Namiętność. Tom 2. Los

Autor:

Audrey Carlan

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2019
Ilość stron
304
Nasza cena: 33,12 zł 39,90 zł Taniej o: 17%

"Los" to drugi tom pełnego burzliwych uczuć cyklu "Namiętność". Sprawdź, co dla bohaterki przygotuje los w chwili, gdy znajdzie siłę, by znów zacząć żyć.

Długo nie mogła zrozumieć, dlaczego właśnie ją to spotkało. Koszmarna noc w jednej chwili przekreśliła wszystko. Płomienie, w których się znalazła się, strawiły fragmenty skóry i dotarły głębiej, naznaczając na zawsze jej czystą, ufną duszę. Dawniej była piękna, jej talentem zachwycali się wszyscy. Choć lekarze dokonali nadludzkich wysiłków, nigdy nie wróciła do stanu sprzed pożaru: zwłaszcza wewnątrz siebie.

Główna bohaterka najbardziej żałowała tego, że skończyło się to, co najpiękniejsze: związek z mężczyzną, którego szczerze kochała i nadal kocha. Co gorsza, on wcale się od niej nie odwrócił. Sama zdecydowała się go odtrącić, bo wiedziała, że zasługuje na coś lepszego. Że w życiu powinno spotkać go prawdziwe szczęście, jakiego nie mógłby zaznać trwając u jej boku. Teraz, choć jest silniejsza, ma poważny problem z dawną namiętnością, która wciąż nią targa. Mężczyzna jej życia również nie pozostaje obojętny, choć obecnie wcale nie należy już do niej. Czy wystarczy zdać się na los i po prostu czekać, co przyniesie?

Audrey Carlan jest jedną z popularniejszych pisarek amerykańskich. Większość jej powieści uzyskała status bestsellerów. Tworzy wiele powieści o charakterze romansu, które zaskakują swoimi emocjami. Nie stroni także od pisania książek obyczajowych. Jej bohaterowie są często mocno przerysowani, jednak za każdym razem mierzą się z miłością, która nie wydaje się prosta i oczywista.
Recenzje (4)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Związek Carsona i Kathleen trwał zaledwie rok, zniszczył go pożar. Kathleen odsunęła się od mężczyzny, mimo ze robił wszystko by zapewnić ją o swoich uczuciach. Niestety nigdy nie powiedział jej, że ją kocha. Kobieta odpychała go od siebie, wbijając sobie do głowy, że tak oszpecona nie zasługuje na szczęście z nim, mimo że kocha go ponad życie.

  Carson się poddał, rok walczył o odzyskanie Kathleen. W dniu, w którym ona ostatecznie go odrzuciła spędził wieczór w barze, wieczór który zmienił całe jego życie - o czym dowiedział się dwa lata później.

  Przypadkowe spotkanie w domu Chase'a sprawia, że znów zaczyna między nimi iskrzyć. Kathllen i Carson próbują do siebie wrócić, w czasie rozłąki żadne nie przestało kochać, a teraz los okrutnie sobie z nich zakpił. Czy uczucie które od siebie odpychali teraz pozwoli im wspólnie stawić czoło problemom?

  Spodobał mi się pomysł na fabułę, wydaje mi się dość oryginalny. Ciekawie skonstruowane postacie, które możemy bardzo dobrze poznać dzięki naprzemiennej narracji pierwszoosobowej. Obawy Kathleen po pożarze, jej walka z demonami przeszłości. Carson, który boi się jej powiedzieć "kocham cię", mimo że to uczucie rozsadza go od środka. Ta powieść jest czymś o wiele lepszym i pełniejszym od banalnego romansu. Jak dla mnie mega pozytywne zaskoczenie.

  Na kartach powieści znajdziemy dwie soczyste sceny seksu. Autorka nie oszczędziła nam szczegółów, ale potrafiła zachować umiar. Erotyka jest uzupełnieniem relacji bohaterów. Seks to wyznanie miłości, to nie jest cel sam w sobie, to spełnienie ich dotychczasowej relacji. Nie musicie się więc obawiać, że książka jest przesycona erotyką.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ze wszystkich czterech przyjaciółek, to właśnie życie Kathleen zmieniło się najbardziej w wyniku działań stalkera prześladującego Gillian. Wypadek w teatrze pozostawił na niej blizny zarówno fizyczne, jak i emocjonalne. Ze zniszczonym bokiem, dłonią oraz częścią klatki piersiowej, Kat postanowiła, że nie chce być obciążeniem dla swojego ukochanego. Zrobiła więc jedyną rzecz, o której była w stanie myśleć: odtrąciła go. Jednak pomimo upływu lat nie potrafią o sobie zapomnieć. Przez ten czas Kat zdążyła nieco wygładzić swoje wewnętrzne i zewnętrzne blizny. Kiedy więc los sprawia, że spotykają się ponownie wydaje się, że jest jeszcze nadzieja, że ci dwoje ponownie się połączą.

  Całość recenzji pod adresem: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie jest to typowa, słodka opowieść o miłości. Znajdziemy tu również to wszystko, co związane z miłością, dylematy, przeciwności losu i problemy, które trzeba rozwiązać.

  Kathleen kobieta, która przeżyła kilka lat temu pożar. Niestety strawił ON to, co najważniejsze, poczucie własnej wartości i siłę do dalszego życia. Kiedyś piękna pewna siebie kobieta, teraz stała się wrakiem samej siebie. Poparzone ciało, nie zawsze chce z nią współpracować, poszarpana dusza, z meczącymi koszmarami, nie daje spokoju.

  To wszystko spowodowało, że dziewczyna odrzuciła swojego ukochanego, mężczyznę, który kocha ja nad życie i oddałby wszystko, żeby ją odzyskać.

  Po kilku latach od wypadku Kat zaczyna powoli akceptować siebie i swój stan. Ma pracę, którą uwielbia, ma przyjaciół, których kocha, brakuje jej tylko jednego, miłości. Okazuje się bowiem, że jej były chłopak nadal gości w jej sercu. Nie zapomniała o nim, można nawet powiedzieć, że coraz częściej zaczyna myśleć o tym, że mogliby do siebie wrócić.

  Carson, nadal nie może zapomnieć o Kat, kiedy pewnego razu spotykają się w knajpie, wiedzą już, że są dla siebie przeznaczeni.

  Postanawiają spróbować jeszcze raz. Niestety nie może być przecież tak różowo. Los ma co do nich inne plany. Nie znaczy to wcale, że nie będą razem, ale nie będzie to łatwe. Garson, który przez trzy lata, nie zawsze zachowywał się poprawnie, będzie musiał ponieść konsekwencje, niektórych swoich decyzji.

  Mamy tu zatem piękną historię o miłości, która jest w stanie przetrwać wiele przeciwności losu. Niestety czasami inne osoby, mogą zniszczyć lub nieźle namieszać w życiu.

  Fabuła jest fajnie zbudowana, nie jest to typowy romans, mamy tu bowiem delikatną namiastki sensacji. Dynamizm i zaskakujące zwroty akcja nie pozwalają nam na nudę.

  Jeśli zatem jesteście ciekawi czy Kate i Garsonowi uda się pokonać przeciwności losu? Czy będą razem? Jakie jeszcze czekają ich przeżycia i niespodzianki?

  Mam dla ciebie propozycję, zrób sobie herbatę, zaszyj się gdzieś, gdzie cię nikt nie znajdzie i czytaj, żeby odpowiedzieć na wszystkie zadane przeze mnie pytania.

  Miłej lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Więzy krwi łączą ludzi z sobą nierozerwalnie, lecz czasem zamiast nich rodzą się relacje o innym charakterze, mające tę samą siłę, a może nawet mocniejsze Kiedy ich źródłem jest strach, ból oraz odzyskiwanie chęci życia nic już nie zagrozi tym, którzy razem przeszli piekło i wciąż wspierają się wzajemnie. Każda kolejna próba przynosi nowe blizny, ale nie są one oznaką słabości.

  Trudno odciąć się od przeszłości, kiedy ta przypomina o sobie za każdym dotykiem lub spojrzeniem w lustro. Trzy lata to długi czas by spróbować przejść nad tym, co wydarzyło się do porządku dziennego. Jednak rany fizyczne to jedno, natomiast psychiczne są o wiele dotkliwsze, zwłaszcza kiedy ma się dodatkowo żal do kogoś bliskiego i samego siebie. Kathleen była obiecującą projektantką mody, teraz też nią jest, ale to już nie to samo, pożegnała się także z kimś kto był jej najbliższy, nawet zdanie duchowych sióstr ją nie przekonało co do podjętej decyzji. Miało to być najlepsze rozwiązanie w sytuacji gdy została oszpecona i już nigdy nie miała być tym kim wcześniej – pełną życia dziewczyną z wielkimi planami na przyszłość oraz zakochaną w wymarzonym mężczyźnie. Jednak okazało się, że nie do końca wszystko potoczyło się jak myślała Kathleen. Trzy lata to za mało by zapomnieć o Carsonie i tym, co ich łączyło. Czy jest jeszcze nadzieja by byli razem? Uczucia tak łatwo nie wygasają, nawet jeśli się tego pragnie z całych sił. On jest blisko i zdaje się, iż wciąż jest tym samym beztroskim facetem jakim był kiedyś. Ale nie do końca rzeczywistość bywa tak prosta i nieskomplikowana, niektóre rany próbuje leczyć się w sposób, który mści się na człowieku. Przeznaczenie rzadko kiedy daje proste rozwiązania, niekiedy cena za nie jest dotkliwa, lecz warta zapłacenia.

  Cztery kobiety i cztery historie o ludziach, jakim los nie szczędził ciosów, lecz wbrew okolicznościom oraz złu, stawiających im czoła. „Los” to ostatnia książka serii o przyjaciółkach, ofiarach przemocy i jednocześnie przyjaciółkach, jakie wyrwały się z piekła i przetrwały kolejne dramatyczne chwile. Fabuła nawiązuje do wcześniejszych wydarzeń, będących punktem wyjścia do kolejnych, równie intrygujących, lecz przede wszystkim skomplikowanych pod względem uczuciowym. Wcześniejsze tomy już wiele opowiedziały o bólu, skrywanym pod uśmiechem, próbie odzyskania siebie i walce z demonami przeszłości. Tym razem w samym centrum fabuły jest Kathleen, zraniona psychicznie i fizycznie po raz kolejny, próbująca poskładać swój świat, tak by stał się znowu przyjazny dla niej. Audrey Carlan w znany już schemat wpisuje postać, będącą do tej pory w tle, o której sporo wiemy, jednak najważniejsze pozostaje wciąż przed nami. Wcześniejsze bohaterki także były okaleczone i zmagały się z przeszłością oraz tym co przyniosła im teraźniejszość, w „Losie” jest jeszcze wyraźniejsze i mocniej odczuwalne. Autorka pokazała załamanie, oswajanie się ze stratą tego, co uważało się za oczywiste, naukę codzienności oraz urzeczywistnianie się marzeń, które wydawały się stracone bezpowrotnie. Momenty dramatyczne przeplatają się z lżejszymi, Audrey Carlan umiejętnie pokazuje bohaterów w różnorodnych sytuacjach, dając wgląd w ich motywy. Historia Kathleen ma w sobie humor, dramat oraz sceny pełne intymności, co daje w efekcie końcowym portret ludzi, połączonych nie więzami krwi, ale czymś równie mocnym lub niekiedy nawet silniejszym czyli przyjaźnią, będących dla siebie oparciem w najgorszych i najlepszych momentach swego życia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Interview: Nowy Jork, Los Angeles 5/5 Nasza cena:
23,32 zł 34,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Interview: Nowy Jork, Los Angeles

Młoda dziennikarka ma przeprowadzić wywiady z dwoma trzydziestoletnimi milionerami w Nowym Jorku i Los Angeles i dowiedzieć się, dlaczego są wciąż singlami. Obaj bardzo strzegą swojej prywatności. Dziewczyna musi zastosować różne chwyty, by zdobyć wymarzony wywiad. Nie przeczuwa jednak, jak bolesne...
Znajomi z Los Angeles 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znajomi z Los Angeles

Jackie Collins, autorka, której powieści rozchodzą się w milionowych nakładach, o grupie przyjaciół oraz tajemniczym morderstwie w wyższych sferach. Ulubione przez czytelniczki na całym świecie tematy: silne, niezależne kobiety, pewni siebie mężczyźni, pieniądze, kariera i władza.
Jedyna 4/5 Nasza cena:
30,02 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedyna

Poruszająca historia o przyjaźni, rodzinie i rodzinnych sekretach, drugich szansach, groźnej obsesji i odkupiającej mocy miłości. Eustacia „Taisy” Cleary kochała w życiu trzech mężczyzn: Bena Ransoma – kolegę ze szkoły, swojego brata bliźniaka Marcusa, i Wilsona Cleary – uczonego, wynalazcę,...
Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą. Uśmiech losu. Tom 1 4/5 Nasza cena:
29,13 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą. Uśmiech losu. Tom 1

W kamieniczce na krakowskich Dębnikach mieszkają różni lokatorzy: zadzierający nosa posiadacz sieci restauracji, emerytowana artystka, młoda matka z dwójką uroczych dzieci, para nadętych pracowników korporacji i wreszcie rodzina, w której wszystkie kobiety noszą imiona zaczerpnięte z dramatów...
W pułapce losu 5/5 Nasza cena:
31,52 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W pułapce losu

Cofamy się w czasie, aby poznać historię Grace, rodzonej matki Willow De Beers. Światem Grace Houston były bazy marynarki wojennej, gdzie kolejno służył jej ukochany ojciec, oficer lotnictwa. Dziewczyna, zmuszona do ciągłej zmiany szkół i rozstań z przyjaciółmi, ma dosyć tułaczego życia i marzy o...
Ironia losu (pocket) 0/5 Nasza cena:
12,37 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ironia losu (pocket)

Marzena wierzy, że wciąż jeszcze ma kontrolę nad swoim sielankowym, od dawna poukładanym życiem. Mąż to jedno, kochanek to zupełnie inna bajka – tak sobie przynajmniej wmawia. Jednak uwikłana w romans z młodszym mężczyzną, który zajmuje coraz więcej miejsca w jej życiu, dzień po dniu traci dobre...
Córka hycla T.7 Koleje losu 0/5 Nasza cena:
8,88 zł 10,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka hycla T.7 Koleje losu

Lucie dostaje list od Larsa, ale jest zawiedziona jego mało czułym tonem. Za to dragon przyprawia ją o mocniejsze bicie serca, dając jej pierścionek swojej babki. Komendant Berg naciska na Lucie, by złożyła zeznanie obciążające Madame Moll, ale dziewczyna milczy z obawy o bezpieczeństwo Tilly....
Uparty Tadzio kowal swego losu 0/5 Nasza cena:
27,06 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uparty Tadzio kowal swego losu

Kresowa literatura, wspomnieniowa i fabularna, opiera się głównie na tekstach powstających w kręgach ziemiaństwa i arystokracji. Niewiele jest utworów pisanych z perspektywy ludzi o skromniejszym pochodzeniu. Powieść Zygmunta Gizelli wypełnia częściowo tę lukę. W świecie jej bohaterów często...
Dziwne losy Jane Eyre 5/5 Nasza cena:
30,73 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziwne losy Jane Eyre

Najsłynniejsza powieść Charlotte Brontë, która przyniosła jej międzynarodową sławę.Historia młodej dziewczyny, która po stracie obojga rodziców, trafia do domu brata swojej matki. Nie potrafi jednak obudzić uczuć u ciotki, która – gdy tylko nadarza się okazja – pozbywa się dziewczynki, wysyłając ją...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula