest bezpieczna w Thunder Basin?

  Becca Fitzpatrick mnie zaskoczyła, właściwie nie spodziewałam się, że będzie to powieść pełna intryg, kryminalnych i miłosnych wątków, przeplatanych kłamstwami, które przecież nie mogły nie wyjść na jaw i dobrze się skończyć. Trzeba przyznać, że wszystko było tak opisane, że ciężko było się od książki oderwać, a i pojawiły się elementy zaskoczenia. Niektórych rzeczy się nie spodziewałam i miałam wrażenie, że będzie to kolejna książka, w której pojawi się schemat gdzie dziewczyna ma już chłopaka, ale poznaje nowego, związana jest z jakąś mroczną tajemnicą, która prędzej czy później wyjdzie na jaw, dojdzie do konfrontacji i już wcale nie będzie tak kolorowo. Nie tym razem, oprócz tego, że Stella musi ukrywać swoją przeszłość to w między czasie dzieje się wiele różnych rzeczy, które zmieniają dziewczynę i wywołują wiele emocji.

  Większość powieści dotyczy przystosowania się Stelli do nowego miejsca, ale całości towarzyszy pewien dreszczyk, że przecież to wszystko musi się skończyć i w końcu wydarzy się to, co nieoczekiwane. Dojdzie do konfrontacji, która musiała prędzej czy później dojść do skutku. Przyznam, że z wielkim zaciekawieniem wyczekiwałam tego momentu. Niestety troszkę się zawiodłam. Myślałam, że gdy wreszcie do tego dojdzie będzie się naprawdę dużo działo i autorka poświęci temu konkretnemu wątkowi sporo uwagi. Okazało się, że tak szybko jak konfrontacja się zaczęła, tak samo szybko się skończyła, a szkoda, bo mogło być naprawdę ciekawie. Mimo wszystko nie zepsuło to całości i wcale nie uznaję tego za jakiś wielki minus książki, ponieważ reszta powieści skutecznie się broni.

  Niebezpieczne kłamstwa to ciekawa historia, pełna różnego rodzaju emocji, w której wiele się dzieje. Choć wątek, który wydawałoby się powinien być najważniejszy nie jest rozwinięty tak, jakbym chciała to nie umniejsza to całości, od której nie łatwo się oderwać i z pewnością jest to pozycja godna polecenia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 11 osób uznało recenzję za przydatną

  W sieci kłamstw

  „Przez całe życie próbujemy uciekać przed własną przeszłością, ale nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy z nią nierozerwalnie związani i nigdy nie zdołamy się od niej uwolnić” – trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, lecz jednocześnie trudno jest stawić czoła własnym błędom i minionym wydarzeniom szczególnie, jeśli ich konsekwencje dotkliwie nas zraniły. Nie zmienia to jednak faktu, że nie chcemy konfrontacji, że obawiamy się prawdy i – być może – świadomości własnej winy.

  A przed czym ucieka Estella, siedemnastoletnia mieszkanka Filadelfii? W jej przypadku na tę przeszłość złożyły się błędy jej rodziców, a właściwie matki, której postępowanie sprowadziło na dziewczynę śmiertelne niebezpieczeństwo. Wychowana w bogatej rodzinie Estella nigdy nie musiała pracować, mogła śmiało planować wakacje z przyjaciółką czy naukę w college`u i to nawet po rozwodzie rodziców. Tyle tylko, że jej życie wcale nie przypominało sielanki, bowiem spokój ducha mąciła świadomość, że matka jest narkomanką i całe dnie spędza w stanie nieświadomości. Przynajmniej do czasu, kiedy Estella znalazła w ich domu zwłoki dilera … Występując w roli świadka koronnego dziewczyna zostaje objęta programem ochrony – staje się Stellą Gordon z Tennessee, zaś nowym miejscem jej pobytu ma być Thunder Basin w Nebrasce.

  Ta miejscowość leżąca na przysłowiowym końcu świata ma być gwarancją, że dziewczyna będzie bezpieczna, przynajmniej do momentu, kiedy za morderstwo zostanie skazany Danny Balando, stojący na czele kartelu narkotykowego. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu, ale zeznania Stelli mają być kluczowe dla sprawy. Jak rozwinie się ta historia? Przekonamy się o tym dzięki lekturze niezwykle wciągającej i emocjonującej powieści „Niebezpieczne kłamstwa”, opublikowanej przez Wydawnictwo Otwarte. Becca Fitzpatrick stworzyła książkę opowiadającą o ludzkich słabościach, o konsekwencjach podejmowanych działań oraz o zaufaniu, które tak łatwo jest zawieść. Po książkę sięgnąć powinni nie tylko młodzi czytelnicy, ale wszyscy ci, którzy doświadczyli w życiu niejednego zawodu, niejednej porażki. Ta obyczajowa powieść z wątkami sensacyjnymi oraz miłosnymi przykuwa naszą uwagę, angażuje, a choć główna bohaterka wielokrotnie irytuje swoją lekkomyślnością, to jednocześnie pragniemy chronić ją przed złem tego świata.

  Takie same pragnienia kierują Chetem Falconerem, dziewiętnastolatkiem, który po tragicznej śmierci rodziców musi nie tylko zająć się domem, ale i wychowaniem młodszego o kilka lat brata. Kiedy do jednej z jego sąsiadek, emerytowanej policjantki Carminy Songster, wprowadza się nieznośna, ale jednocześnie pociągająca dziewczyna, budzi się w nim instynkt opiekuńczy. Również Stella zwraca uwagę na chłopaka, choć jej serce wciąż bije dla Reeda, także objętego programem dla świadków. Mimo ustalonego (i zakazanego) sposobu komunikacji, nie otrzymuje jednak od niego żadnych wiadomości. Czy to znaczy, że Reed dostał się w ręce kartelu?

  Powieść „Niebezpieczne kłamstwa” uświadamia nam, jak problematyczna jest kwestia prawdy i jak niebezpieczne jest z nią igranie. Wciąga nie tylko główny wątek historii, ale również wykreowane przez autorkę postacie i wydarzenia będące na drugim planie, podobnie zresztą, jak atmosfera grozy i niepewności przenikająca książkę oraz zaskakujące zakończenie. Nieustannie zadajemy sobie pytanie, czy Stella jest na pewno bezpieczna w Nebrasce, co się stało z Reedem i skąd jeden z miejscowych chłopaków zna bohaterkę (a co najważniejsze, czy jest w stanie ja zdemaskować)? Na te pytania, a także na kolejne pojawiające się w trakcie lektury, odpowiedź przynosi powieść Fitzpatrick. Autorka po raz kolejny udowadnia swój talent do budowania fabuły i tworzenia postaci z krwi i kości, których problemami i troskami żyjemy. Po raz kolejny też oddaje w nasze ręce niepokojącą książkę od której trudno się oderwać, która jest równocześnie gotowym materiałem na scenariusz filmowy…

  Justyna Gul

  Qulturasłowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  Niebezpieczne kłamstwa wciągają czytelnika niczym czarna dziura już od pierwszych stron. Lekkie pióro autorki pozwala na wczucie się w historię i zbzikowanie na punkcie powieści. Podobnie jak w Black Ice mamy tu do czynienia z młodzieżówką z wątkiem kryminalnym, ale jednak wciąż z młodzieżówką. Bardzo przypadły mi do gustu proporcje, nuta kryminału, by podnieść ciśnienie i napędzić akcję, otulająca tak naprawdę historię o dziewczynie. Choć doszły mnie słuchy, jakoby niektórych irytowała postać Stelli, to osobiście jestem zadowolona z jej postaci. Miała sobie dziewczyna fajne życie, taka typowa nastolatka, chłopak, przyjaciele, na brak pieniędzy też nie narzekała. A tu nagle przez zdarzenia jednej nocy musi definitywnie skończyć z dotychczasowym życiem i właściwie z samą sobą, musi żyć jako zupełnie ktoś inny i nikomu nie może się zdradzić. Nie jest łatwo ani przyjemnie. Dziewczyna nie skacze z podekscytowania, że czekają ją przygody, choć ani trochę jej się to nie podoba i zamierza uciec gdy tylko osiągnie pełnoletność, to zgadza się na program ochrony świadków. Z początku opryskliwa, zamknięta w sobie Stella zaczyna zapuszczać korzenie z daleka od Filadelfii, w czym pomaga jej Chet, sąsiad Carminy.

  Jak na zaistniałe warunki to jestem wręcz dumna ze Stelli. W miarę się zaaklimatyzowała, mimo początkowej niechęci, zgodziła się podjąć wakacyjną pracę, słuchała Carminy (choć spryciula miała ukryte motywy). Pomimo całej kryminalnej otoczki jest to lekka i niesamowicie przyjemna powieść. Wydaje mi się, że Black Ice było jednak odrobinę brutalniejsze, aczkolwiek obie reprezentują godny poziom. Ciężko się oderwać od lektury. Nie jestem osobą, która zarywa noce dla książek. Może parę razy w życiu mi się to zdarzyło, ale ogółem nie miewam takich sytuacji. A tutaj, chociaż następnego dnia musiałam bardzo wcześnie wstać, to wolałam czytać, czytać i czytać, niż przestać i iść spać. Jestem absolutnie oczarowana i już przebieram nogami w oczekiwaniu na wieści o kolejnej książce Becci Fitzpatrick.

  Nie da się nie wspomnieć o cudownej oprawie graficznej. Już nawet pomijam porównanie do oryginału, który polskiej wersji do pięt nie dorasta. Ale wszystkie te aspekty: miękka w dotyku książka, cudowny i pachnący papier, skrzydełka, okładka częściowo laminowana; sprawiają, że duma czytelnika rozpiera, kiedy może postawić swój egzemplarz na półce. Jak dla mnie książka posiada jedną z ładniejszych okładek spośród powieści Moondrive, a wiecie jak cudowne one są.

  Jestem pewna, że do Niebezpiecznych kłamstw, tak jak do pozostałych książek autorki powrócę jeszcze nieraz. Nie ważne, że już znam historię, za każdym razem będzie mi dawać przyjemność, jak to Becca. Polecam wszystkim, nie tylko tym, którzy już poznali powieści autorki, ale i tym, którzy jeszcze nie mieli takiej okazji. Uwierzcie, warto!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Estella Goodwinn: opryskliwa, niemiła i zbuntowana; taka właśnie dziewczyna pojawia się w Thunder Basin.

  Przeżyła wiele. Można by powiedzieć, że zbyt wiele...

  Kiedy zostaje świadkiem przestępstwa w jej ukochanym, rodzinnym mieście - Filadelfii, wie, że już nic nie będzie takie samo. Zostaje objęta programem ochrony świadków i wyjeżdża do miejscowości w Nebrasce. Nie ma wsparcia w swej rodzinie - ojciec rozwiódł się z matką i nie chce jej znać, a matka... Po rozwodzie zaczęła sięgać po narkotyki. Uzależniła się. Niestety, nie zasługuje chyba nawet na tytuł matki. Sama Estella mówi, że była dla niej bardziej jak współlokatorka. Myśli jednak, że może liczyć na jedną osobę. Jest to jej chłopak - Reed. On też był świadkiem tego przestępstwa i zostaje wywieziony w zupełnie inne miejsce. Mają jednak tajne wspólne konto mailowe, dzięki któremu będą mogli się porozumiewać.

  Carmina - emerytowana policjantka, opiekuje się Stellą Gordon, bo tak właśnie musi się nazywać. Jednak mają zupełnie różne charaktery, a Stella nie zamierza Carminie niczego ułatwiać. Dziewczyna poznaje też Cheta. Chłopak od razu zwraca jej uwagę, jednak chce być lojalna wobec Reeda. Dlatego też ich znajomość jest bardzo skomplikowana.

  Okazuje się jednak, że Stella kocha Carminę jak matkę. Uświadamia to sobie, kiedy jej opiekunka ląduje w szpitalu. Obydwie potrzebują miłości. Carmina chce także, aby Stella pogodziła się z matką. Ta, przyjeżdża do niej i informuje, że zabiera ją z powrotem do Filadelfii. Stella nie chce wyjeżdżać. Kocha Carminę. Kocha też Cheta i dobrze o tym wie. Przyłapuje jednak swą matkę na kradzieży pieniędzy Carminy. Jest to dla niej kolejny okropny cios.

  Niestety, to nie koniec przykrych zdarzeń. Stella dowiaduje się, że to Reed pomagał jej matce zdobywać narkotyki. Był z nią tylko dlatego. Pewnego wieczoru, kiedy wraca do domu zastaje tam tych, którzy pragną ją zabić. Pojawia się Chet, któremu tego wieczoru opowiedziała całą prawdę. Chet idzie jako pierwszy. Stella słyszy strzał. Wie, że chłopak, którego kocha nie żyje.

  Jednak chwilę potem widzi Carminę. Obok niej stoi też Chet. Rozgląda się próbując domyśleć się, o co chodzi. Na ziemi widzi leżącego człowieka, tego, który próbował ją zabić... Wtedy wszystko zaczyna się układać.

  Jest to fantastyczna powieść Becci Fitzpatrick ,,Niebezpieczne kłamstwa". Książka o bardzo rozbudowanej akcji, od której nie da się oderwać. Opowiada o dziewczynie, która zmienia się pod wpływem tych wszystkich wydarzeń w zupełnie inną osobę. Lepszą osobę. Taką, którą obchodzi los innych ludzi. Wspaniałe jest też to, że mimo tego, jaka była w stosunku do niej jej matka, ta chroniła ją. Nie chciała, żeby wydało się, że to właśnie ona dokonała tego zabójstwa, którego była świadkiem. Książka, która z każdym kolejnym zdaniem zaskakuje bardziej. Polecam ją każdemu, gdyż to według mnie najlepsza książka, jaką przeczytałam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 11 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Becca Fitzpatrick
 • Wydawnictwo Otwarte
 • Seria Moondrive
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 424
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788375153576
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Dangerous lies
 • Tłumacz: Gądek Mariusz
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788375153576
 • EAN: 9788375153576
 • Wymiary: 13.5x20.5x2.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Niebezpieczne istoty 4/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebezpieczne istoty

Spinoff bestsellerowej serii Kronik Obdarzonych, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, a na podstawie jej 1. tomu zatytułowanego Piękne istoty, nakręcono w Warner Bros film, będący kasowym sukcesem.Ridley to bardzo, bardzo niegrzeczna dziewczynka. Nie można jej ufać, a co gorsza,...
Akademia Canterwood 6 Niewinne kłamstwa 0/5 Nasza cena:
19,47 zł 22,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Akademia Canterwood 6 Niewinne kłamstwa

Sasha jest z Erikiem, a Callie z Jacobem. A do tego dziewczyny znów są najlepszymi przyjaciółkami! Wydawałoby się, że życie w Canterwood jest usłane różami... Kiedy więc Sasha dowiaduje się o czymś, co mogłoby zniszczyć te wspaniałe relacje, nie cofnie się przed powiedzeniem kilku, wydawałoby się,...
Never Never 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Never Never

Nie kocham cię. Nic a nic. I nie pokocham. Nigdy, przenigdy. Czasem wspomnienia mogą być gorsze niż zapomnienie. Charlie i Silas są jak czyste karty. Nie wiedzą, kim są, co do siebie czują, skąd pochodzą ani co wydarzyło się wcześniej w ich życiu. Nie znają swojej przeszłości. Pomięte kartki,...
Czerwona królowa. Tom 3. Królewska klatka 4/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwona królowa. Tom 3. Królewska klatka

Trzeci tom bestsellerowej serii „Czerwona Królowa”. Mare jest pilnie strzeżonym więźniem zdanym na łaskę i niełaskę Mavena. Dręczą ją wspomnienia własnych błędów, a działanie Cichego Kamienia pozbawia ją mocy. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic. Jednak i Maven otoczony jest wrogami. Z...
Wyśnione miejsca 4/5 Nasza cena:
26,28 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyśnione miejsca

Są dwie Waverly.Pierwsza: ma nieskazitelny wygląd, popularnych przyjaciół, najlepsze oceny w szkole i świetne wyniki w sporcie.Druga: to tajemnicza dziewczyna, która zagłusza myśli bieganiem do utraty tchu. W nocy zastanawia się, jak wyglądałoby jej życie, gdyby zrzuciła maskę, którą nosi za...
W ramionach gwiazd T.1 5/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W ramionach gwiazd T.1

Jedno jego spojrzenie wystarczy, by rozpalić we mnie krew. Zdaje mu się, że nie widzę, jak wyciąga rękę w moją stronę i jak powstrzymuje się w ostatniej chwili. Jest niecierpliwy, ale potrafi się hamować – chce mnie odzyskać, ale czeka. Myśli, że mamy czas. Ikar, największy prom kosmiczny w całej...
Milion odsłon Tash 4/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Milion odsłon Tash

Natasha, zwana Tash, to prawdziwa fangirl. Uwielbia czytać, a jej ukochany pisarz to Lew Tołstoj. Jej pokój wypełniają cytaty z jego książek i plakaty. Jest też vlogerką. Na jednym ze swoich kanałów na podstawie "Anny Kareniny” Tołstoja tworzy wraz z paczką przyjaciół serial internetowy...
Fobos T.1 4/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fobos T.1

Odmów... – szepcze mi do ucha cichy głos. – Wiesz, że nie nadajesz się do tej misji z tym, co masz do ukrycia. Wiesz, że jeśli polecisz, będziesz cierpiała tak, jak jeszcze nikt dotąd nie cierpiał. Odmów w tej chwili... Léonor wchodzi na pokład statku kosmicznego. Doskonale pamięta moment, w którym...
Replika 4/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Replika

Gemma ma kompleksy. Od zawsze była chorowita i dużo czasu spędzała w szpitalach - nosi po nich pamiątkę w postaci blizny w okolicy serca. W szkole koleżanki jej dokuczają, chłopaki z klasy nie interesują się nią i nie ma przyjaciół. Rodzice chcąc wynagrodzić córce trudne dzieciństwo, trzymają ją...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula