Nic za darmo

Autor:

Agata Bizuk

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 10
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13,5x20,5
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
264
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,90 zł
Nasza cena: 20,30 zł 36,90 zł Taniej o: 45%

Wszystkie życzenia muszą być przemyślane i dokładnie sformułowane. Czasem się spełniają, ale w zupełnie inny sposób, niż byśmy tego chcieli.

Maja jest samotną matką, która skupia się na prowadzeniu domu i wychowaniu swojego syna Jasia. Jej mąż zginął w wypadku samochodowym, a ona wciąż czuje pustkę w sercu i nie może pogodzić się z tą tragedią. Ma wrażenie, że nigdy już nie zazna prawdziwej miłości, bo utraciła tego jedynego, dla którego byłaby w stanie poświęcić nawet własne życie. Znajduje jednak oparcie w Rafale, który niestrudzenie pomaga jej w dalszym życiu i zawsze zrobi wszystko, żeby ją uszczęśliwić. Oboje zdają sobie sprawę, że mężczyzna na zawsze pozostanie jedynie jej dobrym przyjacielem, bo kobieta zaznała już prawdziwej miłości i ją utraciła.

Życie Mai nagle nabiera szybkiego tempa i dochodzi w nim do niespodziewanych zwrotów, gdy, stojąc nad grobem męża, rozmawia z tajemniczą kobietą. Wyjawia swoje życzenie o odzyskaniu ukochanego. Nie spodziewa się, że jej prośby zostaną wysłuchane i spełnione, chociaż w zupełnie inny sposób niż to sobie wyobrażała. Kiedy budzi się następnego dnia, odkrywa, że jest o dwadzieścia lat młodsza, a dzisiaj jest dzień jej matury. Czy zdoła od nowa ułożyć swoje życie wraz z ukochanym? Czy zdoła uratować go przed tragedią, jaka czeka go w przyszłości? A może stworzą zupełnie inną przyszłość? Los lubi być przewrotny, a życie zawsze bierze coś w zamian.

Przeczytaj darmowy fragment


O autorce

Agata Biziuk pisze piękne powieści romantyczne, które potrafią zaskoczyć czytelnika niespodziewanymi zwrotami akcji. Urokliwe historie nie zawsze mają jednak szczęśliwe zakończenie, ale zawsze poruszą serca ludzi. "Nic za darmo" jest pomysłową książką opisującą rozterki matki i żony oraz niezbadane ścieżki ludzkiego życia. Pozostałe publikacje autorki to "Zielona 13", przedstawiająca losy mieszkańców przedwojennej kamienicy, gdzie każdy dźwiga swój własny bagaż doświadczeń, "Narzeczona z second-handu", będąca zabawną i pełną optymizmu powieścią o poszukiwaniu szczęścia, oraz "Emigrantka", ilustrująca losy młodego małżeństwa, które przeprowadza się do Irlandii w nadziei na lepsze życie.

Recenzje (10)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Majka dziewięć lat temu w tragicznym wypadku straciła męża. Kobieta przez długie lata nie mogła dojść do siebie po śmierci ukochanego. Motywacją, aby jak najszybciej podnieść się na nogi był dla niej synek , który miał tylko 6 miesięcy gdy stracił ojca. Majka cały czas nosi w sobie żałobę i nie może się pogodzić ze śmiercią męża. Kobieta poznaje Rafała, sympatycznego mężczyznę, z którym bardzo dobrze się dogaduje, jednak nie chce dać mu szansy na coś więcej, gdyż twierdzi, że cały czas ma męża. Podczas odwiedzin na cmentarz na drodze Majki pojawia się cyganka, która chce jej podarować drugą szanse na przeżycie życia, jednak kobieta ostrzega ja, ze w życiu nie ma nic za darmo…

  Gdy przeczytałam opis książki spodziewałam się całkiem innej historii. Powiem szczerze, że autorka bardzo mnie zaskoczyła tą opowieścią. Książka została podzielona na trzy części. Pierwszą jest teraźniejszość z punktu widzenia głównej bohaterki, która po stracie męża musi sobie radzić z życiem i targającymi nią emocjami,. W drugiej części została opina rozwijająca się miłość Marcina i Majki i ich plany na przyszłość. Ostatnia cześć to jednokartkowe zwieńczenie historii.

  Książka ta uświadamia czytelnika, jak żałoba po kimś kogo się kochało nad życie, może być dla nas i naszych najbliższych destruktywna. Każdy powinien przejść przez żałobę we własny sposób, ale nie powinien zamykać się na świat i na najbliższych. Po przeczytaniu tej pozycji nasuwa się myśl, abyśmy po śmierci kogoś bliskiego, nie zamykali swojego serca na zawsze, ale potrafili je otworzyć dla kogoś kto jest tego wart. Po danej drugiej szansie jaką dostała Majka, kobieta dopiero dostrzegła to co każdy próbował jej powiedzieć, jednak gdy stanęła przed pewnym wyborem, jej życie zmieniło się, postanowiła dać sobie drugą szanse. To jest pierwsza książka tej autorki, którą miałam okazję przeczytać i na pewno nie ostatnia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Twórczość Anny Bizuk była mi do tej pory nieznana, ale przeglądając nowości czytelnicze, jedną z tych, która mnie najbardziej zainteresowała, okazała się "Nic za darmo", dlatego z małą nutką niepewności zabrałam się do czytania.

  Maja, główna bohaterka, nie potrafi pogodzić się z tragiczną śmiercią męża, którego nieustannie wspomina. Jej życie kręci się wokół pracy oraz opieki nad synkiem. Pewnego dnia kobieta spotyka cygankę składającą jej pewną propozycję...

  "Możesz wszystko zmienić, póki jest czas, nie dostaniesz drugiej szansy, więc wykorzystuj te, które masz. Tak właśnie działa życie. Ale pamiętaj, każda decyzja, którą podejmiesz, niesie za sobą konsekwencje. Lepsze, gorsze, ale za wszystko będziesz musiała w końcu zapłacić. Więc wybieraj mądrze, moje dziecko, tak żebyś nigdy nie żałowała tego, co zrobiłaś, ani tego, czego nie udało ci się dokonać." *

  Jestem miło zaskoczona tą historią, ponieważ nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie, a do tego skłoni do przemyśleń. Pomimo irytującej głównej bohaterki, której decyzje niejednokrotnie budziły moją złość, reszta postaci skradła moje serce - na czele z babcią Mai, jaką mógłby jej pozazdrościć dosłownie każdy. Nie mam większych zastrzeżeń do całej historii - owszem, czasami mi coś zgrzytało, ale przymykam oko na te niedostatki.

  Ta niepozorna i stosunkowo krótka książka zawiera wiele uniwersalnej treści, prowokującej do przemyśleń i wysnuwania pewnych refleksji dotyczących naszego życia. Ile razy zastanawiamy się nad tym, co by było, gdyby los potoczył się zupełnie inaczej, a my mielibyśmy możliwość zawrócenia jego biegu czy zmiany istotnej życiowej decyzji. Na pewno niejeden z nas skorzystałby z takiej szansy, jednak należy uświadomić sobie, że zabawa w Boga nie przynosi nic dobrego. Niekiedy lepiej pozwolić losowi biec swoim rytmem, nie zaprzątając sobie głowy tym, co mogłoby zdarzyć się, gdybyśmy podjęli inną decyzję, bo mogło być gorzej niż teraz...

  "Bądź dzielna. I nie zapominaj, że wszystko w życiu ma własny bieg i kierunek. Nigdy nie próbuj go zmieniać, inaczej będziesz cierpiała. Nie żałuj niczego ani nie staraj się odwracać tego, co nadchodzi, bo konsekwencje mogą się okazać okrutne. Nie daj się zwieść namowom złych dusz. Będą próbowały cię przekonać, że wszystko w twoich rękach. Będą cię namawiać i kusić. Nie słuchaj ich, w życiu nic nie jest za darmo." **

  Cieszmy się tym, co mamy. Nie narzekajmy na wszystko dookoła, nie traćmy sił na wspominanie tego, co piękne i minione. Doceniajmy tych, którzy są przy nas, nie zatracając się we wspomnieniach osób, które odeszły. Życie mamy tylko jedno, dlatego żyjmy jak najpiękniej, póki mamy jeszcze taką szansę... bo nic nie jest nam dane za darmo i na zawsze.

  * cytat ze str. 136

  ** cytat ze str. 199

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Maja kilka lat temu straciła ukochanego męża. Mimo wielu trudności i przeciwności losu małżeństwo było szczęśliwe i cieszyło się każdym dniem spędzonym razem. Tragedia odebrała Mai męża, a maleńkiemu synkowi ojca. Mimo czasu, który minął kobieta wciąż nie potrafi pogodzić się ze stratą. Niby normalnie funkcjonuje, wychowuje syna i pracuje, jednak wciąż czuje, że w jej sercu nie ma miejsca na nową miłość. Maja poznaje Rafała. Mężczyznę, który sprawia, że zaczyna się uśmiechać i żyć. Jednak od początku stawia sprawę jasno, że łączyć ich może tylko przyjaźń, gdyż spotkała już tego jedynego. Pewnego dnia bohaterka na cmentarzu spotyka cygankę. Tajemnicze spotkanie wiele zmieni. Maja budzi się dwadzieścia lat wcześniej w dniu swojej matury.

  "Nic za darmo" to bolesna historia kobiety, która nie potrafi pogodzić się ze stratą ukochanego, a także o szansie, która wszystko może zmienić. Książka o rodzinie, przyjaźni, miłości. O tym, że nie w każdym przypadku czas potrafi sprawić, że ból stanie się mniejszy. Jednak w tym wypadku bohaterka miała dla kogo się starać i dla kogo walczyć o lepsze jutro. Historia, która wzrusza, smuci, ale daje również nadzieję. Lektura o stracie, próbie poukładania życia na nowo. O tym, że każdy inaczej radzi sobie z bólem, wspomnieniami, a nawet funkcjonowaniem w ciągu dnia, kiedy wie, że nigdy więcej nie zobaczy ukochanej osoby. Wydarzenia w książce opisane są w dwóch płaszczyznach czasowych, dzisiaj i dwadzieścia lat wcześniej, także doskonale możemy poznać bohaterów, śledzić ich wyboistą drogę i rodzące się uczucie. Historia, która nie jest łatwa, porusza trudne tematy i sprawia, że zaczynamy się zastanawiać nad niektórymi sprawami. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile mamy czasu, dlatego starajmy się wykorzystywać każdy dzień na maksa, aby później nie żałować, że czegoś nie zrobiliśmy czy choćby nie spróbowaliśmy. Lektura, którą bardzo dobrze się czytało. Pouczająca, poruszająca historia, którą warto poznać. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ciekawa miła książka. O miłości tak dużej że aż nie realnej w dzisiejszych czasach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czasami chciałoby się cofnąć czas. Trzeba jednak uważać o co prosi się los, bo w życiu nie ma nic za darmo.

  Mąż Mai zginął w wypadku samochodowym. Kobieta nie potrafi pogodzić się z utratą ukochanego. Stara się skupić na wychowaniu małego Jasia i pracy, lecz czuje, że w jej sercu nie ma już miejsca na nową miłość.

  Nawet Rafał, w którym znajduje oparcie, nie może liczyć na coś więcej niż przyjaźń. Już spotkała tego jedynego i nic tego nie zmieni, mimo że już go nie ma.

  Pewnego dnia na cmentarzu Maja rozmawia z tajemniczą cyganką. To spotkanie zmieni wszystko. Kobieta budzi się dwadzieścia lat wcześniej w dniu swojej matury…

  "- Prawdziwa miłość przychodzi wtedy, kiedy w końcu przestajesz widzieć wszystko w różowych barwach, albo dla odmiany zupełnie na czarno, i zaczynasz normalne, codzienne życie. Gdy zauważasz, że ON też beka, pierdzi i śmierdzą mu nogi, i zdajesz sobie sprawę, że nie jest żadnym nadczłowiekiem, ale ma takie same wady jak każdy z nas. Kiedy zaczynasz rozumieć, akceptować i nie odwracasz się od tego z odrazą, wtedy właśnie zaczyna się prawdziwa miłość."

  Byłam bardzo zaskoczona tym, gdy wzięłam do ręki "Nic za darmo" i okazało się, że ta pozycja znacząco różni się od dwóch poprzednich powieści autorki. Otrzymałam zgoła inny klimat, już nie lekki i wesoły, a mocno melancholijny. I wiecie co? Takie oblicze Agaty Bizuk również mi się podoba. Lubię gdy autor rozwija się, pokazuje wszechstronność, zaskakuje.

  Agata Bizuk napisała powieść, która budzi w czytelniku najgłębiej skrywane emocje i uczucia. Znajdziemy w niej zarówno smutek, jak i chwile radości. Bez wątpienia książka zmusza do wielu refleksji nad kruchością życia, doceniania tego, co mamy, nad podejmowanymi przez nas decyzjami i ich konsekwencjami.

  "Musisz pamiętać, że każda podjęta decyzja niesie konsekwencje. Wystarczy, że podniesiesz jeden kamień, a możesz uruchomić lawinę nieprzewidzianych zdarzeń. Uważaj, nic nigdy nie jest za darmo. Decyzja za decyzję, miłość za miłość, życie za życie."

  Bohaterowie z miejsca zaskarbili sobie moją sympatię. Okazali się jakby wyjęci z naszej szarej rzeczywistości. Są tacy jak my, zwyczajni, prawdziwi, posiadający wady, jak i zalety. Choć przyznam, że postać Mai początkowo trochę napsuła mi krwi. Jej decyzje niejednokrotnie budziły mój sprzeciw. Z kolei Marcina... wręcz pokochałam. Im bliżej końca książki, tym mocniej. Chyba głównie za jego idealistyczne podejście do życia. W świecie, gdzie dla większości ludzi liczy się pieniądz, dla niego ważny jest człowiek, chęć niesienia pomocy i wsparcia. Miejsce szczególne w moim sercu zajęła także babcia Agnieszka. To niezwykle ciepła i serdeczna kobieta. Wydawać by się mogło, że potrafi zaradzić każdemu problemowi. A jej "złote myśli" zamierzam wprowadzić do swojego życia.

  Autorce w wyjątkowy sposób udało się ubrać uczucia po stracie bliskiej osoby. Ból, jaki odczuwa główna bohaterka, bardzo szybko stał się i moim.

  "Mówi się, że czas leczy rany, ale to nieprawda. Czas jedynie pomaga przyzwyczaić się do bólu i oswoić go na tyle, by nie trzeba było korzystać ze znieczulenia. Takie rany nie zabliźniają się nigdy, a każda chwila zastanowienia, każde spojrzenie na spacerujące ulicą pełne rodziny z roześmianymi dziećmi, każde najmniejsze wspomnienie i każdy samotnie spędzony wieczór otwierają je na nowo, powodując ucisk w żołądku i niekontrolowane spazmy."

  Książka jest prawdziwa, ale co ciekawe, nie straciła nic z realności nawet wtedy, gdy wkradła się nuta magii w postaci wątku z Cyganką.

  "Nic za darmo" to przejmująca, chwytająca za serce, życiowa powieść o próbie przyswojenia i akceptacji tego, że nic nie trwa wiecznie, że nic nie jest nam dane za darmo. To książka o stracie, żałobie, bólu, tęsknocie, miłości, rodzinie, przyjaźni, walce o szczęście. To lektura, która pozwala przystanąć i przyjrzeć się otaczającemu nas światu. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Wczorajsza róża. Nic nie łamie się tak jak serce. Tom 2 4/5 Nasza cena:
28,48 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wczorajsza róża. Nic nie łamie się tak jak serce. Tom 2

Złamane serce to tylko jedno z niebezpieczeństw, które mogą cię w każdej chwili dopaść. Krzysiek i Magda nigdy nie sądzili, że jeszcze się spotkają - w końcu każde z nich prowadzi teraz własne, nowe życie. On ma żonę, z którą nie potrafi się dogadać, a ona sekret, którego za wszelką cenę nie chce...
Bridget Jones: W pogoni za rozumem 0/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bridget Jones: W pogoni za rozumem

W drugiej części swoich przygód Bridget Jones, kobieta naszych czasów z kieliszkiem chardonnay w dłoni, przestaje być "uczuciowym pariasem", czego się dotąd obawiała, i... trafi a do więzienia!BRIDGET, OBECNIE PRAWIE JUŻ BYŁA SINGIELKA poszukująca miłości, nadal co prawda zmaga się z problemami w...
Pakiet: Kawiarenka za rogiem T.1-3 5/5 Nasza cena:
52,94 zł 79,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Kawiarenka za rogiem T.1-3

Przypadkowe odwiedziny całkowicie zmieniły jej życie… Miłka trafiła do "Kawiarenki za rogiem" zupełnym przypadkiem. W pierwszej chwili poczuła się zniechęcona - mrukliwy barman i niemiła kelnerka nie nastrajali pozytywnie do tego miejsca. Wtedy jednak dziewczyna skosztowała pysznej herbaty...
Bridget Jones: Szalejąc za facetem 4/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bridget Jones: Szalejąc za facetem

Urocza, roztargniona i pełna kobiecości Bridget Jones znów zaprasza nas do swojego (nie) zwykłego życia. Bridget doświadcza najprawdopodobniej wszystkich możliwych problemów współczesnej kobiety w średnim wieku. Starzejąca się matka, wdowa i kochanka młodszego o 20 lat mężczyzny.
Szczęście za horyzontem 5/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęście za horyzontem

Czasem spalone mosty to najlepszy początek. Justyna popełnia wielki błąd, po którym nie może już wrócić do dawnego życia: pracy w eleganckim biurowcu, wygodnego apartamentu i związku, który opiera się na przyjemności. Janek wszystko zrobił, jak należy, jednak na każdym polu ponosi klęskę. Ma...
Cześć, i dzięki za ryby / W zasadzie niegroźna 4/5 Nasza cena:
42,52 zł 55,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cześć, i dzięki za ryby / W zasadzie niegroźna

Dwie ostatnie części kultowej „trylogii w pięciu częściach”, która dzięki brawurowemu połączeniu wizyjnej fantastyki ze zwariowanym brytyjskim humorem na trwałe weszła do kanonu popkultury Wymęczony nadmiarem wrażeń, lecz niezniszczalny Artur Dent, który właśnie wrócił autostopem zza Mgławicy Konia...
Za minutę pierwsza miłość 0/5 Nasza cena:
17,63 zł 22,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za minutę pierwsza miłość

Za minutę pierwsza miłość to pełna humoru książka opowiadająca o perypetiach młodych ludzi. Marcin, Kostek, Ewa i Irka to główni bohaterowie – znają się od dawna, wszyscy od lat uczęszczają do tej samej podstawówki, jednak przyszedł czas, że w ich życiu coś zaczęło się zmieniać… A szkolne...
Za ostatnią gwiazdą. Lepsze jutro. Tom 3 5/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za ostatnią gwiazdą. Lepsze jutro. Tom 3

Aby przygotować się na lepsze jutro, trzeba pożegnać się z przeszłością. Kamila niczego nie pamięta. Tamten dzień jawi się jej jako zamazany obraz i gdyby nie przypadek, nie dowiedziałaby się, że wydarzyło się coś złego. Na dodatek okazuje się, że sprawy mają się zupełnie inaczej, niż je dotąd...
Patrick Melrose. Tom 1. Nic takiego. Złe wieści. Jakaś nadzieja 0/5 Nasza cena:
25,00 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Patrick Melrose. Tom 1. Nic takiego. Złe wieści. Jakaś nadzieja

Połączenie wykwintnej prozy, błyskotliwej satyry społecznej i opisów szokującego okrucieństwa. Oto świat angielskiej arystokracji, pełen zbytku i ogromnej pustki, olśniewającego piękna i niewypowiedzianej ohydy, ujmującego wdzięku i skrywanej nienawiści. Tocząca się w Londynie, Nowym Jorku i na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula