Nie pozwól światłu zgasnąć Tom 2

Autor:

Ewa Pirce

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2020
Nasza cena: 36,31 zł 39,90 zł Taniej o: 9%

Dzięki wspólnej pasji, która przerodziła się w pełną wzlotów i upadków muzyczną podróż, Neven i Willow odnaleźli coś więcej – miłość. Kiedy wydaje się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, z ukrycia wypełzają zmory przeszłości. Melodia uczuć zostaje zakłócona, wrogowie zaczynają atakować, na jaw wychodzą tajemnice rzucające cień na szczęście, którego ta dwójka zdołała zaledwie posmakować.
Czy Neven i Willow odnajdą w sobie na tyle odwagi i determinacji, aby zawalczyć o uczucie, które się między nimi zrodziło? Czy pokonają własne bariery i pozwolą mu rozkwitnąć? Czy siła ich miłości przezwycięży potęgę nienawiści, jaka ku nim płynie?
Połączyła ich muzyka, ale czy może być również czymś, co ich rozdzieli?
„– Oszalałaś?! – warknął gniewnie, lekko mną potrząsając.
– Już dawno temu! – odwarknęłam, usiłując się wyswobodzić. Już prawie osiągnęłam sukces, kiedy pchnął mnie na oparcie fotela i przycisnął swoim ciałem, tak że skrępował moje ruchy.
Nasze spojrzenia zwarły się ze sobą. Miałam wrażenie, że wszystko, co nas otaczało, rozmyło się, jakby świat przesłoniła mgła. Słyszałam głośne sapanie, które dobywało się z naszych gardeł. Czułam na sobie ciężar ciała Nevena, jego zapach wdzierał mi się w nozdrza, odurzając niczym narkotyk i odbierając zdrowy rozsądek. Powinnam go odepchnąć, wydostać się spod niego, ale nie potrafiłam.
Jedna z jego rąk powędrowała do góry. Odgarnął mi z twarzy kosmyki włosów, które wyleciały z upięcia, po czym zminimalizował odległość między naszymi ustami, tak bardzo, że oddychaliśmy tym samym powietrzem. Wargi mnie zamrowiły, a serce przestało pracować. Chemia, która niewątpliwie nas łączyła, uruchomiła się ze zdwojoną mocą. Zmysły szalały, rozsądek wyparował, wszystko, co złe odeszło w zapomnienie.
– Pocałuję cię, Wilhelmino – wyszeptał chrapliwym głosem Neven. Jego dłoń dotknęła mojego policzka i mimowolnie do niej przylgnęłam, pragnąc nasycić się jej ciepłem.
Nie czekał na pozwolenie, tylko musnął moje usta swoimi. Lekko, jakby dotykał mnie piórkiem. Po kręgosłupie przemknął mi dreszcz, a wszystko w środku ścisnęło się z przyjemności.
Wtedy, ni z tego, ni z owego, ktoś zatrąbił klaksonem. To było jak kubeł zimnej wody, który ostudził moje podniecenie i wybudził z otępienia, w jakie zostałam wprowadzona. Rzeczywistość uderzyła we mnie niczym gruszka bokserska, wprawiona w ruch przez amerykańskiego boksera, Aleksa „Żniwiarza” O’Della.
Odepchnęłam Nevena od siebie. Nie zapierał się ani nie protestował.
– W ten sposób niczego nie ugrasz – wydusiłam z goryczą.” – Fragment książki
Recenzje (8)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zachwycona pierwszą częścią tej muzycznej opowieści, z radością sięgnęłam po jej kontynuację. Poznajemy ciąg dalszy losów wiolonczelisty Nevena i skrzypaczki Willow, przed którymi miłość wytycza nowe szlaki.

  Naven cały czas próbuje przełamać swój opór i otworzyć na to co daje mu los. Willow zakochana do szaleństwa staje się przewodnikiem wiolonczelisty zarówno pod kątem uczuciowym, jak i życiowym. Wsparciem, którego nigdy nie miał. Powoli odkrywają swoje tajemnice i muszą stawić czoła okrutnej przeszłości, bez czego szczęśliwa przyszłość nie ma szansy nadejść.

  .

  To emocjonujaca kontynuacja pięknej historii. Ponownie rozdziały czytamy przy akompaniamencie wiolonczeli lub skrzypiec, co na mnie robi piorunujące wrażenie i włosy na rękach mi się jeżą z wrażenia. Muzyka płynie po kartach książki niczym nuty na pięciolinii sprawiając, że chłoniemy ją wszystkimi zmysłami. Bardzo polubiłam bohaterów i kibicowałam im, próbując przekazać im trochę otuchy i wsparcia jakby byli prawdziwi. Bo chyba większość z nas doświadczyła w życiu zazdrości, zawiści, a gdy spotyka to ludzi wielkich, to można sobie tylko wyobrażać ogrom zagrożenia.

  🎻

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  📖Jesteś moim marzeniem, a z marzeń się nie rezygnuje.📖

  "Nie pozwól światłu zgasnąć" Ewy Pirce, tom drugi, czyli dalsze losy Nevena i Willow w serii "Z muzyką do gwiazd".

  Droga do szczęścia nie jest usłana różami. Choć łączy ich miłość do muzyki, muszą pokonać jeszcze wiele przeciwności, żeby pójść dalej i zbudować wspólną przyszłość.

  Wyleczyć traumy z przeszłości i pokonać własne ograniczenia. A przede wszystkim nauczyć się z sobą szczerze rozmawiać.

  To nie jest łatwe, zwłaszcza, że wrogowie nie odpuszczają.

  Czy to skończy się dobrze ?

  Przywiązałam się do bohaterów. Trudno było się z nimi rozstać, bo drugi tom jest zarazem ostatnim.

  Ale jeszcze długo zostaną w moich myślach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Czułem tak dużo i intensywnie, że chwilami sam się gubiłem.

  I choć nie miałem pojęcia, czym jest miłość, wydawało mi się, że tego, co uwalniała we mnie ta dziewczyna, nie dało się zawrzeć w dwóch słowach."

  Będzie krótko, bo brakuje mi słów...

  Nie chciałam kończyć tej historii… Ale tak bardzo mnie do niej ciągnęło...

  To było wspaniałe. Teraz kiedy piszę tą recenzję, słucham sobie utworu Hausera, co naprawdę jest zadziwiające, bo muzyka klasyczna mi nie po drodze. A tutaj proszę… Słucham i rozkoszuję się tym. I już wiem na kim wzorowana była postać Nevena. Dopiero teraz to zauważyłam…

  Uczucie głównych bohaterów trwa w najlepsze, a na pięciolinii fałszywe dźwięki…

  W tej części widzimy jeszcze bardziej jak bardzo Neven został zniszczony emocjonalnie w dzieciństwie. Jak trudno mu rozpoznawać emocje i zachowania. Willow wcale nie ma łatwiej… Ale to co mi się bardzo podobało, to, że bohaterowie rozwiązują problemy od razu rozmową. Bo w ilu to romansach tworzą się bezsensowne problemy, z tego, że oni ze sobą nie rozmawiają. W tej książce tego nie ma, Willow mówi prosto z mostu Nevenowi, co jej się nie podoba w jego zachowaniu albo czym ją zranił. I na odwrót, chociaż jemu jest trochę trudniej. To jest historia, która daje nadzieję. Nie buduje się przyszłości i teraźniejszości, jeśli nie pogodzimy się z przeszłością… a najlepiej uparamy się z przeszłością, kiedy spotkamy osobę, która wniesie światło...

  Emocji jest dużo…I jeszcze jak do tego doda się muzykę… Tak jak pisałam w poprzedniej recenzji pierwszego tomu – styl pani Ewy to sztuka. I tutaj się to nie zmienia.

  I to piękne zakończenie, a właściwie słowa…O tym, że życie jest podobne do baletu i opery. Ale tutaj ich Wam nie zdradzę. Czytajcie!

  Ja nie wiem, co mam jeszcze napisać – kocham tą historię. I będę do niej wracać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ewa Pirce to chyba jedna z najzdolniejszych obecnie autorek jakie mam przyjemność czytać bądź recenzować, zwłaszcza gdy wiem, że KAŻDA jej książka przeciągnie mnie emocjonalnie, od lodowatej pustyni aż po samą Dolinę Śmierci emocji. I wiecie co, ja chyba jestem masochistką... bo po każdej mam w głowie, że nie wiem czy przetrwam kolejne spotkanie, ale ja wracam i proszę o więcej i więcej jak uzależniona. I to jest cudowne w tym.

  Po tym jak zostałam wydmuszką emocji, autorka jakoś zdołała mnie pozbierać i dać mi emocje tak prawdziwe, że ściskają za gardło. Już na wstępie zaznaczę, że żadna opinia nie odda piękna i głębi tej historii - o tym musicie przekonać się sami!

  Neven i Willow to para, która jest w chwili obecnej jedną z niewielu, gdzie na kartach książki nie ma ociekającego seksu, ale namiętność i napięcie królują tu w sposób niepodzielny i bardzo charakterystyczny dla stylu Ewy Pirce. Pozwala to odetchnąć od konwenansów, które zdominowały obecny rynek, je też bardzo lubię, ale Nie Pozwól Światłu Zgasnąć wymyka się temu i tworzy subtelną grę, która może trwać i trwać.

  Co w tej książce gra pierwsze skrzypce? Pasja - pasja do muzyki, która zdaje się być źródłem sił u obojga głównych bohaterów, za co ich podziwiam, myślę, że takie zakorzenienie w czymś może być cudowne dla naszych umysłów. Pomaga im to też w przezwyciężeniu przeszłości, która raczej nie jest różowa mówiąc kolokwialnie.

  Czytanie o tym co się działo w przeszłości to było jedno z najbardziej emocjonalnych doznań tego roku, chociaż moje serce jest zimne jak lód w większości przypadków, to tu autorce udało się coś ze mnie wycisnąć, a to się często nie zdarza. Emocje, emocje, emocje - to moje podsumowanie tego co się działo w czasie tomu drugiego historii Nevena i Willow. O tym jak wielkie one są musicie się przekonać sami!

  Jeśli szukacie historii, która będzie miała wiele wątków, a każdy z nich potraktowany z należytym mistrzostwem to ją znaleźliście, właśnie tu przeplata się tak wiele elementów, że części nie sposób wymienić - więzi rodzinne, przezwyciężanie siebie, walka ze słabościami, dojrzewanie do formowania relacji z drugim człowiekiem, to tylko wierzchołek góry lodowej jaką jest ta książka!

  Jeśli chodzi o polecenie tej książki to podpisuję się pod nią całą sobą i jeśli kiedykolwiek poczuję potrzebę wykonania tatuażu z cytatem to ta seria będzie dla mnie mistrzowską inspiracją.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom 2" to kontynuacja losów Nevena i Willow, których mimo różnic połączyło prawdziwe uczucie. Ta dwójka jest jak ogień i woda, jednak to właśnie ta druga osoba sprawia, że są niebywale szczęśliwi. Każde z nich ma za sobą pewne trudne przeżycia, które wciąż odbijają się na ich teraźniejszości. Jednak mimo kłód rzucanych pod nogi walczą i stawiają czoła problemom. Ich związek wciąż wystawiamy jest na próby. Są osoby, które zrobią wszystko aby im zaszkodzić. Jednak Neven i Willow są waleczni i dla drugiej osoby są w stanie wiele poświęcić, aby w końcu mogła zaznać upragnionego szczęścia. Ona jest jak promyk światła w jego życiu, a ON zrobi wszystko by już zawsze móc cieszyć się ze wspólnych dni. "Nie pozwól światłu. Tom 2" to idealne dopełnienie pierwszego tomu. Autorka tworzy historie, które chwytają za serce i wywołują mnóstwo emocji. Bohaterowie nie są idealni, mają wady i swoje dziwadztwa, jednak to wszystko sprawia, że są tak niebywale prawdziwi. Historia, która porusza, wstrząsa, szokuje. Sprawia również, że bohaterowie stają nam się bliscy i wspólnie z nimi wszystko przeżywamy. Z całych sił im kibicujemy, a momentami mamy nawet ochotę wejść do książki i ustawić niektóre osoby do pionu. "Nie pozwól światłu. Tom 2" to rewelacyjna książka o rodzinie, przyjaźni, miłości. O otwieraniu się na nowe doświadczenia i walce z własnymi słabościami i ograniczeniami. Lektura, która uświadamia jak wiele może się zmienić, kiedy pojawia się wyjątkowa osoba, która pokazuje jak cieszyć się z drobnych rzeczy i korzystać z życia. Jak ciężko pogodzić się z przeszłością. Jak osoba, która powinna nas bezwarunkowo kochać i wspierać pragnie bohatera jak najbardziej pogrążyć. Piękna, wzruszająca, dająca nadzieję historia, która pochłania i sprawia, że z przyjemnością przewracamy kolejne strony. Uwielbiam książki autorki, a ta seria na pewno długo pozostanie w mojej pamięci. Gorąco zachęcam do sięgnięcia po tą niezwykłą książkę!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Ewa Pirce
 • Wydawnictwo WasPos
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 320
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366425903
 • Język: polski
 • ISBN: 9788366425903
 • EAN: 9788366425903
 • Wymiary: 14.5x20.5x2.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Mord na Wołyniu. Zbrodnie ukraińskie w świetle relacji i dokumentów. Tom 2 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mord na Wołyniu. Zbrodnie ukraińskie w świetle relacji i dokumentów. Tom 2

Pełna historia tragedii wołyńskiej ? kolejna odsłona Niniejsza książka opowiada o ostojach polskości podczas rzezi wołyńskiej ? największych ośrodkach samoobrony. Tworzone ad hoc stały się azylem dla Polaków starających się uchronić przed wyrżnięciem. Ukraińscy nacjonaliści skazali ich bowiem na...
A.A. Milne Jego życie Tom 2 0/5 Nasza cena:
9,90 zł 10,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

A.A. Milne Jego życie Tom 2

Historia życia Alana Alexandra Milne’a (1882–1956) pióra Ann Thwaite to właśnie to, co tygrysy lubią najbardziej. Pierwsza w Polsce biografia twórcy Kubusia Puchatka jest jednocześnie najpełniejszą spośród wszystkich istniejących. Pisarska biegłość Ann Thwaite w połączeniu z jej erudycją,...
Lasery i światło Tom 2 z płytą DVD 0/5 Nasza cena:
126,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lasery i światło Tom 2 z płytą DVD

Do książki dołączona jest płyta DVD. Książka spełnia wymogi nowoczesnego i praktycznego przewodnika po najnowszych technikach laserowych. Poszczególne rozdziały opracowali wybitni specjaliści laserochirurgii, którzy w sposób bardzo przystępny i praktyczny przedstawiają zagadnienia związane z...
Mord na Wołyniu. Zbrodnie ukraińskie w świetle relacji i dokumentów. Tom 1 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mord na Wołyniu. Zbrodnie ukraińskie w świetle relacji i dokumentów. Tom 1

Trudny Wołyń - pełna historia złożonej tragedii Wśród wielu książek, które napisano o Wołyniu, brakuje takich, które w całości opisywałyby kontekst tamtejszej tragedii. Z myślą o czytelnikach chcących go poznać, Marek Koprowski podjął się tę lukę wypełnić. Ukazuje zbrodnie ukraińskie w świetle...
Debeściara 5/5 Nasza cena:
29,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Debeściara

Monika nie ma szczęścia w życiu… Kot złośliwie wchodzi jej pod nogi, prysznic zacięcie atakuje zimną lub gorącą wodą, praca nie chce jej znaleźć, a wredne współlokatorki tylko dolewają oliwy do ognia. Niech je szlag! Albo lepiej: niech im tipsy odpadną! Jednak pewnego dnia los stawia na jej drodze...
Dopóki nie zajdzie słońce. Tom 2 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dopóki nie zajdzie słońce. Tom 2

Najcięższa walka, jaką toczymy w życiu – to walka z samym sobą. Życie znaczy bliznami nie tylko nasze ciała, ale i dusze, a ta Samuela była wyjątkowo pokiereszowana. Miał w sobie wiele ran, które się jeszcze nie zabliźniły. Wydaje się jednak, że w końcu i dla niego przeznaczenie przygotowało...
Zapisane w pamięci 5/5 Nasza cena:
33,81 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapisane w pamięci

Jako nastolatka Eva podjęła kilka bardzo złych decyzji. Młoda, naiwna i zakochana, nie podejrzewała, że chłopak, którego obdarzyła bezgraniczną miłością, okaże się jej oprawcą, pozbawi marzeń oraz zaufania do ludzi. Zamiast miłości i ciepła poznała smak bólu i nienawiści. Przy odrobinie szczęścia i...
Córka pedofila 5/5 Nasza cena:
29,75 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka pedofila

Są wydarzenia, które poruszają do głębi.Są ludzie, obok których nie jesteś w stanie przejść obojętnie.Są opowieści, co – raz opowiedziane – już na zawsze z Tobą pozostają.Są doświadczenia zmieniające nas na całe życie...Taka właśnie jest historia Lexi – nastolatki, jaką możesz znać, dziewczyny...
Tu i teraz 5/5 Nasza cena:
29,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tu i teraz

Nowa książka autorki Obietnicy i Dopóki nie zajdzie słońce Noelle nie potrafi odnaleźć się w życiu. Jej świat rozpadł się w dniu, w którym wszystko, co kochała, zostało jej brutalnie odebrane. Mimo że ma dopiero dwadzieścia pięć lat uważa, że już przegrała. Jedyne ukojenie znajduje w...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula