Nasz dom płonie

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2019
Format
135x205 mm
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,56 zł
Nasza cena: 33,92 zł 39,90 zł Taniej o: 15%

“Nasz dom płonie” to wzruszająca historia o tym, jak wszystko może się rozpaść w wyniku jednego nieszczęśliwego wypadku.

A ty jak sądzisz: ile są w stanie znieść więzy krwi?

“Nasz dom płonie” to wyjątkowo emocjonalna opowieść o rodzinnych więzach, które może z łatwością przerwać jeden, wydawać by się mogło, niewinny wyskok. Kip to nastolatek, który za nic ma obowiązki, a całe swoje życie traktuje jak dobrą zabawę, żyjąc w przekonaniu, że zupełnie nic mu nie zagraża. Lubi wykorzystywać swój wiek, pewny, że każdy wybryk ujdzie mu na sucho. Tak jest również w momencie, gdy po alkoholowej imprezie wraz z przyrodnią siostrą wsiada do auta. Jak można się spodziewać, dochodzi do wypadku. Teoretycznie nic się nie dzieje, dlatego Kip żyje w przekonaniu, że jego plan świetnie się powiódł i to kolejny raz, kiedy mu się upiecze.

Niestety szybko okazuje się, że chłopak bardzo się mylił. Choć stłuczka wyglądała całkiem niepozornie, parę dni po niej jego przyrodnia siostra niespodziewanie umiera. Nikt z otoczenia nie jest w stanie wyjaśnić, co było przyczyną śmierci. Wkrótce wychodzi na jaw, że w głowie dziewczyny znajdował się krwiak, który pod wpływem uderzenia, jakie nastąpiło podczas wypadku, uległ rozlaniu. Tak naprawdę dopiero policji udaje się połączyć ze sobą poszczególne przesłanki i zrozumieć zależność między stłuczką a nagłym odejściem nastolatki. Kiedy jednak Kip zostaje oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci, bo to przecież ON prowadził wtedy auto, ze strachu wszystkiego się wypiera. Szybko przedstawia zupełnie inną wersję zdarzeń, a rodzina, pogrążona w żałobie, zupełnie nie wie, co o tym myśleć. Czy chłopak trafi do więzienia? Czy świadomość tego, co zrobił, obudzi w nim sumienie?


O książce

Wstrząsająca i głęboka opowieść.

"Kirkus Reviews”


O autorce

Bonnie Kistler jest amerykańską pisarką, a także prawniczką. Przyszła na świat w Pensylwanii. Pracowała w dobrze prosperujących kancelariach prawnych. Aktualnie mieszka na Florydzie, a dokładniej w górach Karoliny Północnej. Jej literackim debiutem jest powieść “Nasz dom płonie”.

Recenzje (4)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mam wrażenie, że „Nasz dom płonie” to jedna z tych książek, której chyba tylko ja nie przeczytałam. Po premierze wszędzie ją widziałam. A opinie często nie były pochlebne. Teraz będę mogła dodać swój głos. Czy zgodzę się z krytycznymi recenzjami?

  Chociaż Kip wypił za dużo na imprezie i spowodował wypadek samochodowy, to wydaje się, że wszystko ujdzie mu na sucho. Jednak nagle umiera Chriss. Tamtego feralnego dnia, jechała wraz z Kipem. Policja szybko łączy fakty, ale Kip opowiada zupełnie inną wersję wydarzeń. Czy wzajemne oskarżanie sprawi, że rodzina rozsypie się na kawałki?

  Trzeba to powiedzieć na samym początku. „Nasz dom płonie” jest dramatem, nie thrillerem, jak wiele osób zakłada sięgając po tą powieść. Może to być mylące i sprawić, że czytelnik będzie miał zupełne inne wyobrażenie całej książki.

  Co prawda początek był trochę nudnawy. Za długi wstęp do całej akcji. Ale po przebrnięciu przez ten odcinek, popłynęłam przez książkę. Przewijając strony myślałam tylko o tym jak potoczą się losy bohaterów, jak poradzą sobie w trudnych chwilach i jak uratują się od kłopotów. Nie mogłam się oderwać, a jak już to zrobiłam, nie mogłam się na niczym innym skupić.

  Jednak jest jedna rzecz, która mi przeszkadzała, a mianowicie wtrącanie niepotrzebnych przemyśleń lub zdarzeń w miejscach, w których powinna być pełna powaga. Burzyły one całą akcję i rozpraszały.

  Tytuł powieści nie jest przypadkowy. Ma ON swoje wyjaśnienie metaforyczne w książce. Bardzo łatwo znaleźć ten przekaz i nie jesteście wstanie go ominąć. Uważam, że ten wątek jest jednym z ważniejszych i wcale nie nierealistyczny, ponieważ każdego z nas może coś takiego spotkać.

  „Nasz dom płonie” mogę porównać do „Nocnej drogi” Kristin Hannah. Obie książki poruszają ważną i niekiedy trudną kwestię jaką jest wybaczanie. Cała powieść wyzwala wiele emocji, które wraz z rozwojem akcji coraz bardziej się nasilają, dokładnie tak jak w przypadku „Nocnej drogi”.

  Zachęcam każdego do przeczytania tej książki. Nawet jeżeli widzieliście złe opinie, warto wyrobić sobie własne zdanie, szczególnie, że powieść jest niezwykle poruszająca i zawiera ważne tematy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta książka to niebanalny dramat psychologiczny z wątkiem kryminalnym.

  Leigh i Peter od kilku lat są szczęśliwym małżeństwem, wspólnie wychowują swoje dzieci z poprzednich związków. Syn Petera - Kip, korzystając z nieobecności rodziców, bawi się na imprezie ze szkolnymi kolegami, nie stroni od alkoholu, wypalił skręta. Nagle pojawia się na imprezie czternastoletnia córka Leigh by uprzedzić "brata" o wcześniejszym powrocie rodziców, oboje wsiadają do samochodu, boczną drogą wracają do domu, niestety ulegają wypadkowi. Niby nic poważnego nikomu się nie stało, Kip jest oskarżony o prowadzenie auta pod wpływem alkoholu, ale następnego dnia nagle umiera Chrissy, pęka jej tętniak w mózgu. Kip zostaje oskarżony o spowodowanie jej śmierci, bo nieostrożnie prowadził samochód. Leigh pogrąża się w rozpaczy, Peter nie potrafi jej pomóc zajęty problemami Kipa, któremu grozi nawet 10 lat więzienia. Kip podaje inną niż pierwotnie, wersję wydarzeń z feralnej nocy. Która wersja jest kłamstwem? Czy patchworkowa rodzina jest w stanie przetrwać takie zawirowania? Czy wzajemne oskarżenia zniszczą związek Leigh i Petera? Czy kłamstwo, które nikomu nie szkodzi, jest usprawiedliwione? Wzruszająca książka, pełna emocji. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rodzina, w której panuje spokój, miłość i wzajemny szacunek - zaczyna wszystko to stopniowo tracić. Po tym, jak Kip, młody chłopak, powoduje wypadek, który może być przyczyną śmierci jego młodszej, przyszywanej siostry.

  Czy oskarżenie, które widmem jawi się nad całą rodziną, będzie w stanie doszczętnie ją zniszczyć? Czy jest jeszcze cień szansy na to, by znów wszyscy razem zaznali szczęścia?

  *

  Po prawie stu stronach - popłakałam się. W połowie książki czułam autentyczny ból, kiedy czytałam rozdzierające serce opisy matki, która utraciła dziecko. Chyba nic nie może się równać z taką żałobą a sposób w jaki Leigh sobie z tym radziła (a raczej nie radziła) sprawił, że przygniatał mnie smutek, przewracając kolejne strony. Cała reszta była równie przejmująca, walka nie tylko o poznanie prawdy tego feralnego dnia wypadku, ale też próby sklejania w całość tego, co się rozpadło. Wzruszająca książka, w której widzimy, że nawet idealne mury, mogą zniszczyć się przez jeden nieodpowiedni krok. Często przez taki, na który nie mamy żadnego wpływu. Pokazuje, że każdy w życiu popełnia błędy, których skutki mogą ciągnąć się już do końca. A także, że nie muszą one obejmować tylko nas - bliscy też mogą ucierpieć. Autorka niewiarygodnie przedstawiła postacie, które wzbudzają w nas masę emocji i kibicujemy im na wdechu, by się udało! By już byli razem i starali się żyć.

  "Nasz dom płonie" trzeba przeczytać. Warto  poczuć moc tej książki na własnej skórze. I choć chwilami czułam znużenie niepotrzebnymi opisami, z chęcią za jakiś czas chwyciłabym za nią jeszcze raz. Ma wiele mądrych sentencji do przekazania i można je przełożyć na różne aspekty naszego życia. Ma swój niepowtarzalny, żałobny klimat, a jednak niesamowicie ciężko jest oderwać się od niej i odłożyć poznanie końca tej historii na później. Mi się nie udało. Gdy pod koniec akcja ruszyła jak szalona i zostało niewiele do finału - zarwałam noc i wam też życzę, żeby ta lektura tak was pochłonęła.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Już od samego początku muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś zupełnie innego po tej książce. Tylko wiecie, może to i dobrze, bo otrzymałam tak dobrą i zaskakującą pod każdym względem książkę, że czytanie sprawiło mi wręcz ogromną przyjemność.

  Można powiedzieć, że cała konstrukcja książki opiera się głównie na kłamstwie. I od razu należy zwrócić uwagę na to, że jest to akurat ten typ kłamstwa, który był tak jakby potrzebny. Bo wiecie, nie każde kłamstwo jest złe. Czasami kłamiemy w słusznej sprawie, no nie?

  Książka jest napisana bardzo dobrze, nie znalazłam w niej żadnych niepoprawności czy uhybień. Bohaterowie, fabuła jak i ogólna charakterystyka książki idealnie się ze sobą zlewają, łączą się i przenikają nawzajem.

  Od samego początku można wyczuć ten specyficzny klimat. To na pewno nie jest zwykła historia, jest tutaj trochę wątków obyczajowych, grozy, dramatyzmu, prowadzenia śledztwa. Sama do końca nie wiem jak określić tę książkę i do jakiej kategorii ją ostatecznie przypisać.

  Poznajemy tak naprawdę historię, potem dzieje się wypadek i musimy tak jakby wybrać jedną ze stron. Cały czas miałam wrażenie, że muszę wybierać, że muszę być za prawdą, bo inaczej ciężko się to czytało. Stale dążymy do obalenia kłamstwa, do którego to sam przyznał się młody chłopak.

  O czym tak naprawdę jest ta książka? Znajdziemy tutaj bardzo dużo wartości, takich jak miłość, próba zrozumienia w trudnych sytuacjach, walka o miłość, o prawdę, o uznanie, rozwiązanie konfliktów. Poza tym są tutaj wątki sądowe, kryminalne oraz ukazanie straty i ogromna rozpacz.

  Trzeba przyznać, że może początek jest nieco nudnawy, trzeba przebrnąć przez te kilka stron, a potem momentalnie akcja przyspiesza, pojawia się wiele tajemnic, zagadek, niedociągnięć, nagła śmierć, to wszystko sprawia, że naprawdę ciężko jest odłożyć tę książkę na bok.

  Opis fabuły

  Kip jest nastolatkiem. Myśli, że jeden mały wybryk nic nie zmieni. Impreza, trochę alkoholu, powrót z siostrą samochodem pod wpływem. To jednak takie oczywiste, nastoletni Kip myśli, że to wszystko ujdzie mu na sucho. Jednak mała stłuczka wszystko zmienia. Można powiedzieć, że to nie było nic poważnego. Kilka dni po tym wypadku, jego nastoletnia siostra umiera i to całkiem nagle. Nikt nie wie co się stało i dlaczego. Jak się okazuje miała w głowie uśpionego krwiaka, który pod wpływem uderzenia w wypadku samochodowym, musiał się rozlać i spowodował śmierć.

  To jednak policja zaczyna łączyć wszystkie fakty w logiczną całość i dociera do tego, że to przecież Kip prowadził auto i zapewne ON jest winny śmierci siostry. Nagle chłopak zaczyna kręcić i po śmierci siostry, kiedy jest w niebezpieczeństwie, podaje zupełnie inną wersję wydarzeń.

  Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Czwarta strona.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Dom naszej pani 0/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom naszej pani

Charyzmatyczny, obdarzony nieprzeciętną intuicją dziennikarz na tropie jednej z największych zagadek starożytności Prolog: Lata dwudzieste. Hiszpańskie wybrzeże, statek na redzie, noc. Tajna akcja – na niemiecki statek handlowy kuter rybacki dowozi w pośpiechu tajemnicze skrzynie… Gdański...
O chłopcu, który szukał domu 5/5 Nasza cena:
24,00 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O chłopcu, który szukał domu

Piotruś nie ma ani mamy, ani taty. Jest bardzo dzielny, ale samotny. Wędruje po najsmutniejszym lesie na świecie, którego drzewa okaleczyła wojna. Kiedy trafia do Zielonej Doliny, cichej i dalekiej od dróg, w Domu pod Topolą poznaje kobietę, której źli ludzie odebrali córki. Chłopiec postanawia...
Gdy do domu przyszła za mną Przyjaźń 0/5 Nasza cena:
29,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdy do domu przyszła za mną Przyjaźń

Książka wyróżniona nominacją do Kirkus Award 2016 oraz Dorothy Canfield Fisher Book Award 2018. Ben, samotny i zamknięty w sobie dwunastolatek, większość życia spędził w domu dziecka. Od dawna jego jedynymi przyjaciółmi są książki, zwłaszcza powieści science fiction. Lecz gdy pewnego dnia chłopiec...
Dom lalek 4/5 Nasza cena:
27,79 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom lalek

W końcu los odpowiedział na wszystkie moje prośby…. Nie, jednak nie na wszystkie… Naprawdę nie wiem, czym ja sobie na ciebie zasłużyłam. Anita jest z natury wycofana i charakteryzuje się niską samooceną. Źródłem takiej postawy są problemy z przeszłości – jako dziecko, a następnie nastolatka, wciąż...
Stacja Jagodno. Tom 6. Dom pełen słońca 5/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stacja Jagodno. Tom 6. Dom pełen słońca

„Stacja Jagodno” to bestsellerowy cykl, który pokochały tysiące Polek, bo każda z nich może odnaleźć w bohaterkach Jagodna cząstkę siebie.   W urokliwym Jagodnie pojawi się Sylwia, która potrafi przedmiotom dawać drugie życie. Związek Sylwii i jej partnera przechodzi kryzys. Niestety, rodziny ich...
Dom zbrodni 0/5 Nasza cena:
19,92 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom zbrodni

Kiedy grecki milioner Arystydes Leonides zostaje otruty, podejrzenia padają na Brendę –młodą wdowę. Wnuczka ofiary Josephine to wścibska nastolatka – uwielbia kryminały i podsłuchuje, więc o krok wyprzedza policjantów. Trzeba uważnie słuchać, bo mordercy są próżni i lubią się chwalić! Ekscentryczni...
Dom nad rozlewiskiem 5/5 Nasza cena:
16,45 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom nad rozlewiskiem

Czy są takie babcie i takie domy jak w tej powieści?Są. Każdy może taki dom zbudować i nadać mu taką aurę. Naturalnie to rola nas, kobiet: babć, mam, córek i wnuczek - budowanie atmosfery domu - Rodziny. Tak już jest i już! Naśladownictwo - jak najbardziej polecam. W czasach, gdy wszystko idzie Wam...
Dom na Klifie 0/5 Nasza cena:
28,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom na Klifie

Brawurowy powrót autorki Apartamentu w Paryżu. Ocean, dzikie róże na wydmach i wspaniały Dom na Klifie wznoszący się na szczycie urwiska Sconset w Nantucket. Wyblakłe strony księgi gości skrywają fascynujące historie mieszkańców pensjonatu i niejedną tajemnicę. Lecz z biegiem czasu targany morskim...
Dom nad kanałem 4/5 Nasza cena:
19,92 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom nad kanałem

Tommy i Tuppence Beresfordowie przyjeżdżają do domu opieki "Słoneczne Wzgórza" w odwiedziny do ciotki. Podczas wizyty Tuppence zapoznaje się z inną pensjonariuszką - panią Lancaster. Kobieta opowiada tajemniczą historię o zamordowanym dziecku, którego zwłoki ktoś zamurował w kominku. Wkrótce...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula