Nie mam więcej pytań

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
464
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,56 zł
Nasza cena: 31,59 zł 39,99 zł Taniej o: 21%

Wciągający thriller “Nie mam więcej pytań”, od którego nie oderwiesz się ani na chwilę.

A Ty? Komu zaufasz, będąc pod ścianą?

“Nie mam więcej pytań” to thriller, który budzi czytelnicze wątpliwości już od samego początku. Bohaterka została oskarżona o potworną zbrodnię. Policja jest przekonana co do jej winy, choć nie ma stuprocentowej pewności. Zwłaszcza że sama oskarżona wypiera się wszystkiego. Co ma myśleć o tym wszystkim jej rodzona siostra? Gdyby tylko nie chodziło o zabójstwo jej dziecka. Komu powinna zaufać? A może miłość i rodzinne więzy są tu najważniejsze? Jak przeprowadzić śledztwo, gdy wszystko wydaje się jasne, choć trudne do objęcia umysłem?

To, co nieprawdopodobne, może okazać się gorzką prawdą, tylko czy na pewno? Jakie jeszcze pytania pojawią się podczas rozwoju akcji? A może znajdzie się ktoś, komu zależało na tym, by wciągnąć ją w całą sprawę? Musisz być czujny, bo inaczej przegapisz rozwiązanie całej sytuacji.


Opinie o książce

Porywa, skłania do myślenia, zachwyca. Pochłonęłam ją błyskawicznie.

B. A. Paris, autorka bestsellera "Za zamkniętymi drzwiami"

Jeden z najlepszych dramatów sądowych, jakie kiedykolwiek czytałam - trzyma w napięciu do samego końca.

Cara Hunter, autorka bestsellera "Kto porwał Daisy Mason?"

Przeczytałam ją jednym tchem. Świetnie napisana, idealnie łączy dramat sądowy z dramatem rodzinnym. Zachwyciła mnie każda strona, każda postać, każdy zwrot akcji.

Lisa Jewell, autorka bestsellera "Kiedy ciebie nie ma"

Wciągająca, inteligentna, pełna zwrotów akcji. Najlepsza jak dotąd książka McAllister.

"Sun"

Perfekcyjnie skonstruowany dramat sądowy i emocjonalny rollercoaster w jednym.

"Grazia"

Wyjątkowy, emocjonujący, chwytający za serce thriller, tak frapująco skonstruowany, że nie masz innego wyboru, jak tylko przewracać kolejne strony.

"Heat"

Poruszający dramat sądowy, obfity w wiarygodne szczegóły, wprawnie dozujący napięcie.

"Mail Online"

Pasjonująca historia z gatunku "zabiła czy nie". Trzyma w nieustającym napięciu, a zarazem odmalowuje ciepły i wnikliwy obraz macierzyństwa i siostrzanych relacji, co wynosi ją ponad poziom konwencjonalnych thrillerów psychologicznych.

"Sunday Times Crime Club"

Miejcie się na baczności - od tego thrillera nie sposób się oderwać. Wciągająca książka, która nie zawiedzie żadnego czytelnika.

"Take a Break"


O autorce

Gillian McAllister jest brytyjską pisarką, która zadebiutowała głośnym “Everything But The Truth”. Aktualnie jest autorką wielu powieści docenianych przez Czytelniczki. Autorka przyszła na świat w Scutton Coldfield. Odbiorcy cenią sobie jej pomysły, które zawsze są bardzo oryginalne. Thrillery, jakie przygotowuje, nigdy nie bywają banalne, dlatego też chętnie się po nie sięga. Nie można być pewnym, co wydarzy się za chwilę, dlatego poświęca się im uwagę przez cały czas trwania fabuły.

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dwie siostry. Starsza i młodsza. Różne jak ogień i woda, ale wciąż sobie bliskie. Rozdzielił je proces o zabójstwo zaledwie ośmiotygodniowej córeczki Marthy, a ostatecznie pogrążyły kłamstwa oraz wzbierające niczym wzburzone fale wątpliwości.

  "Nie mam pytań" to swoisty dramat sądowy, który przez lwią część fabuły niesie więcej pytań niż odpowiedzi. Przez tydzień procesu przeprowadza nas tzw. narracja wielogłosowa, nadająca przedstawianej tragedii rysu autentyczności, zwłaszcza, gdy do głosu dochodzi inny bohater niż zagubiona do granic Martha. No właśnie. Martha. Matka małej Layli, żona przyzwoitego i nieco nudnawego Scotta, a wreszcie Martha założycielka fundacji charytatywnej na rzecz dzieci uchodźców. Martha "bo wszyscy tak robią". Niezwykle irytująca postać, której nie sposób tak naprawdę współczuć, mimo tragedii, która stała się jej udziałem. A to dlatego, że ta pozornie poukładana kobieta, nie wiedziała czego tak naprawdę chce od życia. Raz zalewała ją wszechogarniająca miłość do dziecka, by po chwili żałowała jego poczęcia i urodzenia. To jedna z tych osób, które kierują się oczekiwaniami społecznymi, a do tego przekładająca swoją pracę i obce dzieci nad swoje własne, i to tylko dlatego, że Layla nie była łatwym dzieckiem. O wiele więcej sympatii budzi Becky, Sam czy też Rebecca, ciotka i nieoficjalna niania małej. O ileż więcej w niej życia i zwykłego człowieczeństwa, ludzkich słabości. Co więcej, pogubienie, którego doświadczyła nie przeszkodziło jej w posiadniu pasji , a syn będący młodzieńczą wpadką udał się jej nad wyraz. Podobnie zresztą jak godna pozazdroszczenia więź z jego ojcem. Ale wracając do meritum. "Nie mam pytań" to przyzwoita powieść, której niestety nie ominęły momenty niepotrzebnej dłużyzny czy "przegadania", które jedynie potęgowały chwiejne przemyślenia Marthy, niepewnej czy doszło do popełnienia zbrodni czy jedynie do nieszczęśliwego wypadku. Wątpliwości niby w pełni uzasadnione, ale jednak...

  Przewidziałam zakończenie. To, co tak naprawdę stało się z małą Laylą i kto stał za jej przedwczesną śmiercią.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Śmierć łóżeczkowa - twierdzi obrona (przyczyny nieznane).

  Zabójstwo - przekonuje oskarżenie.

  W tej sali sądowej ktoś kłamie.

  Becky jest siostrą Marthy i jej najlepszą przyjaciółką.

  Jest też kobietą oskarżoną o zamordowanie jej dziecka.

  Dwie siostry rozdzielone przez wymiar sprawiedliwości.

  Kim tak naprawdę jest Becky?

  Bezwzględną morderczynią, czy ofiarą tragicznej pomyłki?

  Ona mówi, że jest niewinna, ale przeczy temu cała lista zarzutów.

  Co tak naprawdę wydarzyło się w ten długi październikowy wieczór? Czy w grę może wchodzić inna możliwość, niż morderstwo?

  Martha chce bardzo wierzyć, że tak.

  Przyznam, że z zapartym tchem śledziłam ten sądowy proces i choć w pewnym momencie, domyśliłam się zakończenia , absolutnie nie zabrało mi to radości z czytania i nie osłabiło emocji😲😲

  Jaki finał będzie miała ta historia?

  Cóż... Mogę tylko powtórzyć za B. A. Paris: " Porywa, skłania do myślenia, zachwyca."

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dwie siostry i jedna tragedia, która podzieliła je na zawsze. Co stało się tamtej nocy? Czy jedna z nich jest potworem?

  Przyznam szczerze, że po “Nie mam więcej pytań” spodziewałam się czegoś nieco innego. Bardziej mrocznego i pełnego zwrotów akcji. Tymczasem książka przypomina mi bardziej literaturę obyczajową z wątkiem kryminalnym. Co ciekawe, wydaje mi się, że takie rozwiązanie, poprowadzenie fabuły w ten sposób, skłonienie się ku elementom charakterystycznym powieściom kobiecym, wyszło tej historii na dobre.

  Wielokrotnie podczas lektury porównywałam ją do tych pisanych przez Jodi Picoult i Diane Chamberlain- moich ulubionych zagranicznych autorek. Podobnie jak u nich, tak i w tym przypadku nie brakuje wzruszeń, refleksji i emocji. McAllister stworzyła przepiękną, mądrą i mocno działająca na wyobraźnie historię, obok której ciężko przejść obojętnie. Uwierzcie mi, każda strona książki zmusza do postawienia się na miejscu bohaterek i zadawania sobie pytań, z którymi muszą się one mierzyć.

  „Nie mam więcej pytań” to historia dwóch sióstr, kobiet bardzo sobie bliskich, połączonych latami wspólnych doświadczeń i wspomnień. W takiej opowieści nie mogło po prostu zabraknąć odwołań do przeszłości, swoja drogą wprowadzających przyjemnie mroczny klimat. Zagłębiając się w najnowszą powieść McAllister nie sposób nie zastanawiać się, jak dobrze znamy swoich bliskich i do czego byliby oni zdolni. A takie pytania i towarzyszące im przemyślenia doprowadzają emocje do wrzenia.

  Duże znaczenie przy przedstawieniu takiej historii, ma sposób, w jaki zostanie ono czytelnikom opowiedziana. Autorka wykorzystała motyw procesu sądowego, rozgrywającego się na oczach czytającego. Oskarżająca i obrończyni powołują kolejnych świadków, oddając głos różnym bohaterom i powoli składając tę opowieść w całość. To, co wydarzyło się tamtej nocy, obserwujemy także oczami Marthy i Becky, dwóch sióstr podzielonych przez wielka tragedię. Nie wyobrażam sobie, żeby można było opowiedzieć tę historie inaczej.

  Bardzo doceniam, jak McAllister poprowadziła fabułę powieści. Przez cały czas spodziewamy się, że coś się wydarzy, czujemy atmosferę niepokoju i lęku. Zdajemy też sobie sprawę, że tak naprawdę nie wiemy, czy jedna z sióstr jest winna zarzucanych jej czynów. I trwamy z wielkim zaciekawieniem i nie mniejszym skupieniem w oczekiwaniu na rozwiązanie zagadek, by przekonać się, co autorka ma do zaoferowania i jakie asy ukryła w rękawie, bo, że je posiada i czeka, by je wykorzystać, nie ma najmniejszych wątpliwości.

  „Nie mam więcej pytań” to powieść, której lektura dostarczyła mi ogrom emocji i wiązała się z olbrzymią przyjemnością. McAllister wykazała się na każdym polu. Znakomicie poradziła sobie z rozwojem fabuły, znalazła ciekawy pomysł na jej przedstawienie i rozwinięcie, stworzyła lekką, ale dość mroczną akcję, którą opisała w przyjemny czytelnikowi sposób, wykorzystując wiarygodne i autentyczne postacie. Mnie nie potrzeba niczego więcej. Szczerze polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po przeczytaniu pewnej ilości kryminałów czy thrillerów wszystkie kolejne stają się oczywiste. No może prawie wszystkie - raz na jakiś czas trafia się perełka, która potrafi zaskoczyć. Dla mnie taką perełką jest właśnie 'Nie mam więcej pytań'. Oryginalnie zbudowana narracja i niesztampowo poprowadzona fabuła przynosi nie lada satysfakcję. To idealna pozycja dla każdego, kto od lektury wymaga świeżości.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ksiazka od ktorej nie moglam sie oderwac i mimo, ze porusza trudny temat, ukazuje dramat rodzinny , to czyta sie ja dosc "lekko". Do konca trzyma w napieciu. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Sto pytań do językoznawcy czyli poważne odpowiedzi na niepoważne pytania 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sto pytań do językoznawcy czyli poważne odpowiedzi na niepoważne pytania

„Kto pyta, nie błądzi” ? mówi przysłowie, ale pomija ważną przesłankę: to, że zapytany jest osobą kompetentną. Elżbieta Awramiuk odpowiada nie tylko kompetentnie, ale też zajmująco i z wyczuciem: rzeczowo, ale przystępnie, nie powierzchownie, ale i nie nazbyt obszernie. W dodatku mówi o języku,...
Duchowe życie zwierząt 4/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Duchowe życie zwierząt

Koguty okłamujące kury? Łanie pogrążone w żałobie? Zawstydzone konie? To przejawy fantazji ekologów czy naukowo udowodnione fakty z życia zwierząt? Czy bogate życie uczuciowe nie jest zastrzeżone jedynie dla ludzi? Peter Wohlleben, leśnik i miłośnik przyrody, korzystając z najnowszych badań i...
Księga Pytań 0/5 Nasza cena:
50,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Księga Pytań

Edmond Jabs żydowski poeta i teozof piszący po francusku urodził się w Kairze w 1912 r. Do 1967 mieszkał w Aleksandrii, mieście, którego duchowy klimat przesycony żywą tradycją filozoficznych sporów, Kabały i myśli gnostyckiej pozostawił znaczący ślad w jego twórczości. Po fali zamieszek...
eBook On. Pytania intymne mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,05 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook On. Pytania intymne mobi epub

Mężczyzna w całej erotycznej okazałości. Ta książka to przewodnik po męskiej seksualności. Co takiego jest w seksie oralnym, że mężczyzna dla tej pieszczoty jest gotów zdradzić? Jaka jest różnica między podnieceniem a pożądaniem i jak to sprawdzić? Czym różni się męski orgazm od kobiecego? Czy...
Wszystko oprócz prawdy 4/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko oprócz prawdy

Czy zdarza ci się sprawdzać telefon partnera? Czy masz do tego prawo? I czy jesteś przygotowana na to, co tam znajdziesz? Wszystko zaczęło się od wiadomości. Do której Rachel nawet nie chciała zajrzeć. Kocha Jacka. Spodziewa się jego dziecka. Ufa mu bezgranicznie. Ale co się stało, to się nie...
eBook Wszystko oprócz prawdy mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,23 zł 30,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Wszystko oprócz prawdy mobi epub

Czy zdarza ci się sprawdzać telefon partnera? Czy masz do tego prawo? I czy jesteś przygotowana na to, co tam znajdziesz? Wszystko zaczęło się od wiadomości. Do której Rachel nawet nie chciała zajrzeć. Kocha Jacka. Spodziewa się jego dziecka. Ufa mu bezgranicznie. Ale co się stało, to się nie...
Słońce br. 0/5 Nasza cena:
25,41 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słońce br.

wyd. PRÓSZYŃSKI Słońce to fascynująca i wielowątkowa opowieść o gwieździe, dzięki której istniejemy. Opowieść o jej roli w historii, kulturze, sztuce, religiach, ale jednocześnie opowieść o wysiłkach wielu pokoleń uczonych dążących do poznania jej fizycznej natury, a tym samym całego Wszechświata....
Brama ognia br. 0/5 Nasza cena:
29,20 zł 44,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Brama ognia br.

wyd. PRÓSZYŃSKI   Perski czarownik wycofał się do ukrytej warowni wraz z niedobitkami perskiej armii i niezwykłym nowym sługą. Ślubuje odzyskać Pawi Tron. Książę Maksjan wskrzesił z martwych Juliusza Cezara i Aleksandra Wielkiego. Korzystając z mocy ukrytej w sławie obu tych wodzów, spróbuje...
Bracia kramer br. 0/5 Nasza cena:
16,94 zł 24,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bracia kramer br.

wyd. PRÓSZYŃSKI     Bartek Świderski - warszawiak rocznik 1973, z wykształcenia socjolog, z zawodu scenarzysta, pracuje dla TVN. Jego teksty na tematy kulturalne drukowały m.in. "Wprost", "Odra", "Machina", "Twój Styl", "Pani", a prozę "Szpilki" i "Nowa Fantastyka". Wydał zbiór opowiadań "Mocn
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula