Nie chcę cię stracić

Autor:

Abbi Glines

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
Produkt chwilowo niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 31,88 zł
Nasza cena: 28,05 zł 39,90 zł Taniej o: 30%

Chwilowo niedostępny

“Nie chcę cię stracić” to wzruszająca opowieść o sile, zranionych nadziejach i drugiej szansie.

Przekonaj się, jak wykorzysta ją para głównych bohaterów.

“Nie chcę cię stracić” to przejmująca powieść przepełniona skrajnymi emocjami, które człowiek może doświadczać. Tallulah to nastolatka, która jest ambitna, inteligentna i empatyczna. Zawsze stara się pomagać innym i nikomu nie życzy źle. Niestety, przez swoją nadwagę, jest bardzo zamknięta w sobie. Stara się nie rzucać w oczy rówieśnikom i żyć na uboczu. Pewnego dnia zostaje upokorzona przez kogoś, na kim naprawdę jej zależało. Zamiast się poddać, postanawia zawalczyć o siebie. W przeciągu wakacji diametralnie zmienia swój wizerunek, by powrócić do szkoły dużo pewniejsza siebie, zdecydowana i z optymizmem patrząca w przyszłość.

Nash to wschodząca gwiazda footballu. Pech chce, że chłopak odnosi poważną kontuzję, przez co jego marzenia idą w zapomnienie. Porzuca go także dziewczyna i wszyscy wokół, jakby to, co się stało, przekreślało go w oczach dotychczasowych przyjaciół. On sam stał się zresztą opryskliwy i odpychający, całkowicie pogrążając się w goryczy.

Czy każde z nich jest w stanie odpuścić i znaleźć szczęście? A może będą mogli pomóc sobie nawzajem?


Opinie o książce

To nie jest płytka historia miłosna! To powieść o akceptacji, walce, przyjaźni, przebaczeniu i potędze miłości.

Book fiend 14, amazon.com

Abbi, twoje książki wciąż sprawiają, że moje serce mocniej bije. Emocje, które towarzyszą mi w trakcie czytania, są nie do opisania. Kocham każdą postać. I dziękuję, że pokazujesz silne kobiety.

Kimberly Oleary, amazon.com

Kolejna świetna odsłona serii The Field Party. Nie mogę się doczekać następnej.

Stephanie, amazon.com


O autorce

Abbi Glines jest amerykańską pisarką tworzącą w nurcie New Adult. Przyszła na świat 16 kwietnia 1977 roku w Birmingham. Swoją pierwszą powieść, “Breathe”, wydała w 2011 roku, rozpoczynając w ten sposób wielotomowy cykl “Sea Breeze”. Skupia się na romansach przygotowywanych specjalnie dla młodszych odbiorców.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Tallulah jest bardzo mądrą, sympatyczną, lecz zamkniętą w sobie nastolatką starająca się żyć w swoim cieniu z powodu nadwagi. Pewnego razu zostaje upokorzona przez osobę, którą uważała za swojego wybawcę. Zmotywowało ją to do zmiany swojego wizerunku, i po wakacjach wraca odmieniona, silniejsza, pełna nadziei.

  Nash jest gwiazdą futbolu. Poważna kontuzja niszczy jego marzenia, przez co staje się nastoletnim gburem, który zachowuje się, jakby stracił wszystko co najcenniejsze.

  Czy oboje są w stanie pokonać własne słabości i sprzeciwić się światu?

  Czy te nieszczęśliwe wypadki zbliżą ich ku sobie?

  Lekka i przyjemna, wzbudzająca multum emocji książka. Jest to historia przede wszystkim o miłości, silnej woli, walce i akceptacji. Główni bohaterowie są skrzywdzeni przez los. Różni ich to, że Tallulah walczy z niesprawiedliwością tego świata od najmłodszych lat. Jako dziewczyna z nadwagą dobrze się ucząca, nieustannie była wyśmiewana, przezywana i poniżana. Nash mający dosłownie wszystko -dziewczynę, pasję i sławę, zostaje odsunięty od wszystkiego przez nieudolny wypadek. Stracił dziewczynę i karierę, która stała przed nim szerokim otworem.

  Bardzo polubiłam styl pisania autorki. Szczególnie sposób, w jaki pokazuje jak sile jesteśmy jako kobiety.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nastoletność jest dla niektórych osób ciężka. Jedni się bawią, są w centrum uwagi. Bo tego chcą. Bo tego pragną. Bo są gwiazdą. Ale co wtedy gdy jesteś w centrum zainteresowania, które cię rani? Które jest dla ciebie niczym cios w samo serce? Chciałoby się zniknąć albo chociaż stać się niewidzialnym.

  Nash jako gwiazda szkolnej drużyny sportowej jest w tej pierwszej grupie. I ON właśnie jako jeden jedyny zwraca uwagę na Tallulah. ale nie po to, by jej dopiec czy wyśmiać, jak to robią rówieśnicy. Nie. On staje po jej stronie. Dlaczego się z niej wyśmiewają? Z powodu wagi. Choc jest mądrą, miłą, otwartą dziewczyną wszyscy patrzą na nią przez pryzmat tego, jak wygląda. Tylko ON jeden jej broni. Ale i tak coś psuje. Coś, co zmienia tok myślenia Tallulah. Robi coś, co szokuje wszystkich, gdy po wakacjach wkracza do budynku szkoły jako nowa Tali. Taka co jest pewna siebie i nie daje sobą pomiatać, taka inna. Ale za tą widoczną przemianą wiąże się także jej podejście do osób, które jej dokuczały. Zakłada maskę i niestety to światełko w jej oczach znika a uśmiech zostawia dla siebie. Od razu staje się centrum uwagi dla chłopców ... i zawistnych "koleżanek". Na domiar złego ściąga na siebie wzrok nowego nauczyciela - Jacka Dace'a.

  Ona musi sobie poradzić z nagłą 'sławą" a Nash z tym, że już nią nie jest. Kontuzja wyklucza go z drużyny tym samym niszcząc jego marzenia o karierze. Ratunkiem dla niego staje się być vloger Heagon Baylor. Ale czy aby na pewno wszystko idzie dokładnie w tym kierunku,w jakim powinno zmierzać?

  Wyjątkowa opowieść o zachowaniu młodzieży. O tym, co jest dla nich ważne. Na czym się skupiają. Co się dla nich liczy. Dopasujesz się? Super. Nie? Twoje życie zmieni się w piekło na ziemi. Nie tak łatwo jest sobie ze wszystkim poradzić. Szczególnie w tak młodym wieku. A czy przyjaźń damsko-męska może stać się miłością? Czy mają do siebie dość duże zaufanie, by wierzyć sobie a nie plotkom?

  Może niektóre wątki były zbytnio rozciągnięte. Może Tali i Nash zbyt szybko stali się parą. Ale wiecie co? Przecież tak bywa w okresie kiedy hormony buzują. Młodzi ludzie często najpierw robią, zanim to przemyślą. A jak raz przylgnie jakaś plakieta to ciężko się jej pozbyć. Wtedy najlepszym rozwiązaniem zdaje się być ucieczka. Ale czy na pewno?

  Bardzo fajnie i szybko czytało mi się te lekturę. Słodyczy nie było zbyt dużo a watki traumatyczne zrobiły swoje. Czasami to co oczywiste dla nas, dla innych takie nie jest. Warto uważnie się rozglądać i obserwować. Być sobą a nie podążać za tłumem. Akceptacja rówieśników jest ważna ale ważniejsze jest bycie fair z własnym sercem i sumieniem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nie chcę cię stracić" to już czwarty tom serii "The Field Party" Abbi Glines, trzeci jaki przyszło mi czytać. Autorka jest bardzo dobrze znana na całym świecie i chociaż przyznam szczerze, nie jestem jej największą fanką, to jednak od czasu do czasu lubię po jej powieści sięgnąć dla czystej przyjemności i ucieczki od cięższych lektur. Ta seria bardzo mi przypadła do gustu już po pierwszym tomie, który nadal pozostaje moim ulubionym, ale kolejne też warte są uwagi. Tym razem mamy okazję poznać historię Nasha, który przewijał się trochę w poprzednich częściach. Ale jak wypada ona na tle poprzednich?

  Tallulah całe życie musiała znosić niemiłe słowa i wredne zachowania od swoich rówieśników. Pomimo tego, że jest dobrą, ambitną dziewczyną, wszyscy widzieli w niej tylko dziewczynę z nadwagą. Kiedy rani ją Nash, jedyna osoba w całej szkole, która do tej pory traktowała ją z sympatią i zawsze była dla niej miła, Tallulah postanawia zmienić coś w swoim życiu. W ciągu lata zrzuca na wadze, staje się szczuplejszą wersją siebie, a po powrocie do szkoły wszystkie oczy zwrócone są na nią. Teraz jednak dziewczyna ma w sobie więcej odwagi, więcej pewności siebie i nikomu nie pozwoli na traktowanie jej z nienawiścią. A już zwłaszcza nie pokaże Nashowi jak miesiące temu ją zranił.

  Nash to gwiazda drużyny piłkarskiej, którego marzenia i przyszłość legną w gruzach, gdy popełnia jeden błąd i uszkadza sobie kolano. Z popularnego, uwielbianego przez całą szkołę chłopaka w jedno lato zmienia się w kogoś zamkniętego w sobie, cichego, stroniącego od uwagi i pozbawionego nadziei na przyszłość. Kiedy na jego drodze staje Tallulah, zupełnie nie rozumie dlaczego dziewczyna darzy go tak jawną nienawiścią. Zwłaszcza, że zawsze był dla niej miły. Jednak im dłużej z nią przebywa, tym więcej zrozumienia i akceptacji znajduje w jej towarzystwie. Jednak czy ta dwójka będzie potrafiła przezwyciężyć gniew zbierający się od miesięcy?

  Aż do końca książki nie do końca wiedziałam co sądzić o fabule tej książki. Bo jednak autorka porusza w niej wiele tematów tabu i obawiałam się, że w pewnym momencie obierze drogę, która może mi się nie spodobać. Przede wszystkim mamy tu do czynienia z tematem nadwagi, który jest dość delikatny dla wielu osób. Powszechnie wiadomo, że dzisiejsze standardy piękna są spaczone i całkowicie niesprawiedliwie, bo dlaczego o pięknie człowieka miałoby decydować ilość kilogramów? Nie jestem pewna, co sądzić o sposobie, w jaki podeszła do tego autorka. Przeskakujemy od Tallulah poniżanej i wyśmiewanej w szkole do pożądanej przez chłopaków i przyciągającej uwagę tylko za sprawą utraty na wadze. Jedyną osobą, która nie uważa, żeby dziewczyna jakkolwiek się zmieniła, a nadal była tą miłą, słodką dziewczyną, jak zawsze, jest Nash. Nawet polubiłam jego postać. Niestety muszę też przyznać, że zdarzało mu się podejmować głupie decyzje i robić głupie rzeczy. Tutaj jednak nie będę się czepiać, bo który nastolatek od czasu do czasu nie zachowuje się impulsywnie, irracjonalnie, czy nie myśli głównie o sobie? Przymknęłam oczy na te małe głupotki, bo ja też idealna nie jestem. Za to brawa dla autorki za to, jak rozwinęła jego historię. Nash powstaje z dna w jakim się znalazł i przechodzi wiele zmian.

  Tallulah natomiast wywołała we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony rozumiem jej zranienie i pobudki, a z drugiej nie raz w ciągu książki wypadała naiwnie, trochę idealizowała Nasha zanim go w ogóle poznała i niesprawiedliwie zrzuciła na niego winę całego świata. Podkreślała, że utrata wagi jej nie zmieniła, że nadal była tą samą dziewczyną, a jednak pojawiło się w niej zgorzknienie do świata - żeby nie było, całkowicie je rozumiem - ale czasami przesadzała ze swoim gniewem i nienawiścią. Relacja Nasha i Tallulah nie była łatwa, oboje musieli przepracować wiele spraw i wiele nowych problemów także pojawiło się w czasie trwania książki, ale kibicowałam im. Oboje odnaleźli się w momencie, kiedy potrzebowali trochę nadziei i poczucia bezpieczeństwa, co było bardzo urocze i słodkie. Niestety tutaj też zabrakło mi trochę większego rozwoju ich relacji, bo w dużej mierze drama goniła tutaj dramę i ciągle byli z dala od siebie. Jeśli chodzi o Tallulah, to autorka porusza jeszcze jeden wątek, który sprawił, że czułam się troszkę niekomfortowo, ale go pozostawię już wam do okrycia. Jej historia interesowała mnie troszkę mniej, niż Nasha.

  Nie do końca zgadzam się ze wszystkim, co Abbi Glines chciała tą historią przekazać, wiele wątków poprowadziłabym lekko inaczej, ale mimo wszystko książkę czytało mi się lekko i szybko. Nie spodziewałam się żadnych kokosów i podeszłam do niej z otwartym umysłem, więc może dlatego przymknęłam oko na niektóre sprawy. Obawiam się jednak, że wymagający czytelnicy mogą się do kilku rzeczy przyczepić. Być może autorka chciała dobrze, w rzeczywistości można by było nad pewnymi wątkami jeszcze popracować.

  Nie będę ukrywać, że "Nie chcę cię stracić" wypada w moich oczach najsłabiej spośród wszystkich części, które już poznałam. Moją ulubioną nadal pozostaje historia Wesa i Maggie, i coś czuję, że trudno będzie ją pobić. Ale też na pewno będę chciała przeczytać kolejne, bo nie ukrywam, że lubię od czasu do czasu przeczytać takie niewymagające historie.

  Recenzja z bloga [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Abbi Glines pisze głównie rozrywkowe serie, jednak ta wyjątkowo jej się udała. Oprócz lekkości pióra, ma także wyjątkowe przesłania.

  Tallulah przez całe swoje życie nie miała przyjaciół. Działo się tak za sprawą tego, że była gruba i nikt nie chciał się z nią zadawać. Nash miał zostać gwiazdą sportu, jednak w wyniku kontuzji już nigdy miał nie powrócić do dawnej sprawności. Czy tę dwójkę mogło coś połączyć?

  Abbi Glines z całą pewnością należy do grona moich ulubionych autorek. Zawsze z niecierpliwością wyczekuję jej kolejnych powieści. Ta także okazała się być lekturą z głębszym przesłaniem.

  Uważam, że ważne są zarówno lektury z morałem, jak i lekkie, urlopowe czytadła. Nie da się ukryć, że nie można czytać tylko trudnych publikacji. Ta bardziej skłania się ku tej ostatniej kategorii, choć dzięki lekkiemu pióru autorki czyta się ją błyskawicznie.

  ,,Nie chcę cię stracić" Abbi Glines to powieść, którą można czytać bez znajomości innych książek autorki. Nie żałuję, że się z nią zapoznałam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Dzień, w którym cię straciłam 5/5 Nasza cena:
15,00 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzień, w którym cię straciłam

Poruszająca, przepięknie opowiedziana historia o życiu, stracie i więzach, które są niezniszczalne Życie Jess zmienia się na zawsze, kiedy otrzymuje najgorsze wieści, jakie może dostać matka. Jej córka Anna zaginęła w lawinie podczas jazdy na nartach. Mimo wielkiego żalu i cierpienia Jess musi...
Sprzedam dom, w którym już nie chcę mieszkać 0/5 Nasza cena:
17,43 zł 21,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sprzedam dom, w którym już nie chcę mieszkać

Wydany w 1966 roku tom, uznawany za jeden z najlepszych zbiorów opowiadań tego autora, nawiązuje do rzeczywistości lat pięćdziesiątych. W bezlitośnie groteskowy sposób oddaje tragizm zdegradowanej egzystencji ludzkiej, podobnie jak w przypadku Zbyt głośnej samotności istotny jest tu problem...
Tylko ciebie chcę 0/5 Nasza cena:
29,53 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko ciebie chcę

Kontynuacja przeboju wydawniczego "Trzy metry nad niebem", pełna realizmu, śmiała powieść o miłości, seksie, dojrzewaniu, przyjaźni, namiętności i marzeniach. Do grona znajomych postaci - Stepa, Babi, Palliny - dołączają nowi, równie barwni, zakręceni i nieprzewidywalni bohaterowie. Po dwóch latach...
Pakiet Bezwstydny Mordecai. Nie wymachuj mi tym gnatem | Mam cię na muszce | A kysz, zjawo nieczysta 5/5 Nasza cena:
20,00 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Bezwstydny Mordecai. Nie wymachuj mi tym gnatem | Mam cię na muszce | A kysz, zjawo nieczysta

„Nazywam się Charlie Mortdecai. Lubię sztukę, pieniądze, sprośne dowcipy i alkohol. Bardzo dobrze mi się wiedzie...” – to możemy dać na froncie Nie wymachuj mi tym gnatem, Czcigodny Charlie Mortdecai – zdegenerowany arystokrata i niemoralny marszand – tkwi w kłopotach po uszy. Nadkomisarz Martland...
Wybacz, ale chcę się z tobą ożenić (pocket) 0/5 Nasza cena:
7,50 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wybacz, ale chcę się z tobą ożenić (pocket)

Niki i Alex od dwóch lat są szczęśliwą, zakochaną w sobie parą. Ona rozpoczyna studia na wydziale humanistycznym, on, starszy od niej o siedemnaście lat, pracuje w agencji reklamowej i jest spełnionym człowiekiem sukcesu. Pewnego dnia Alex zabiera swoją ukochaną na weekend do Nowego Jorku, podczas...
Wybacz, ale chcę się z tobą ożenić 0/5 Nasza cena:
20,00 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wybacz, ale chcę się z tobą ożenić

Niki i Alex od dwóch lat są szczęśliwą, zakochaną w sobie parą. Ona rozpoczyna studia na wydziale humanistycznym, on, starszy od niej o siedemnaście lat, pracuje w agencji reklamowej i jest spełnionym człowiekiem sukcesu. Pewnego dnia Alex zabiera swoją ukochaną na weekend do Nowego Jorku, podczas...
Wybacz, ale chcę się z tobą ożenić 3/5 Nasza cena:
36,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wybacz, ale chcę się z tobą ożenić

Niki i Alex od dwóch lat są szczęśliwą, zakochaną w sobie parą. Ona rozpoczyna studia na wydziale humanistycznym, on, starszy od niej o siedemnaście lat, pracuje w agencji reklamowej i jest spełnionym człowiekiem sukcesu. Pewnego dnia Alex zabiera swoją ukochaną na weekend do Nowego Jorku, podczas...
Gdyby nie ty 5/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdyby nie ty

Eliza przeżyła piekło. Nie pozwoli, żeby jej córkę spotkało to samo. Eliza ma za sobą traumę, która zaważyła na całym jej życiu. Pokonała ciężką chorobę i przeszła piekło, o którym nikt nie wie. Wspomnienia są na tyle bolesne, że wolałaby zostawić je tylko dla siebie. Jednak kiedy jej córka chce...
Cole. Tom 2. Tylko dla ciebie 4/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cole. Tom 2. Tylko dla ciebie

Gorąca kontynuacja powieści Tylko twój. Jack i Sydney próbują zbudować prawdziwy związek. Jednak gdy Sydney otrzymuje zawodową propozycję nie do odrzucenia, postanawia z niej skorzystać. Spotyka mężczyznę, który postanawia o nią zawalczyć. Jak zareaguje na to Jack?
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula