Nasze wszystkie światła

Autor:

Jamie McGuire

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 7
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13,5x20,5
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
488
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 29,90 zł
Nasza cena: 23,94 zł 39,90 zł Taniej o: 40%

Miłość, tajemnica i zbrodnia. Czy można uwolnić się od grzechów przeszłości? Jak uzyskać przebaczenie i naprawić swoje błędy?

Jako dzieci Elliott i Catherine spędzali ze sobą niemal cały wolny czas. Byli nierozłączni. Jednak w momencie kiedy dziewczyna miała problemy i najbardziej potrzebowała pomocy, chłopak musiał opuścić miasto.

Bohaterowie ci ponownie spotykają się wiele lat później, kiedy są już zupełnie innymi osobami. Elliott to popularny, szkolny sportowiec, a Catherine pomaga matce w prowadzeniu pensjonatu. Więzi pomiędzy tą dwójką szybko się odbudowują i ponownie obdarzają się oni wielką sympatią i zaufaniem. Gdy wszystko zaczyna się układać, w mieście dochodzi do tajemniczego morderstwa, a Elliott jest głównym podejrzanym w tej sprawie. Jego kariera jest zagrożona i musi ON znaleźć sposób, aby oczyścić się z zarzutów.

Jedynie Catherine nie odwróciła się od niego i nieustannie go wspiera. Wszystko się zmienia, kiedy na jaw wychodzi sekret głęboko skrywany przez dziewczynę. Teraz oboje balansują na cienkiej linie, a ich szanse na szczęśliwe życie maleją z każdą chwilą. Czy wspólnie zdołają przejść przez trudy życia? Czy będą potrafili sobie zaufać?

Przeczytaj darmowy fragment


O autorce

Jamie McGuire specjalizuje się w literaturze pięknej, w której nie brakuje jednak odniesień do thrillerów i science fiction, a jej powieści są pełne niespodziewanych zwrotów akcji i wzruszeń. "Nasze wszystkie światła" porusza i zaskakuje czytelnika jak "Chodząca katastrofa". Opowiada o nieszczęśliwej miłości i utraconym zaufaniu, które niezwykle ciężko jest odbudować. W Polsce autorka ta zyskała popularność głównie dzięki książce "Piękna katastrofa".

W wersji anglojęzycznej wydała więcej interesujących pozycji, które zyskały sympatię amerykańskich czytelników. Ponadto Jamie McGuire stworzyła dwie serie powieści: "Providence", składającą się z trzech tytułów: "Providence", "Requiem" i "Eden", a także cykl "Piękna katastrofa", w którego skład wchodzą: "Beautiful Disaster", "Endlessly Beautiful", "Mrs. Maddox", "Walking Disaster", "Something Beautiful" i "A Beautiful Funeral".

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nasze wszystkie światła" to książka, która wciska się w świadomość czytelnika i pozostaje w niej na bardzo długo. Pięknie napisana, wyjątkowo emocjonalna i poruszająca bardzo trudne tematy, jest świetną lekturą zarówno dla starszych czytelników jak i dla tych, którzy dopiero wchodzą w ten skomplikowany, dorosły świat.

  Catherine Calhoun jest, jak na piętnastolatkę bardzo dojrzałą dziewczyną. Wnikliwie obserwuje otaczający ją świat i ludzi, świadoma tego, że sama jest ciągle obserwowana i krytykowana. Kiedy poznaje Elliotta, od razu wyczuwa, że między nimi rodzi się coś magicznego. Oboje znajdują się na krawędzi społeczeństwa, które nie do końca ich toleruje. Catherine płaci dług za swoich przodków, którzy byli społecznie potępieni przez mieszkańców miasteczka, a Elliott, jako rdzenny Czirokez, z zasady traktowany jest jako zło konieczne. Oboje znajdują w sobie nawzajem wielkie wsparcie i pomoc w trudnych chwilach. Niestety przyjaźń młodych kończy się, kiedy Eliot zostaje zmuszony do opuszczenia miasta. Jak na złość następuje to w chwili, kiedy Catherine najbardziej potrzebuje jego obecności. Po kilku latach ponownie się spotykają jednak nie są już tymi samymi młodymi, ufnymi ludźmi, a ich relacja jest zupełnie inna. Na szczęście ta magiczna więź nadal istnieje. Tyle tylko, że oboje nie są już niewinnymi nastolatkami. Każdy z nich kryje sekrety, które skutecznie uniemożliwiają budowanie czystych relacji. Do tego w miasteczku dochodzi do tragedii, która mocno pogrąża naszych bohaterów....

  Powieść jest niesamowita. Początkowo spokojna i wyważona, z biegiem stron zamienia się w rwący potok, który mknie na łeb na szyję. Tajemnica goni tajemnicę, a zdarzeń jest tyle, że trudno w pewnym momencie się w tym wszystkim połapać. Świetnie pióro i mistrzowskie pociągnięcie tajemniczych wątków sprawiało, że powieść czyta się jak dobrą sensację. Autorka porusza wiele tematów, które są jak najbardziej aktualne w dzisiejszym świecie. Nietolerancja, dyskryminacja, odrzucenie psychiczne, depresja, brak akceptacji... to wszystko złożyło się u mnie na wrażenie szybkiego biegu po ciemnym mrocznym lesie. Z drugiej strony autorka udowadnia, że najważniejsze w życiu są miłość, przyjaźń i wzajemne zaufanie. Zawsze po burzy zaświeci słońce, trzeba tylko cierpliwie poczekać i nie dać się pochłonąć mrocznej rzeczywistości.

  Piękna powieść, która porwała moje serce.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wiecie za co lubię długie weekendy? Za to uczucie, gdy wracam z pracy popołudniem i mam perspektywę tego spokoju, ciszy i wizje łóżka obstawionego dookoła hałdami książek. Jedyną plamą na słońcu jest świadomość, że w ciągu tych kilkudziesięciu godzin, nie przeczytam kilkuset książek, to mnie zasmuca, ale zaczynam czytać i jakoś to leci. Nasze wszystkie światła zaczęłam czytać tuż przed majówką, potrzebowałam czegoś lekkiego i czegoś co mnie poruszy i właśnie ta książka wpadła mi w oko, gdy przeglądałam nowości. Ja nie wstydzę się, tego że lubię czytać young adult ale treść tej książki, mnie zaskoczyła i to bardzo.

  Catherine żyje z matką i ojcem w rodzinnym domu matki. Kiedyś, rodzina jej mamy była elitą miasta. Teraz są jakby pariasami, tylko matka nie chce zostawić tego domu, Catherine o wiele lepszą więź ma z ojcem, który dla niej jest centrum dziecięcego świata. Do czasu aż poznaje chłopca z sąsiedztwa Elliota i zaprzyjaźnia się z nim. Chłopak ma w sobie indiańską krew i problemy z kontrolowaniem gniewu, ale dzięki niemu Catherine może wyrwać się z ponurego domostwa i zaznać beztroskiej radości. Niestety jednego dnia dziewczyna traci i ukochanego ojca i przyjaciela. Gdy po latach Elliot wraca w nimbie sławy genialnego sportowca, dziewczyna w sobie ma wciąż żal, że zostawił ją bez słowa. Czy dziecięca przyjaźń przetrwa i zwycięża mrok podążający za Catherine?

  Na początku byłam pewna, że to po prostu romansidło dla młodzieży, wiecie ze szkolnym klimatem. Mamy zagubioną dziewczynę, która przez całą szkołę jest postrzegana jako dziwaczka, trochę na własne życzenie, bo nikt jej nie odwiedza, odcięła się od swoich dawnych przyjaciół a teraz zaczyna się nią interesować gwiazdor miejscowej drużyny. Catherine nie wpuszcza jednak go do swojego życia bezwarunkowo, ciągle pamięta, że odszedł w najgorszym dniu jej życia, a później ona musiała znieść tak bolesną zmianę w swoim życiu. Na dodatek ON domaga się obietnicy, że odejdzie z nim, a ona powtarza, że nie może zostawić Mamy i dziwnego pensjonatu, który otoczony jest mroczną aurą. I właśnie ta zagadka pensjonatu, sprawia, że to nie jest zwykła i cukierkowa młodzieżówka. To jest duże wow.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  MIESZANE ODCZUCIA

  Przyznam
  szczerze, że po opisie miałam nadzieję na jakiś młodzieżowy thriller, a jednak książka okazała się czymś zupełnie innym. Czy to źle? Może nie aż tak, jednak lekturę skończyłam z mieszanymi odczuciami.

  Co mi się podobało?

  Jamie McGuire poruszyła kilka ważnych tematów i całkiem nieźle je rozwinęła. Pierwszy z nich - rasizm, brak tolerancji oraz to, jak szybko zmienia się opinia społeczeństwa, w zależności od tego, czy okazujesz się w czymś najlepszy, czy może oskarżają cię o zrobienie komuś krzywdy. Drugi temat to toksyczne rodziny i to, jak bardzo cierpią w nich dzieci. A także do jakich tragedii może prowadzić lekceważenie problemów tego typu. W Naszych wszystkich światłach podobał mi się również zwrot akcji i cała historia, jaka się za nim kryła. Domyślałam się czegoś takiego i cieszę się, że autorka zdecydowała się na ten ruch, mimo że był bardzo śmiały.

  A teraz czas na kilka słów o wadach.

  Wątek miłosny - to była w pewnym sensie kula u nogi tej lektury. Trochę za słodko i cukierkowo. Nie potrafiłam jakoś uwierzyć w tę relację i jej realizm. Przykro mi, ale zupełnie nie było tam chemii, ani niczego, co pomogłoby mi kibicować bohaterom. Dodatkowo, momentami miałam zgrzyty przy stylu pisania autorki - był trochę zbyt prosty, momentami dziecinny. Jak gdybym czytała fanfiction. Przez to czułam, jakbym była na tę książkę za stara. A szkoda, bo miała trochę zalet, o których zresztą wspomniałam wyżej.

  STRUKTURA

  Książka podzielona jest na numerowane rozdziały, w których mamy dwóch pierwszoosobowych narratorów - Catherine i Elliotta. Poznajemy świat ich oczami, jednak niektóre tajemnice muszą poczekać, nim ujrzą światło dzienne i sądzę, że to dobre rozwiązanie, bo budowało trochę napięcia. Niestety, miałam trochę zgrzytów przy stylu pisania autorki, bo momentami było zwyczajnie zbyt prosto i jak wcześniej wspomniałam - zbyt dziecinnie. A szkoda, bo przyćmiewało to chwilami poważne tematy, jakie poruszyła w swojej książce autorka.

  PODSUMOWUJĄC

  Nasze wszystkie światła to książka, która z jednej strony odznacza się ciekawym pomysłem na historię, zaś z drugiej - nieco słabszym wykonaniem. Doceniam poruszenie tematów poważnych, szczególnie dla młodych osób, jednak żałuję, że czułam się chwilami za stara na tego typu książkę. Jak widzicie, lektura dostarczyła mi mieszanych odczuć, zdecydujcie więc sami - czy bardziej przemawiają do Was zalety powieści, czy może bardziej przeszkadzają Wam wymienione wady.

  Ja lektury nie żałuję, ale pewnie szybko o niej zapomnę.

  Amanda Says

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Znajomość z dzieciństwa, która przetrwała wiele trudności.

  Elliot wakacje spędzał u ciotki w mieście Oak Creek. Dzięki niej i wujowi dostaje namiastkę dobrego dzieciństwa, ponieważ u siebie w domu takiego nie zaznał. Ciotka obdarowuje go aparatem fotograficznym i to właśnie dzięki niemu chłopak poznaje Catherine , którą dostrzega pewnego dnia , siedząc na drzewie. Catherine również nie miała łatwego dzieciństwa. Problemy z chorą matką przekłada nad swoje własne szczęście. Kolejne dni sprawiają, że tych dwoje zaprzyjaźnia się. Stają się dla siebie bliskimi osobami. Jednak pewnego dnia wszystko się psuje, ponieważ chłopak pod przymusem musi wyjechać. Dziewczyna jest zrozpaczona i czuje się zraniona, dlatego nie dziwne jest to, że w momencie jego powrotu nie potrafi mu wybaczyć.

  Jednak gdy w mieście dochodzi do tragedii, w której Elliot staje się głównym podejrzanym i znajomi się od niego odwracają to właśnie Catherine staję się dla niego oparciem i zostaję przy nim. Mimo, że w jej domu nie dzieje sie dobrze, a dziewczyna wcale nie czuje się szczęśliwa postanawia pomóc swojemu chłopakowi.

  ☆☆☆☆

  Jeśli myślicie, że jest to obyczajówka lub słodki romans, to muszę powiedzieć że się mylicie. Historia jest jednocześnie piękna ale i bolesna. Podejmuje tematy dość trudne, o których powinno się mówić. Zakończenie jest bardzo zaskakujące i niespodziewane. Z ręką na sercu mogę polecić tę książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Oczywiście na wstępie muszę zwrócić waszą uwagę na tę obłędną kolorystykę okładki i ogólnie jej wygląd wizualny bo jest piękna. Ogromnie doceniam, również umieszczenie imienia bohatera, który teraz będzie narratorem.

  *

  Teraz przejdźmy do konkretów. Zdaje sobie sprawę z tego, że opis brzmi dość banalnie trochę jak taka typowa młodzieżówka, ona jest szarą myszką, a ON sportowa gwiazda szkoły, ale musicie mi wierzyć na słowo, że to wcale nie jest takie oczywiste, a całość jest o wiele bardziej zawiła niż się może zdawać. Jednak jeżeli spróbuję powiedzieć coś więcej to na bank zdradzę wam coś kluczowego, więc nie mogę i musicie sami przeczytać by się dowiedzieć, a jest warto.

  *

  Nie mogę też powiedzieć, że przyjemnie mi się ją czytało, gdyż porusza ona ważne, a zarazem trudne tematy. Fabuła jest ciekawa, jest też tajemniczo, czasem trochę mrocznie, ale także radośnie (kilka razy nieźle się uśmiałam). Mimo, że niektóre wydarzenia udało mi się przewidzieć to jednak nie zdarzało się to często i wiele razy byłam mocno zaskoczona (raz nawet myślałam, że jest to błąd w druku). Bohaterowie natomiast stworzeni są tak, że jak macie kogoś znienawidzić to zapewne tak się stanie. Nie miałam większych „problemów” co do bohaterów (po za Presley bo jest okropna), mają różne i ciekawe osobowości.

  *

  Podsumowując było to ciekawe nowe doświadczenie i jeżeli szukacie jakieś niestandardowej młodzieżówki to prawdopodobnie traficie nią w dyche. Na bank wcisnę ją mamie i koleżance, a także sama chętnie przeczytam ją nie raz.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Wszystkie lajki Marczuka 0/5 Nasza cena:
21,17 zł 24,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystkie lajki Marczuka

Ziela i Konia łączy szorstka, męska przyjaźń – do czasu, kiedy Koniu podstawia kumplowi mocno śmierdząca świnię. Poszło o Ankę, która teraz nie chce nawet spojrzeć na niewinnego. Zielu postanawia się zemścić. Niestety, Anka nadal nie chce z nim rozmawiać, za to sprawą zaczyna interesować się dyro...
Wszystkie moje marzenia. smak dorosłości 0/5 Nasza cena:
7,95 zł 15,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystkie moje marzenia. smak dorosłości

Trzecia część przygód przyjaciółek: Dorotki, Jagody i Ani (poprzednie tytuły: "Jest super!", "Smak lata"). Wszystkie trzy studiują i nadal szukają własnych dróg i pasji. Jagoda wyżywa się artystycznie, Dorotka z zapałem oddaje się studiom ekonomicznym, a Ania… Książka o tym, jak trudno czasem...
Dzień wszystkiego 5/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzień wszystkiego

Czternastoletnia Majka cierpi na chorobliwe zadręczanie się. Mimo że jak ognia unika wszystkiego, co niebezpieczne, przypadkowo zostaje dotkliwie pogryziona przez pracującą w cyrku małpkę. Majka już nigdy nie odzyska pełnej sprawności dłoni, w dodatku utraciła radość życia i zaufanie do zwierząt....
Początek wszystkiego 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Początek wszystkiego

Ezra Faulkner jest gwiazdą swojej szkoły: popularny, przystojny i dobrze zbudowany. Miał nawet zostać królem balu maturalnego. Ale to było zanim... Zanim dziewczyna go zdradziła, auto roztrzaskało mu kolano, a jego dobrze zapowiadająca się kariera sportowa legła w gruzach. Cassidy Thorpe to...
eBook Chodząca katastrofa mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,82 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Chodząca katastrofa mobi epub

  Intensywna. Niebezpieczna. Wciągająca. Absolutnie uzależniająca. Romantyczna i szalona powieść na punkcie której oszalały młode amerykanki! Historia trudnej miłości i namiętności, pojawiających się na przekór zdrowemu rozsądkowi. Abby marzy o ustabilizowanej przyszłości. Travis uosabia wszystko...
Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein

Historia Frankensteina opowiedziana na nowo. Co to znaczy być potworem? Elizabeth Lavenza wie, co to znaczy żyć w biedzie. Wie także, że ludzie nie potrzebują powodu, aby stać się potworami. Gdy uboga dziewczynka zostaje sprzedana bogatej rodzinie Frankensteinów liczy na to, że jej los się odmieni....
Ognista królowa. Królowa. Tom 2 5/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ognista królowa. Królowa. Tom 2

Drugi tom magicznej serii o odważnej władczyni ognia! Kalinda niedawno odkryła swoją niezwykłą moc władania ogniem. Jako setna wybranka radży Tarka musiała zmierzyć się z jego pozostałymi żonami i kurtyzanami. Jednak krwawy turniej i śmierć tyrana były jedynie początkiem jej problemów. Razem z...
Królestwo 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królestwo

Witaj w bajkowym Królestwie, w którym technologia pomaga ożywić marzenia! Najlepsi naukowcy w pocie czoła pracowali nad przywróceniem do życia wymarłych gatunków. Tylko tutaj możesz doświadczyć lotu na wirtualnych smokach albo poznać prawdziwe Czarodziejki! Siedem perfekcyjnych kobiet, które wyszły...
Zdarzyło się wczoraj 5/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zdarzyło się wczoraj

Poruszająca i trafiająca prosto w serce, szczera opowieść o młodej dziewczynie, która musi zmierzyć się z utratą najbliższej przyjaciółki Czternastoletnia Sam kocha koszykówkę. Swoją pasję dzieli z Reagan, która jest jej bratnią duszą. Wie, że może zwierzyć jej się ze wszystkiego i ich przyjaźń...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula